X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 16 października 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Kochana a Ty jak miałaś zdiagnozowany stan zapalny endometrium?

    Na razie jest to tylko podejrzenie (jestem w trakcie obserwacji, u lekarza naprotechnologa jeszcze nie byłam), ale skoro pozostałe dwie diagnozy nie wchodzą w grę, to sprawa wydaje się dość prawdopodobna. Ostatecznie potwierdzi się, jeżeli skończy się to po kuracji antybiotykami. Od biedy może to jeszcze być endometrioza, ale brak u mnie jakichkolwiek jej innych objawów.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 17 października 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Ja mam obecnie stan zapalny. Pojawił się u mnie po 5 histeroskopiach, które były wykonywane mniej więcej co 4msc.
    Lekarz jak najbardziej kazał leczyć! Najpierw antybiotyki (nie pamiętam nazwy) a później 2 opakowania anty. Antybiotyk był całkowicie inny niż na leczenie ureaplasmy czy po punkcji. Dr powiedziała, że w sumie tylko on działa, ale skutecznie da się wyleczyć tylko z tabsami.
    Justine jak długo już leczysz stan zapalny?

  • Etom Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 15 marca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyszło to po laparoskopii+histeroskopia.wczesniej miałam bakterię ureoplazma i po dawce unidox pokonałam,teraz wyszłedł ten stan zapalny i dostałam zinnat500 mg 2x dziennie przez 10 dni.Potem starać sie o dziecko

    Etom
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie leczę stan zapalny :(
    Brak trójlinijnego endo i plamienia do 10-12 dc jako objaw.
    ten cykl miałam z Doxycykliną + antyki (Novynette), kolejny z Cyclo-progynova z kolejną biopsją czy endometrium zareaguje na leki.

    Jak u was przebiegło leczenie ? Jeśli endo nie zareaguje to czeka mnie kuracja lekami 6 mies :(

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Fawiola1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.. czy udało się autorce posta pozbyć się stanu zapalnego endometrium?? jeśli tak, to czy możesz anpisać jak? czy zaszłaś w ciążę?

    fawiola
  • Fawiola1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie napisać jak wyleczyć stan zapalny endo? brałam juz doxycykline przez 20 dni, niesteroidowe tabl przeciwzapalne, sterydy i nic nie działa :( 6 transferów i ani razu ciąży :(

    fawiola
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fawiola1 wrote:
    Dziewczyny możecie napisać jak wyleczyć stan zapalny endo? brałam juz doxycykline przez 20 dni, niesteroidowe tabl przeciwzapalne, sterydy i nic nie działa :( 6 transferów i ani razu ciąży :(
    Hej
    Jeden lek może nie wystarczyć. Ja leczyłam ogólnie bakterie która miałam na endometrium (wyszło w badaniu z histeroskopii), która mogła spowodować stan zapalny. Dostałam Amotax 1g 3x1 (więc ogromna dawka) i Metronidazol 2x1 przez 15dni wszystko razem, do tego probiotyk SanProbi. W leczeniu Endo ma znaczenie nie tylko antybiotyk, ale i jego dawkaz zauważyłam że lekarze często Metronidazol włączają, że jest jakaś udowodniona skuteczność zachodzenia w ciążę po tym leku.
    Dziś skończyłam kurację, czy pomogło dowiem się za jakis czas jak zrobię ponowne badanie, aczkolwiek wczoraj na wizycie u gin wszystko wyglądało dobrze na usg i mamy się starać

  • acrk Koleżanka
    Postów: 43 2

    Wysłany: 15 lutego 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    jestem po 7 nieudanych transferach. Z tych transferów raz udało mi się zajść w ciąże którą poroniłam w 7 tygodniu. Zmieniłam klinikę gdzie skierowano mnie na histeroskopię. Poszerzono mi szyjkę macicy a dziś dostałam telefon że maja wyniki histopatologiczne. Pani powiedziała że mam stan zapalny macicy:(nie mam żadnych objawów. W poprzedniej klinice robili mi histeroskopie po 2 transferze i niby wszystko ok.tylko nie pobierali mi wycinków:(jestem załamana:(jutro mam odebrać receptę na antybiotyk doxycyclinum i brać 2x1 przez 10 dni. Czy brałyście ten lek i wam pomógł?

    acrk
  • acrk Koleżanka
    Postów: 43 2

    Wysłany: 16 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak długo mam to zapalenie. Jak miałam jak robili mi transfery to chyba nie jest to dziwne że się nie udały. Ciekawe czy moje poronienie nie jest związane z tym zapaleniem:(

    acrk
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acrk możliwe że tak. Ja też byłam wściekła bo miałam w zeszłym roku 3x IUI i to obstawiona mega lekami, zastrzykami też itd.i dupa a wysatr żyło poczekać na wynik histopatologii że scratchingu, który był przed ostatnią IUI... Wyszło endo polilowate i dyshormonoza :/ Pare miesięcy później histero i co? Bakteria na endometrium i zapalenie. 15 dni miałam Amotax 3x1 dawka 1g! I do tego Metronidazol 2x1. Raczej pomogło bo z ogólnego posiewu z szyjki nic nie wyszło, na usg też wszystko ok wygląda. Nie robiłam coprawda ponownej biopsji, bo obecna gin twierdzi żeby nie dłubać tam za często, bo można później zaburzyć wzrost endoentrium i mówi, że przy takiej ilości leków na bank jest już ok. Po tym leczeniu od razu była ciąża biochemiczna, pierwszy raz w życiu pozytywna beta no ale na krótko. Teraz końcem lutego znów do IUI podchodzimy na stymulacji z Puregonu, zobaczyy

  • acrk Koleżanka
    Postów: 43 2

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłam nie zgadzać się na transfer za transferam jak nie wychodziło:(dobrze że zmieniłam klinikę. Ja nie mam żadnych objawów tego zapalenia. Jeszce mówią że szyjkę miałam bardzo zaciśnięta bo jestem po konizacji . Zła jestem niesamowicie. Selina a gdzie ty się leczysz?ja to już w ogóle nie ufam tym lekarzom. Pytałam czy na pewno wszystko ok z moją macicą jak zarodki super a brak implantacji!:( nie rozumiem dlaczego nie pobrali mi wycinków przy tej histeroskopii. Jeszce jak teraz miałam histeroskopie to od razu po zabiegu lekarz powiedział że są jakieś czerwone zmiany na całej macicy i zobaczą co to jest z wycinków.Czyli to widać jest normalnie gołym okiem przy zabiegu:(

    acrk
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acrk przykro mi, ze to przechodzisz :( To naprawdę okropne, ze człowiek wydaje tyle kasy w wierze, ze uda sie zajsc, ufa lekarzom a oni pozostają bezkarni wobec swoich błędów...
    Ja obecnie nie jestem w zadnej klinice (ta sytuacja z polipowatym endo po scratchingu miała miejsce w Invimedzie w Katowicach). Poszłam do ginki, ktora polecił mi gin ktory mi robił histeroskopie (on sie nie zajmuje leczeniem nieplodnosci aczkolwiek uwazam, ze ma chłop wieksza wiedze niz nie jeden gin od niepłodnosci...a zaliczylam ich juz sporo). Ona ma prywatny gabinet, ale pracuje tez dla jednej z klinik z ktora tez nie mam dobrych wspomnien. Mimo to ona bedzie mi tam robiła IUI, mam obawy, ale ok, na 90% ona mi ten zabieg wykona wiec pojde. W razie wu na ivf juz sie tam nie zdecyduje, bo wtedy to juz na bank trafiałabym na roznych lekarzy przy wielu wizytach. Jak sie nie uda z IUI, to zmieniam na inną klinikę. Dodam, ze lecze sie w Krakowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 22:57

  • acrk Koleżanka
    Postów: 43 2

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczyłam się w Invicta Wa-wa. Obecnie chodzę do Novum do dr.Lewandowskiego. Zobaczymy ale wreszcie coś wychodzi bo tak to wszystko super a ciąży brak. Mi naprawdę transferowali bardzo dobre blastocysty. Mówili trzeba próbować i tyle. Wiesz ja to naprawdę sądzę że to chyba o kasę chodzi.

    Liz lubi tę wiadomość

    acrk
  • Megi-x Autorytet
    Postów: 610 1202

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acrk wrote:
    Mogłam nie zgadzać się na transfer za transferam jak nie wychodziło:(dobrze że zmieniłam klinikę. Ja nie mam żadnych objawów tego zapalenia. Jeszce mówią że szyjkę miałam bardzo zaciśnięta bo jestem po konizacji . Zła jestem niesamowicie. Selina a gdzie ty się leczysz?ja to już w ogóle nie ufam tym lekarzom. Pytałam czy na pewno wszystko ok z moją macicą jak zarodki super a brak implantacji!:( nie rozumiem dlaczego nie pobrali mi wycinków przy tej histeroskopii. Jeszce jak teraz miałam histeroskopie to od razu po zabiegu lekarz powiedział że są jakieś czerwone zmiany na całej macicy i zobaczą co to jest z wycinków.Czyli to widać jest normalnie gołym okiem przy zabiegu:(

    Wysłałam ci zaproszenie. Mam pytanko

    Starania od 2018.
    05.2019 AZ - Transfer 😔
    03.2020 IVF - Transfer odwołany😔
    06.2020 Transfer 😔
    10.2020 Poronienie w 7t🥲
    01.2021 Poronienie w 6t2d🥲
    05.2021 Transfer 😔
    22.06.2021 Transfer
    03.2022 Córeczka🥰🥰
    18.01.2024 Transfers, 6dpt beta 34, prog 12.6, 8dpt beta 128, próg 10.7, 16dpt beta 1286, próg 53.1
  • ana777 Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    czytałam powyższe wasze posty. Jestem po 3 nieudanych transferach. Miesiąc temu miałam robioną histeroskopie i niestety diagnoza ,, przewlekłe zapalenie endometrium " .Chciałam zapytać czy leczenie antybiotykami u którejś z Was pomogło w tym przypadku, udało się Wam to zaleczyć ? i czy któraś z Was zaszła z tym schorzeniem w ciąże.Ja dostałam dwa antybiotyki tarivid i metronidazol ale leczenie nie pomogło :( wszystko po za tym jest ok i na to wygląda że to jest jedyna przyczyna braku dzidziusia u nas. Będę mega wdzięczna za jakiekolwiek informacje .

    Starania od 2017
    👩35 l ( dodatnie A-tpo, mutacja MTHFR, Pai, ANA 1 dodatnie )
    2020r - 3 transfery z czego udało się uzyskać 2 ciaze biochemiczne.
    Koniec roku 2020 pierwsza histeroskopia- dodatnie cd 138 + pojedyńcze mikropolipy czyli przewlekle zapalenie endometrium (tarivid +metronidazol)
    Został jeszcze jeden zarodeczek.
    01.2021 zmiana kliniki na Novum
    03.2021 krioterapia nadzerki
    06.2021 druga histeroskopia - brak cech zapalnych i polipów czekam na wynik biopsji
    07.2021 wynik biopsji brak komórek CD138
    13.11.21 transfer blastki- kolejna ciąża biochemiczna :( czas na porządne badanie immunologii...)
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana777 wrote:
    hej dziewczyny,

    czytałam powyższe wasze posty. Jestem po 3 nieudanych transferach. Miesiąc temu miałam robioną histeroskopie i niestety diagnoza ,, przewlekłe zapalenie endometrium " .Chciałam zapytać czy leczenie antybiotykami u którejś z Was pomogło w tym przypadku, udało się Wam to zaleczyć ? i czy któraś z Was zaszła z tym schorzeniem w ciąże.Ja dostałam dwa antybiotyki tarivid i metronidazol ale leczenie nie pomogło :( wszystko po za tym jest ok i na to wygląda że to jest jedyna przyczyna braku dzidziusia u nas. Będę mega wdzięczna za jakiekolwiek informacje .

    Czesc

    Mialas badanie kom cd 138 ?? Jak zdiagnozowali zapalenie ??

    Bralas antki na poczatku czy na koncu cyklu ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • ana777 Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Czesc

    Mialas badanie kom cd 138 ?? Jak zdiagnozowali zapalenie ??

    Bralas antki na poczatku czy na koncu cyklu ??

    miałam, wyszedł pozytywny odczyn CD 138 :( przy histeroskopii pobierany był wycinek.

    A antyki brałam tylko podczas długiego protokołu , czyli parę msc przed histeroskopią.

    wiesz coś może więcej o tym schorzeniu ? nie wiem czy to zaleczać kolejnymy antybiotykami czy podchodzić z tym do transferu ale to chyba bez sensu bo raczej nie dojdzie do implantacji zarodka przy tym zapaleniu :(



    Starania od 2017
    👩35 l ( dodatnie A-tpo, mutacja MTHFR, Pai, ANA 1 dodatnie )
    2020r - 3 transfery z czego udało się uzyskać 2 ciaze biochemiczne.
    Koniec roku 2020 pierwsza histeroskopia- dodatnie cd 138 + pojedyńcze mikropolipy czyli przewlekle zapalenie endometrium (tarivid +metronidazol)
    Został jeszcze jeden zarodeczek.
    01.2021 zmiana kliniki na Novum
    03.2021 krioterapia nadzerki
    06.2021 druga histeroskopia - brak cech zapalnych i polipów czekam na wynik biopsji
    07.2021 wynik biopsji brak komórek CD138
    13.11.21 transfer blastki- kolejna ciąża biochemiczna :( czas na porządne badanie immunologii...)
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana777 wrote:
    miałam, wyszedł pozytywny odczyn CD 138 :( przy histeroskopii pobierany był wycinek.

    A antyki brałam tylko podczas długiego protokołu , czyli parę msc przed histeroskopią.

    wiesz coś może więcej o tym schorzeniu ? nie wiem czy to zaleczać kolejnymy antybiotykami czy podchodzić z tym do transferu ale to chyba bez sensu bo raczej nie dojdzie do implantacji zarodka przy tym zapaleniu :(

    Ja mialam histero w lipcu, wyszly mikropolipy ktore sa objawem stanu zapalnego, lekarz zrobil biopsje na cd138.

    Wynik byl 65 kom na 25 mm kwadratowych materialu badanego.

    Pytalam 6 lekarzy czy to stan zapalny w tym 4 z invicta . Wszyscy powiedzieli ze to nie jest stan zapalny.

    Podeszlam do transferu, skonczony ciaza biochemiczna.

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprosilam po tym lekarza o antybiotyki i cos na zluszczanie endo.

    Dostalam sumamed 500 na 6 dni i leki na zluszczanie. To bylo we wrzesniu.

    Teraz w styczniu mialam biopsje i wyniki beda za 3 tyg. 15.01 bede miala histero zeby sprawdzic czy sa mikropolipy.

    Zauwazylam ze dzieczyny lecza sie tymi antkami co Ty , chce o nie poprosic zeby zacZac brac po histeto 10 dni. Zaraz po leczeniu kolejna kontrone cd138 , chce zrobic w klinice gdzie czeka sie na wynik 7 dni.

    Jesli bedzie ok to podejde do transferu.


    Nie rob mojego bledu i wylecz najpierw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 19:04

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • ana777 Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Poprosilam po tym lekarza o antybiotyki i cos na zluszczanie endo.

    Dostalam sumamed 500 na 6 dni i leki na zluszczanie. To bylo we wrzesniu.

    Teraz w styczniu mialam biopsje i wyniki beda za 3 tyg. 15.01 bede miala histero zeby sprawdzic czy sa mikropolipy.

    Zauwazylam ze dzieczyny lecza sie tymi antkami co Ty , chce o nie poprosic zeby zacZac brac po histeto 10 dni. Zaraz po leczeniu kolejna kontrone cd138 , chce zrobic w klinice gdzie czeka sie na wynik 7 dni.

    Jesli bedzie ok to podejde do transferu.


    Nie rob mojego bledu i wylecz najpierw

    ja miałam histeroskopie w listopadzie i lekarz w czasie histeroskopii już widział zmiany . Stwierdził mikropolipowatość - pojedyńcze zmiany i od razu powiedział że widzi w obrazie zapalenie endometrium ale chce poczekać aż przyjdzie wynik z biopsji. Za 4 dni był wynik i oczywiście dodatni odczyn CD 138 i liczba komórek 8/65 mm. Powiedział aby 20 dni brać antybiotyki i w 22 dniu cyklu po wzięciu antybiotyków zrobić kolejną biopsję i po biopsji nadal jest dodatni CD 138 . Na 3 transfery 2 transfery skonczyły sie ciążą biochemiczną :( a wyobraż sobie ze lekarz z kliniki w Bialymstoku powiedział aby nie zwracać na to uwagi że trzeba próbować cały czas i nie trzeba tego leczyć... a lekarz u którego robiłam histeroskopie w innym miejscu gdzie nie wykonują in vitro powiedział całkowicie co innego ze to ma bardzo duży wpływ i trzeba zaleczyć.

    Starania od 2017
    👩35 l ( dodatnie A-tpo, mutacja MTHFR, Pai, ANA 1 dodatnie )
    2020r - 3 transfery z czego udało się uzyskać 2 ciaze biochemiczne.
    Koniec roku 2020 pierwsza histeroskopia- dodatnie cd 138 + pojedyńcze mikropolipy czyli przewlekle zapalenie endometrium (tarivid +metronidazol)
    Został jeszcze jeden zarodeczek.
    01.2021 zmiana kliniki na Novum
    03.2021 krioterapia nadzerki
    06.2021 druga histeroskopia - brak cech zapalnych i polipów czekam na wynik biopsji
    07.2021 wynik biopsji brak komórek CD138
    13.11.21 transfer blastki- kolejna ciąża biochemiczna :( czas na porządne badanie immunologii...)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ