X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3317 5202

    Wysłany: 14 marca 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was jest w stanie mi pomóc w rozszyfrowaniu wyników biopsji? Wiem, że stanu zapalnego nie mam ale cd56 i cd16 są ok czy nie bardzo?

    a6e1d1aed1ca.jpg

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 14 marca 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś mogłaby pomoc co oznacza „Ujścia jajowodów niewidoczne”? Czy któraś tak miała?

  • kropek Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 marca 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam taki wynik CD138 z Alab Laboratoria:

    Odczyn immunohistochemiczny:
    - CD138 - 1/1 d. p. w. (duże pole widzenia - 40x)
    Ocenę wykonano pod powiększeniem 400-krotnym z obszaru o największym natężeniu reakcji.

    Jeden lekarz mówi, że nie ma stanu zapalnego, inny mówi, że jest, a jest inny po konsultacji z immunologiem mówią, że tu brak wyniku, a jedynie stwierdzenie, że badanie zostało zrobione.

    Któraś z Was robiła to badanie w Alab i wie co oznacza ten wynik? Wystąpiłam do Alab o interpretację, ale odmówili i powiedzieli, że lekarz interpretuje badanie.

    Pomocy, jestem po dwóch pełnych procedurach i trzech transferach i myślałam, że jak zrobie to badanie to się coś wyjaśni.

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 14 marca 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropek wrote:
    Dziewczyny, mam taki wynik CD138 z Alab Laboratoria:

    Odczyn immunohistochemiczny:
    - CD138 - 1/1 d. p. w. (duże pole widzenia - 40x)
    Ocenę wykonano pod powiększeniem 400-krotnym z obszaru o największym natężeniu reakcji.

    Jeden lekarz mówi, że nie ma stanu zapalnego, inny mówi, że jest, a jest inny po konsultacji z immunologiem mówią, że tu brak wyniku, a jedynie stwierdzenie, że badanie zostało zrobione.

    Któraś z Was robiła to badanie w Alab i wie co oznacza ten wynik? Wystąpiłam do Alab o interpretację, ale odmówili i powiedzieli, że lekarz interpretuje badanie.

    Pomocy, jestem po dwóch pełnych procedurach i trzech transferach i myślałam, że jak zrobie to badanie to się coś wyjaśni.

    A masz cały opis badania? Ja ostatnio chyba w alab robiłam jakiś test i się okazało, że dopiero jak się zalogowałam na stronie ich i poszukałam znalazłam wynik, który był dodany dodatkowo z innego labu. A u nich było kilka plików dot. zlecenia badania .

    💓 39+0

    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Czyli na zapalenie endometrium jeszcze nie brałaś żadnego antybiotyku?


    Nie brałam mam przepisany metronidazol i jakiś antybiotyk na 20 dni ale musze odpuścić bo lecząc ureaplasme mam 4 bakterie jelitowe, które są wynikiem brania antybiotyków. Byłam u Dr J na kolejnej wizycie i mam wrażenie ze stoję w miejscu i trochę zostałam olana. Mam miesiąc na ogarnięcie jelit potem mam wziąć antybiotyk i 4 miesiące na starania jak nic nie będzie z tego to wtedy ponowna biopsja 🙈🤷🏼‍♀️ Jakby nie rozumiem czemu biopsji kontrolnej nie mogę zrobić po antybiotyku, a nie czekanie 4 miesiące

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 15 marca 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomoże któraś z tym co oznaczają te niewidoczne ujścia jajowodów? Czy któraś z Was tak miała?

  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 15 marca 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak się czujecie po antybiotykach? Mi jest strasznie niedobrze a to dopiero piąty dzień:(

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 15 marca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pisałam wyżej obecnie zjechane jelita po antybiotykach a powiedział mi lekarz jak jelita nie działają to tam tez nie będzie

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 15 marca 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dni brałaś? U mnie dopiero piąty. Jeszcze 15 dni. Obawiam się ze zaraz zwymiotuje ten antybiotyk:///

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 16 marca 2023, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19 dni brałam na ureaplasme 10 dni po biopsji profilaktycznie razem 29 dni 🙈 na stan zapalny mam 20 dni ale narazie nie biorę… jeśli mogę coś doradzić to kefiry, woda z ogórków, oczywiście Invag lub próbach do pochwowe i probiotyk do picia nie w tabletkach

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 16 marca 2023, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropek wrote:
    Dziewczyny, mam taki wynik CD138 z Alab Laboratoria:

    Odczyn immunohistochemiczny:
    - CD138 - 1/1 d. p. w. (duże pole widzenia - 40x)
    Ocenę wykonano pod powiększeniem 400-krotnym z obszaru o największym natężeniu reakcji.

    Jeden lekarz mówi, że nie ma stanu zapalnego, inny mówi, że jest, a jest inny po konsultacji z immunologiem mówią, że tu brak wyniku, a jedynie stwierdzenie, że badanie zostało zrobione.

    Któraś z Was robiła to badanie w Alab i wie co oznacza ten wynik? Wystąpiłam do Alab o interpretację, ale odmówili i powiedzieli, że lekarz interpretuje badanie.

    Pomocy, jestem po dwóch pełnych procedurach i trzech transferach i myślałam, że jak zrobie to badanie to się coś wyjaśni.

    Hej, ja miałam wynik cd 138: 1-2 plazmocyty na 1DPW (400x) i lekarz stwierdził stan zapalny, przepisał antybiotyk doxycycline na 3 tyg i zaraz po antybiotykoterapii, w następnym cyklu transfer - udany 😊 córeczka już na świecie ☺️

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 16 marca 2023, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    19 dni brałam na ureaplasme 10 dni po biopsji profilaktycznie razem 29 dni 🙈 na stan zapalny mam 20 dni ale narazie nie biorę… jeśli mogę coś doradzić to kefiry, woda z ogórków, oczywiście Invag lub próbach do pochwowe i probiotyk do picia nie w tabletkach

    Dziękuje! A napisałabys mi jaki to probiotyk do picia?

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 16 marca 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Hej, ja miałam wynik cd 138: 1-2 plazmocyty na 1DPW (400x) i lekarz stwierdził stan zapalny, przepisał antybiotyk doxycycline na 3 tyg i zaraz po antybiotykoterapii, w następnym cyklu transfer - udany 😊 córeczka już na świecie ☺️

    To daje ogromną nadzieję.... Ja dopiero będę badać stan zapalny. Mam nadzieję że wyniki będą szybko 🤦 I że to jest ten brakujący element u mnie, aby się udało...

    💓 39+0

    age.png
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 16 marca 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Nie brałam mam przepisany metronidazol i jakiś antybiotyk na 20 dni ale musze odpuścić bo lecząc ureaplasme mam 4 bakterie jelitowe, które są wynikiem brania antybiotyków. Byłam u Dr J na kolejnej wizycie i mam wrażenie ze stoję w miejscu i trochę zostałam olana. Mam miesiąc na ogarnięcie jelit potem mam wziąć antybiotyk i 4 miesiące na starania jak nic nie będzie z tego to wtedy ponowna biopsja 🙈🤷🏼‍♀️ Jakby nie rozumiem czemu biopsji kontrolnej nie mogę zrobić po antybiotyku, a nie czekanie 4 miesiące

    Właśnie to jest ten problem ze dostajemy tony antybiotyków i nie pomagają a koło się zamyka, bo to znów rozwala jelita i tak samo wplywa na środowisko pochwy. Ja nie robiłam też kolejnej biopsji bo niby miałam rozpocząć starania ale cały czas mam bolesne parcie na pęcherz i pieczenie sromu mimo braku bakterii i grzybów w posiewach. W cytologi natomiast wyszedł mi stan zapalny. Znów idę do lekarza, który prowadzi endometrioze mojej ciotki i zapytam o jakieś leki przeciwzapalne albo jakieś inne rozwiązanie niż antybiotyki. Ehhhh ciężko mamy 🥲

  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 16 marca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    To daje ogromną nadzieję.... Ja dopiero będę badać stan zapalny. Mam nadzieję że wyniki będą szybko 🤦 I że to jest ten brakujący element u mnie, aby się udało...

    Bunkierka czy leczysz się u dr Ż w invimed Wrocław? Gdzie robiłaś biopsje ?

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 17 marca 2023, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziękuje! A napisałabys mi jaki to probiotyk do picia?
    ProBiotica Bio w białej butelce z rodziną na opakowaniu, zamówiłam jeszcze zioła O. Klimuszko na odbudowę po antybiotykoterapii.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 17 marca 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Bunkierka czy leczysz się u dr Ż w invimed Wrocław? Gdzie robiłaś biopsje ?

    Dokładnie. Będę robić dopiero. Tutaj:
    https://femimea.pl/kontakt/
    Koszt to 950 zl. Znieczulenie miejscowe.

    To na chwilę obecną jedyne miejsce, które robi cd 138 i cd 56. Bo sam stan zapalny cd 138 możesz w kilku miejscach zrobić. A mi zależało właśnie na tych dwóch badaniach... A przynajmniej tak Pani na infolinii mnie upewniła, że robią. Będę mieć pewność na początku kwietnia, bo dopiero wtedy będę robić.

    W klinice na ul zakładowej chyba 11 (nie pamiętam nazwy kliniki) będą wprowadzać usługę dopiero jakoś chyba w maju.

    💓 39+0

    age.png
  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 17 marca 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Dokładnie. Będę robić dopiero. Tutaj:
    https://femimea.pl/kontakt/
    Koszt to 950 zl. Znieczulenie miejscowe.

    To na chwilę obecną jedyne miejsce, które robi cd 138 i cd 56. Bo sam stan zapalny cd 138 możesz w kilku miejscach zrobić. A mi zależało właśnie na tych dwóch badaniach... A przynajmniej tak Pani na infolinii mnie upewniła, że robią. Będę mieć pewność na początku kwietnia, bo dopiero wtedy będę robić.

    W klinice na ul zakładowej chyba 11 (nie pamiętam nazwy kliniki) będą wprowadzać usługę dopiero jakoś chyba w maju.

    Tez leczyłam się u dr Ż. 😊 W Femimea robiłam dwa razy histeroskopie u dr Homoli. Mi właśnie wyszedł stan zapalny i dr Ż przepisał mi antybiotyk na 3 tyg i zaraz po zakończeniu kuracji podeszliśmy do transferu (pamietam ze endometrium miało ledwie 8 mm nawet nie wiem czy tyle było ale po kuracji było przepiękne jakościowo) i udało się. Ten stan zapalny to ostatnie co mogłam juz sprawdzić bo nawet leki przepisane przez immunologa nie pomagały. Trzymam kciuki żeby się udało 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    A ile dni brałaś? U mnie dopiero piąty. Jeszcze 15 dni. Obawiam się ze zaraz zwymiotuje ten antybiotyk:///
    Przy długotrwałej antybiotykoterapii konieczna jest odpowiednia dieta. Ja miałam zaleconą przez lekarza antybiotyki brałam pół roku i było ok. W skrócie zero cukru, mniej owoców, brązowy ryż, kasze, chleb żytni. Mało czerwonych warzyw, dużo zielonych. Jogurty tylko naturalne. Sery tylko białe itp. I czytać ulotki z antybiotyków który jak brać bo na jedne trzeba się najpierw najeść np doxycyclina żeby żołądek nie bolał a jedne np tetracyclinę bierze się po 2h przerwy od jedzrnia w zasadzie na głodno popijając dużą iloscią wody.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i dobry probiotyk nawet 2x dziennie nie tak jak jest napisane 1x na noc.

‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ