X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 15 lutego 2023, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    A powiedzcie czy w trakcie brania antybiotyków przerwalyscie przyjmowanie suplementów?

    Brałam kwercetyne ale wyczytałam, że ogranicza wchłanianie antybiotyków i odstawiłam.

    Biorę kwasy omega i wit d3.

    Zestaw witamin prenacaps 1 odstawiłam.
    Boję się nawrotu endometriozy ale w sumie to tylko 3 tygodnie. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

    Ja podczas antybiotyku cały czas brałam kwasy omega 3, wit D i witaminy przed ciąża (u mnie omegamed start). Później jeszcze dołączyłam koenzyn q10. Podczas antybiotykoterapii nic mi się nie działo. Bardzo dobrze się czułam. I mam wrażenie, ze u mnie zadziałało to dobrze na endometriozę bo po leczeniu ustąpiły bóle

    Bloombloo lubi tę wiadomość

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1327 1567

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Mogę prosić o interpretację wyników? Wizytę mam 8.03 i do tego czasu to chyba zwariuje 🙈

    Drobne fragmenty endometrium o łącznej powierzchni około 26mm2, z obrazem fazy proliferacyjnej (około VIII-Xdcm)
    Proscielisko o wyglądzie mikroskopowym odpowiednim dla fazy cm, z kilkoma drobnymi ogniskami zagęszczenia.

    Liczba komórek plazmatycznych w podścielisku endometrium (dodatnich w odczynie IHC na CD 138) 5,4/10mm2 (47/78mm2)*

    ICD-10: Z03.8

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1327 1567

    Wysłany: 21 lutego 2023, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela_90 wrote:
    Ja byłam dziś na biopsji i wizycie i trochę jestem podłamana. Doktor zrobił mi USG i niestety w jednym miejscu wciąż jest bolesność co wskazuje na aktywny stan zapalny. Doktor powiedział że raczej nie da mi już antybiotyku bo jelita mogą nie dać rady trzeciej farmakoterapii (miałam najpierw trzy tygodnie Tarivid i Metronidazol a potem znowu trzy tygodnie Augmentin I Metronidazol). I że kolejna antybiotykoterapia zrobi więcej złego niż dobrego i już nie bedziemy ryzykować. Za dwa tygodnie mam mieć znowu wizytę i omówienie wyników biopsji pobranej dzisiaj. Niezależnie od wyniku dostaliśmy zielone światło do starań, cztery cykle standard plus dwa z accofilem bo mam KIR AA. Jestem zrezygnowana, smutna, czuję że znowu wyjdzie stan zapalny w biopsji i nie mam na nic siły a na myśl że znowu przede mną pół roku starań i depresja co miesiąc po prostu chce mi się wyć 😔😔😔


    Hej Nela :) wątek jest tak długi i obszerny jaki był twój pierwszy wynik i co przepisał lekarz?

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 22 lutego 2023, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Wracam z informacja od lekarza. Przy okazji wybrałam wynik histo, gdzie oczywiście potwierdzony stan zapalny CD138 = 20,6/10 mm2 wiec nie jest zbyt kolorowo. Tak jak wcześniej pisałam ustąpiły mi bóle miesiączkowe i krwawienie bardziej skąpe, bez skrzepów. Doktor powiedział, ze jest widoczna poprawa kliniczna (sugerował się tu bardziej brakiem skrzepów i mniejszym krwawieniem niż bólem) dlatego dał nam 2 m-ce na starania naturalne. Jeśli się nie uda to wtedy zrobimy ponownie biopsje. Powiedział tez, ze jeśli wyleczymy stan zapalny to on raczej rzadko kiedy powraca, wiec jak się z nim uporamy to powinno być już dobrze przynajmniej w tej kwestii 🙂

  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 24 lutego 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Wracam z informacja od lekarza. Przy okazji wybrałam wynik histo, gdzie oczywiście potwierdzony stan zapalny CD138 = 20,6/10 mm2 wiec nie jest zbyt kolorowo. Tak jak wcześniej pisałam ustąpiły mi bóle miesiączkowe i krwawienie bardziej skąpe, bez skrzepów. Doktor powiedział, ze jest widoczna poprawa kliniczna (sugerował się tu bardziej brakiem skrzepów i mniejszym krwawieniem niż bólem) dlatego dał nam 2 m-ce na starania naturalne. Jeśli się nie uda to wtedy zrobimy ponownie biopsje. Powiedział tez, ze jeśli wyleczymy stan zapalny to on raczej rzadko kiedy powraca, wiec jak się z nim uporamy to powinno być już dobrze przynajmniej w tej kwestii 🙂

    Przepraszam że nie odpisywałam ale czekałam na wyniki z cytologi żeby móc coś więcej powiedzieć.
    Wyszło mi że nadal mam stan zapalny bo są komórki zapalne więc myślę że te bóle, o których pisaliśmy są raczej od stanu zapalnego. Czekam na receptę, która mam mieć we wtorek. Zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że u Ciebie faktycznie stan zapalny minął 🙂

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3765 3574

    Wysłany: 24 lutego 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Czy przy zapaleniu endometrium miałyście problemy z jego wzrostem i co cykl było bardzo cienkie ?
    Jak wyglądały Wasze miesiączki przy zapaleniu ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo z 0% na 8%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 03/2024 IVF protokół krótki
    Mamy 18 ❄️ (ryzyko OHSS, transfer odroczony)
    • 14.05 FET⏳🍀
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 24 lutego 2023, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Cześć

    Czy przy zapaleniu endometrium miałyście problemy z jego wzrostem i co cykl było bardzo cienkie ?
    Jak wyglądały Wasze miesiączki przy zapaleniu ?

    U mnie nie było nigdy problemów z grubością endometrium a jestem w trakcie leczenia przewlekłego stanu zapalnego (leki będziemy przyjmować jeszcze 3 dni) Po cytologii okaże się czy coś się polepszyło.
    Co do miesiączek to bolesność zmniejszyła się ale po laparoskopii.
    Także u mnie ten stan zapalny trwa bezobjawowo można powiedzieć.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 24 lutego 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy pomożecie zinterpretować dzisiejsze wyniki histeroskopii ? Dziękuje 🌷

    d7b2c7eabd42.jpg

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1327 1567

    Wysłany: 25 lutego 2023, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresa wrote:
    Hej :) czy pomożecie zinterpretować dzisiejsze wyniki histeroskopii ? Dziękuje 🌷

    d7b2c7eabd42.jpg

    Wyglada na to, ze dalej jest jakoś stan zapalny.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 26 lutego 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Przepraszam że nie odpisywałam ale czekałam na wyniki z cytologi żeby móc coś więcej powiedzieć.
    Wyszło mi że nadal mam stan zapalny bo są komórki zapalne więc myślę że te bóle, o których pisaliśmy są raczej od stanu zapalnego. Czekam na receptę, która mam mieć we wtorek. Zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że u Ciebie faktycznie stan zapalny minął 🙂

    Jeśli mogę zapytać ile masz jeszcze komórek zapalnych? Wracasz do dr J czy przechodzisz do kogoś innego?
    Ogólnie po ostatniej wizycie nie byłam zadowolona, mimo że lekarz dał nam nadzieje. Chyba podobnie jak Ty wewnętrznie czuje, że nie wszystko jest doleczone. Faktycznie bóle podczas miesiączki ustąpiły, ale mam bardzo duże bóle dolnej części kręgosłupa. I nie mam pojęcia czy to od endometriozy czy od stanu zapalnego. Bóle podbrzusza tez się zdarzają. Na razie przystaliśmy na staraniach, ale jakoś nie robię sobie dużych nadziei

  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 26 lutego 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Jeśli mogę zapytać ile masz jeszcze komórek zapalnych? Wracasz do dr J czy przechodzisz do kogoś innego?
    Ogólnie po ostatniej wizycie nie byłam zadowolona, mimo że lekarz dał nam nadzieje. Chyba podobnie jak Ty wewnętrznie czuje, że nie wszystko jest doleczone. Faktycznie bóle podczas miesiączki ustąpiły, ale mam bardzo duże bóle dolnej części kręgosłupa. I nie mam pojęcia czy to od endometriozy czy od stanu zapalnego. Bóle podbrzusza tez się zdarzają. Na razie przystaliśmy na staraniach, ale jakoś nie robię sobie dużych nadziei

    Nie wiem na ten moment ile mam komórek zapalnych bo nie robiłam jednak ponownej biopsji, zrobiłam cytologię płynna i na niej wyszło że jest zapalenie także stwierdziłam że skoro jest na cytologi to szkoda 600 PLN na kolejną biopsję. Mam dostać od Profesora receptę we wtorek i zobaczę co zaproponuję na to zapalenie skoro Tarivid i Metronidazol nie pomógł to może pójdzie w inną stronę. Ja nie mam jakiegoś strasznego parcia że muszę już się starać o dziecko, najpierw chce się wyleczyć... Pan Doktor jeszcze na wizycie przed wynikiem cytologi zaproponowal na dwa miesiące Endovelle aby zobaczyc jakie objawy się wycisza i sprawdzić do może powodować zapalenie a co endometrioza. Mówił że na tym leku powinnnam się czuc super i odżyć psychicznie i na jakis czas zapomnieć o bolu. Trzymam dietę, stosuje probiotyki, całą masę suplementów ale jak na razie poprawy brak. Napiszę we wtorek co dostałam na stan zapalny. Na razie Doktora J odpuszczam ale nie może jeszcze do niego wrócę

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 26 lutego 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komus pomogł metronidazol i antybiotyk w wyleczeniu stany zapalnego? bo coś widzę, że ciężko je wyleczyć:( Mam cichą nadzieje, że w trakcie miesiączki moje chore endo się złuszczyło. A może macie jakieś inne metody na przywrócenie zdrowego endometrium??

    Tak sie zastanawiam, że posiewy z pochwy/ szyjki, ktore mialam pobierane w kierunku bakterii beztlenowych i tlenowych wychodzą ujemne a stan zapalny endometrium w cytologi i przy hiesteroskopii jest. Wiem, że to nie to samo miejsce ale jakby nie patrzeć odległość niewielka.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 26 lutego 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Komus pomogł metronidazol i antybiotyk w wyleczeniu stany zapalnego? bo coś widzę, że ciężko je wyleczyć:( Mam cichą nadzieje, że w trakcie miesiączki moje chore endo się złuszczyło. A może macie jakieś inne metody na przywrócenie zdrowego endometrium??

    Tak sie zastanawiam, że posiewy z pochwy/ szyjki, ktore mialam pobierane w kierunku bakterii beztlenowych i tlenowych wychodzą ujemne a stan zapalny endometrium w cytologi i przy hiesteroskopii jest. Wiem, że to nie to samo miejsce ale jakby nie patrzeć odległość niewielka.

    Mnie się na razie nie udało a mam wrażenie że po tych antybiotykach jest jeszcze gorzej, nie wspominając o jelitach i wyjałowieniu pochwy. Chociaż jak można tu wyczytać niektórym się udało.
    Ps: mi też nic nie wychodzi z powiewów z pochwy ani szyjki. Jedynie co wyszło po leczeniu metronidazolem do znikome bakterie Lactobacillus i obecność leukocytów.

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 27 lutego 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Nie wiem na ten moment ile mam komórek zapalnych bo nie robiłam jednak ponownej biopsji, zrobiłam cytologię płynna i na niej wyszło że jest zapalenie także stwierdziłam że skoro jest na cytologi to szkoda 600 PLN na kolejną biopsję. Mam dostać od Profesora receptę we wtorek i zobaczę co zaproponuję na to zapalenie skoro Tarivid i Metronidazol nie pomógł to może pójdzie w inną stronę. Ja nie mam jakiegoś strasznego parcia że muszę już się starać o dziecko, najpierw chce się wyleczyć... Pan Doktor jeszcze na wizycie przed wynikiem cytologi zaproponowal na dwa miesiące Endovelle aby zobaczyc jakie objawy się wycisza i sprawdzić do może powodować zapalenie a co endometrioza. Mówił że na tym leku powinnnam się czuc super i odżyć psychicznie i na jakis czas zapomnieć o bolu. Trzymam dietę, stosuje probiotyki, całą masę suplementów ale jak na razie poprawy brak. Napiszę we wtorek co dostałam na stan zapalny. Na razie Doktora J odpuszczam ale nie może jeszcze do niego wrócę

    A do jakiego Profesora chodzisz?
    A u Ciebie ból jest dokuczliwy? Czy jesteś w stanie go wytrzymać?
    Ja podobnie jak Ty stosuje dietę przeciwzapalną, probiotyki i witaminy ale tez nie zauważam poprawy. Czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens bo ja się poświęcam, a endometrioza i tak dalej się rozwija. Tyle ze mocnych boli nie mam

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1327 1567

    Wysłany: 27 lutego 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Nie wiem na ten moment ile mam komórek zapalnych bo nie robiłam jednak ponownej biopsji, zrobiłam cytologię płynna i na niej wyszło że jest zapalenie także stwierdziłam że skoro jest na cytologi to szkoda 600 PLN na kolejną biopsję. Mam dostać od Profesora receptę we wtorek i zobaczę co zaproponuję na to zapalenie skoro Tarivid i Metronidazol nie pomógł to może pójdzie w inną stronę. Ja nie mam jakiegoś strasznego parcia że muszę już się starać o dziecko, najpierw chce się wyleczyć... Pan Doktor jeszcze na wizycie przed wynikiem cytologi zaproponowal na dwa miesiące Endovelle aby zobaczyc jakie objawy się wycisza i sprawdzić do może powodować zapalenie a co endometrioza. Mówił że na tym leku powinnnam się czuc super i odżyć psychicznie i na jakis czas zapomnieć o bolu. Trzymam dietę, stosuje probiotyki, całą masę suplementów ale jak na razie poprawy brak. Napiszę we wtorek co dostałam na stan zapalny. Na razie Doktora J odpuszczam ale nie może jeszcze do niego wrócę


    Hej Gabi do kogo jeszcze chodzisz oprócz dr J?

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 27 lutego 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    A do jakiego Profesora chodzisz?
    A u Ciebie ból jest dokuczliwy? Czy jesteś w stanie go wytrzymać?
    Ja podobnie jak Ty stosuje dietę przeciwzapalną, probiotyki i witaminy ale tez nie zauważam poprawy. Czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens bo ja się poświęcam, a endometrioza i tak dalej się rozwija. Tyle ze mocnych boli nie mam

    Do Profesora Roberta Jacha, bardzo pomógł znajomej z endometrioza także poszłam z polecenia. Jak to mówią tonacy brzytwy się chwyta...Na ten moment nie mogę jeszcze wydać opinii, za jakiś czas moze powiem coś więcej.
    Ja też nie mam bóli że nie mogę funkcjonować ale mam bóle które są stale przez cały miesiąc co bardzo obniża mój komfort życia bo nie ma od nich nawet chwili oddechu... Na diecie przynajmniej mam mniejsze wzdęcia i mniej problemów z wypróżnieniem ale na bóle od Endo niestety nie 😔

  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 27 lutego 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Hej Gabi do kogo jeszcze chodzisz oprócz dr J?

    Do Roberta Jacha 🙂

  • Sayena Autorytet
    Postów: 463 512

    Wysłany: 27 lutego 2023, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Komus pomogł metronidazol i antybiotyk w wyleczeniu stany zapalnego? bo coś widzę, że ciężko je wyleczyć:( Mam cichą nadzieje, że w trakcie miesiączki moje chore endo się złuszczyło. A może macie jakieś inne metody na przywrócenie zdrowego endometrium??

    Tak sie zastanawiam, że posiewy z pochwy/ szyjki, ktore mialam pobierane w kierunku bakterii beztlenowych i tlenowych wychodzą ujemne a stan zapalny endometrium w cytologi i przy hiesteroskopii jest. Wiem, że to nie to samo miejsce ale jakby nie patrzeć odległość niewielka.

    Nie antybiotyk, a Encorton. Po prawie trzech latach bez żadnej ciąży wystarczyły niecałe dwa miesiące żeby zobaczyć dwie kreski, niestety biochem. Rozmawiałam z kilkoma lekarzami, każdy z nich stwierdził, że leczenie stanu zapalnego tylko antybiotykiem mija się z celem. Antybiotyk to nie lek przeciwzapalny.

    Nic dziwnego, że po antybiotykach posiewy wychodzą ok, w końcu jeżeli coś było to po takiej ilości leków musiało zginąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 22:31

    Starania od 06.2020
    👰‍♀️ M. - 29 lat, 🤵‍♂️ P. - 32 lata

    2022 i 2023
    6 stymulacji (Aromek) - 5 x nic, 1 x cb 💔

    🍀In vitro to HiT🍀
    07.23 - start IVF, krótki protokół 🍍
    Mamy ❄️❄️ 4AB i 3BB z piątej doby
    09.23 - FET, 4AB 🍍
    5+5 - pęcherzyk ciążowy 6 mm z pęcherzykiem żółtkowym
    6+5 - 5,5 mm człowieka z serduszkiem ♥️
    9+5 - CRL 3 cm, FHR 177 😍
    11+6 - prenatalne, ryzyka niskie ♥️
    13+2 - CRL 6,9 cm
    17+0 - CRL 11,0 cm, będzie syn 💙
    20+2 - połówkowe, 344 g
    25+6 - 970 g

    preg.png

    I mimo to, że szczęście jest cztery metry dalej częściej z pechem tworzę parę
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 28 lutego 2023, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayena wrote:
    Nie antybiotyk, a Encorton. Po prawie trzech latach bez żadnej ciąży wystarczyły niecałe dwa miesiące żeby zobaczyć dwie kreski, niestety biochem. Rozmawiałam z kilkoma lekarzami, każdy z nich stwierdził, że leczenie stanu zapalnego tylko antybiotykiem mija się z celem. Antybiotyk to nie lek przeciwzapalny.

    Nic dziwnego, że po antybiotykach posiewy wychodzą ok, w końcu jeżeli coś było to po takiej ilości leków musiało zginąć.

    Dziekujemy za informację 🙂 jakaś inna wiadomość niż tylko antybiotyki. Pytanie tylko dlaczego wszystskie od lekarzy dostajemy same antybiotyki bez leków p/zapalnych...i

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 1 marca 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayena wrote:
    Nie antybiotyk, a Encorton. Po prawie trzech latach bez żadnej ciąży wystarczyły niecałe dwa miesiące żeby zobaczyć dwie kreski, niestety biochem. Rozmawiałam z kilkoma lekarzami, każdy z nich stwierdził, że leczenie stanu zapalnego tylko antybiotykiem mija się z celem. Antybiotyk to nie lek przeciwzapalny.

    Nic dziwnego, że po antybiotykach posiewy wychodzą ok, w końcu jeżeli coś było to po takiej ilości leków musiało zginąć.

    Mam nadzieje, że nie będzie u mnie takiej konieczności żeby brać steryd ale bedę to miała z tyłu głowy jak w cytologii nadal wyjdzie stan zapalny. Dziękuję za odpowiedź

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ