X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 10 lutego 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    otoz to..tez nie wiem wlansie jak to opisac..moim zdaniem to musi byc od stanu zapalnego a nie endometriozy.. ale no to tylko moje gdybanie.. to skoro Tobie nie chcial dac drugiego antybuotyku to ja chyba na 3ci nie mam co liczyc? :/ a pytalas sie go moze, co jesli ten stan zapalny nadal jest? Co jesli nie uda sie go zniwelowac antybiotykami? ja zapomnialam zadac tego pytania... bo zalozylam, ze no na bank sie przeciez da :/

    Też mam taką intuicję, że to od tego stanu zapalnego. Doktor stwierdził że po takiej dawce leków stan zapalny powinien zniknąć i że mamy się zacząć starać. Jak się nie uda to wtedy zrobić histeroskopie z badaniem drożności jajowodów. Trochę ogólnie byłam zła wychodząc z wizyty bo wydaje mi się sprawa nie jest zamknięta. Kazał mi jeszcze stosować probiotyki dopochwowo dla zwiększenia większej ilości dobrych bakterii.
    Ja sama stwierdzilam że pójdę zrobić ponowną biopsję żeby się przekonać co daje mi ogólnie takie objawy, bo ciężko jest żyć codziennie z bólem.
    Będę też zaczynała dietę antyzapalna, bo jak rozmawiałam z moim dietetykiem stany zapalne tez trzeba wyciszyć w organizmie i dobrze go odżywić po takich dawkach antybiotyków.
    Raz zapytalam doktora co jeżeli nie uda się wyleczyć tego stanu zapalnego ale to było jeszcze przed wzięciem antybiotyków to powiedział żebym najpierw przeszła kurację bo większość pacjentek jest wyleczonych tym schematem leczenia i rokowania są dobre że stan zapalny jest uleczalny w porównaniu do endo. Dopytam go jeszcze jak będę miała teraz wizytę.
    Mam jeszcze pytanie czy masz problemy jelitowe typu wzdęcia, zaparcia?

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś zauważyła zmiany podczas miesiączki po wyleczeniu stanu zapalnego? U mnie dziwnie ucichły objawy endometriozy. Nie ma żadnego bólu, brzuch płaski (zawsze był mega wzdety), do tego bardzo skąpe krwawienie. Z jednej strony mnie to bardzo cieszy, ale tez dziwi bo co ma jedno do drugiego. Wiem ze stan zapalny powoduje zrosty, ale ja ich już i tak mam dużo

    Ciri86 lubi tę wiadomość

  • Strasznie Niecierpliwa Koleżanka
    Postów: 99 17

    Wysłany: 13 lutego 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Też mam taką intuicję, że to od tego stanu zapalnego. Doktor stwierdził że po takiej dawce leków stan zapalny powinien zniknąć i że mamy się zacząć starać. Jak się nie uda to wtedy zrobić histeroskopie z badaniem drożności jajowodów. Trochę ogólnie byłam zła wychodząc z wizyty bo wydaje mi się sprawa nie jest zamknięta. Kazał mi jeszcze stosować probiotyki dopochwowo dla zwiększenia większej ilości dobrych bakterii.
    Ja sama stwierdzilam że pójdę zrobić ponowną biopsję żeby się przekonać co daje mi ogólnie takie objawy, bo ciężko jest żyć codziennie z bólem.
    Będę też zaczynała dietę antyzapalna, bo jak rozmawiałam z moim dietetykiem stany zapalne tez trzeba wyciszyć w organizmie i dobrze go odżywić po takich dawkach antybiotyków.
    Raz zapytalam doktora co jeżeli nie uda się wyleczyć tego stanu zapalnego ale to było jeszcze przed wzięciem antybiotyków to powiedział żebym najpierw przeszła kurację bo większość pacjentek jest wyleczonych tym schematem leczenia i rokowania są dobre że stan zapalny jest uleczalny w porównaniu do endo. Dopytam go jeszcze jak będę miała teraz wizytę.
    Mam jeszcze pytanie czy masz problemy jelitowe typu wzdęcia, zaparcia?


    No to u mnie było tak samo, stwierdził, ze juz chyba powinnien byc stan wyleczony. A mialas to badanie CD-138? daj koniecznie znac co Ci lekarz powiedzial na wizycie kontrolnej. Mam problemy jelitowe zazwyczaj jak mam te skurcze macicy, to wtedy tez jelita mi wariuja bardziej. :(.... a powiedz jeszcze, czy na endometrioze Doktor zalecal Ci laparoskopie? czy zeby sie jeszcze wstrzymac?

  • Strasznie Niecierpliwa Koleżanka
    Postów: 99 17

    Wysłany: 13 lutego 2023, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Lipiodol to kontrast olejowy, który podaje się przez histeroskopie i można przy tym sprawdzić drożność jajowodów. Pozwala tez uwolnić zrosty jajowodów. W krajach gdzie był stosowany, zauważono, ze u kobiet z endometrioza zwiększył się odsetek ciąż po tym zabiegu (47,8%). U nas przy badaniu drożności stosuje się zwykły wodny kontrast, który nie ma takiego działania. Oczywiście ze względu na cenę. Koszt takiego zabiegu to około 3 tys i tylko nieliczni lekarze go wykonują z zastosowaniem lipiodolu. Dr J mówił, ze będzie chciał wykonywać te zabiegi u siebie, wiec czekam na to 🙂
    O lipiodolu powiedział mi poprzedni lekarz i wspomniałam o tym na pierwszej wizycie dr J, na co on powiedział, ze najpierw sprawdzimy endometrium i wykluczymy stan zapalny, a później ewentualnie zastosujemy ten lipiodol

    Przykra sprawa u Ciebie bo czytałam, ze miałaś już 2 kuracje antybiotykami 😕 ale myśle, że jesteś w dobrych rękach i doktor bedzie miał jakiś pomysł na Ciebie 🙂


    dziekuje :) no oby oby. wiele dziewczyn mialo 2 antybiotyki, ale nie widzialam jeszcze zeby ktos potrzebowal trzeciego..i nie wiem jaki jest wtedy scenariusz postepowania. mam nadzieje, ze nie jestem jakims dziwnym przypadkiem.. a o Lipiodolu dziekuje ze powiedzialas :) to sama go podpytam moze :) jak ma pomoc a nie zaszkodzic, to zawsze warto probowac :)

  • Strasznie Niecierpliwa Koleżanka
    Postów: 99 17

    Wysłany: 13 lutego 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Dziewczyny, czy któraś zauważyła zmiany podczas miesiączki po wyleczeniu stanu zapalnego? U mnie dziwnie ucichły objawy endometriozy. Nie ma żadnego bólu, brzuch płaski (zawsze był mega wzdety), do tego bardzo skąpe krwawienie. Z jednej strony mnie to bardzo cieszy, ale tez dziwi bo co ma jedno do drugiego. Wiem ze stan zapalny powoduje zrosty, ale ja ich już i tak mam dużo


    hmm no dla mnie to brzmi jak swietna wiadomosc :) wspomnij o tym lekarzowi, na jakies wizycie kontrolnej i ciesz sie tym stanem :) Ja Ci przynajmniej bardzo zazdroszcze :)

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 564 1369

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Dziewczyny, czy któraś zauważyła zmiany podczas miesiączki po wyleczeniu stanu zapalnego? U mnie dziwnie ucichły objawy endometriozy. Nie ma żadnego bólu, brzuch płaski (zawsze był mega wzdety), do tego bardzo skąpe krwawienie. Z jednej strony mnie to bardzo cieszy, ale tez dziwi bo co ma jedno do drugiego. Wiem ze stan zapalny powoduje zrosty, ale ja ich już i tak mam dużo

    Cześć, ja mam podobnie, okres jest mniej obfity, prawie bezbolesny i bardzo krótki, aż mnie to zmartwiło 🤦🏼‍♀️
    Przeszłam 3 kurację antybiotyki, czekam na kolejną biopsje kontrolna, wtedy powiem o tym mojej Pani Doktor, ale mam nadzieję, że to dobry znak.

    Inkez lubi tę wiadomość

    preg.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- transfer odwołany, za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    07.11 - beta 7dpt-56, 9dpt-125, 13dpt-623, 15dpt-1402, 20dpt-4409, 21 dpt- pęcherzyk 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️CRL 6,8 mm, 8+0-CRL 1,72 cm,9+0-CRL 2,52 cm - It's a boy,11+2-CRL 4,69 cm,13+3 I CRL 8,04 cm
    15+5-14 cm,142g
    20+3-II 344g
    22+2-508g,25+2-733g,26+3-826g,28+4-1190g
    TP:21.07.2024
  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    dziekuje :) no oby oby. wiele dziewczyn mialo 2 antybiotyki, ale nie widzialam jeszcze zeby ktos potrzebowal trzeciego..i nie wiem jaki jest wtedy scenariusz postepowania. mam nadzieje, ze nie jestem jakims dziwnym przypadkiem.. a o Lipiodolu dziekuje ze powiedzialas :) to sama go podpytam moze :) jak ma pomoc a nie zaszkodzic, to zawsze warto probowac :)

    Będę trzymać kciuki za Ciebie 😊 a kiedy masz wizytę u lekarza? Słuchałam kiedyś jakiegoś profesora o tym lipiodolu i zapowiada się ciekawie, ale trudno znaleźć kogoś kto już miał podawany

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    hmm no dla mnie to brzmi jak swietna wiadomosc :) wspomnij o tym lekarzowi, na jakies wizycie kontrolnej i ciesz sie tym stanem :) Ja Ci przynajmniej bardzo zazdroszcze :)

    Cieszę się, ale z drugiej strony boje się ze to tylko chwilowy stan. Po laparoskopii tez miałam spokój, byłam wniebowzięta, ale tylko na 3 m-ce i wszystko wróciło. Strasznie ciężko mi było się z tym pogodzić, tym bardziej ze dopiero podczas operacji dowiedziałam się o chorobie.
    Wizytę mam w przyszłym tygodniu wiec dam znać co i jak

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Cześć, ja mam podobnie, okres jest mniej obfity, prawie bezbolesny i bardzo krótki, aż mnie to zmartwiło 🤦🏼‍♀️
    Przeszłam 3 kurację antybiotyki, czekam na kolejną biopsje kontrolna, wtedy powiem o tym mojej Pani Doktor, ale mam nadzieję, że to dobry znak.

    Missi a Ty tez masz endometriozę? Opóźniła Ci się miesiączka po leczeniu? Ja miałam pierwsza kuracje antybiotykami, nie mam nawet jeszcze wyników po histeroskopii. Ja mam wizytę za tydzień, jestem ciekawa co mi powie

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 564 1369

    Wysłany: 13 lutego 2023, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Missi a Ty tez masz endometriozę? Opóźniła Ci się miesiączka po leczeniu? Ja miałam pierwsza kuracje antybiotykami, nie mam nawet jeszcze wyników po histeroskopii. Ja mam wizytę za tydzień, jestem ciekawa co mi powie

    Mam adenomize. Czekam na nowy cykl i idę na 3 biopsje kontrolna😢 walczę od października z zapaleniem 😢

    preg.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- transfer odwołany, za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    07.11 - beta 7dpt-56, 9dpt-125, 13dpt-623, 15dpt-1402, 20dpt-4409, 21 dpt- pęcherzyk 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️CRL 6,8 mm, 8+0-CRL 1,72 cm,9+0-CRL 2,52 cm - It's a boy,11+2-CRL 4,69 cm,13+3 I CRL 8,04 cm
    15+5-14 cm,142g
    20+3-II 344g
    22+2-508g,25+2-733g,26+3-826g,28+4-1190g
    TP:21.07.2024
  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Mam adenomize. Czekam na nowy cykl i idę na 3 biopsje kontrolna😢 walczę od października z zapaleniem 😢

    Trzymam kciuki, żeby już nie było tego zapalenia u Ciebie. 3 kuracje to strasznie dużo. A po pierwszej zauważyłaś jakieś zmiany czy dopiero teraz?

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 564 1369

    Wysłany: 13 lutego 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Trzymam kciuki, żeby już nie było tego zapalenia u Ciebie. 3 kuracje to strasznie dużo. A po pierwszej zauważyłaś jakieś zmiany czy dopiero teraz?

    Głównie teraz, ale po drugiej kuracji miałam już mniej obifty okres, a po trzeciej właśnie mniej bolesny i krótki, nie wzielam nic przeciwbólowego, jedynie nospe max dwa razy i to nawet dzień przed a nie w trakcie.
    Po pierwszej biopsja miałam wynik 20/10HPF , po drugiej biopsji 5/10HPF, więc mam nadzieję że trzecia będzie już 0, liczę na to.

    preg.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- transfer odwołany, za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    07.11 - beta 7dpt-56, 9dpt-125, 13dpt-623, 15dpt-1402, 20dpt-4409, 21 dpt- pęcherzyk 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️CRL 6,8 mm, 8+0-CRL 1,72 cm,9+0-CRL 2,52 cm - It's a boy,11+2-CRL 4,69 cm,13+3 I CRL 8,04 cm
    15+5-14 cm,142g
    20+3-II 344g
    22+2-508g,25+2-733g,26+3-826g,28+4-1190g
    TP:21.07.2024
  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    No to u mnie było tak samo, stwierdził, ze juz chyba powinnien byc stan wyleczony. A mialas to badanie CD-138? daj koniecznie znac co Ci lekarz powiedzial na wizycie kontrolnej. Mam problemy jelitowe zazwyczaj jak mam te skurcze macicy, to wtedy tez jelita mi wariuja bardziej. :(.... a powiedz jeszcze, czy na endometrioze Doktor zalecal Ci laparoskopie? czy zeby sie jeszcze wstrzymac?

    Jasne dam znać, idę jeszcze jutro do innego lekarza, żeby to skonsultować, też jest ponoć bardzo dobry ale to się okaże. Nie, nic nie mówił o laparoskopi tylko żeby jak najszybciej starać się o ciążę. Jednak ja nie czuję, żeby wszytskiego było okej... A Ty masz zapalnowana wizytę u Dr Janowca?

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Głównie teraz, ale po drugiej kuracji miałam już mniej obifty okres, a po trzeciej właśnie mniej bolesny i krótki, nie wzielam nic przeciwbólowego, jedynie nospe max dwa razy i to nawet dzień przed a nie w trakcie.
    Po pierwszej biopsja miałam wynik 20/10HPF , po drugiej biopsji 5/10HPF, więc mam nadzieję że trzecia będzie już 0, liczę na to.

    Wszystko na to wskazuje, ze w końcu doczekasz się upragnionego 0 🙂 będę trzymać kciuki za Ciebie 🙂 dajesz nadzieje, że i u mnie udało się to zwalczyć

    Ciri86 lubi tę wiadomość

  • Sayena Autorytet
    Postów: 463 512

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpadam żeby dać znać, może której to pomoże.
    W grudniu otrzymałam wynik biopsji - przewlekłe zapalenie endometrium 20/10 HPF. Od lekarza dostałam leczenie zupełnie inne niż większość tutaj. Przez 10 dni brałam antybiotyk (Zinnat 500 mg 2x1 tabletka) i od 1 dc zaczęłam brać Encorton 5mg, od dnia po owulacji do testu 10 mg. Encorton biorę cały czas od grudnia. Do tego doszedł jeszcze Estrofem dopochwowo, ale przy obu cyklach dawkowanie było różne. Od razu zaczęłam pierwszy cykl stymulowany - nieudany. Drugi cykl stymulowany był udany, pierwsza w życiu ciąża niestety biochemiczna.

    Starania od 06.2020
    👰‍♀️ M. - 29 lat, 🤵‍♂️ P. - 32 lata

    2022 i 2023
    6 stymulacji (Aromek) - 5 x nic, 1 x cb 💔

    🍀In vitro to HiT🍀
    07.23 - start IVF, krótki protokół 🍍
    Mamy ❄️❄️ 4AB i 3BB z piątej doby
    09.23 - FET, 4AB 🍍
    5+5 - pęcherzyk ciążowy 6 mm z pęcherzykiem żółtkowym
    6+5 - 5,5 mm człowieka z serduszkiem ♥️
    9+5 - CRL 3 cm, FHR 177 😍
    11+6 - prenatalne, ryzyka niskie ♥️
    13+2 - CRL 6,9 cm
    17+0 - CRL 11,0 cm, będzie syn 💙
    20+2 - połówkowe, 344 g
    25+6 - 970 g

    preg.png

    I mimo to, że szczęście jest cztery metry dalej częściej z pechem tworzę parę
  • Strasznie Niecierpliwa Koleżanka
    Postów: 99 17

    Wysłany: 14 lutego 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi1996 wrote:
    Jasne dam znać, idę jeszcze jutro do innego lekarza, żeby to skonsultować, też jest ponoć bardzo dobry ale to się okaże. Nie, nic nie mówił o laparoskopi tylko żeby jak najszybciej starać się o ciążę. Jednak ja nie czuję, żeby wszytskiego było okej... A Ty masz zapalnowana wizytę u Dr Janowca?
    a moge podpytac jak sie ten lekarz nazywa? :) daj koniecznie znac co poradzil :) a co do endometriozy, mi tez narazie nie zalecal laparoskopii (jedynie opcjonalnie) a gdzie masz zmiany endo jesli moge zapytac? Dlugo sie Gabi juz staracie o ciaze?

  • Strasznie Niecierpliwa Koleżanka
    Postów: 99 17

    Wysłany: 14 lutego 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkez wrote:
    Cieszę się, ale z drugiej strony boje się ze to tylko chwilowy stan. Po laparoskopii tez miałam spokój, byłam wniebowzięta, ale tylko na 3 m-ce i wszystko wróciło. Strasznie ciężko mi było się z tym pogodzić, tym bardziej ze dopiero podczas operacji dowiedziałam się o chorobie.
    Wizytę mam w przyszłym tygodniu wiec dam znać co i jak
    koniecznie daj znac. ja tez dam jak tylko sie dowiem kiedy mam wizyte. wiem jak musialo byc ciezko :( ja pierwsze co jak sie dowiedzialam o tej chorobie (endometriozie) to chcialam to wyprzec.., ze tego wcale nie ma,ze sie wcale tego nie dowiedzialam, ze to zly sen.. no z biegiem miesiecy musialam sie pogodzic..ale na pewno nie umiem sie pogodzic z bolem, ktory w sumie nie wiadomo czy jest od jednego czy od drugiego. Powiem wam dziewczyny, ze mi to juz psychika siada... z niemocy

  • Gabi1996 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 14 lutego 2023, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    a moge podpytac jak sie ten lekarz nazywa? :) daj koniecznie znac co poradzil :) a co do endometriozy, mi tez narazie nie zalecal laparoskopii (jedynie opcjonalnie) a gdzie masz zmiany endo jesli moge zapytac? Dlugo sie Gabi juz staracie o ciaze?

    Do Doktora Jacha ordynatora w szpitalu Kopernika w Krk też się chce skonsultowac. Zmianę mam za lewym jajkiem niedaleko odbytu dlatego tam też mam bóle. Zrosty mam jajnika z przymaciczem także lewy jajnik jest unieruchomiony... Także ten ból koło odbytu jest od endometriozy i z tym staram się z tym pogodzić. Jednak nie mam żadnych nacieków na pęcherz ani w tych regionach a bóle mam takie pęcherza, dziwne pieczenie pochwy mimo braku infekcji, bóle podbrzusza niezależne od cyklu to mnie dobija. Na razie się nie staramy bo sama nie wiem co robić, chce się upewnić czy to dobry pomysł czy mam zrobić jeszcze jakieś badania itp.
    Też Cię rozumiem bo też jestem tym psychicznie wykończona 😔
    Co do laparoskopii to słyszałam że dobrym lekarzem jest Doktor Bubak z Warszawy- słyszałam wiele pozytywnych opinii. Jednak przed operacją wolałbym zająć w ciążę a później się zastanawiać bo to jednak poważny zabieg i bardzo kosztowny.
    A ty gdzie masz nacieki endo?

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 14 lutego 2023, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Niecierpliwa wrote:
    koniecznie daj znac. ja tez dam jak tylko sie dowiem kiedy mam wizyte. wiem jak musialo byc ciezko :( ja pierwsze co jak sie dowiedzialam o tej chorobie (endometriozie) to chcialam to wyprzec.., ze tego wcale nie ma,ze sie wcale tego nie dowiedzialam, ze to zly sen.. no z biegiem miesiecy musialam sie pogodzic..ale na pewno nie umiem sie pogodzic z bolem, ktory w sumie nie wiadomo czy jest od jednego czy od drugiego. Powiem wam dziewczyny, ze mi to juz psychika siada... z niemocy

    Doskonale Cię rozumiem. Pogodzenie z tym dziadostem jest strasznie trudne. Tym bardziej, ze nie ma na to leczenia i jest się bezsilnym. Niestety u mnie dieta nie pomaga. Może tylko tyle, ze wolniej robią się zrosty.
    Właśnie ja byłam przekonana, ze te bóle miesiączkowe są od endometriozy, a tu po leczeniu stanu zapalnego na razie wszystko ustało. Zobaczymy na jak długo. A ty zmagasz się tylko z endometrioza i stanem zapalnym czy coś jeszcze jeśli mogę zapytac?

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 14 lutego 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie czy w trakcie brania antybiotyków przerwalyscie przyjmowanie suplementów?

    Brałam kwercetyne ale wyczytałam, że ogranicza wchłanianie antybiotyków i odstawiłam.

    Biorę kwasy omega i wit d3.

    Zestaw witamin prenacaps 1 odstawiłam.
    Boję się nawrotu endometriozy ale w sumie to tylko 3 tygodnie. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ