X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8945 7736

    Wysłany: 28 marca 2023, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Badanie kału na candida .
    To ja czekam na hist pat po gastroskopii 😅 ale też już było wszystko ok wg lekarki z żołądkiem.
    Teraz tylko te jelita ogarnąć 🥴 no nie jest to łatwe

    Mi po gastro wyszedł stan zapalny +++ i nadżerki. Dostałam po tym leczenie na helikobakter i tyle.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, ja się pytałam dietetyka jakie badanie najlepiej zrobić. Polecono mi badanie z moczu o nazwie d-arabinitol. Jest to produkt końcowy przemiany grzybów w jelitach.
    Badanie robi Alab, niestety dość drogie u mnie w mieście trochę ponad 200 zł.
    Jeśli są ogólne problemy z jelitami to badaniem szerszym jest organix-gastro.
    Przygotowanie do obu takie samo.

    W laboratorium trzeba pobrać zestaw do badań. Jest to mały pojemnik z takim płynem, którego nie można wylac.
    Dostajesz także rozpiskę czego nie jeść na 48 oraz 24 godziny przed badaniem, żeby nie wyszło przekłamane.

    Ja suplementowalam Candida- support plus probiotyk IntiMe z health Labs albo Laccibiane. Drizszy ale bardzo chwalony omni biotic 6. Można także beta-glukany, maślan sodu.
    Ale największą robotę podejrzewam że zrobiła Candida Support.

    Co do diety ja się wspomagalam platformą Majdiet Roksany Środy. Ma gotowe jadłospisy na leczenie candida. Plus listę polecanych produktów z wielu sklepów.

    Mój poczatkowy wynik był prawie 2x ponad normę, więc poszłam do gastrologa i miałam włączone leki aby poziom szybciej spadał. Ale tak naprawdę dopiero teraz mam poziom 50, co już jest ok np jeśli musiałabym teraz włączyć jakiś antybiotyk. Bo wiadomo, że ten poziom by znowu wybił do góry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2023, 09:17

    Selina, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Mi po gastro wyszedł stan zapalny +++ i nadżerki. Dostałam po tym leczenie na helikobakter i tyle.
    A wyszedł Ci też Helicobacter? Bo ja kiedyś nadżerki miałam i stan zapalny a bakteria nie wyszła - 3lata temu. Leczyłam się tylko lekkostrawna dietą, Emanera oslonowo i siemię lniane pite rano i wieczorem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2023, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Ewa, ja się pytałam dietetyka jakie badanie najlepiej zrobić. Polecono mi badanie z moczu o nazwie d-arabinitol. Jest to produkt końcowy przemiany grzybów w jelitach.
    Badanie robi Alab, niestety dość drogie u mnie w mieście trochę ponad 200 zł.
    Jeśli są ogólne problemy z jelitami to badaniem szerszym jest organix-gastro.
    Przygotowanie do obu takie samo.

    W laboratorium trzeba pobrać zestaw do badań. Jest to mały pojemnik z takim płynem, którego nie można wylac.
    Dostajesz także rozpiskę czego nie jeść na 48 oraz 24 godziny przed badaniem, żeby nie wyszło przekłamane.

    Ja suplementowalam Candida- support plus probiotyk IntiMe z health Labs albo Laccibiane. Drizszy ale bardzo chwalony omni biotic 6. Można także beta-glukany, maślan sodu.
    Ale największą robotę podejrzewam że zrobiła Candida Support.

    Co do diety ja się wspomagalam platformą Majdiet Roksany Środy. Ma gotowe jadłospisy na leczenie candida. Plus listę polecanych produktów z wielu sklepów.

    Mój poczatkowy wynik był prawie 2x ponad normę, więc poszłam do gastrologa i miałam włączone leki aby poziom szybciej spadał. Ale tak naprawdę dopiero teraz mam poziom 50, co już jest ok np jeśli musiałabym teraz włączyć jakiś antybiotyk. Bo wiadomo, że ten poziom by znowu wybił do góry.
    Ja ostatnio wydałam 500zl na badania z kału 🙈🙈 strasznie drogie są te testy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda ceny powalają, ale dla zdrowia czego się nie zrobi :p

    Selina, Ciri86 lubią tę wiadomość

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy lekarz tłumaczył Wam skąd mogą brać się stany zapalne? Ja czekam dopiero na pobranie.. mam nadzieję że cd 138 i cd 56 wystarczy, aby dać obraz i że tu kryje się przyczyna.

    Ale odchodząc od tego, zastanawiam się skąd to się bierze. Jak obraz w histeroskopii wygląda ok, a jednak te stany zapalne są i to bezobjawowe🤔

    💓 39+0

    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8945 7736

    Wysłany: 31 marca 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A wyszedł Ci też Helicobacter? Bo ja kiedyś nadżerki miałam i stan zapalny a bakteria nie wyszła - 3lata temu. Leczyłam się tylko lekkostrawna dietą, Emanera oslonowo i siemię lniane pite rano i wieczorem

    Wyszedł mi z kału a przy gastro lekarz zapomniał zlecić tego badania ale uznano, że mam na bank.
    Mam taki domowy test na heliko z kału, wygląda prawie jak ciążowy i chce trochę odczekać i chociaż tsk kontrolować co jakiś czas.

    Selina lubi tę wiadomość

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Dziewczyny czy lekarz tłumaczył Wam skąd mogą brać się stany zapalne? Ja czekam dopiero na pobranie.. mam nadzieję że cd 138 i cd 56 wystarczy, aby dać obraz i że tu kryje się przyczyna.

    Ale odchodząc od tego, zastanawiam się skąd to się bierze. Jak obraz w histeroskopii wygląda ok, a jednak te stany zapalne są i to bezobjawowe🤔
    Oczywiście, z diety i trybu życia :) jedyny dr który mi to powiedział. Dlatego często przy staraniach zalecana jest dieta przeciw zapalna , te wszystkie diety płodności właśnie takie są. Choćbyśmy nie wiem ile badań zrobiły, ile leków nie przyjęły to jak będziemy prowadziły nieregularne odżywianie, często nie korzystne dla organizmu, to wiele nie zdziałamy .
    W sensie jak obraz w histero jest ok a stany zapalne bezobjawowe? Zwykle stan zapalny widać podczas histero, tak słyszałam. No chyba że faktycznie zdarza się że nie widać nic a nic a dopiero wychodzi w histopatologii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2023, 14:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Wyszedł mi z kału a przy gastro lekarz zapomniał zlecić tego badania ale uznano, że mam na bank.
    Mam taki domowy test na heliko z kału, wygląda prawie jak ciążowy i chce trochę odczekać i chociaż tsk kontrolować co jakiś czas.
    Aaa ok, no to dziadostwo jest zdradliwe :/ lubi nawracać

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 775 1738

    Wysłany: 31 marca 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Powiem Wam, że chyba nigdy tego nie wyleczę.
    3 kurację, 6 antybiotykow, a jest gorzej niż było.
    Po 3 biopsji mój wynik jest gorszy niż po 2.
    Mam diete, nie pije alkoholu, staram się unikać cukier, nie jem pszenicy, wszystkiego sobie odmawiam, a stan zaplany jak był tak sobie nadal jest 😢
    Stomatolog - ok, laryngolog - ok, posiewy wszystkie- ok.
    Nie mam już siły na tą walkę 😢

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi a czy bierzesz probiotyki?
    Czytałam na grupie gdzieś, że u kogoś wychodził stan zapalny ciągle z powodu braku pałeczek kwasu mlekowego.

    Czy masz pobierana biopsje tylko czy za każdym razem histeroskopia ?

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 775 1738

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Missi a czy bierzesz probiotyki?
    Czytałam na grupie gdzieś, że u kogoś wychodził stan zapalny ciągle z powodu braku pałeczek kwasu mlekowego.

    Czy masz pobierana biopsje tylko czy za każdym razem histeroskopia ?

    Biorę probiotyki od ponad 1,5 roku vivomxx lub sanprobi super formuła doustnie + globulki invag.
    W posiewie wychodzi wzrost obfity Lactobacillus, więc to raczej jest ok.
    Tylko biopsja, bez histeroskopii.

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, jak jest ich dużo.

    Hmm może warto by zobaczyć podczas histeroskopii jak to endometrium wygląda?

    Albo zrobić posiew z tej biopsji lub zaryzykować i zrobić posiew z krwi miesiączkowej? Może tam by coś wyszło.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    No to super, jak jest ich dużo.

    Hmm może warto by zobaczyć podczas histeroskopii jak to endometrium wygląda?

    Albo zrobić posiew z tej biopsji lub zaryzykować i zrobić posiew z krwi miesiączkowej? Może tam by coś wyszło.
    Dokładnie tak, niech zrobią histeroskopie i obadaja tam wszystko dokładnie

  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Powiem Wam, że chyba nigdy tego nie wyleczę.
    3 kurację, 6 antybiotykow, a jest gorzej niż było.
    Po 3 biopsji mój wynik jest gorszy niż po 2.
    Mam diete, nie pije alkoholu, staram się unikać cukier, nie jem pszenicy, wszystkiego sobie odmawiam, a stan zaplany jak był tak sobie nadal jest 😢
    Stomatolog - ok, laryngolog - ok, posiewy wszystkie- ok.
    Nie mam już siły na tą walkę 😢

    A jak na usg wyglada endometrium?
    Może jest jakiś polip? Lekarz nie mowil o histeroskopii?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    A jak na usg wyglada endometrium?
    Może jest jakiś polip? Lekarz nie mowil o histeroskopii?
    Czasem je widać na usg a czasem nie, jeśli się nie zrobi usg bezpośrednio od razu po @, to tych małych może już nie być widać. Z resztą ja raz miałam tak, że nie było mojego dr podczas histero i zrobiła mi zabieg inna lekarka i ona twierdziła, że nic tam nie ma, nic nie usunęła. Po czym zadzwonili do mnie ze szpitala miesiąc później, że zapraszają mnie na histero kontrolną, żeby spr czy stanu zapalnego nie ma (bo polipa nie widziała ale wzięła wycinek na hist pat i posiew i wyszła bakteria w endometrium) no i poszłam i już mój dr był i od razu mówi, że polip jest i go usuwa. Pytam jak to? Że 2 mies.temu go nie było jak tamta Pani dr robiła zabieg a dr się zmieszał i mówi, że polip malutki i przy wejściu do szyjki i może go nie zauważyła (dodam, że ten dr go widział kiedyś już na USG i dlatego dał mi skierowanie na histero) 😳 No zajebiście...ja przychodzę na poważne badanie a ta twierdzi że nic nie widzi, ba, dwa razy mniej katowała wjeżdżających kamerką przez szyjkę... Porażka. Posiedziałam że nigdy więcej nie pójdę na to badanie do nikogo innego tyłków mojego dr. On jest mega dokładny, widzi wszystko i na wszystko zwraca uwagę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2023, 08:52

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 775 1738

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    A jak na usg wyglada endometrium?
    Może jest jakiś polip? Lekarz nie mowil o histeroskopii?

    Niby wszystko na USG wygląda ok, o polipach nic nie mówili, wiem, ze mam mięśniaka.
    Histeroskopie w sumie miałam w 2018 i wtedy było wszystko ok, ale to było u innego lekarza, przez tyle lat, leków i stymulacji, to mogło pewnie coś się zmienić.
    A myślicie, że ciąża pozamaciczna z 2020, która była niewiadomo, gdzie i miałam podany metotreksat może mieć wpływ, że to moje endometrium cały czas ma stan zapalny?

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg tez nie bylo widać popilów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2023, 21:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Niby wszystko na USG wygląda ok, o polipach nic nie mówili, wiem, ze mam mięśniaka.
    Histeroskopie w sumie miałam w 2018 i wtedy było wszystko ok, ale to było u innego lekarza, przez tyle lat, leków i stymulacji, to mogło pewnie coś się zmienić.
    A myślicie, że ciąża pozamaciczna z 2020, która była niewiadomo, gdzie i miałam podany metotreksat może mieć wpływ, że to moje endometrium cały czas ma stan zapalny?
    Wszystko jest możliwe. Tym bardziej jeśli miałaś c.pozamaciczną powinni zrobić histero, tym bardziej że masz ciągle stan zapalny. Z jakiego miasta jesteś?

  • MAJKA91 Przyjaciółka
    Postów: 92 29

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wszystko jest możliwe. Tym bardziej jeśli miałaś c.pozamaciczną powinni zrobić histero, tym bardziej że masz ciągle stan zapalny. Z jakiego miasta jesteś?


    Jesteś lekarzem, że piszesz powinni zrobić?przeszłaś to? Jeżeli beta spadła do 0 medycznie nie ma wskazań. Z 99% można stwierdzić, że nie ma pozostałości w postaci aktywnej hormonalnie tkanki. Co innego przy utrzymującej się dodatniej becie po podaniu leku czy zabiegu łyżeczkowania, indukcji poronienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2023, 09:27

‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ