X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Hej ja tu nowa. I to właśnie z takim wynikiem. Typowy obraz zapalenia a wynik ujemy. Tylko wynik komórek nk za wysoki.

    Co teraz z doświadczenia możecie mi poradzić. Mam antybiotyki do wykupienia. Jakie probiotyki wziąć I cos dopochwowo.
    Czego nie jeść na tej diecie. Mi nic nie powiedzieli ze mam taką stosować.

    Moja lekarka mówi że nie trzeba ponawiać badania po kuracji i sama nie wiem co zrobić. Akurat nie ma co isc na samą biopsję bo tylko obraz wyszedł zly...
    Helou
    Poczytaj o diecie przeciw zapalnej i taką stosuj. Ogólnie opiera się o dużą ilość warzyw zielonych, pomaranczowych (dynia, batat) i czerwonych (papryka, burak itp), niewielką ilość mięsa (głównie białe i ryby), odstawienie lub duże ograniczenie pszenicy tzn białe pieczywo, makarony, pierogi, kluski, panierki itd oraz ograniczenie lub wykluczenie najlepiej nabiału, cukru (który jest też jako dodatek w wielu produktach więc też trzeba z nich zrezygnować) i słodyczy.
    Probiotyk dopochwowy to Invag albo Lactovaginal. Z doustnych Sanprobi są ok, ale jedna z dziewczyn polecała tutaj Lactibiane i mi dietetyczka też potwierdziła, że jest super, ale najpierw muszę skończyć 4tyg kurację na jelita którą mam zanim go ruszę

    Katikat lubi tę wiadomość

  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Helou
    Poczytaj o diecie przeciw zapalnej i taką stosuj. Ogólnie opiera się o dużą ilość warzyw zielonych, pomaranczowych (dynia, batat) i czerwonych (papryka, burak itp), niewielką ilość mięsa (głównie białe i ryby), odstawienie lub duże ograniczenie pszenicy tzn białe pieczywo, makarony, pierogi, kluski, panierki itd oraz ograniczenie lub wykluczenie najlepiej nabiału, cukru (który jest też jako dodatek w wielu produktach więc też trzeba z nich zrezygnować) i słodyczy.
    Probiotyk dopochwowy to Invag albo Lactovaginal. Z doustnych Sanprobi są ok, ale jedna z dziewczyn polecała tutaj Lactibiane i mi dietetyczka też potwierdziła, że jest super, ale najpierw muszę skończyć 4tyg kurację na jelita którą mam zanim go ruszę

    Dziękuję, juz zapisane co kupić.

    Selina lubi tę wiadomość

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • gosinka Autorytet
    Postów: 801 1270

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    potrzebuję Waszej pomocy w interpretacji wyniku biopsji 😊 CD138 świadczy o stanie zapalnym, pozostałych niestety nie umiem zinterpretować.

    Będę wdzięczna za wskazówki.

    1249c7f1d8e1.jpg

    🚺 88’ 🚹 83’
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙

    11.06.2024 synek na świecie 🎂
    CC, 3310g, 57cm, 10 punktów

    age.png
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, daje znać, że konsultowałam się z Invimed kiedy biopsja kontrolna i mam odpowiedź od mojego dr, że w kolejnym cyklu ponownie w II połowie.

    Tym samym, jeśli doksycyklina da radę i obecne leczenie będzie skuteczne, do transferu będę podchodzić dopiero koniec czerwca.

    I mimo czekania, cieszę się, że dr jest za kontrolą po leczeniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2023, 11:27

    Selina, Ciri86 lubią tę wiadomość

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Hej, daje znać, że konsultowałam się z Invimed kiedy biopsja kontrolna i mam odpowiedź od mojego dr, że w kolejnym cyklu ponownie w II połowie.

    Tym samym transfer, jeśli doksycyklina da radę i obecne leczenie będzie skuteczne, do transferu będę podchodzić dopiero koniec czerwca.

    I mimo czekania, cieszę się, że dr jest za kontrolą po leczeniu.
    Dobre wieści 😊 Oczywiście że tak, kontrola jest bardzo ważna jeśli chodzi o ivf. Trzymam kciuki, żeby leczenie pomogło i za miesiąc było czysto w biopsji

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dobre wieści 😊 Oczywiście że tak, kontrola jest bardzo ważna jeśli chodzi o ivf. Trzymam kciuki, żeby leczenie pomogło i za miesiąc było czysto w biopsji

    Proszę trzymać, na pewno się przydadzą 😘

    Selina lubi tę wiadomość

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dostałam leku złuszczającego co miałyście?

    Dostałam Tarivid i Metronidazol. Można te leki brac na raz? Dostałyście zalecenia czy po jedzeniu czy nie i ile później wziąć probiotyk?

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Nie dostałam leku złuszczającego co miałyście?

    Dostałam Tarivid i Metronidazol. Można te leki brac na raz? Dostałyście zalecenia czy po jedzeniu czy nie i ile później wziąć probiotyk?
    Czy naraz to nie wiem, ale jeśli lekarz nie zaznaczył inaczej to chyba można, albo dopytaj w aptece.
    Ja miałam Metronidazol zlecony przed posiłkiem i łącznie z probiotykiem Enterol 2x dziennie

    Katikat lubi tę wiadomość

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jestem tutaj nowa. W ubiegłym roku miałam histeroskopowe usuniecie mięśniaka. Okazało się, że mam stan zapalny endometrium. Dostałam 3 dawki antybiotyków- doksycylina, metronidazol i amotaks. W marcu miałam kolejną histeroskopie. Stan zapalny nadal jest. Dostałam kolejny raz doksycyline. Podczas zabiegu pobrano mi posiewy na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Dzisiaj dostałam wyniki. Ujemne. O co może chodzić? Stąd ten stan zapalny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Jestem tutaj nowa. W ubiegłym roku miałam histeroskopowe usuniecie mięśniaka. Okazało się, że mam stan zapalny endometrium. Dostałam 3 dawki antybiotyków- doksycylina, metronidazol i amotaks. W marcu miałam kolejną histeroskopie. Stan zapalny nadal jest. Dostałam kolejny raz doksycyline. Podczas zabiegu pobrano mi posiewy na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Dzisiaj dostałam wyniki. Ujemne. O co może chodzić? Stąd ten stan zapalny?
    Hej, polecam przeczytać chociaż 2-3 ostatnie strony tego wątku :) piszemy o tym skąd się stany zapalne biorą i jak im można zapobiec.
    Miałaś jakiś dobry probiotyk w trakcie antybiotykoterapii? Dziewczyny tu polecały Lactibiane, to doustne kapsułki, ale dopochwowo też warto wzmocnić florę np Lactovaginal lub Invag

    Koniczynka31 lubi tę wiadomość

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 775 1738

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Jestem tutaj nowa. W ubiegłym roku miałam histeroskopowe usuniecie mięśniaka. Okazało się, że mam stan zapalny endometrium. Dostałam 3 dawki antybiotyków- doksycylina, metronidazol i amotaks. W marcu miałam kolejną histeroskopie. Stan zapalny nadal jest. Dostałam kolejny raz doksycyline. Podczas zabiegu pobrano mi posiewy na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Dzisiaj dostałam wyniki. Ujemne. O co może chodzić? Stąd ten stan zapalny?

    Ja też mam posiewy wszystkie dobre, a stan zaplany nadal jest, miałam już 3 biopsje, 3 antybiotykoterapię, wynik nadal zły.
    Trzeba poszukać dalej, zbadać zęby, migdałki itd.
    Coś musi dawać stan zapalny, że nie da się go tak po prostu wyleczyć czasami.
    U mnie jest podejrzenie wodniaka, bo ciąży pozamacicznej, rozważamy laparoskopię.

    Selina, Koniczynka31 lubią tę wiadomość

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missi_m wrote:
    Ja też mam posiewy wszystkie dobre, a stan zaplany nadal jest, miałam już 3 biopsje, 3 antybiotykoterapię, wynik nadal zły.
    Trzeba poszukać dalej, zbadać zęby, migdałki itd.
    Coś musi dawać stan zapalny, że nie da się go tak po prostu wyleczyć czasami.
    U mnie jest podejrzenie wodniaka, bo ciąży pozamacicznej, rozważamy laparoskopię.
    Hej, zeby mam wszystkie wyleczone i kontroluje regularnie. Z migdałami nigdy nie miałam problemu. Ostatnio leczylam się na szczelinę odbytu, która bardzo mnie osłabiła. Czy to mogło mieć związek? Z probiotykow biorę provag doustnie. Dopochwowo nie brałam, bo krwawilam po histeroskopii.

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej, polecam przeczytać chociaż 2-3 ostatnie strony tego wątku :) piszemy o tym skąd się stany zapalne biorą i jak im można zapobiec.
    Miałaś jakiś dobry probiotyk w trakcie antybiotykoterapii? Dziewczyny tu polecały Lactibiane, to doustne kapsułki, ale dopochwowo też warto wzmocnić florę np Lactovaginal lub Invag
    Hej biorę provag doustnie. Postaram się też zacząć brać ten invag. Czy np. zażywanie kurkumy albo NAC może pomoc w zmniejszeniu stanu zapalnego? Coś możesz doradzić?

    pandzia 🐼 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Hej biorę provag doustnie. Postaram się też zacząć brać ten invag. Czy np. zażywanie kurkumy albo NAC może pomoc w zmniejszeniu stanu zapalnego? Coś możesz doradzić?
    Ja od 2 miesięcy piję shoty z kurkumy: sok z połówki pomarańczy, sok z cytryny (mniej niż pół), łyżeczka kurkumy, łyżeczka sproszkowanego albo świeżego imbiru, szczypta pieprzu i cynamon (najlepiej cejloński, ja kupuję taki bio w laskach i sama mielę), wszystko to ma działanie p.zapalne. Mieszam to i zawsze przed śniadaniem wypijam.
    Oprócz tego wszystkie zioła, przyprawy o działaniu p.zapalnym i antybakteryjnym np czystek, pokrzywa, pau d'arco (z tym dopiero zaczynam, dietetyczka mi poleciła). Dieta p.zapalna, eliminacja pszenicy, nabiału i cukru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 12:42

    Koniczynka_87, Koniczynka31, Astereae lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Hej, zeby mam wszystkie wyleczone i kontroluje regularnie. Z migdałami nigdy nie miałam problemu. Ostatnio leczylam się na szczelinę odbytu, która bardzo mnie osłabiła. Czy to mogło mieć związek? Z probiotykow biorę provag doustnie. Dopochwowo nie brałam, bo krwawilam po histeroskopii.
    A wiesz co było przyczyną powstania tej szczeliny?
    Nie masz jakichś jelitowych problemów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 12:15

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A wiesz co było przyczyną powstania tej szczeliny?
    Nie masz jakichś jelitowych problemów?
    Mam zespół jelita nadwrażliwego. A szczelina podobno powstała od stresu- tak mi lekarz tłumaczyła, że powinnam się mniej stresować. Ale jak unikać stresu jak najpierw przez 2 lata nie mogłam zajsc w ciążę. Jak zaszłam to poroniłam. Mocno to mi się odbiło na zdrowiu, więc zakładam, że to wszystko od tych wydarzeń :(

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 9323 15005

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wycinek pobrany, z tego co zrozumiałam to biopsja i cd138. Nie było źle, bez problemu udało dostać się do macicy, przy transferze był problem bo pojawił się zrost po konizacji, ale jak widać kanał się udrażnia i kolejny transfer nie powinien już problemu sprawić. Nie miałam znieczulenia, zanim weszłam na fotel doktor prosił aby nie sikać, aby troszkę jednak był wypełniony pęcherz.

    👧👦90/88 prawidłowe kariotypy
    👼💔 08/21 29+1 HRHS 🎀, 01/22 6+1,
    05/22 8+3 🎀
    2022 elektrokonizacja szyjki macicy
    2023 dwie histeroskopie, 3 transfery ❄po pgta 💔
    dwie procedury ivf/imsi
    4ty transfer po leczeniu: Tarivid, Metronidazol, Nystatyna vp
    (neoparin, acard, prograf, bryophyllum, accofil)
    16.12.23 FET 4AA ⭐ 5dpt 5,06 6dpt 9,62 11dpt 87,9 13dpt 339 17dpt 2061 18dpt 2605 19dpt 2870 GS 8,7mm YS 3,3mm 23dpt 7834 CRL 0,29 cm 💓
    12+2 I prenatalne 5,59 cm, obraz USG prawidłowy ❤
    13+3 6,7 cm 💙
    21+2 II prenatalne 486g, echo serca ok ❤
    31+3 III prenatalne 1969g 💙
    Skarb na świecie 💙🥺 36+3 Nikoś 8.08.24 3280g, 55🌈
    4❄ pgta 😊
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Mam zespół jelita nadwrażliwego. A szczelina podobno powstała od stresu- tak mi lekarz tłumaczyła, że powinnam się mniej stresować. Ale jak unikać stresu jak najpierw przez 2 lata nie mogłam zajsc w ciążę. Jak zaszłam to poroniłam. Mocno to mi się odbiło na zdrowiu, więc zakładam, że to wszystko od tych wydarzeń :(
    No to masz odpowiedź. IBS (ja też choruje na to) ma wpływ na powstawanie stanów zapalnych w jelitach i w ich obrębie a co za tym idzie również na macicę. Zwykle przy ibs jelita są nieszczelne i bakterie i cząstki pokarmowe mogą się przedostawać przez jelita i wywoływać stany zapalne. Zadbaj o jelita, łykaj Debutir 2x dziennie na uszczelnienie, soki z buraka (surowego i kiszonego) i warzyw, sok z aloesu z miąższem no i to co wspomniałam wyżej. Kup lepszy probiotyk na jelita stricte np Lactibiane tolerance albo Cnd

    Koniczynka31, Astereae lubią tę wiadomość

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No to masz odpowiedź. IBS (ja też choruje na to) ma wpływ na powstawanie stanów zapalnych w jelitach i w ich obrębie a co za tym idzie również na macicę. Zwykle przy ibs jelita są nieszczelne i bakterie i cząstki pokarmowe mogą się przedostawać przez jelita i wywoływać stany zapalne. Zadbaj o jelita, łykaj Debutir 2x dziennie na uszczelnienie, soki z buraka (surowego i kiszonego) i warzyw, sok z aloesu z miąższem no i to co wspomniałam wyżej. Kup lepszy probiotyk na jelita stricte np Lactibiane tolerance albo Cnd
    Selina, dziękuję bardzo za wskazówki. Żaden z lekarzy ginekologow nigdy nie wskazał mi na ten trop, mimo ze mówiłam o tych problemach jelitowych. Rozumiem, że branie kurkumy nie zaszkodzi? Czy jesz też jogurty przy IBS? One też zawierają dobre kultury bakterii, ale ogólnie nabiał chyba nie jest polecany przy stanach zapalnych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Selina, dziękuję bardzo za wskazówki. Żaden z lekarzy ginekologow nigdy nie wskazał mi na ten trop, mimo ze mówiłam o tych problemach jelitowych. Rozumiem, że branie kurkumy nie zaszkodzi? Czy jesz też jogurty przy IBS? One też zawierają dobre kultury bakterii, ale ogólnie nabiał chyba nie jest polecany przy stanach zapalnych.
    Ja mam póki co zakaz nabiału, bo leczyłam niedawno też sibo 🥴 czyli przerost flory bakteryjnej jelit, więc ani jogurtów ani kefirów nie piję. Myślę że w naszym przypadku przy ibs będą lepsze celowane probiotyki niż jogurty.
    Badałas kiedyś nietoleracje pokarmowe z krwi? Też warto, bo czasem jakiś produkt może wywoływać stan zapalny. Niestety, ale większość ginekologów patrzy tylko na swoją działkę a tutaj akurat jelita i ich choroby mają duży wpływ na płodność. Mnie mój dr zwrócił na to uwagę jako jedyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 13:34

‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ