X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    A powiedzcie czy na czas leczenia stanu zapalnego zawieszacie starania? Co na to Wasi lekarze? Po jakim czasie od antybiotyku można wrócić do starań?

    Nie można się starać w trakcie antybiotykoterapii.
    Nie wiem jakie leki bierzesz, ale zobac ulotkę i informacje nt I trymestru na danym leku.

    Nenka89 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 24 kwietnia 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Nie można się starać w trakcie antybiotykoterapii.
    Nie wiem jakie leki bierzesz, ale zobac ulotkę i informacje nt I trymestru na danym leku.
    Antybiotyk już skończyłam. Pytanie ile trzeba jeszcze poczekać po skończonej antybiotykoterapii. Zapomniałam dopytać swojego lekarza.

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 24 kwietnia 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja kiedyś wyleczyłam w 1 cyklu, ale powrócił ok.rok później. Wtedy miałam przepisane za słabe leczenie przez innego lekarza (mojego nie było) i leczyłam dłużej


    Dawno się nie odzywałam tutaj. Jak twoje jelitka kochana? Lepiej coś? U mnie chyba znalazła się przyczyna zaparć oczywiście praca i okropny pracodawca, który jest jak wampir energetyczny. Zmieniam prace w sierpniu 😁

    Selina lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Antybiotyk już skończyłam. Pytanie ile trzeba jeszcze poczekać po skończonej antybiotykoterapii. Zapomniałam dopytać swojego lekarza.

    Też się chętnie dowiem, może ktoś pytał i da znać? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Dawno się nie odzywałam tutaj. Jak twoje jelitka kochana? Lepiej coś? U mnie chyba znalazła się przyczyna zaparć oczywiście praca i okropny pracodawca, który jest jak wampir energetyczny. Zmieniam prace w sierpniu 😁
    Hej hej 😁
    Moje kiszki pracują jak ta lala😆 mega poprawa jest po wyleczeniu sibo i po diecie low fod map. Zaczęłam wprowadzać rzeczy których nie mogłam jeść tzn cebula, czosnek, pieczarki itp. i o dziwo jest ok. Probiotyk dalej biorę i inne suple p.zapalne, więc też pewnie pomagają.
    Super że zmieniasz pracę! 😁 Stres na pewno bardzo potrafi rozregulować wszystko i problemy gastryczne gotowe. Ja też swoją zmieniam w czerwcu a mąż teraz w maju 😅 także się dzieje hehe
    Lepiej się czujesz ogólnie?



    Mnie lekarze mówili, że najbezpieczniej się starać po kontrolnej biopsji jak wiadomo że nie ma bakterii i stanu zapalnego.

    Astereae lubi tę wiadomość

  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Antybiotyk już skończyłam. Pytanie ile trzeba jeszcze poczekać po skończonej antybiotykoterapii. Zapomniałam dopytać swojego lekarza.

    Ja już po antybiotykach i mam się zgłosić 7dni przed kolejnym cyklem czyli pojutrze żeby następny cykl próbować.

    Nie mam biopsji kontrolnej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2023, 12:45

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Ja już po antybiotykach i mam się zgłosić 7dni przed kolejnym cyklem czyli pojutrze żeby następny cykl próbować.

    Nie mam biopsji kontrolnej
    Ja też nie mam zleconej biopsji kontrolnej.

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 774 1738

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Ja też nie mam zleconej biopsji kontrolnej.

    Ja za każdym razem zlecona 🤦🏼‍♀️ za tydzień mam 4 raz biopsje kontrolna 😥

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Nenka89 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Antybiotyk już skończyłam. Pytanie ile trzeba jeszcze poczekać po skończonej antybiotykoterapii. Zapomniałam dopytać swojego lekarza.
    Dopiero w następnym cyklu

  • Nenka89 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri86 wrote:
    Ja za każdym razem zlecona 🤦🏼‍♀️ za tydzień mam 4 raz biopsje kontrolna 😥
    Ja też po antybiotyku mam mieć kontrolną sądzę że to lepsza opcja bo będzie wiadomo na ile antybiotyk pomógł

    Ciri86 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie zlecił lekarz. Sama zapytałam kiedy mogę mieć biopsję kontrolną i ustalili termin na 10.05. Zobaczymy czy doksycyklina dała radę.

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nadal czekam na wyniki 🤦

    💓 39+0

    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej hej 😁
    Moje kiszki pracują jak ta lala😆 mega poprawa jest po wyleczeniu sibo i po diecie low fod map. Zaczęłam wprowadzać rzeczy których nie mogłam jeść tzn cebula, czosnek, pieczarki itp. i o dziwo jest ok. Probiotyk dalej biorę i inne suple p.zapalne, więc też pewnie pomagają.
    Super że zmieniasz pracę! 😁 Stres na pewno bardzo potrafi rozregulować wszystko i problemy gastryczne gotowe. Ja też swoją zmieniam w czerwcu a mąż teraz w maju 😅 także się dzieje hehe
    Lepiej się czujesz ogólnie?



    Mnie lekarze mówili, że najbezpieczniej się starać po kontrolnej biopsji jak wiadomo że nie ma bakterii i stanu zapalnego.


    Właśnie tez jestem na suplach, kombuchy i innych cudach, tez czuje się troszkę lepiej ale nie ukrywam, ze jednak najlepiej mi było na zwolnieniu jak byłam wtedy wszystko wróciło do normy😅 ogólnie tego stanu zapalnego małego jeszcze nie leczyłam bo mam 5,4. Czekam jeszcze. Idę na laparo w maju i zobaczymy czy usunięcie torbieli coś pomoże. A i dowiedziałam się od innego doktorka, ze ureaplasma pavium nie podlega leczeniu także 5 antybiotyków miałam na coś czego w sumie nie ma konieczności leczyć i być tu mądry i ufaj lekarzom 🫣

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Właśnie tez jestem na suplach, kombuchy i innych cudach, tez czuje się troszkę lepiej ale nie ukrywam, ze jednak najlepiej mi było na zwolnieniu jak byłam wtedy wszystko wróciło do normy😅 ogólnie tego stanu zapalnego małego jeszcze nie leczyłam bo mam 5,4. Czekam jeszcze. Idę na laparo w maju i zobaczymy czy usunięcie torbieli coś pomoże. A i dowiedziałam się od innego doktorka, ze ureaplasma pavium nie podlega leczeniu także 5 antybiotyków miałam na coś czego w sumie nie ma konieczności leczyć i być tu mądry i ufaj lekarzom 🫣
    O masz... Czyli leczy się pewnie tylko ureaplasma urealiticum? Pewnie ona jest szkodliwa a tamta nie. I właśnie widać jak to się lekarze znają na bakteriach i patogenach 😏 Współczuję, bo pewnie rozwalilas sobie mikrobiom tymi antybiotykami i teraz trzeba trochę czasu żeby go odbudować. Trzymam kciuki za lepsze samopoczucie! Majówka się zbliża, to może się odstresujesz 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Jestem w pierwszym tygodniu leczenia CD138. Mam unidox i metronidazol. Pobolewa mnie podbrzusze ( taki miesiączkowy bol trochę) plus czuje cały czas dyskomfort w pochwie.

    Czy to może być od leków,ktoś miał podobne odczucia ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2023, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Hej,

    Jestem w pierwszym tygodniu leczenia CD138. Mam unidox i metronidazol. Pobolewa mnie podbrzusze ( taki miesiączkowy bol trochę) plus czuje cały czas dyskomfort w pochwie.

    Czy to może być od leków,ktoś miał podobne odczucia ?
    Hej,
    Tak, to może być po lekach. Stosuj probiotyk dopochwowy jakiś np Lactovaginal albo Invag, bo te leki wyniszczają dobrą florę pochwy. Ja też dodatkowo kupiłam taki żel Provag do stosowania zewnętrznie, żeby jakiegoś grzyba nie złapać 😉 a miałam tendencje do tego.
    Długie masz leczenie?
    Trzymam kciuki, żeby się wyleczyl stan zapalny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Selina ;)
    Stosuje dodatkowo żel gynalgin i z pochwą trochę lepiej.
    Nie wiedziałam czy te bole jakby miesiączkowe są normalne, bo w ulotce o takich skutkach nie wspominali.
    Leczenie mam na 14 dni.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Dzięki Selina ;)
    Stosuje dodatkowo żel gynalgin i z pochwą trochę lepiej.
    Nie wiedziałam czy te bole jakby miesiączkowe są normalne, bo w ulotce o takich skutkach nie wspominali.
    Leczenie mam na 14 dni.
    A w jakiej fazie cyklu jesteś teraz?

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1199 2036

    Wysłany: 5 maja 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałam tylko dopisać parę kropek do mojej historii.

    Część z Was pamięta, że starałam się 7 lat o Balbinkę, udało mi się w końcu zajść po histeroskopii, przeleczeniu cd138 antybiotykami, szczepionce na covid, accofilu i IV.

    Wychodzi na to, że zaszłam naturalnie w "drugą" ciążę styczniu, przy laktacji i podczas infekcji covidowej. I to na tyle zaskakująco, że wychodzi mi owulacja w 14 dniu (gdzie na laktacji miałam cykle 35+ dni).

    W międzyczasie pisałam z dr Szymusik, kiedy mamy wracać po rodzeństwo. Docent wysyła chyba pozytywne fluidy na odległość, bo wychodzi nam, że kilka dni po mailu zadziałaliśmy 🤣.

    Staraliśmy się generalnie 4 cykle (bo tyle zdążyłam po porodzie mieć), z czego ten ostatni to tak sobie, bo chorowałam. Wtedy, gdy zachodziłam w ciążę miałam covid i tydzień po tym, jak dowiedziałam się, że jestem - drugi...
    Teraz już siedzę w II trymestrze, rodzeństwo Bibi póki co zdrowe, ale znowu mam GDM i walczę z cukrami insuliną i dietą.

    Jakby się ktoś zastanawiał, to najwyraźniej ze średnimi wynikami nasienia, niskim AMH, niedoczynności tarczycy, przeleczeniu cd138 i laktacji, da się zajść w ciążę.
    Moja prowadząca właśnie tak obstawiała, że dobrze mnie przy cesarce wyczyścili i zajdziemy szybko. Ja obstawiam, że covid tu też trochę pomógł (po pierwszej szczepionce wyszło mi, że mam wyższe AMH niż rok wcześniej).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2023, 22:52

    Selina, Astereae, Lisiunia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Hej dziewczyny, chciałam tylko dopisać parę kropek do mojej historii.

    Część z Was pamięta, że starałam się 7 lat o Balbinkę, udało mi się w końcu zajść po histeroskopii, przeleczeniu cd138 antybiotykami, szczepionce na covid, accofilu i IV.

    Wychodzi na to, że zaszłam naturalnie w "drugą" ciążę styczniu, przy laktacji i podczas infekcji covidowej. I to na tyle zaskakująco, że wychodzi mi owulacja w 14 dniu (gdzie na laktacji miałam cykle 35+ dni).

    W międzyczasie pisałam z dr Szymusik, kiedy mamy wracać po rodzeństwo. Docent wysyła chyba pozytywne fluidy na odległość, bo wychodzi nam, że kilka dni po mailu zadziałaliśmy 🤣.

    Staraliśmy się generalnie 4 cykle (bo tyle zdążyłam po porodzie mieć), z czego ten ostatni to tak sobie, bo chorowałam. Wtedy, gdy zachodziłam w ciążę miałam covid i tydzień po tym, jak dowiedziałam się, że jestem - drugi...
    Teraz już siedzę w II trymestrze, rodzeństwo Bibi póki co zdrowe, ale znowu mam GDM i walczę z cukrami insuliną i dietą.

    Jakby się ktoś zastanawiał, to najwyraźniej ze średnimi wynikami nasienia, niskim AMH, niedoczynności tarczycy, przeleczeniu cd138 i laktacji, da się zajść w ciążę.
    Moja prowadząca właśnie tak obstawiała, że dobrze mnie przy cesarce wyczyścili i zajdziemy szybko. Ja obstawiam, że covid tu też trochę pomógł (po pierwszej szczepionce wyszło mi, że mam wyższe AMH niż rok wcześniej).
    Myśliwa gratulacje 😊 Już nie raz tutaj na forum czytałam historie, że dziewczyny zachodziły naturalnie po udanych ivf albo trakcie przygotowań do procedur.
    Jestem 7 rok na tym forum (no z prawie 2letnia przerwą) i widzę tylko jak wszystkie dziewczyny z którymi tu zaczynałam starania już dawno są mamusiami, ba często podwójnymi albo potrójnymi ;) Ja się trochę czuję tutaj jak mały "nauczyciel", bo liznelam temat z każdej strony i sporo wiem, ale co z tego 😅 teoretyk ze mnie niezły hehe. Dziecka jak nie było tak nie ma a ivf nie dla mnie. Ale możliw że tak ma być ;) Nie każdej kobiecie jest dane być matką (widzę to po bliskim otoczeniu) i godzę się z tym już jakiś czas.
    Staramy się owszem, ale zupełnie inaczej, głowa już nie ta sama. Cuda się zdarzają i tylko jeszcze w cud wierzę w naszym przypadku

‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ