X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Cześć, chciałam się podzielić, że moja kuracja dwutygodniowa doksycykliną, która przedłużyłam sama o 5dni 🤭, dala rade i z biopsji kontrolnej wynika, że nie mam stanu zapalnego. Nie sądziłam, że zadziała, a tutaj mile zaskoczenie. Nie będę już tam grzebać, żadne scratchingi, będę chciała wlew z accofilu, ale to chwila dłuższą, bo w czerwcu będę powtarzać AlloMLR I też finansowo chcemy się przygotować, bo transfer nas wyniesie około 4 tys.


    Gratulacje wyleczenia stanu zapalnego ;)
    Oby więcej takich historii z krótkim leczeniem.

    Ja niedługo też będę sprawdzać efekty leczenia.

    Gdzie będziesz sprawdzała Allo ?
    Przed transerem masz zamiar się doszczepiac jak by spadło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2023, 08:23

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 25 maja 2023, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Gratulacje wyleczenia stanu zapalnego ;)
    Oby więcej takich historii z krótkim leczeniem.

    Ja niedługo też będę sprawdzać efekty leczenia.

    Gdzie będziesz sprawdzała Allo ?
    Przed transerem masz zamiar się doszczepiac jak by spadło?

    😘

    Allo w APC w Łodzi, bo mam 100km więc tak przyzwoicie. Do Poznania, gdzie mam klinki, jest dalej i drożej 🙄

    Tak, jeśli allo byłoby słabe to na pewno będę się doszczepiac. Ostatnie szczepienia pullowane miałam w lutym/marcu 2022, po nich allo 44%, potem przed podejściem do procedury też sprawdzałam, w październiku 2022 i dalej ten sam wynik. Zobaczymy co teraz w trawie piszczy 😉

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka super! 🥳 Bardzo się cieszę, że wyleczyłaś stan zapalny 😊
    Chciałam jeszcze tylko dodać, że to nieprawda , że stan zapalny się tylko zalecza a nie leczy w 100% 😏 Oczywiście, że można wyleczyć, ale po wyleczeniu trzeba dbać o siebie, swoją dietę i odpowiednie suple, żeby on nie nawrócił 😊 więc jeśli stan zapalny wraca po paru miesiącach, to tylko na nasze życzenie.
    Tak więc dieta p.zapalna, omega 3 w duuuuzej ilości (2-3tys mg), kurkuma, imbir i wszystko co działa p.zapalnie i zobaczysz że do sierpnia nic nie wróci 😁 Trzymam ✊!

    Koniczynka_87, Astereae lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje allo z ostatniej ciazy, początek 2022 i też 44%.
    Jednak chyba już nie mam siły na dojazdy i ponowne szczepienia z uwagi na aktualne ceny.
    Próbowałam 2 razy z leczeniem immuno, nie zadziałało.

    Czuje podświadomie że moje straty były z powodu przegrody. Może też stanu zapalnego, ale tutaj nie mam pewności.

    Póki co też mam zawieszone starania do sierpnia.

  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 25 maja 2023, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiiiś wrote:
    Dziewczyny, czy którejś z Was, po wyleczeniu stanu zapalnego udał się transfer? Czy faktycznie to miało wpływ na powodzenie? Wiem, że do końca nigdy nie wiadomo czy to akurat to, ale zastanawiam się tak naprawdę jakie są szanse, zwiększone?

    Hej, tak mi się udało, zaraz po zakończeniu antybiotykoterapii transfer udany 😊

    Koniczynka_87, Mimiiiś, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4581 5047

    Wysłany: 26 maja 2023, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Hej, tak mi się udało, zaraz po zakończeniu antybiotykoterapii transfer udany 😊

    A czy transfer był w tym samym cyklu co brany antybiotyk czy robiłaś jeden pełny cykl przerwy ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 26 maja 2023, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    A czy transfer był w tym samym cyklu co brany antybiotyk czy robiłaś jeden pełny cykl przerwy ?

    Nie miałam żadnej przerwy, 3 tyg brałam doxycycline i po kuracji od razu transfer, antybiotyk zaczęłam brać 23.05.22 a 21.06.22 był transfer

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Koniczynka super! 🥳 Bardzo się cieszę, że wyleczyłaś stan zapalny 😊
    Chciałam jeszcze tylko dodać, że to nieprawda , że stan zapalny się tylko zalecza a nie leczy w 100% 😏 Oczywiście, że można wyleczyć, ale po wyleczeniu trzeba dbać o siebie, swoją dietę i odpowiednie suple, żeby on nie nawrócił 😊 więc jeśli stan zapalny wraca po paru miesiącach, to tylko na nasze życzenie.
    Tak więc dieta p.zapalna, omega 3 w duuuuzej ilości (2-3tys mg), kurkuma, imbir i wszystko co działa p.zapalnie i zobaczysz że do sierpnia nic nie wróci 😁 Trzymam ✊!

    😘

    Czytałam, że też niewiadomo po tym badaniu cd138 co jest przyczyną dokładnie 🤷‍♀️ Ale na logikę stosowana jest antybiotykoterapia, więc zakładają, że to bakterie, bo też przecież kiedyś było przeświadczenie, że wnętrze macicy jest hermetycznym środowiskiem, a to jednak nie. Ja tak sobie przypuszczam, że mogli mi na histeroskopii 2,5 roku temu coś zapaprac, bo pamietam, że nie dostałam na odchodne antybiotyku, a po HSG - tak. Oczywiście to moje rozkminki i prawdy się nie dowiem.



    Dziewczyny, które borykają się z zapaleniem i nie mogą go skutecznie wyleczyć - warto udać się do specjalisty (nie na zwykłe USG, tylko na USG miednicy mniejszej), bo niewykluczone, że możecie się borykać z adenomiozą, która generuje stan zapalany, a przez to utrudnia implantację i zmniejsza receptywności.

    Omegę zażywam codziennie, ale w ilości dokładnie 830mg. Czyli musiałabym zwiększyć dawkę 😬

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Moje allo z ostatniej ciazy, początek 2022 i też 44%.
    Jednak chyba już nie mam siły na dojazdy i ponowne szczepienia z uwagi na aktualne ceny.
    Próbowałam 2 razy z leczeniem immuno, nie zadziałało.

    Czuje podświadomie że moje straty były z powodu przegrody. Może też stanu zapalnego, ale tutaj nie mam pewności.

    Póki co też mam zawieszone starania do sierpnia.

    Daleko masz do Łodzi? Ceny rzeczywiście są zawrotne 😔🙄

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam do Łodzi daleko ;) ale było komibonowania żeby nie brać urlopu. To dzień wcześniej wieczorem jechaliśmy tam nocleg i rano maz na pobrania krwi. Ja pracowałam i szliśmy potem na szczepienie.
    A to ciekawe co Koniczynka piszesz o adenomiozie. Mi właśnie ja potwierdzili na rezonansie. To znaczy że stan zapalny może mi ciągle wychodzić w badaniu CD138 ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2023, 08:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omegę potwierdzam, że polecają brać 2-3gramy

  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 26 maja 2023, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    😘

    Czytałam, że też niewiadomo po tym badaniu cd138 co jest przyczyną dokładnie 🤷‍♀️ Ale na logikę stosowana jest antybiotykoterapia, więc zakładają, że to bakterie, bo też przecież kiedyś było przeświadczenie, że wnętrze macicy jest hermetycznym środowiskiem, a to jednak nie. Ja tak sobie przypuszczam, że mogli mi na histeroskopii 2,5 roku temu coś zapaprac, bo pamietam, że nie dostałam na odchodne antybiotyku, a po HSG - tak. Oczywiście to moje rozkminki i prawdy się nie dowiem.



    Dziewczyny, które borykają się z zapaleniem i nie mogą go skutecznie wyleczyć - warto udać się do specjalisty (nie na zwykłe USG, tylko na USG miednicy mniejszej), bo niewykluczone, że możecie się borykać z adenomiozą, która generuje stan zapalany, a przez to utrudnia implantację i zmniejsza receptywności.

    Omegę zażywam codziennie, ale w ilości dokładnie 830mg. Czyli musiałabym zwiększyć dawkę 😬

    Ja swój stan zapalny podejrzewam po tym jak miałam zabieg po obumarciu ciąży i tez właśnie nie dostałam po zabiegu żadnego antybiotyku 😔 a nie miałam takiej wiedzy na ten temat, teraz sama bym poprosiła o antybiotyk gdyby nie przepisali…

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    😘

    Czytałam, że też niewiadomo po tym badaniu cd138 co jest przyczyną dokładnie 🤷‍♀️ Ale na logikę stosowana jest antybiotykoterapia, więc zakładają, że to bakterie, bo też przecież kiedyś było przeświadczenie, że wnętrze macicy jest hermetycznym środowiskiem, a to jednak nie. Ja tak sobie przypuszczam, że mogli mi na histeroskopii 2,5 roku temu coś zapaprac, bo pamietam, że nie dostałam na odchodne antybiotyku, a po HSG - tak. Oczywiście to moje rozkminki i prawdy się nie dowiem.



    Dziewczyny, które borykają się z zapaleniem i nie mogą go skutecznie wyleczyć - warto udać się do specjalisty (nie na zwykłe USG, tylko na USG miednicy mniejszej), bo niewykluczone, że możecie się borykać z adenomiozą, która generuje stan zapalany, a przez to utrudnia implantację i zmniejsza receptywności.

    Omegę zażywam codziennie, ale w ilości dokładnie 830mg. Czyli musiałabym zwiększyć dawkę 😬
    Kurczę ja miesiąc temu miałam hsg w szpitalu i nie dostalam antybiotyku 😬 a faktycznie jak 5lat temu miałam robione hsg prywatnie to dostałam chyba jakiś sumamed na 3 dni chyba. Echh no i posrana teraz jestem czy aby i mi czegoś nie wpuścili...
    Czym jest adenomioza? I takie usg miednicy mniejszej to u gina się robi?
    Co do omega3, to zdecydowanie za mało. Standardowo staraczki mają brać 1000mg a te z endometriozą lub leczące stan zapalny to 2-3x tyle :)

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już zdążyłam obadac, że rezonans miednicy mniejszej prywatnie kosztuje u mnie 960zl 😳🙈

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4581 5047

    Wysłany: 26 maja 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Ja swój stan zapalny podejrzewam po tym jak miałam zabieg po obumarciu ciąży i tez właśnie nie dostałam po zabiegu żadnego antybiotyku 😔 a nie miałam takiej wiedzy na ten temat, teraz sama bym poprosiła o antybiotyk gdyby nie przepisali…

    Tez o tym myślałam, że po poronieniu i zabiegu jakaś infekcja, bo tez nie miałam antybiotyku.
    Rozmawiam ostatnio o tym z ginekologiem który robił mi biopsje. Pow że nie ma jednoznacznych wskazań do podania antybiotyku w takich sytuacjach, że coraz bardziej się od tej praktyki odchodzi i że lekarze starej daty to praktykują jeszcze zapobiegawczo, ale nowoczesna medycyna od tego odchodzi.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 26 maja 2023, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Tez o tym myślałam, że po poronieniu i zabiegu jakaś infekcja, bo tez nie miałam antybiotyku.
    Rozmawiam ostatnio o tym z ginekologiem który robił mi biopsje. Pow że nie ma jednoznacznych wskazań do podania antybiotyku w takich sytuacjach, że coraz bardziej się od tej praktyki odchodzi i że lekarze starej daty to praktykują jeszcze zapobiegawczo, ale nowoczesna medycyna od tego odchodzi.

    Powiem ci ze po kuracji antybiotykiem nawet sam wygląd endometrium na usg był o wiele lepszy niż wcześniej i do transferu podeszłam mimo ze nawet nie miało 8 mm ale jakościowo bylo idealne. Mój stan zapalny niby nie byl duży bo wynosił 1-2 plazmocyty na 1DPW ale uważam ze warto przeleczyć, u mnie pomogło 😊 ale na powodzenie transferu wpływa wiele czynników m.in: jakość i grubość endometrium, progesteron, zarodek, u niektórych stosuje się atosibanna skurcze, immunologia…. sama z reszta wiesz, mi udał się dopiero szósty transfer

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Już zdążyłam obadac, że rezonans miednicy mniejszej prywatnie kosztuje u mnie 960zl 😳🙈

    U mnie kosztował 1500 zł:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Tez o tym myślałam, że po poronieniu i zabiegu jakaś infekcja, bo tez nie miałam antybiotyku.
    Rozmawiam ostatnio o tym z ginekologiem który robił mi biopsje. Pow że nie ma jednoznacznych wskazań do podania antybiotyku w takich sytuacjach, że coraz bardziej się od tej praktyki odchodzi i że lekarze starej daty to praktykują jeszcze zapobiegawczo, ale nowoczesna medycyna od tego odchodzi.

    Dziewczyny ja miałam 5 lyzeczkowan, 2 histeroskopie, 1sonoHsG i mój stan to raptem 7/10. Antybiotyk miałam chyba tylko przy 2 poronieniach.
    Nie sądzę żeby dawka 1 tabletki (bo tak dostawalam) miała jakieś kolosalny wpływ na CD138.
    To chyba bardziej złożony problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2023, 11:19

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4581 5047

    Wysłany: 26 maja 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Powiem ci ze po kuracji antybiotykiem nawet sam wygląd endometrium na usg był o wiele lepszy niż wcześniej i do transferu podeszłam mimo ze nawet nie miało 8 mm ale jakościowo bylo idealne. Mój stan zapalny niby nie byl duży bo wynosił 1-2 plazmocyty na 1DPW ale uważam ze warto przeleczyć, u mnie pomogło 😊 ale na powodzenie transferu wpływa wiele czynników m.in: jakość i grubość endometrium, progesteron, zarodek, u niektórych stosuje się atosibanna skurcze, immunologia…. sama z reszta wiesz, mi udał się dopiero szósty transfer

    Chodziło mi raczej o to ze po łyżeczkowaniu, poronieniu lekarze już mało co praktykują podawanie antybiotyku.
    U mnie tez teraz był wynik 1/10 i zdecydowałam się na antybiotyk. Może to akurat coś pomoże, chociaż u nas jeszcze jest czynnik meski i po łyżeczkowaniu mam cienkie endometrium zaledwie 6 mm koło/po owulacji


    Astereae tak teraz rozwniez myśle, że to bardziej złożony problem aczkolwiek jak wiadomo każda ingerencja w macicy może skończyć się komplikacjami czy właśnie stanem zapalnym dlatego gdzieś tak z tyłu głowy miałam takie myśli ze po poronieniu pewnie się coś rozwinęło bo 3 tyg chodziłam z martwa ciąża, poznaje kolejne 2 krwawiłam. Wiec człowiek już wszystkie diagnozy zaczyna stawiać 🤷🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2023, 12:03

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Nie mam do Łodzi daleko ;) ale było komibonowania żeby nie brać urlopu. To dzień wcześniej wieczorem jechaliśmy tam nocleg i rano maz na pobrania krwi. Ja pracowałam i szliśmy potem na szczepienie.
    A to ciekawe co Koniczynka piszesz o adenomiozie. Mi właśnie ja potwierdzili na rezonansie. To znaczy że stan zapalny może mi ciągle wychodzić w badaniu CD138 ?

    Temat jest bardzo szeroki podobno, ale jeśli chciałabyś być na bieżąco to polecam insta dr Janowca. Jest super specjalistą i pisał, że będzie temat adenomiozy pogłębiał na swoim profilu.

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ