X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Powiem ci ze po kuracji antybiotykiem nawet sam wygląd endometrium na usg był o wiele lepszy niż wcześniej i do transferu podeszłam mimo ze nawet nie miało 8 mm ale jakościowo bylo idealne. Mój stan zapalny niby nie byl duży bo wynosił 1-2 plazmocyty na 1DPW ale uważam ze warto przeleczyć, u mnie pomogło 😊 ale na powodzenie transferu wpływa wiele czynników m.in: jakość i grubość endometrium, progesteron, zarodek, u niektórych stosuje się atosibanna skurcze, immunologia…. sama z reszta wiesz, mi udał się dopiero szósty transfer

    No to u mnie 5/10 HPF. Jak przewlekły, nacieki z limfocytów.

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Dziewczyny ja miałam 5 lyzeczkowan, 2 histeroskopie, 1sonoHsG i mój stan to raptem 7/10. Antybiotyk miałam chyba tylko przy 2 poronieniach.
    Nie sądzę żeby dawka 1 tabletki (bo tak dostawalam) miała jakieś kolosalny wpływ na CD138.
    To chyba bardziej złożony problem.

    Ja po HSG miałam doksycyklinę na kilka dni, już nie pamiętam ile, ale chyba jakoś 5. To było w czerwcu 2020, potem w grudniu histeroskopia i wtedy pamiętam nie uraczyli mnie niczym. Coś miałam dożylnie podane tylko w dniu zabiegu, który miałam zresztą bez narkozy... 🙄 muszę sprawdzić w domu, co mi podali, ale nie miałam antybiotyków przepisanych.

    Masz rację, że problem złożony, ale też wydaje mi się, że dlatego że niewiaodmo co ten wynik podbija, bo opcji jest kilka: bakterie, urazy mechaniczne, choroby typu adenomioza czy może kwestie immunologiczne.

    Co do tego czy ja zawdzięczam mój stan zapalny histeroskopii to wiadomo, że tego nigdy się nie dowiem. Niemniej we wrześniu 2020 ostatnia cb, w grudniu histeroskopia i od tamtej pory cisza... także najbliższy transfer, o ile zarodek będzie zdrowy, może sprawę rozjaśnić.

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kurczę ja miesiąc temu miałam hsg w szpitalu i nie dostalam antybiotyku 😬 a faktycznie jak 5lat temu miałam robione hsg prywatnie to dostałam chyba jakiś sumamed na 3 dni chyba. Echh no i posrana teraz jestem czy aby i mi czegoś nie wpuścili...
    Czym jest adenomioza? I takie usg miednicy mniejszej to u gina się robi?
    Co do omega3, to zdecydowanie za mało. Standardowo staraczki mają brać 1000mg a te z endometriozą lub leczące stan zapalny to 2-3x tyle :)

    Standardowo dają doksycyklinę. Wiem, to nie są cukierki, ale myślę, że można sobie ogarnąć dla własnego spokoju.

    Na pewno musi to być doświadczony lekarz. W PL polecają dr Rubisza oraz dr Janowca.

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Standardowo dają doksycyklinę. Wiem, to nie są cukierki, ale myślę, że można sobie ogarnąć dla własnego spokoju.

    Na pewno musi to być doświadczony lekarz. W PL polecają dr Rubisza oraz dr Janowca.
    Nie będę już ładowała antybiotyku :/ skoro nie dostałam to trudno. W styczniu miałam Xifaxan na jelita w marcu Metronidazol na sibo, hsg coprawda w kwietniu, ale miałam parę USG później i dr twierdzi, że endo super wygląda. Ja choruję na IBS dodatkowo, więc każdy antybiotyk, nawet na krótko, burzy mi gospodarkę mikrobioty na wieki 🥴 a jeszcze ją odbudowuje po marcu. No odpuszczę, trudno. Co ma być to będzie 😉
    U dr Janowca byłam, zlecił mi dokładne USG w kierunku endomendy, ale to chyba tylko dlatego że się w niej specjalizuje, bo nie mam jej objawów, ale babki w rejestracji są tragiczne i niestety nie udało mi się tego usg zrobić (w dniu wizyty nie mogłam, bo akurat @ za wcześnie przyszła...). On tak trochę ręce na mój przypadek rozłożył i ivf sugerował, powiedziałam że nie chcemy a on na to, że nie mam złych wyników, więc starać się naturalnie i trzyma kciuki.
    Nabiegałam się po lekarzach przez wiele lat, już odpuszczam kolejne bieganiny i poszukiwania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2023, 15:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a czy Wy badaliscie immunologie?

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 26 maja 2023, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie będę już ładowała antybiotyku :/ skoro nie dostałam to trudno. W styczniu miałam Xifaxan na jelita w marcu Metronidazol na sibo, hsg coprawda w kwietniu, ale miałam parę USG później i dr twierdzi, że endo super wygląda. Ja choruję na IBS dodatkowo, więc każdy antybiotyk, nawet na krótko, burzy mi gospodarkę mikrobioty na wieki 🥴 a jeszcze ją odbudowuje po marcu. No odpuszczę, trudno. Co ma być to będzie 😉
    U dr Janowca byłam, zlecił mi dokładne USG w kierunku endomendy, ale to chyba tylko dlatego że się w niej specjalizuje, bo nie mam jej objawów, ale babki w rejestracji są tragiczne i niestety nie udało mi się tego usg zrobić (w dniu wizyty nie mogłam, bo akurat @ za wcześnie przyszła...). On tak trochę ręce na mój przypadek rozłożył i ivf sugerował, powiedziałam że nie chcemy a on na to, że nie mam złych wyników, więc starać się naturalnie i trzyma kciuki.
    Nabiegałam się po lekarzach przez wiele lat, już odpuszczam kolejne bieganiny i poszukiwania

    Z endometrioza i adenomioza to niestety zawsze taka zagadka dla mnie, bo jest mnóstwo kobiet, które mają, a nie wiedzą, bo objawy albo się nieswoiste, albo żadne 🤷‍♀️

    Jasne, w kwestii antybiotyku i Twoich przypadłości to nie ma co cudować, bo moze rzeczywistości wyjdzie gorzej niż lepiej.

    Selina lubi tę wiadomość

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Selina a czy Wy badaliscie immunologie?
    Ja badałam kilka lat temu starając się z byłym mężem.
    Profil kir mam ok, kom.nk badałam tylko z krwi więc nic to nie powie, ale wiem że to jest zmienne i można obniżyć zmianą diety i trybem życia. P.ciala Ana miałam dodatnie a Ana2 już ujemne i to dr też mówił, żeby się tego nie czepiał. Nie pamiętam co tam jeszcze badałam z immuno 🧐 Nie chciałam się w to teraz pchać, bo z obecnym mężem staramy się rok z hakiem i to było tak na luzie, bez większych supli czy dbania o siebie. Tak na serio serio to z pół roku się staramy, więc narazie odpuszczam te skomplikowane badania 😁😅

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1199 2036

    Wysłany: 27 maja 2023, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    (...)
    Masz rację, że problem złożony, ale też wydaje mi się, że dlatego że niewiaodmo co ten wynik podbija, bo opcji jest kilka: bakterie, urazy mechaniczne, choroby typu adenomioza czy może kwestie immunologiczne.

    Co do tego czy ja zawdzięczam mój stan zapalny histeroskopii to wiadomo, że tego nigdy się nie dowiem. Niemniej we wrześniu 2020 ostatnia cb, w grudniu histeroskopia i od tamtej pory cisza... także najbliższy transfer, o ile zarodek będzie zdrowy, może sprawę rozjaśnić.

    Mi kiedyś jedna ginekolog powiedziała tak poza taśmą, że gdyby ona widziała wskazania do robienia histeroskopii pod kątem cd138 to zamiast robić zabieg, od razu podałaby antybiotyki. Bo ponoć to mniejsze zło (w sensie zmniejsza się prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia i nie przebije się macicy przypadkiem).

    Z resztą chyba o tym pisałam. Po prostu histeroskopie powinno się zostawić celem zbadania wnętrza macicy i wykluczenia jakiejś nietypowej budowy, a nie po to by pobierać wycinki.

    A jeśli chodzi o urazy mechaniczne - ponoć często tak jest, że po pierwszym porodzie (po latach starań) łatwiej jest zajść w ciążę, bo cała macica jest wyłyżeczkowana albo naturalnie wyczyszczona.

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

  • Nenka89 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 27 maja 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego co ja wiem nie ma potrBy robienia histeroskopia w celu badania cd138. Ja miałam tylko biopsję i płaciłam 600.
    W dodatku podobno biopsja lepiej wpływa na regenerację endometrium i podobno łatwiej o zagnieżdżenie zarodka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2023, 18:50

  • ZOSIA92 Przyjaciółka
    Postów: 122 41

    Wysłany: 28 maja 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenka89 wrote:
    Tego co ja wiem nie ma potrBy robienia histeroskopia w celu badania cd138. Ja miałam tylko biopsję i płaciłam 600.
    W dodatku podobno biopsja lepiej wpływa na regenerację endometrium i podobno łatwiej o zagnieżdżenie zarodka

    Tak, niby tak się mówi, że biopsji wspomaga zagnieżdżenie ale jak tutaj dziewczyny piszą, że miały z 6 razy robioną biopsję , to niestety nie jest dobre dla endometrium tym bardziej, że jest pobierana z różnych miejsc, mi lekarz mówił jak byłam na konsultacji, że najlepiej za jednym razem zrobić wszystkie parametry np z komorkami nk w macicy aby ograniczać ingerencję do minimum

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Selina a czy Wy badaliscie immunologie?
    Ja się bardziej zastanawiam czy niebawem nie zbadać ale genetyki, za parę miesięcy np. Coś jest na rzeczy, bo mam 3 starszego rodzeństwa i tylko 1 ma jedno dziecko, reszta wiem że chciała ale tak samo nie udawało się (są już pod 50tke więc dzieci już mieć nie będą).
    Jeden gin kierował mnie do genetyka, ale stwierdziłam że to chyba zbyt skomplikowane dla mnie...poza tym jeśli coś wyjdzie, to co wtedy? 😉
    Siostra która ma dziecko zaszła chyba tylko dzięki sterydom które brała akurat lecząc przewlekłe zapalenie zatok, więc nie na niepłodność rozpisany. Później mimo że znów próbowała zajść ze sterydem już się nie udawało wiele lat i tak zostało...

  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 5030 6812

    Wysłany: 29 maja 2023, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałyście brązowe plamienia przed @, dwa nawet trzy dni - a po antybiotyku/antybiotykach czysto?

    Czytałam tu na wątku, że taki objaw może wskazywać na zapalenie endometrium. Ja właśnie tak miałam. Po podwójnej antybiotykoterapii trzema antybiotykami miałam jeden dzień różowego plamienia. Obecnie - po 4 antybiotyku @ przyszła żywą krwią.

    Mój lekarz nie jest za grzebaniem tam co chwilę - że to czasem więcej szkód niż pożytku - endo nie rośnie, polipowate endo... Jednak jak obecny transfer się nie uda zrobię już biopsję kontrolną, bo gdzie przyczyna musi być - jak nie w endo to zostaną chore zarodki 🥺 Jednak po tym objawie mam przypuszczenia, że wszystko jest chyba ok......

    Jak było u Was 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 07:32

    37👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR/adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    -14kg jest owu!
    38🧔
    ❌HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2% szczepienia
    CROSS 23,3%-16,7%-23,7%-15%

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy✓3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22 ICSI(IMSI,Fertilechip,ES) 14🥚11 MII 6❄️
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23 immuno+IPLE❌ histero✓
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔CB
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔CB?

    II PROCEDURA
    07/24 ICSI(PICSI,Fertilechip,ES) 13🥚13 MII 8❄️
    CD138+diphereline ✓
    09/24➡️FET5AA❌EG+intralipid+accofil+plaquenil+
    encorton 7tc💔😭 poronienie indukowane
    ->diphereline->FET🌈🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Dziewczyny miałyście brązowe plamienia przed @, dwa nawet trzy dni - a po antybiotyku/antybiotykach czysto?

    Czytałam tu na wątku, że taki objaw może wskazywać na zapalenie endometrium. Ja właśnie tak miałam. Po podwójnej antybiotykoterapii trzema antybiotykami miałam jeden dzień różowego plamienia. Obecnie - po 4 antybiotyku @ przyszła żywą krwią.

    Mój lekarz nie jest za grzebaniem tam co chwilę - że to czasem więcej szkód niż pożytku - endo nie rośnie, polipowate endo... Jednak jak obecny transfer się nie uda zrobię już biopsję kontrolną, bo gdzie przyczyna musi być - jak nie w endo to zostaną chore zarodki 🥺 Jednak po tym objawie mam przypuszczenia, że wszystko jest chyba ok......

    Jak było u Was 😉


    Zarówno wiele biopsji w krótkim czasie jak o
    rowniez takie ciężkie antybiotykoterapie nie są dobre.

    Plamienia przed okresem mogą mieć różne podłoże.
    Nie masz jakiś polipow, miesniakow, nadżerek ?
    Przewaga estrogenów nie występuje?

    Czy endometrium wg lekarza na usg wygląda ok ?
    Może powstały zrosty ? Poza tymi plamieniami przed @ nie masz żadnych dolegliwości w czasie cyklu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 11:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja się bardziej zastanawiam czy niebawem nie zbadać ale genetyki, za parę miesięcy np. Coś jest na rzeczy, bo mam 3 starszego rodzeństwa i tylko 1 ma jedno dziecko, reszta wiem że chciała ale tak samo nie udawało się (są już pod 50tke więc dzieci już mieć nie będą).
    Jeden gin kierował mnie do genetyka, ale stwierdziłam że to chyba zbyt skomplikowane dla mnie...poza tym jeśli coś wyjdzie, to co wtedy? 😉
    Siostra która ma dziecko zaszła chyba tylko dzięki sterydom które brała akurat lecząc przewlekłe zapalenie zatok, więc nie na niepłodność rozpisany. Później mimo że znów próbowała zajść ze sterydem już się nie udawało wiele lat i tak zostało...


    Na genetykę podobno też się na wplyw. Właśnie m.in styl życia może pewne geny aktywować lub dezaktywować.
    I tutaj widać to na przykładzie kobiet które pierwsza ciąża od razu a przy kolejnych problemy i wychodzi, że np miała Kir AA albo Pai, kilka lat temu nie był przeszkoda a teraz jest.

    Mój mąż ma np ten polimorfizm Apal który może wskazywać na poronienia ale wcale się tym nie martwię.
    Na grupie widziałam pary które też mają i im to nie przeszkodziło.
    Ładuje w niego suple i każe się zdrowo prowadzić, wierząc że dzięki temu trzymamy ten polimorfizm w ryzach.

    Też mam znajoma która zaszła na sterydzie.
    Prawdopodobnie miała jakieś przeciwciala których nie badała.

    Jest też teoria że jak jest aktywny Pai to heparyna od owulacji pomaga na zagnieżdżenie.


  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 5030 6812

    Wysłany: 29 maja 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Zarówno wiele biopsji w krótkim czasie jak o
    rowniez takie ciężkie antybiotykoterapie nie są dobre.

    Plamienia przed okresem mogą mieć różne podłoże.
    Nie masz jakiś polipow, miesniakow, nadżerek ?
    Przewaga estrogenów nie występuje?

    Czy endometrium wg lekarza na usg wygląda ok ?
    Może powstały zrosty ? Poza tymi plamieniami przed @ nie masz żadnych dolegliwości w czasie cyklu ?

    Endometrium mam zawsze idelane i pod kątem wyglądu i również z grubością jest książkowo. Bałam się po tej bopsji, które miałam podczas histero, że będzie źle. Ale i cykl naturalny zaraz po zabiegu był idealo pod kątem Endo i kolejny do transferu sztuczny też idealnie. U mnie tego problemu nie ma .

    Jeśli chodzi o zrosty, polipy, mięśniaki- mam malutkiego mięśniaka ale od dawna, nie urósł podczas stymulacji do punkcji i transferów. Nie jest usunięty, więc czy tu nagle być się tak zmienilo?

    Coś co do estrogenów- to ze względu na zrzucone kg od marca wrócila mi naturalna owulacja tzn miałam w marcu predyspozycje do naturalnej ale musieliśmy pomoc naturze bo musiał być pewniak do biopsji z owulacja. W kwietniu idealny naturalny cykl. I w kwietniu pierwszy@ bez tych brązowych plamień, tylko różowe dzień przed. Terez w maju po nieudanym transferze ale na cyklu sztucznym już na dzień dobry żywa krew.

    Poza tym nie mam innych "dziwnych" dolegliwości.


    Z tym zapaleniem to człowiek głupieje- często grzebać źle, często antybiotyk źle...więc jak ? Teraz już mi lekarz powiedzial, że daje lekki antybiotyk profilaktycznie na 5 dni. Bo więcej nie mam szans dostać. Jeśli czerwcowy transfer się niepowiedzie będę chciała zrobić te biopsję kontrolną. Bo już nie wiem gdzie szukać powodu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 12:16

    37👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR/adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    -14kg jest owu!
    38🧔
    ❌HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2% szczepienia
    CROSS 23,3%-16,7%-23,7%-15%

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy✓3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22 ICSI(IMSI,Fertilechip,ES) 14🥚11 MII 6❄️
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23 immuno+IPLE❌ histero✓
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔CB
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔CB?

    II PROCEDURA
    07/24 ICSI(PICSI,Fertilechip,ES) 13🥚13 MII 8❄️
    CD138+diphereline ✓
    09/24➡️FET5AA❌EG+intralipid+accofil+plaquenil+
    encorton 7tc💔😭 poronienie indukowane
    ->diphereline->FET🌈🍀
  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 29 maja 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta, ja też mam małego mięśniaka, który modeluje endometrium i niedługo idę na operację. Lekarz twierdzi, że on jest główną przyczyną, bo działa jak wkładka antykoncepcyjna. Podobno mięśniaki też mogą powodować stan zapalny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta a położenie tego mięśniaka jest w macicy czy na zewnątrz ?
    Pytam, bo niektóre lokalizacje działają jak wkładka antykoncepcyjna.
    Sama mam mięśniaka, na zewnątrz i również nie usuwałam.




  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 5030 6812

    Wysłany: 29 maja 2023, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku jak wyszedł fakt że mam mięśniak lekarz mówił, że w niczym nie przeszkadza. Teraz po trzecim nieudanym transferze już z pełną świadomością rozmawiałam z dr o kwestiach usunięcia go, że może on coś miesza, że trzy razy beta 0, w tym raz z pełną obstawą immuno (włącznie z immunglobulinami). 💔
    Doktor mówił, że mięśniak położony jest pod endometrium... tyle wiem, więcej nie dopytałam, bo nie ogarniam tego akurat... Dr robił mi też w marcu histero, więc gdyby jednak uznał inaczej na pewno by odrazu mówił o operacji. To mega dobry diagnosta. Na USG widział mięśniaka, gdzie nikt wcześniej go nie zauważyl... A kilku lekarzy już było...i nawet klinika w której miałam HyCoSy i 3xiui...
    Ale zrobiłam sobie screena waszych wiadomości i jeszcze raz pomęczę dr. Jak usunięcie to laparo? Czy pod nóż ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2023, 15:41

    37👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR/adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    -14kg jest owu!
    38🧔
    ❌HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2% szczepienia
    CROSS 23,3%-16,7%-23,7%-15%

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy✓3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22 ICSI(IMSI,Fertilechip,ES) 14🥚11 MII 6❄️
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23 immuno+IPLE❌ histero✓
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔CB
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔CB?

    II PROCEDURA
    07/24 ICSI(PICSI,Fertilechip,ES) 13🥚13 MII 8❄️
    CD138+diphereline ✓
    09/24➡️FET5AA❌EG+intralipid+accofil+plaquenil+
    encorton 7tc💔😭 poronienie indukowane
    ->diphereline->FET🌈🍀
  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 29 maja 2023, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta ja mam mieć teraz operację przez brzuch. Miałam już 2 razy histeroskopie i nie dało się go wyciąć. Modeluje endometrium. Podobno dziala jak wkladka antykoncepcyjna. U mnie 1 ciąża zakończona poronieniem. U mnie 3 lekarzy było zdania, że mięśniak ma wpływ i trzeba się go pozbyć.

  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 5030 6812

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka31 wrote:
    Rakieta ja mam mieć teraz operację przez brzuch. Miałam już 2 razy histeroskopie i nie dało się go wyciąć. Modeluje endometrium. Podobno dziala jak wkladka antykoncepcyjna. U mnie 1 ciąża zakończona poronieniem. U mnie 3 lekarzy było zdania, że mięśniak ma wpływ i trzeba się go pozbyć.
    U mnie trzy razy beta 0, nie drgnęła ani grama. A spr szybko...

    Przez brzuch czyli laparoskopia czy cięcie?

    37👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR/adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    -14kg jest owu!
    38🧔
    ❌HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2% szczepienia
    CROSS 23,3%-16,7%-23,7%-15%

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy✓3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22 ICSI(IMSI,Fertilechip,ES) 14🥚11 MII 6❄️
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23 immuno+IPLE❌ histero✓
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔CB
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔CB?

    II PROCEDURA
    07/24 ICSI(PICSI,Fertilechip,ES) 13🥚13 MII 8❄️
    CD138+diphereline ✓
    09/24➡️FET5AA❌EG+intralipid+accofil+plaquenil+
    encorton 7tc💔😭 poronienie indukowane
    ->diphereline->FET🌈🍀
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ