X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 13 lipca 2023, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Jezusmaria, Dziewczyny, jak ja się cieszę, że znalazłam ten wątek. Eureka.
    Czytam Wasze historie i objawy i mam oczy jak talerze. Tyle rzeczy się zgadza...

    Opiszę moja historię najkrócej jak potrafię, choć pewnie wyjdzie długo.

    Ja 36 lat (za 2tygodnie 37), partner 38lat

    2020 - histeroskopia operacyjna - usuwanie 2ch polipów z macicy
    dodatkowo mam 2 mięśniaki podsurowicówkowe, nie modelują endo (ok 1,5 i 2 cm), wszyscy lekarze twierdzą, że nie mają żadnego wpływu na sprawy rozrodcze.

    04.2022 - moja pierwsza ciąża zarzymała się w 9tc, poronienie indukowane tabletkami + łyżeczkowanie, którego prawdopodobnie wcale nie musiałam robić, ale namówiono mnie, twierdząc że nie będzie żadnych powikłań. w tę ciążę zaszłam w 1 cyklu starań.

    Ze względu na wiek zrobiliśmy z partnerem cały pakiet badań, oraz byliśmy u docenta P - wszystko z grubsza w porządku, wyszły klasyki w stylu mthfr i pai hetero, biorę metyle itp. Amh 1,47.

    Od tamtej pory nie mogę zajść w drugą ciążę.

    10.2022 idziemy do Invimedu w Warszawie - lekarz każe starać się dalej, jak się nie uda do marca 2023, zabierzemy się za inseminacje. Amh 1,33

    Tymczasem objawy utrzymujące się od poronienia: o wiele bardziej skąpe miesiączki - 2 dni lekkiego krwawienia, potem 3 dni brązowego plamienia. Teoretycznie cały okres mogłabym obsłużyć na 4 podpaskach.
    Guglując w nieskończoność wpadam więc na pomysł zrostów, zespół Ashermana itd.

    04.2023 - histeroskopia diagnostyczna, wykluczenie zrostów.
    Wynik, który moja lekarka (spoza Invimedu, robiła histero) uznaje za prawidłowy:
    Polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji - obraz zgodny z datą ostatniej miesiączki.
    Lekarz z Invimedu potwierdza, że to prawidłowy obraz, za miesiąc każe przyjść na inseminację.
    Uspokajam się.

    Nie udaje nam się podejść do inseminacji, bo w maju majówka i klinika zamknięta na 4 spusty, a w czerwcu lekarz z Luxmedu wskazuje na niejednorodność 3mm w endometrium. W Invimedzie nie widzą tego, ale jak im mówię o opinii lekarza z LX, zauważają i każą zrobić kolejną histeroskopię po 2 miesiącach od poprzedniej. Podejrzenie polipa.

    Zgłaszam się do mojej lekarki od histeroskopii ze skierowaniem i prośbą o powtórzenie histero, w międzyczasie dowiaduję się o CD138 i CD56 - ona nie chce zamówić tego w labie, twierdzi że szpital tego prawdopodobnie nie obsłuży, mówię że zapłacę prywatnie w labie. Ona mówi, że nawet jeśli coś wyjdzie, to co my z tym dalej zrobimy...Ogólnie jest zła na Invimed, że znowu każą robic histero - mówi, że 2 miesiące temu była w mojej macicy i mam idealną macicę, nie ma żadnych polipów. Jednak zgadza się zrobić kolejny zabieg, bym miała 100% pewności

    Histeroskopia umówiona na najbliższy poniedziałek 17 lipca (w 9dc - czy to ok?)

    Dziewczyny, czy myślicie, że moje objawy wskazują na przewlekły stan zapalny? gdzie się udać z wynikami? Czy po tej histeroskopii zamówić jakieś jeszcze markery, czy tylko te CD138 i CD56? Czy z macicy powinno się też robić wymazy tlenowe, beztlenowe, grzyby, chlamydie, mykoplazme, urea? Wszystko to wychodzi ujemne przy wymazach z kanału szyjki, czy jest możliwe by w macicy były dodatnie? Czy oprócz CD138 i CD56 powinnam zrobić coś jeszcze.

    Jestem zaje*iście załamana. Nie mam już siły. Do wszystkiego muszę dochodzić sama, lekarze ani razu nie zasugerowali, że coś może być u mnie z endometrium nie tak...k*wa czy na to nie ma jakichś procedur?
    Będę super wdzięczna za wszelkie rady...Pomóżcie proszę. Co ja mam zrobić, do kogo się udać. Do jakiego lekarza (warszawa), który obsłuży to wszystko?

    Ściskam Was mocno.
    Tez obawiam sie ze mam stan zapalny endo.
    Fakt jestem po zabiegach gienkologicznych i nie sadze ze cos mi sie głębiej nie przeniosło. Tym bardziej ze cierpie na przewlekle bole podbrzusza, swedzi mnie caly czas tam w srodku, skape miesiaczki (brak zrostow i usunieta wada macicy). Dostałam w slepo antybiotyk.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy próbowałas robić wymazy na chlamydie, ureaplasme, mykoplasme ?

    Może warto zrobić badanie moczu, zobaczyć czy są bakterie.

    Może swędzenie to też kwestia bielizny, rodzaju papieru toaletowego, podpasek. Powinny być naturalne. Bez zapachów, bo moga podrażniać.
    W trakcie cyklu nieużywanie wkładek.
    Spanie bez bielizny.
    Jak najrzadsze używanie stringów;D

    Czy stosujesz sobie probiotyki dopochowe ? Głównie po miesiaczne warto ;)


    U mnie było podobnie z bólami podbrzusza. I powiem Ci, że miałam 2 histero miesiąc po miesiącu. Przy pierwszej uważali, że macica ok. Przy drugiej znaleźli jednak zrost. Po usunięciu brak boli.

  • Kamellia30 Autorytet
    Postów: 294 112

    Wysłany: 13 lipca 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    A czy próbowałas robić wymazy na chlamydie, ureaplasme, mykoplasme ?

    Może warto zrobić badanie moczu, zobaczyć czy są bakterie.

    Może swędzenie to też kwestia bielizny, rodzaju papieru toaletowego, podpasek. Powinny być naturalne. Bez zapachów, bo moga podrażniać.
    W trakcie cyklu nieużywanie wkładek.
    Spanie bez bielizny.
    Jak najrzadsze używanie stringów;D

    Czy stosujesz sobie probiotyki dopochowe ? Głównie po miesiaczne warto ;)


    U mnie było podobnie z bólami podbrzusza. I powiem Ci, że miałam 2 histero miesiąc po miesiącu. Przy pierwszej uważali, że macica ok. Przy drugiej znaleźli jednak zrost. Po usunięciu brak boli.
    A ty leczyłas się na ureaplasme? Dostałam antybiotyki na 21 dni i niestety podczas brania zaczyna mi się miesiączka.Rozumiem ze nie mogę podjeść do transferu w tym cyklu w którym przyjmuje antybiotyki? Ma się endo złuszczyć po antybiotykoterapii?
    Załamana jestem bo mam jeszcze 12 dni do miesiączki a zaczęłam plamić.

    7 lat starań
    👧🏼32lat 🧑🏽‍🦽32lat
    ▪️KIR BX▪️Allo 31%▪️Cross-match 20%,▪️Ana3 ujemne▪️Pai homo▪️ Homocysteina 7,71◾️Amh 5,8(06.24)
    ▫️2019 Vitrolive Szczecin
    AID 1xnieudane
    I procedura 2❄️❄️
    2xFET nieudane beta 0❌❌
    2020-2021 walka z depresja
    ▫️2022 Bocian Szczecin
    II procedura 5❄️❄️❄️❄️❄️
    23.08 punkcja 16 komórek
    26.08 transfer❄️ 3-dniowca❌
    30.09transfer❄️4aa❌
    03.23 II wizyta u Paśnika
    04.23 antybiotykoterapia
    05.23 scraching endometrium
    06.23 transfer 3aa,3bb beta 0❌
    07.23 wykryta ureoplasma(antybiotyk)
    08.23 Ureaplasma pokonana💪🏼🙏🏼
    08.23 histeroskopia.
    09.23 transfer ostatniego❄️❌
    04.24 MedArt Poznań
    ▫️III procedura 🔥🔥
    27.06.24 punkcja 15 pobranych,tylko 3 dojrzałe komórki->2❄️5.2.2 i 6.2.2->po PGTA 1 prawidłowy i jedna mozaika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja niestety miałam ureaplasme 🫤
    Leczenie też trwało 21 dni obejmowało mnie i męża.
    Było to kupę lat temu, ale raczej nie nakładało mi się z miesiączka. Miałam leki doustne i dopochwowe więc nie było opcji kurować się w okres.

  • Kamellia30 Autorytet
    Postów: 294 112

    Wysłany: 14 lipca 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Tak ja niestety miałam ureaplasme 🫤
    Leczenie też trwało 21 dni obejmowało mnie i męża.
    Było to kupę lat temu, ale raczej nie nakładało mi się z miesiączka. Miałam leki doustne i dopochwowe więc nie było opcji kurować się w okres.
    A co miałaś dopochwowego? I czy wyleczenie pomogło w ewentualnym zajściu ? Czy nie to było problemem

    7 lat starań
    👧🏼32lat 🧑🏽‍🦽32lat
    ▪️KIR BX▪️Allo 31%▪️Cross-match 20%,▪️Ana3 ujemne▪️Pai homo▪️ Homocysteina 7,71◾️Amh 5,8(06.24)
    ▫️2019 Vitrolive Szczecin
    AID 1xnieudane
    I procedura 2❄️❄️
    2xFET nieudane beta 0❌❌
    2020-2021 walka z depresja
    ▫️2022 Bocian Szczecin
    II procedura 5❄️❄️❄️❄️❄️
    23.08 punkcja 16 komórek
    26.08 transfer❄️ 3-dniowca❌
    30.09transfer❄️4aa❌
    03.23 II wizyta u Paśnika
    04.23 antybiotykoterapia
    05.23 scraching endometrium
    06.23 transfer 3aa,3bb beta 0❌
    07.23 wykryta ureoplasma(antybiotyk)
    08.23 Ureaplasma pokonana💪🏼🙏🏼
    08.23 histeroskopia.
    09.23 transfer ostatniego❄️❌
    04.24 MedArt Poznań
    ▫️III procedura 🔥🔥
    27.06.24 punkcja 15 pobranych,tylko 3 dojrzałe komórki->2❄️5.2.2 i 6.2.2->po PGTA 1 prawidłowy i jedna mozaika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    A co miałaś dopochwowego? I czy wyleczenie pomogło w ewentualnym zajściu ? Czy nie to było problemem

    Było to ileś lat temu i chyba to był macmirror jak kojarzę.

    Ja w ciążę zachodziłam, miałam problem z utrzymaniem.
    U mnie sama ureo nie była głównym winnym, bo jak się okazało po latach miałam przegrodę w macicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2023, 13:40

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 14 lipca 2023, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Było to ileś lat temu i chyba to był macmirror jak kojarzę.

    Ja w ciążę zachodziłam, miałam problem z utrzymaniem.
    U mnie sama ureo nie była głównym winnym, bo jak się okazało po latach miałam przegrodę w macicy.
    A usunelas ta przegrode? I udalo sie donosic ciążę?

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 14 lipca 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy miałyście skrzepy podczas okresu majac stan zapalny endometrium?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 wrote:
    A usunelas ta przegrode? I udalo sie donosic ciążę?


    Tak, przegrodę usuwałam w tym roku w kwietniu.
    Do starań podchodzę od sierpnia, więc zobaczymy jaki będzie efekt :)

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 14 lipca 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Tak, przegrodę usuwałam w tym roku w kwietniu.
    Do starań podchodzę od sierpnia, więc zobaczymy jaki będzie efekt :)
    Ja tez jestem po usunięciu, (prof.Ludwin) a Ty u kogo? A jakie antybiotyki mialas dobrane ze udalo wyleczyc sie stan zaalny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2023, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usuwałam przegrodę u dr Paligi w Angelius.
    A stan zapalny endo leczyłam unidoxem i metronidazolem 14 dni.

  • Clara86 Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 16 lipca 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 wrote:
    Tez obawiam sie ze mam stan zapalny endo.
    Fakt jestem po zabiegach gienkologicznych i nie sadze ze cos mi sie głębiej nie przeniosło. Tym bardziej ze cierpie na przewlekle bole podbrzusza, swedzi mnie caly czas tam w srodku, skape miesiaczki (brak zrostow i usunieta wada macicy). Dostałam w slepo antybiotyk.

    Werka, a jak Ci się udało dostać antybiotyk? Mi nikt nie chce wypisać :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2023, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Werka, a jak Ci się udało dostać antybiotyk? Mi nikt nie chce wypisać :(
    Odpowiem jeszcze na Twoje wcześniejsze pytanie. Podczas histero jak najbardziej można zrobić posiew na bakterie, nie koniecznie te co wymieniłas ale ogólnie. Mnie 2x wyszły bakterie raz enterococus faecalis (bakteria z jelit, musiałam mieć nieszczelne jelita i migrowala do macicy a choruję też na IBS) i jakoś po 2latach jakaś inna, nie pamiętam nazwy. Miałam antybiotyki rozpisane itd. Zmień lekarza jeśli na polipowate endo nie chcą Ci nic przepisać no i trzymam kciuki za jutrzejszą histero!
    Dodam, że ja dopiero w tym miesiącu poznałam prawdopodobnie przyczynę niepowodzeń, bo poszłam na USG w kierunku endoteriozy i wyszła mi endo i adenomioza. Także jakbym sama nie szukała to nadal byłabym w czarnej d a tak będziemy się przygotowywanc do in vitro z odpowiednią procedurą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2023, 23:57

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 17 lipca 2023, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Werka, a jak Ci się udało dostać antybiotyk? Mi nikt nie chce wypisać :(
    Ja jestem po wielu histeroskopiach, mam przewlekle bole podbrzusza, naprawialam macice u prof.Ludwina, i zeby nie nadruszyc bo biopsja
    to ryzyko zrostow, uznalismy z lekarzem za mniejsze zlo ze przeleczymy w ślepo ewentualny stan zapalny (nie ma pewności ze go mam)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, a co Ci mówili o adenomiozie?
    Jestem ciekawa bo u mnie też ja wykryli.

    Jedynie co mi lekarz proponował to 3 miesieczna sztuczna menopauza, gdyby się nie udawało długo zajść,albo gdyby pojawiła się ciąża biochemiczna.

  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 279 49

    Wysłany: 17 lipca 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Selina, a co Ci mówili o adenomiozie?
    Jestem ciekawa bo u mnie też ja wykryli.

    Jedynie co mi lekarz proponował to 3 miesieczna sztuczna menopauza, gdyby się nie udawało długo zajść,albo gdyby pojawiła się ciąża biochemiczna.
    Jak sie diagnozuje adenomioze?

  • Ewela1992 Ekspertka
    Postów: 356 81

    Wysłany: 17 lipca 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam antybiotyki na 10 dni i mam pytania
    1.Ktoś miał takie leki jak metronidazol i tarivid i pomogło.?
    2. Po jakim czasie od skończenia robiliście biopsję
    3. Czy braliście jakiś probiotyk dopochwowo czy tylko doustnie

    01.2016 -rozpoczęcie starań
    03.2017- hsg
    2017/2018- 3 inseminacje
    09.2018- laparoskopia
    01.2019- I procedura in vitro (2morule)
    03.2019- II procedura in vitro (brak transferu
    04.2019- adopcja zarodka FET
    08.2019- adopcja zarodka FET
    12.2019- szczepienia limfocytami dawcy
    01.2020 - adopcje zarodka FET
    12.2020- leczenie immunosupresyjne
    02.2021- zmiana kliniki na Artvimed
    03.2021 - histeroskopia, biopsja endometrium, scretching
    04.2021- transfer zarodka 4.1.1
    05.2021- transfer zarodka 4.1.1
    06.2021- ciąża
    🔸7dpt 10.5
    🔸9dpt 40,8
    🔸11dpt 104,85
    🔸13dpt 237.56
    🔸15dpt 512.3
    🔸17dpt 1166.29
    12.2021- poród, synek Tymon ❤️❤️❤️
    05.2023- transfer 4.1.1
    🔸7dpt 1.2
    07.2023- histeroskopia- cd138+(6 komórek dodatnich) metronidazol +tarivid
    08.2023- brak stanu zapalnego
    09.2023- transfer 3.1.1 ostatnia blastka ✊✊✊
    🔸6dpt 1.2
    01.2024- ciąża naturalna biochemiczna
    09.2024 - transfer późnej moruli 5doba
    🔸4dpt (11dpz ) 1.54
    🔸9dpt (16dpz) 1.2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Selina, a co Ci mówili o adenomiozie?
    Jestem ciekawa bo u mnie też ja wykryli.

    Jedynie co mi lekarz proponował to 3 miesieczna sztuczna menopauza, gdyby się nie udawało długo zajść,albo gdyby pojawiła się ciąża biochemiczna.
    W zasadzie to nic takiego. O sztucznej menopauzie też wspominali, ale jako że się staramy, to nie proponowali jej. Powiedzieli co to jest i od 2 lekarzy mam wskazanie do in vitro. Wcześniej nie chciałam o tym słyszeć, bo mówienie mi i moim wieku nie było dla mnie argumentem. Jestem po 2 cb i za chwilę kończę 37lat, więc raczej się zdecydujemy. Pytałam tylko dr z adenomioza może być utrudniona implantacja zarodka a on, że może się zdarzyć, mam mieć długi protokół, żeby właśnie najpierw wyciszyć endomende i dopiero stymulacja. Nie jest to lekarz, który chętnie przepisuje jakiś lek dodatkowo do transferu z tego co wiem za to mam takiego endokrynologa 😉 więc wiem, że mogę liczyć na steryd u niego jak coś (nawet teraz mam Hydrocortyzon 10mg przepisany 3x w tygodniu, co 2 dzień) a od gina zapewne jeszcze heparynę dostanę, bo mutacje mam. No może się w końcu uda

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2023, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 wrote:
    Jak sie diagnozuje adenomioze?
    Mi robił lekarz, który się zna na endometriozie i zrobił specjalne USG. Jak wpiszesz w Google albo na znanym lekarzu u siebie USG endometriozy, to powinno Ci znaleźć specjalistów

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1372 779

    Wysłany: 18 lipca 2023, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mozna wziąść leki na zapalenie bez diagnozy? Tzn tak zapobiegawczo? Czy te leki maja jakies skutki uboczne i moga zaszkodzic bardziej niz pomóc bez zdiagnozowania zapalenia?

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024 maj-1,31 , sierpien 1.54
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450 + Orgalutran
    22.05 - punkcja
    Pobrano 4 🥚,zapłodniło się 1, ❌️
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ