X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 8 lipca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kojarzę żeby mnie coś bolało podczas antybiotyku. A co piszą w skutkach ubocznych na ulotkach?

    Dziewczyny które brały Dipgereline, po jakim czasie od zastrzyku był okres. Wg moich obliczeń powinien być teraz, boli mnie brzuch, źle mi jakoś samej ze sobą, migreny i ogolny dyskomfort. Coraz bardziej się obawiam ze będzie trzeba wywoływać cykl lekami.
    Zastrzyk brałam 6 czerwca.

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 8 lipca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Hej, nowa w temacie jestem, mam pytanie czy czułyście jakieś nazwijmy to „skutki uboczne” leczenia, ale nie te typowe jak przy antybiotyku (biegunka, dziwny posmak) ale właśnie ból jakby jajników, podbrzusza? Leczę się tydzień, drugi przede mną ale ciągle czuję nacisk i lekki ból jednego jajnika, dodatkowo jest zdecydowanie „mokrzej” niż normalnie. U mnie zestaw Metronidazol + Cipronex.
    Mnie delikatnie kłuło przy którymś leczeniu i nawet się cieszyłam, że leki działają, ale niestety to nie świadczyło o niczym, bo ani leki nie zadziałały, ani też nic złego mi się nie wydarzyło ;) jedyne co, to po levoxie dostałam boli mięśni i stawów i przez dobry miesiąc dochodziłam do ciebie, a czułam się jak kompletna emerytka, normalnie bolało mnie ciało, musiala mi lekarka skrócić leczenie o kilka dni, bo nie dawałam rady ;)

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 8 lipca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Hej, nowa w temacie jestem, mam pytanie czy czułyście jakieś nazwijmy to „skutki uboczne” leczenia, ale nie te typowe jak przy antybiotyku (biegunka, dziwny posmak) ale właśnie ból jakby jajników, podbrzusza? Leczę się tydzień, drugi przede mną ale ciągle czuję nacisk i lekki ból jednego jajnika, dodatkowo jest zdecydowanie „mokrzej” niż normalnie. U mnie zestaw Metronidazol + Cipronex.

    Ja dziś 4 dzień na zestawie metronidazol i tarivid, i powiem szczerze dziś mnie coś kręci w okolicy jajnika. Niby nie jest to ból, tylko takie dziwne ćmienie. Trochę jakbym miała zaraz okres dostać.

    A tak nawiasem podczas antybiotykoterapii rezygnowałyscie kompletnie ze współżycia? Antybiotyki mam doustne i tak kminie czy trzeba przerwę w fiołkach robić.

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 8 lipca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    Ja dziś 4 dzień na zestawie metronidazol i tarivid, i powiem szczerze dziś mnie coś kręci w okolicy jajnika. Niby nie jest to ból, tylko takie dziwne ćmienie. Trochę jakbym miała zaraz okres dostać.

    A tak nawiasem podczas antybiotykoterapii rezygnowałyscie kompletnie ze współżycia? Antybiotyki mam doustne i tak kminie czy trzeba przerwę w fiołkach robić.
    Ja nie ryzykowałam, bo bałam się, że dostanę grzybicy i będzie kolejna rzecz do leczenia. No a prawie za każdym razem łapała mnie grzybica w ustach, więc i tak nie było szansy na całowanie, a co to takie przytulanki bez całusów 😛

  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1215 1427

    Wysłany: 8 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaczęłam drugi tydzień z metronidazolem i tarivid. Nie czuję kompletnie nic. Biorę dodatkowo nystatynę dopochwowo oraz doustnie probiotyk vivomix. Dziś zaczęłam delikatnie plamić 😕 Jedyne co na plus to trądzik mi zelżał 😁

    preg.png
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 8 lipca, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka90 wrote:
    Ja dziś zaczęłam drugi tydzień z metronidazolem i tarivid. Nie czuję kompletnie nic. Biorę dodatkowo nystatynę dopochwowo oraz doustnie probiotyk vivomix. Dziś zaczęłam delikatnie plamić 😕 Jedyne co na plus to trądzik mi zelżał 😁

    Też myślałam o tej nystatynie. Dostałaś od razu od lekarza tak zapobiegawczo? Ja już sama nie wiem czy to brać czy wystarczy ilość probiotyków, jakie biorę bo 2x lactovaginal, 1x vivomix i 1x sanprobi

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 8 lipca, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Ja nie ryzykowałam, bo bałam się, że dostanę grzybicy i będzie kolejna rzecz do leczenia. No a prawie za każdym razem łapała mnie grzybica w ustach, więc i tak nie było szansy na całowanie, a co to takie przytulanki bez całusów 😛
    A jakie probiotyki przyjmowałaś i w jakiej ilości?

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1215 1427

    Wysłany: 8 lipca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    Też myślałam o tej nystatynie. Dostałaś od razu od lekarza tak zapobiegawczo? Ja już sama nie wiem czy to brać czy wystarczy ilość probiotyków, jakie biorę bo 2x lactovaginal, 1x vivomix i 1x sanprobi

    Receptę wypisał mi lekarz rodzinny. Podałam mu nazwy leków a on bez pytań wypisał receptę. Taki zestaw poleciła mi koleżanka z tego forum, Izabelka 🙂

    preg.png
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 8 lipca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka90 wrote:
    Receptę wypisał mi lekarz rodzinny. Podałam mu nazwy leków a on bez pytań wypisał receptę. Taki zestaw poleciła mi koleżanka z tego forum, Izabelka 🙂

    To tak jak i mi, Iza jest niezastąpiona 🥰 a miałaś robioną biopsję czy tak w ciemno przyjmujesz antybiotyki?

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 9 lipca, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz w trakcie antybiotyków całkiem zakazał współżycia :P Teraz w sumie nie wiem, czekam na wizytę aż pozwoli :)

    Też miałam infekcję grzybiczną, po antybiotyku zaczęłam kwas kaprylowy i na razie spokój.

    Z probiotyków mialam Enterol w trakcie antybotyków + Trivagin przez 12 tygodni (polecił mi go dr Janowiec i w sumie cały czas go biorę).

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Em2024 Znajoma
    Postów: 29 23

    Wysłany: 9 lipca, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poradźcie proszę. Dostałam skierowanie na histeroskopie. Umówiłam na NFZ w szpitalu. W marcu miałam biopsję endometrium, która potwierdzila, że nie ma stanu zapalnego. Czy jest sens pobierać wycinek podczas histeroskopii cd138?
    Czy mam to wcześniej zgłosić i płacę za to dodatkowe badanie? Sama je muszę dostarczyć do laboratorium?

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 9 lipca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Lekarz w trakcie antybiotyków całkiem zakazał współżycia :P Teraz w sumie nie wiem, czekam na wizytę aż pozwoli :)

    Też miałam infekcję grzybiczną, po antybiotyku zaczęłam kwas kaprylowy i na razie spokój.

    Z probiotyków mialam Enterol w trakcie antybotyków + Trivagin przez 12 tygodni (polecił mi go dr Janowiec i w sumie cały czas go biorę).

    A przyjmowałaś leki doustnie czy dopochwowo?
    Kurcze, szkoda no ale zdrowie ważniejsze, przekażę mężowi smutną wiadomość 🤣

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 9 lipca, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    A jakie probiotyki przyjmowałaś i w jakiej ilości?
    Dicoflor6 x 2. I dopochwowo lactovaginal. Jak biorę więcej probiotyków to nie ma u mnie znaczenia i tak jest grzybica języka i tak. A ten ostatni antybiotyk miałam w zawiesinie więc zalegał mi później na języku dłużej niż zwykła tabletka. Szkoda mi było brać vivomixa do antybiotyków, zaczęłam go brać po antybiotykoterapii.

  • pinkola Autorytet
    Postów: 494 582

    Wysłany: 9 lipca, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em2024 wrote:
    Poradźcie proszę. Dostałam skierowanie na histeroskopie. Umówiłam na NFZ w szpitalu. W marcu miałam biopsję endometrium, która potwierdzila, że nie ma stanu zapalnego. Czy jest sens pobierać wycinek podczas histeroskopii cd138?
    Czy mam to wcześniej zgłosić i płacę za to dodatkowe badanie? Sama je muszę dostarczyć do laboratorium?
    jaka maialas biopsje? jaki robili Ci histopatologie to co innego niz cd138.
    zadzwon do laba w szpitalu i dowiedz sie czy robia, bo nie wszedzie robia. w Poznaniu na Polnej np. tak i mozna zrobic odplatnie, jak Cie lekarz nie skieruje. teoretycznie moze, ale w moim przypadku lekarz, ktory kierowal mnie na biopsje w panstwowym szpitalu nawet nie wiedzial co to jest. to sie nazywa barwienie immunohistochemiczne cd138 fachowo. jak nie, to mozna poprosic o wydanie bloczka i samodzielnie wyslac np. do Krosna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 15:40

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza IV st.❌, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry ✔️

    04.2022 - 09.2022: Visanne
    06.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    07.2023: ureaplasma ❌
    09.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    11.2023: ureaplasma ✔️

    12.2023: Medart Poznań ICSI 16🥚> 5 zapłodnionych > ❄️ po PGT-A, bez transferu
    04.2024: Invimed Poznań ICSI 9🥚> 7 dojrzałych > ❄️❄️❄️❄️ > PGT-A 2 prawidłowe
    26.06.2024 transfer na cyklu naturalnym (encorton, estrofem, clexane) 5dpt ⏸️; 6dpt 51,27; 8dpt 151,15; 10dpt 429,60; 13dpt 1512; 19dpt 11617; 22dpt CRL 1,7 mm i 💓
    6+5 CRL 0,89 cm
    7+5 1,47 cm 💓165 bpm
    8+5 2,20 cm
    11+4 5,70 cm 💓 166 bpm będzie 💙
    13+4 8,70 cm
    preg.png

    Na zimowisku: ❄️❄️
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 9 lipca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    Ja dziś 4 dzień na zestawie metronidazol i tarivid, i powiem szczerze dziś mnie coś kręci w okolicy jajnika. Niby nie jest to ból, tylko takie dziwne ćmienie. Trochę jakbym miała zaraz okres dostać.

    A tak nawiasem podczas antybiotykoterapii rezygnowałyscie kompletnie ze współżycia? Antybiotyki mam doustne i tak kminie czy trzeba przerwę w fiołkach robić.

    U mnie kompletny zakaz od lekarza, zresztą to taka chemia, że chyba nie ma co ryzykować. Mi lekarka przepisując leki powiedziała, że mi współczuje, że muszę to brać. No i chyba wykrakała bo mnie strasznie sponiewierało, jeszcze tydzień brania zestawu przede mną a czyści mnie przeokrutnie, przelatuje wszystko przeze mnie w ekspresowym tempie 🙈
    Probiotyki w moim przypadku to za mało.

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 9 lipca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    U mnie kompletny zakaz od lekarza, zresztą to taka chemia, że chyba nie ma co ryzykować. Mi lekarka przepisując leki powiedziała, że mi współczuje, że muszę to brać. No i chyba wykrakała bo mnie strasznie sponiewierało, jeszcze tydzień brania zestawu przede mną a czyści mnie przeokrutnie, przelatuje wszystko przeze mnie w ekspresowym tempie 🙈
    Probiotyki w moim przypadku to za mało.

    O matko Kochana,to współczuję strasznie. A jakie bierzesz antybiotyki, jakie probiotyki i w jakich ilościach?

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Em2024 Znajoma
    Postów: 29 23

    Wysłany: 9 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    jaka maialas biopsje? jaki robili Ci histopatologie to co innego niz cd138.
    zadzwon do laba w szpitalu i dowiedz sie czy robia, bo nie wszedzie robia. w Poznaniu na Polnej np. tak i mozna zrobic odplatnie, jak Cie lekarz nie skieruje. teoretycznie moze, ale w moim przypadku lekarz, ktory kierowal mnie na biopsje w panstwowym szpitalu nawet nie wiedzial co to jest. to sie nazywa barwienie immunohistochemiczne cd138 fachowo. jak nie, to mozna poprosic o wydanie bloczka i samodzielnie wyslac np. do Krosna
    Miałam robioną w klinice prywatnie biopsję endometrium z wycinkami na cd138 i cd56. Wyszlo wszystko ok. Po biopsji transfer nieudany, nic nie ruszyło. Lekarz z kliniki zasugerował histeroskopie.

  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 10 lipca, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    O matko Kochana,to współczuję strasznie. A jakie bierzesz antybiotyki, jakie probiotyki i w jakich ilościach?

    U mnie zestaw metronidazol 500 i cipronex 500 dwa razy dziennie, z probiotyków biorę Sanprobi 2x2 bo ten poleciła Dr.

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 10 lipca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    U mnie zestaw metronidazol 500 i cipronex 500 dwa razy dziennie, z probiotyków biorę Sanprobi 2x2 bo ten poleciła Dr.

    Też mam sanprobi, można go brać do 4 kapsułek, jeżeli masz takie mocne biegunki to dziewczyny wcześniej pisały, że biorą enterol bo to probiotyk który pomaga przy biegunkach, także może warto spróbować

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Ayno Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 10 lipca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas IUI nieudane… Zaczynamy od nowa, jutro kolejna biopsja ;(

    PalkaBimbalka lubi tę wiadomość

‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ