X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 10 lipca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    Też mam sanprobi, można go brać do 4 kapsułek, jeżeli masz takie mocne biegunki to dziewczyny wcześniej pisały, że biorą enterol bo to probiotyk który pomaga przy biegunkach, także może warto spróbować


    Dziękuję, spróbuję na pewno, bo już ledwo żyję 🧻😭

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 10 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Dziękuję, spróbuję na pewno, bo już ledwo żyję 🧻😭

    Nawadniaj się dużo bo przez duże biegunki można się mocno odwodnić i zrobić krzywdę. Bierz też elektrolity bo wszystko się wyplukuje.

    PalkaBimbalka lubi tę wiadomość

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Darrtee Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 10 lipca, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może któraś z Was jest bardziej zorientowana.. odebrałam wyniki biopsji endometrium, ale za chiny nie wiem jak je odczytać... oczywiście "wujek Google " już mi pokazuje najgorsze z najgorszych..


    DIAGNOZA MIKROSKOPOWA WRAZ Z ROZPOZNANIEM

    Fragmenty endometrium wykazujące cechy sekrecji bez patologicznych rozrostów. W podścielisku nie stwierdzono obecności plazmocytów CD138(+).

    Komentarz:

    Obraz histologiczny w oparciu o barwienie immunohistochemiczne nie pozwala na potwierdzenie przewlekłego zapalenia endometrium.

    Opis makroskopowy materiału

    4300856587 Rozfragmentowany materiał tkankowy o łącznej objętości (w centymetrach sześciennych): 1cm

    Materiał pobrano w całości.

    Liczba bloczków

    1

    Liczba preparatów

    2

    BAK

    0

    Cyt. Gin

    0

    Cyt. plynu

    0

    HC

    0

    IHC

    1

    Konsultacja zew.

    0

    Konsultacja wew.

    0

    Nr bloczka/preparatu

    Lista barwień wykonanych

    4300856587

    CD138

    NEUZ

    ekolog

  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 11 lipca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    A przyjmowałaś leki doustnie czy dopochwowo?
    Kurcze, szkoda no ale zdrowie ważniejsze, przekażę mężowi smutną wiadomość 🤣

    Mój też niepocieszony :P
    Na grzyby dopochowo, potem przeciwzapalne 2 antybiotyki tabsy doustnie.

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 11 lipca, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    czy mogę Was prosić o interpretację wyników...czekam wciąż na odpowiedź od Pani dr. Czy któraś z Was miała podobny wynik, jak wyglądała Wasza droga? Biopsję miałam wykonywaną profilaktycznie przed przystąpieniem do invitro.

    Poniżej normy i wyniki

    NORMA:
    -komórki NK CD56(+) - na poziomie 20-25 kom./1xHPF (+0)
    -neutrofile CD15(+) - 3-4 kom./1xHPF-bez skupisk (+0)
    -komórki B CD79a(+) - 3-4 kom./10xHPF-bez skupisk ( +0)
    -plazmocyty CD138(+) - 0 kom./10xHPF (+0)

    WYNIK:
    -komórki NK CD56(+) - na poziomie 23 kom./1xHPF + poprzyklejane dookoła glandu (+1)
    -neutrofile CD15(+) - 3-5 kom./1xHPF-bez skupisk (+0)
    -komórki B CD79a(+) - 8 kom./10xHPF + jedno małe skupisko (+1)
    -plazmocyty CD138(+) - 2 kom./10xHPF (+1)
    Fragmenty endometrium wykazujące cechy fazy proliferacji (10-11 dc), materiał reprezentatywny. Obraz histologiczny i
    immunomorfologiczny z cechami przewlekłego zapalenia o niewielkim nasileniu, brak wyraźnych wykładników zaburzeń
    architektoniki dojrzewania.
    WNIOSEK: Obraz histologiczny w oparciu o strukturę morfologiczną i barwienia immunohistochemiczne z cechami
    przewlekłego zapalenia o niewielkim nasileniu (skala +1). Brak wykładników ostrego zapalenia (skala +0).

  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 11 lipca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Hej dziewczyny,

    czy mogę Was prosić o interpretację wyników...czekam wciąż na odpowiedź od Pani dr. Czy któraś z Was miała podobny wynik, jak wyglądała Wasza droga? Biopsję miałam wykonywaną profilaktycznie przed przystąpieniem do invitro.

    Poniżej normy i wyniki

    NORMA:
    -komórki NK CD56(+) - na poziomie 20-25 kom./1xHPF (+0)
    -neutrofile CD15(+) - 3-4 kom./1xHPF-bez skupisk (+0)
    -komórki B CD79a(+) - 3-4 kom./10xHPF-bez skupisk ( +0)
    -plazmocyty CD138(+) - 0 kom./10xHPF (+0)

    WYNIK:
    -komórki NK CD56(+) - na poziomie 23 kom./1xHPF + poprzyklejane dookoła glandu (+1)
    -neutrofile CD15(+) - 3-5 kom./1xHPF-bez skupisk (+0)
    -komórki B CD79a(+) - 8 kom./10xHPF + jedno małe skupisko (+1)
    -plazmocyty CD138(+) - 2 kom./10xHPF (+1)
    Fragmenty endometrium wykazujące cechy fazy proliferacji (10-11 dc), materiał reprezentatywny. Obraz histologiczny i
    immunomorfologiczny z cechami przewlekłego zapalenia o niewielkim nasileniu, brak wyraźnych wykładników zaburzeń
    architektoniki dojrzewania.
    WNIOSEK: Obraz histologiczny w oparciu o strukturę morfologiczną i barwienia immunohistochemiczne z cechami
    przewlekłego zapalenia o niewielkim nasileniu (skala +1). Brak wykładników ostrego zapalenia (skala +0).

    Miałam podobny wynik, antybiotykoterapia i powtórna biopsja - tak było w moim przypadku. Niewielki stan zapalny, ale zawsze jest :/
    Ja dziś odebrałam wyniki powtórnej biopsji i dziś 0/10 czyli stan zapalny zaleczony 🥳

    PalkaBimbalka lubi tę wiadomość

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 11 lipca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Miałam podobny wynik, antybiotykoterapia i powtórna biopsja - tak było w moim przypadku. Niewielki stan zapalny, ale zawsze jest :/
    Ja dziś odebrałam wyniki powtórnej biopsji i dziś 0/10 czyli stan zapalny zaleczony 🥳

    Dziękuję za odpowiedź. Czy biopsję miałaś przy okazji punkcji? Ja ją robiłam jeszcze przed rozpoczęciem antykoncepcji przed stymulacją, jutro mam wziąć pierwszą tabletkę anty i zastanawiam się czy antybiotykoterapia będzie się odbywała równolegle czy dopiero po stymulacji i pobraniu komórek.

    Super wiadomość z wyleczonym stanem zapalnym, powodzenia!

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 11 lipca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Miałam podobny wynik, antybiotykoterapia i powtórna biopsja - tak było w moim przypadku. Niewielki stan zapalny, ale zawsze jest :/
    Ja dziś odebrałam wyniki powtórnej biopsji i dziś 0/10 czyli stan zapalny zaleczony 🥳
    A jaki miałaś antybiotyk przepisany przez lekarza?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 11 lipca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Miałam podobny wynik, antybiotykoterapia i powtórna biopsja - tak było w moim przypadku. Niewielki stan zapalny, ale zawsze jest :/
    Ja dziś odebrałam wyniki powtórnej biopsji i dziś 0/10 czyli stan zapalny zaleczony 🥳

    Super! 🥳 Gratuluję zaleczonego stanu zapalnego, ja tego się najbardziej boję, że z ponownej biopsji wyjdzie brak poprawy i będzie powtórka z rozrywki, te aktualne antybiotyki mnie niszczą kompletnie, enterol od wczoraj biorę ale zero poprawy, już boję się jeść cokolwiek, a przecież trzeba 🙈

    Ale dajesz nadzieję innym ❤️

    LoliM lubi tę wiadomość

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 11 lipca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Czy biopsję miałaś przy okazji punkcji? Ja ją robiłam jeszcze przed rozpoczęciem antykoncepcji przed stymulacją, jutro mam wziąć pierwszą tabletkę anty i zastanawiam się czy antybiotykoterapia będzie się odbywała równolegle czy dopiero po stymulacji i pobraniu komórek.

    Super wiadomość z wyleczonym stanem zapalnym, powodzenia!
    Na moje oko antybiotykoterapia powinnaa być po punkcji. Antybiotyki osłabiają organizm, nie wiekm jak działają na jajca ale ja bym raczej nie ryzykowała jakością. Wątpię by i lekarz się godził na równoczesną antybiotykoterapię i stymulację

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 11 lipca, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Czy biopsję miałaś przy okazji punkcji? Ja ją robiłam jeszcze przed rozpoczęciem antykoncepcji przed stymulacją, jutro mam wziąć pierwszą tabletkę anty i zastanawiam się czy antybiotykoterapia będzie się odbywała równolegle czy dopiero po stymulacji i pobraniu komórek.

    Super wiadomość z wyleczonym stanem zapalnym, powodzenia!

    Tak ja miałam pierwszą biopsję podczas punkcji. Kolejna na fotelu po antybiotykoterapii. To idziesz długim protokołem tak jak ja z tabletkami anty…miesiąc tabletek, miesiączka, stymulacja, punkcja :)

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 11 lipca, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A jaki miałaś antybiotyk przepisany przez lekarza?

    Tinidazolum i Levoxa - miałam dwa

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 11 lipca, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Super! 🥳 Gratuluję zaleczonego stanu zapalnego, ja tego się najbardziej boję, że z ponownej biopsji wyjdzie brak poprawy i będzie powtórka z rozrywki, te aktualne antybiotyki mnie niszczą kompletnie, enterol od wczoraj biorę ale zero poprawy, już boję się jeść cokolwiek, a przecież trzeba 🙈

    Ale dajesz nadzieję innym ❤️

    Też się bałam, że nie uda się zaleczyć tego stanu zapalnego, ale JEST ❤️ udało się ❤️

    Współczuję bardzo :/ mnie tak nie sponiewierało, ja brałam sanprobi super formula i dopochwowo inVAG, jedz kiszonki, pij kefiry może przyniesie ulgę 🫶

    PalkaBimbalka lubi tę wiadomość

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 12 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Tinidazolum i Levoxa - miałam dwa

    Jestem po wizycie u Dr i mam ten sam zestaw: Tinidazolum i Levoxa, Sanprobi Super Formuła, inVag... dodatkowo Colostrum Pro, EpicPro i QueenBiotic

    LoliM lubi tę wiadomość

  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 12 lipca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Jestem po wizycie u Dr i mam ten sam zestaw: Tinidazolum i Levoxa, Sanprobi Super Formuła, inVag... dodatkowo Colostrum Pro, EpicPro i QueenBiotic

    A masz zaleconą kontrolną biopsję po antybiotykoterapii ?

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 12 lipca, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    A masz zaleconą kontrolną biopsję po antybiotykoterapii ?

    Tak mam zaleconą kontrolną biopsję przed rozpoczęciem stymulacji. Czyli teraz lecę z antybiotykami + antykoncepcja + probiotyki + suplementy. Coooool ... ;)

  • Ayno Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 12 lipca, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. W jakiej dawce brałyście Doxycyklinę? Ile razy dziennie? Sama czy łączona z jakimś jeszcze antybiotykiem?;)

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 12 lipca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayno wrote:
    Hej dziewczyny. W jakiej dawce brałyście Doxycyklinę? Ile razy dziennie? Sama czy łączona z jakimś jeszcze antybiotykiem?;)
    Hej ja biorę 2 razy dziennie plus do tego Metronizadol też 2 razy dziennie oraz mam jeszcze globulki Macmiror 8 sztuk. Do tego biorę polprazol 1 rwz dziennie oraz sanprobi 2 razy dziennie po 2 tabletki.
    A Ty jak masz zapisane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 19:08

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Ayno Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 13 lipca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej ja biorę 2 razy dziennie plus do tego Metronizadol też 2 razy dziennie oraz mam jeszcze globulki Macmiror 8 sztuk. Do tego biorę polprazol 1 rwz dziennie oraz sanprobi 2 razy dziennie po 2 tabletki.
    A Ty jak masz zapisane?

    Dzięki za odpowiedź. Ja jestem po pierwszej kuracji Metronidazol+Tarivid, teraz robiłam biopsję kontrolną. Czekam na wynik. Pytam o Doxocykline bo pani doktor teraz przy biopsji coś o niej wspomniała. Niestety ja startowałam z zapalenia aż 57/10 więc to będzie długa droga :(

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 13 lipca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayno wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Ja jestem po pierwszej kuracji Metronidazol+Tarivid, teraz robiłam biopsję kontrolną. Czekam na wynik. Pytam o Doxocykline bo pani doktor teraz przy biopsji coś o niej wspomniała. Niestety ja startowałam z zapalenia aż 57/10 więc to będzie długa droga :(

    U mnie CD138 - 8/10 komórek
    CD56 - 400 /10

    Jeszcze jadę do immunologa do dr Sydora z tym CD 56 może mi coś zapisze na te podwyższone komórki NK.

    A długo już czekasz na wynik. Kiedy robiłaś powtórna biopsję endometrium?

    Ja robiłam jedną biopsję endometrium 23 maja to wynik był 24 czerwca dopiero. Bardzo długo. Teraz to leczenie i znowu ponowna biopsja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 11:46

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
‹‹ 247 248 249 250 251 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ