X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Wieczorem mam brać progesterone besins. Brała go któraś z Was? Prześledziłam kilka stron na innych wątkach i kilka dziewczyn pisało, ze złe się po nim czuło. Rzeczywiście dużo z Was miało takie kiepskie samopoczucie i zawroty głowy - tych boje się najbardziej.
    Mam dawkę 100 mg - dwa razy dziennie i chyba doustnie, bo nic nie mówił lekarz ani pielęgniarka, że dopochwowo. Brałam wcześniej luteinę i duphaston i czułam się super, ale to chyba są mniejsze dawki.

    Hej ja brałam go w maju po inseminacji u dr M. Dawka ta sama co Ty. Wieczorem było ok tylko rano gorzej. Brałam dopiero w pracy, ponieważ trzeba zażywać między posiłkami. Po godzinie dostawałam zawroty głowy. Bywało różnie, raz większe, a raz mniejsze. Na weekendzie było lepiej bo jak byłam w ruchu to jeszcze w miarę. W pracy jak siedziałam nad papierami to nie dawałam rady się skupić i szłam na przerwę. Trzymało mnie około 30 minut do godziny. Pamiętaj, że każdy jest inny więc możesz to przejść lepiej. Na Kujawskiej go chyba dostaniesz.
    Też jesteś po inseminacji u dr M?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Hej ja brałam go w maju po inseminacji u dr M. Dawka ta sama co Ty. Wieczorem było ok tylko rano gorzej. Brałam dopiero w pracy, ponieważ trzeba zażywać między posiłkami. Po godzinie dostawałam zawroty głowy. Bywało różnie, raz większe, a raz mniejsze. Na weekendzie było lepiej bo jak byłam w ruchu to jeszcze w miarę. W pracy jak siedziałam nad papierami to nie dawałam rady się skupić i szłam na przerwę. Trzymało mnie około 30 minut do godziny. Pamiętaj, że każdy jest inny więc możesz to przejść lepiej. Na Kujawskiej go chyba dostaniesz.
    Też jesteś po inseminacji u dr M?


    Czyli te zawroty głowy zaczynały się tak po godzinie od wzięcia tabletki i tak maksymalnie do godziny trwały? Ja czasem miewam tez ataki zawrotów głowy od kregoslupa albo błędnika i to jedno z najgorszych uczuć i jak mysle, ze teraz miałabym je mieć codziennie.
    Ale u Ciebie nie były tez takie nie do zniesienia skoro dawalas radę chodzić normalnie do pracy?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka a nie wiesz czy można brać go sobie dopochwowo? Podobno wtedy takich objawów nie ma.

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Czyli te zawroty głowy zaczynały się tak po godzinie od wzięcia tabletki i tak maksymalnie do godziny trwały? Ja czasem miewam tez ataki zawrotów głowy od kregoslupa albo błędnika i to jedno z najgorszych uczuć i jak mysle, ze teraz miałabym je mieć codziennie.
    Ale u Ciebie nie były tez takie nie do zniesienia skoro dawalas radę chodzić normalnie do pracy?

    Tak, po godzinie. Czytałam, że wyrzut hormonu jest od godziny do trzech od zażycia. No najgorsze pół godziny zawsze. Czasem było gorzej, a czasem nawet ok. Im bliżej okresu tym lepiej bo progesteron mi już pewnie normalnie spadał. Chodziłam normalnie bo nie mogłam iść na urlop.

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Palomka a nie wiesz czy można brać go sobie dopochwowo? Podobno wtedy takich objawów nie ma.

    Z tego co widziałam to Przybycień tak przepisywał. Mi nikt nie powiedział jak stosować więc trzymałam się tego co na ulotce, a tam pisze, że to środek do stosowania doustnego. Dziewczyny pisały o problemie z rozpuszczaniem tej tabletki jak stosowały dopochwowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Ja piłam. Więcej niż jednego drinka ;-)
    Lipa gratuluję! 😍💕

    lipa lubi tę wiadomość

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Z tego co widziałam to Przybycień tak przepisywał. Mi nikt nie powiedział jak stosować więc trzymałam się tego co na ulotce, a tam pisze, że to środek do stosowania doustnego. Dziewczyny pisały o problemie z rozpuszczaniem tej tabletki jak stosowały dopochwowo.

    Ja jestem taka panikara głupia i tak nienawidzę zawrotów w głowie, ze normalnie rozważam nie brać tych leków albo stosować dopochwowo. Wieczorem mam wziąć pierwsza tabletkę, ale boje się jak laparoskopii chyba.

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Ja jestem taka panikara głupia i tak nienawidzę zawrotów w głowie, ze normalnie rozważam nie brać tych leków albo stosować dopochwowo. Wieczorem mam wziąć pierwsza tabletkę, ale boje się jak laparoskopii chyba.

    Ja też jestem panikarą więc dobrze, że nie wiedziałam wcześniej bo pewnie tylko bym się nakręciła. Na noc bierz spokojnie. Nie wiem jak jutro rano jak weźmiesz. Nie wiem jaką masz pracę i czy masz możliwość zrobienia sobie przerwy. Nie są to jakieś mocne zawroty, spokojnie dasz radę. Ja pierwszą brałam w niedzielę rano i wieczorem i nic mi nie było, dopiero w poniedziałek. Ogólnie było w miarę jak byłam w ruchu, a gorzej jak musiałam siedzieć nad papierami i się skupić.

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jakie Twoje wrażenia. Może ja mam jakieś skłonności do zawrotów bo moja mama mi mówiła, że też dostała kiedyś jakieś leki od gina, które wszystkie pacjentki zachwalały, a ona już po pierwszej po ścianach chodziła.

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O prosze, wchodze na forum bo dluugiej przerwie, a tu czytam o 2 dzieciatku
    Lipa, super gratulacje. Bardzo się cieszę.

    Ja pomału dojrzewam do adopcji I do II ivf Ale już w Krakowie. Czas pokaze

    Lucy2323, lipa, katson lubią tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie miałaś pierwsze ivf?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Daj znać jakie Twoje wrażenia. Może ja mam jakieś skłonności do zawrotów bo moja mama mi mówiła, że też dostała kiedyś jakieś leki od gina, które wszystkie pacjentki zachwalały, a ona już po pierwszej po ścianach chodziła.
    Wzięłam pierwszą tabletkę w nocy prawie na spanie i rano ok. Teraz właśnie wzięłam kolejną i czekam co się będzie działo

  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa, serdecznie gratuluję i życzę spokojnej ciąży!!!!

    lipa lubi tę wiadomość

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta pozytywna
    7dpt 43
    9dpt 106.

    3majcie kciuki, zeby tym razem zakonczyło sie szcześliwie 😉

    syllwia91, lipa, katson, Paulas, Bardolka, Wilga, pesymistyczna, alex_c, Lucy2323, wszamanka lubią tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Beta pozytywna
    7dpt 43
    9dpt 106.

    3majcie kciuki, zeby tym razem zakonczyło sie szcześliwie 😉
    Bardzo mocno trzymam kciuki✊🙂

    sucharek85 lubi tę wiadomość

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucharek trzymam bardo mocno i czekam na zdjęcie usg dzidziusia!😘

    sucharek85, ma.rysia lubią tę wiadomość

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Beta pozytywna
    7dpt 43
    9dpt 106.

    3majcie kciuki, zeby tym razem zakonczyło sie szcześliwie 😉

    Trzymamy kciuki 😊
    takie wiadomości przywracają wiarę w starania

    sucharek85 lubi tę wiadomość

  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucharek85 trzymam kciuki ❤️ Gratuluje 😊

    sucharek85 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Beta pozytywna
    7dpt 43
    9dpt 106.

    3majcie kciuki, zeby tym razem zakonczyło sie szcześliwie 😉


    Super. Gratulacje.

    sucharek85 lubi tę wiadomość

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas jak tam wrażenia po tabletkach?

‹‹ 385 386 387 388 389 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ