X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziewczyny a polecacie kogoś innego oprócz Ulmana do starań ? Brak ciąży od roku prawdopodobieństwo endometriozy za dwa tyg mam u Ulmana laparoskopie ale myśle potem uderzyć tez do kogoś innego na konsultacje . Dajcie znać
    Właśnie w tym problem że nie mamy ci nikogo polecić do starań poza Ulmanem do starań.
    Sama chodzę do niego już rok A chciałabym go zmienić. Żywcem nie ma na kogo w Rzeszowie.
    Ja byłam ostatnio u zwykłego gina na nfz po receptę na zniżkę a on mi stwierdził bardzo rozległe zapalenie szyjki. Powiedział że mam bardzo brzydką i przekrwioną szyjke. Czego Ulman nie stwierdził, a ja uważam że skoro mam zapalenie i brzydki żółty śluz to może takie środowisko nie daje plemnikom przeżyć.
    Ehh...

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Miałam w jednym cyklu torbiel i stwierdził ze jest endometrialna jednak się wchłonęła. Kazał zrobić badanie ca125 i wyszedł podwyższony. Wiec w trakcie laparo sprawdzi czy jest wytnie jeśli faktycznie są ogniska i udrożni jajowody
    Dzięki za odpowiedź. Pytam bo wiele z Was miało laparoskopię, a mi póki co nikt nie propnował więc nie wiem jakie są wskazania. Oczywiście nie ubolewam z tego tytułu 😉

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex_c wrote:
    Podobno na poprawę pracy jajników.
    Niestety nic nie słyszałam na ten temat.

  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Właśnie w tym problem że nie mamy ci nikogo polecić do starań poza Ulmanem do starań.
    Sama chodzę do niego już rok A chciałabym go zmienić. Żywcem nie ma na kogo w Rzeszowie.
    Ja byłam ostatnio u zwykłego gina na nfz po receptę na zniżkę a on mi stwierdził bardzo rozległe zapalenie szyjki. Powiedział że mam bardzo brzydką i przekrwioną szyjke. Czego Ulman nie stwierdził, a ja uważam że skoro mam zapalenie i brzydki żółty śluz to może takie środowisko nie daje plemnikom przeżyć.
    Ehh...
    O kurcze, może coś jest faktycznie na rzeczy... Że tego nie zauważył? Heh...
    No a ten pan dr M???? Macie jakieś "namacalne" opinie? Ja tylko z neta.
    Jak nie, ja jeszcze myślę o dr Przybycieniu, przyjmuje też w Tarnowie, podobno jest bardzo dobry... No i myślę, że w Krakowie też by się ktoś znalazł. Choć jedna z dziewczyn lecząca się w którejś z krakowskich klinik powiedziała, że dopiero w Katowicach zobaczyła jak to wszystko powinno wyglądać, kurcze szkoda gadać..

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Właśnie w tym problem że nie mamy ci nikogo polecić do starań poza Ulmanem do starań.
    Sama chodzę do niego już rok A chciałabym go zmienić. Żywcem nie ma na kogo w Rzeszowie.
    Ja byłam ostatnio u zwykłego gina na nfz po receptę na zniżkę a on mi stwierdził bardzo rozległe zapalenie szyjki. Powiedział że mam bardzo brzydką i przekrwioną szyjke. Czego Ulman nie stwierdził, a ja uważam że skoro mam zapalenie i brzydki żółty śluz to może takie środowisko nie daje plemnikom przeżyć.
    Ehh...
    No to faktycznie rewelacja 🙄 może to po jakiś lekach od niego i dlatego jego to nie dziwi. Mówiłaś temu ginowi jakie leki bierzesz i czy to może być po nich?

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    O kurcze, może coś jest faktycznie na rzeczy... Że tego nie zauważył? Heh...
    No a ten pan dr M???? Macie jakieś "namacalne" opinie? Ja tylko z neta.
    Jak nie, ja jeszcze myślę o dr Przybycieniu, przyjmuje też w Tarnowie, podobno jest bardzo dobry... No i myślę, że w Krakowie też by się ktoś znalazł. Choć jedna z dziewczyn lecząca się w którejś z krakowskich klinik powiedziała, że dopiero w Katowicach zobaczyła jak to wszystko powinno wyglądać, kurcze szkoda gadać..
    Też się zastanawiam nad Tarnowem właśnie ewentualnie Karków.

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakieś namiary na dr Przybycienia z Tarnowa ? Może tam uderzę.. wkoncu Tarnów jest nie daleko
    KatWomanDo wrote:
    O kurcze, może coś jest faktycznie na rzeczy... Że tego nie zauważył? Heh...
    No a ten pan dr M???? Macie jakieś "namacalne" opinie? Ja tylko z neta.
    Jak nie, ja jeszcze myślę o dr Przybycieniu, przyjmuje też w Tarnowie, podobno jest bardzo dobry... No i myślę, że w Krakowie też by się ktoś znalazł. Choć jedna z dziewczyn lecząca się w którejś z krakowskich klinik powiedziała, że dopiero w Katowicach zobaczyła jak to wszystko powinno wyglądać, kurcze szkoda gadać..

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę ze u Ciebie chociaż dochodzi do ciąży a u mnie nic miesiączka skąpa ale jak w zegarku 😏
    KatWomanDo wrote:
    O kurcze, może coś jest faktycznie na rzeczy... Że tego nie zauważył? Heh...
    No a ten pan dr M???? Macie jakieś "namacalne" opinie? Ja tylko z neta.
    Jak nie, ja jeszcze myślę o dr Przybycieniu, przyjmuje też w Tarnowie, podobno jest bardzo dobry... No i myślę, że w Krakowie też by się ktoś znalazł. Choć jedna z dziewczyn lecząca się w którejś z krakowskich klinik powiedziała, że dopiero w Katowicach zobaczyła jak to wszystko powinno wyglądać, kurcze szkoda gadać..

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę ze u ciebie chociaż dochodzi do ciąży a u mnie nic okres skąpy ale jak w zegarku 😌 a wspomniałaś coś ulmanowi o tej wizycie ??
    Lucy2323 wrote:
    Właśnie w tym problem że nie mamy ci nikogo polecić do starań poza Ulmanem do starań.
    Sama chodzę do niego już rok A chciałabym go zmienić. Żywcem nie ma na kogo w Rzeszowie.
    Ja byłam ostatnio u zwykłego gina na nfz po receptę na zniżkę a on mi stwierdził bardzo rozległe zapalenie szyjki. Powiedział że mam bardzo brzydką i przekrwioną szyjke. Czego Ulman nie stwierdził, a ja uważam że skoro mam zapalenie i brzydki żółty śluz to może takie środowisko nie daje plemnikom przeżyć.
    Ehh...

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zaproponował już wcześniej inny ginekolog poprostu jako następny etap sprawdzenia czemu się nie udaje.. jednak nie przepisywał żadnych badań i udałam się do Ulmana porobił badania i zlecił laparo
    Palomka wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Pytam bo wiele z Was miało laparoskopię, a mi póki co nikt nie propnował więc nie wiem jakie są wskazania. Oczywiście nie ubolewam z tego tytułu 😉

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziewczyny a polecacie kogoś innego oprócz Ulmana do starań ? Brak ciąży od roku prawdopodobieństwo endometriozy za dwa tyg mam u Ulmana laparoskopie ale myśle potem uderzyć tez do kogoś innego na konsultacje . Dajcie znać

    Jak po laparo tak z 3-4 cykle nic nie ruszy to uderzyłabym do innego lekarza na konsultacje. Masz niskie amh wiec trzeba działać.
    Z lekarzy masz w Tarnowie Przybycienia, a ja polecam swojego dr Chrostowskiego 😉

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    A jakieś namiary na dr Przybycienia z Tarnowa ? Może tam uderzę.. wkoncu Tarnów jest nie daleko
    Nie mam namiaru, jakiś numer tel. jest w necie, nie wiem co i jak bo póki co do dr Ulmana uderzam, później jeśli dalej nic się nie zmieni pewnie do dr Przybycienia...

    Pozdrawiam.

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Widzę ze u Ciebie chociaż dochodzi do ciąży a u mnie nic miesiączka skąpa ale jak w zegarku 😏
    Kochana nie wiem czy z tym dochodzeniem do ciąży to do mnie pisałaś?
    Ja staram się od 2016 r i pierwszy raz dopiero miesiąc temu zaszłam w ciążę (biochemiczna) po pierwszym cyklu z letrozolem... Przez 2,5 roku nigdy wcześniej nic nie drgnęło nawet...
    Nie wiem gdzie chodzisz, ale szukaj dalej skoro obecny lekarz nie ma na Ciebie pomysłu. Ja tak robię, szkoda czasu. Pozdrawiam🙂

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu, sorry, Ty właśnie do Ulmana chodzisz, pomyliło mi się, jeżeli nie widzisz postępów to właśnie może kilka cykli po laparoskopii i trzeba poszukać jakiegoś prawdziwego lekarza, ja też mam taki plan..
    Powodzenia, kiedy laparoskopia?

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • alex_c Koleżanka
    Postów: 50 58

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Pytam bo wiele z Was miało laparoskopię, a mi póki co nikt nie propnował więc nie wiem jakie są wskazania. Oczywiście nie ubolewam z tego tytułu 😉
    U mnie też laparoskopia była kolejnym etapem w leczeniu, tzn. najpierw było kilka stymulacji, a następnie z racji braku poprawy pracy jajników i słabego działania leków na stymulacje było przygotowanie do laparo. Wyniki byly raczej dobre.
    Ten plan działania poznałam już na początku jak tylko uderzyłam do tej dr - mniej więcej określiła jaki będzie plan działania.
    Dzięki zabiegowi przynajmniej wiem o niedroznosci obustronnej, gdyby nie "naprawili" jednego jajowodu nadal zylabym bez świadomości i bez żadnych szans.

    Starania od stycznia 2017
    Długie cykle, brak owulacji
    Laparoskopia - niedrożność obustronna, udrożniony jeden jajowód
    Pierwsza IUI 6 miesięcy po laparo 25.09.2019- udana ❤️ Córeczka ❤️
    gx4jcbg.png
  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie przyjmuje dr Chrostowski ?QUOTE=sucharek85]Jak po laparo tak z 3-4 cykle nic nie ruszy to uderzyłabym do innego lekarza na konsultacje. Masz niskie amh wiec trzeba działać.
    Z lekarzy masz w Tarnowie Przybycienia, a ja polecam swojego dr Chrostowskiego 😉[/QUOTE]

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak narazie chodzę do niego zobaczymy jaki wynik wyjdzie laparo trochę się boje bo właśnie amh mam niskie i jeszcze ta endometrioza 😏kilka cykli po pójdę do innego właśnie myślałam o przybycieniu z Tarnowa..

    A słyszałyście coś o doktorze Dorskim??
    KatWomanDo wrote:
    Madziu, sorry, Ty właśnie do Ulmana chodzisz, pomyliło mi się, jeżeli nie widzisz postępów to właśnie może kilka cykli po laparoskopii i trzeba poszukać jakiegoś prawdziwego lekarza, ja też mam taki plan..
    Powodzenia, kiedy laparoskopia?

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda,
    Chrostowski jest z Artvimedu z Krakowa.
    Ja proponuje zapisz sie od razu do Przybycienia, bo terminy do takich obleganych specjalistow sa bardzo długie, szczegolnie na pierwsza wizyte.
    A jak Ci sie uda zajsc naturalnie to po prostu odwołasz wizyte.

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię jutro zadzwonię do jednego albo drugiego dzięki 🙂
    sucharek85 wrote:
    Magda,
    Chrostowski jest z Artvimedu z Krakowa.
    Ja proponuje zapisz sie od razu do Przybycienia, bo terminy do takich obleganych specjalistow sa bardzo długie, szczegolnie na pierwsza wizyte.
    A jak Ci sie uda zajsc naturalnie to po prostu odwołasz wizyte.

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Tak zrobię jutro zadzwonię do jednego albo drugiego dzięki 🙂
    Jak to nie problem daj znać co się dowiedziałaś o najbliższych terminach do tych lekarzy.

    KatWomanDo, Lucy2323 lubią tę wiadomość

‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ