X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wg dr U. Na warzywnej badanie nasienia jest wiarygodne a przy okazji tańsze ale na przykład posiew nasienia zaleca zrobić tylko w diagnostyce bo tam jest bardzo dokładny. Na Warzywnej badanie nasienia jest bardzo nie komfortowe dla mężczyzn bo trzeba chodzić z kubeczkiem przez pół przychodni no i nasienie oddaje się w zwykłym gabinecie lekarskim. Nie ma jakiejś intymności.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Podczytuje Was od dawna , jednak zawsze mam zbyt mało czasu aby włączyć się w rozmowę. Obecnie leczę się u dr Ulmana.
    ma.rysia jestem te pod opieką dr Wątora, który zawsze uwaza, że mam bardzo dobre badania i tsh nie gra roli w zajściu w ciążę ...dr Ulman ma inne zdanie w tej kwestii.

    Super, że się odezwałaś 😊 ja niestety nie jestem przekonana do leczenia dr Wątora. Na pierwszej wizycie był bardzo niezadowolony, że przyszłam na wizytę gdy dowiedział się że nie staramy się pełnego roku o dziecko. Ok, jestem to po części zrozumieć ale skierowanie dostałam od mojego ginekologa, to nie był mój wymysł. Potem każda kolejna wizyta też była pełna wątpliwości z mojej strony. Niby zrobił jaką diagnostyke, ale tylko podstawy. Już pewnie więcej do dr nie wrócę... A JJ. Wy robiliście już badania nasienia na warzywnej? Jak długo leczycie się u dr Ulmana?

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Tak wg dr U. Na warzywnej badanie nasienia jest wiarygodne a przy okazji tańsze ale na przykład posiew nasienia zaleca zrobić tylko w diagnostyce bo tam jest bardzo dokładny. Na Warzywnej badanie nasienia jest bardzo nie komfortowe dla mężczyzn bo trzeba chodzić z kubeczkiem przez pół przychodni no i nasienie oddaje się w zwykłym gabinecie lekarskim. Nie ma jakiejś intymności.

    Dzięki za info, my jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie zrobimy badania. Póki co robię swoje badania zlecone przez dr U. A Ty też jesteś pacjentką dr U?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Jestem pacjentką dr U.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Tak. Jestem pacjentką dr

    Jestes zadowolona z lekarza i leczenia? Jak długo już się leczysz u dr?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiliśmy badania na Warzywnej, dla mnie i męża nie było to jakoś za bardzo niekomfortowe - liczy się efekt badań a opinie innych nas nie wzruszały, dość mamy swoich zmartwień i problemów. Fakt faktem Parents ma lepsze warunki do badań nasienia aczkolwiek u nich jakieś zaburzone parametry wychodzą. U dr Ulmana leczymy się od 4 miesięcy, częściowo chodzę do niego prywatnie a częściowo do Pro Familii (mam pakiet z lux med), i w szpitalu wizyta szybka...co mnie nie zadawała. Ogólnie lekarz jest ok 💪 a dr Wątor....hmm... ostatnio mnie też irytuje, uważa, że się zna na wszystkim (a tak nie jest). Parę lat temu był to też mój lekarz ginekolog, który 2 razy mnie operował i było wszystko dobrze.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Robiliśmy badania na Warzywnej, dla mnie i męża nie było to jakoś za bardzo niekomfortowe - liczy się efekt badań a opinie innych nas nie wzruszały, dość mamy swoich zmartwień i problemów. Fakt faktem Parents ma lepsze warunki do badań nasienia aczkolwiek u nich jakieś zaburzone parametry wychodzą. U dr Ulmana leczymy się od 4 miesięcy, częściowo chodzę do niego prywatnie a częściowo do Pro Familii (mam pakiet z lux med), i w szpitalu wizyta szybka...co mnie nie zadawała. Ogólnie lekarz jest ok 💪 a dr Wątor....hmm... ostatnio mnie też irytuje, uważa, że się zna na wszystkim (a tak nie jest). Parę lat temu był to też mój lekarz ginekolog, który 2 razy mnie operował i było wszystko dobrze.

    Masz rację, że warunki nie są najważniejsze. Ja decyzję o miejscu pewnie zostawię mężowi. A możesz mi powiedzieć, czy na Warzywnej można oddawać nasienie w każdy dzień bez wcześniejszej rejestracji? I w jakich godzinach?

    Jeśli chodzi o dr U to pewnie w profamilia ma odgórny przydział czasu na pacjentkę więc już jest inna sytuacja niż w gabinecie prywatnym. Narazie jesteście na etapie diagnostyki czy zlecił już jakieś leki?

    A dr W mnie bardzo irytował. Uregulował mi prolaktynę, ale jak o cokolwiek zapytałam o jakieś badania czy coś to zawsze odpowiadał że albo niepotrzebne albo z tym to do ginekologa. A jakby nie patrzeć to on też jest endo-gin więc też powinien temat ogarniać. Ja już więcej do dr po ostatniej wizycie się nie zapisuje. Jak będzie trzeba to poszukam innego.

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Jestes zadowolona z lekarza i leczenia? Jak długo już się leczysz u dr?
    Leczę się już rok. Wcześniej chodziłam do pro familii bo miałam pakiet medyczny a teraz wybieram się na Litewską, bo tam ma więcej czasu dla pacjentki. Czy jestem zadowolona? W sumie to nie wiem. Staramy się już 3 lata, a u dr Ulmana wszystko się tak jakoś ciągnie. W lutym idę na laparoskopię i później daje sobie kilka miesięcy... Jak nie zaskoczy to wybieram się do Krakowa.
    Na Warzywnej nasienie przyjmują we wtorki i pt. Chyba do 9.30. To trzeba sprawdzić na stronie internetowej.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zadzwoń na Warzywną i zapytaj w jakie dni oddaje się nasienie bowiem dobrze nie pamiętam jakie to były dni. Chyba poniedziałek, środa i piątek od godziny 08:00 do 10:00. Ale tak jak mówię, upewnij się 🙂 panie dają kluczyk i pojemnik, idzie się do pokoju i tam oddaje nasienie. Pojemnik jest mały to nie widać jak się go niesie.

    Narazie robię u dr Ulmana badania i jestem stymulowana lekami. Badania hormonalne wyszły nienajgorzej , przeciwciała ANA - ujemne, badania nasienia - bardzo dobre....przy stymulacji cyklu badam cały czas progesteron i estradil. Przyjmuje witaminę D, bromergon, kwas foliowy, euthtrix.

    Dr Wątor mnie leczył ginekologiczne i endokrynologiczne ale odkąd zmienilam ginekologa to chyba się na mnie zdenerwował. Zleca tylko badania tsh, ft3 i ft4. Leczył mi też prolaktynę ale jak wyszła mi razu pewnego powyżej 40 , powiedział, że jest okey to straciłam do niego serce. Wówczas dr Ulman zlecił mi prolaktynę z obciążeniem i kazał przyjmować bromergon. Jak dr Wątor zobaczył zdecydowaną poprawę w prolaktynie to poprostu olał to i widać było, że się zirytował. Kazał mi leczyć to u ginekologa, do które chodzę i nie zleca mi juz badań prolaktyny.

    Bardzo dobra jest podobno dr Sztembis ale ciężko się do niej dostać. Będę chyba jednak próbować się z nią skontaktować.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Leczę się już rok. Wcześniej chodziłam do pro familii bo miałam pakiet medyczny a teraz wybieram się na Litewską, bo tam ma więcej czasu dla pacjentki. Czy jestem zadowolona? W sumie to nie wiem. Staramy się już 3 lata, a u dr Ulmana wszystko się tak jakoś ciągnie. W lutym idę na laparoskopię i później daje sobie kilka miesięcy... Jak nie zaskoczy to wybieram się do Krakowa.
    Na Warzywnej nasienie przyjmują we wtorki i pt. Chyba do 9.30. To trzeba sprawdzić na stronie internetowej.

    Na Litewskiej ma zdecydowanie więcej czasu dla pacjentki. W profamilii niestety czas go nagli... chociaż są osoby, które spędzają w gabinecie nawet 20 minut.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Na Litewskiej ma zdecydowanie więcej czasu dla pacjentki. W profamilii niestety czas go nagli... chociaż są osoby, które spędzają w gabinecie nawet 20 minut.
    Wiem. Ostatnio dr. pokazywał mi że w Pro familii ma w założeniu tylko 7.5 min na pacjentką. 😒 Czekam co wykaże laparoskopia, bo póki co to tak naprawdę nie wiadomo czemu nie ma dzidziusia.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 😊 Warzywną sobie jeszcze sprawdzę w takim razie. My u dr Ulmana dopiero zaczynamy. Zobaczymy po kilku wizytach, czy ma to sens czy nie. Niestety czasmi leczenie przeciąga się miesiącami a nawet latami i to jest w sumie przerażające. Mam znajomych którzy 16 lat starają się o dziecko. Przeszli pełną diagnostykę, inseminacje i nic... To trochę dobija.

    Ja zrobiłam dopiero część badań od dr, jeszcze kilka zostało. Muszę je zrobić przed 22 stycznia, bo wtedy mam wizytę.

    Dziewczyny a robiłyscie może badanie AMH na warzywnej? Zastanawiam się skąd taka różnica w cenie tego badania w alabie i na warzywnej.

  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie Warzywna jest znacznie tańsza w badaniach niż Alab... Alab to prywatne labolatorium.
    Robiłam AMH na Warzywnej. Wynik niski (przez 2 laparoskopie) aczkolwiek dr Ulman uważa że wszystko do ogarnięcia.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Wiem. Ostatnio dr. pokazywał mi że w Pro familii ma w założeniu tylko 7.5 min na pacjentką. 😒 Czekam co wykaże laparoskopia, bo póki co to tak naprawdę nie wiadomo czemu nie ma dzidziusia.

    Tak - maksymalnie 10 minut na pacjentkę aczkolwiek jest irytujące siedzieć i zawsze mieć mega duże opóźnienie. A na jedną godzinę jest zapisane 2-3 osoby.
    Mam nadzieję, że laparoskopia coś wniesie dobrego.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • pesymistyczna Ekspertka
    Postów: 192 69

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 😊 Warzywną sobie jeszcze sprawdzę w takim razie. My u dr Ulmana dopiero zaczynamy. Zobaczymy po kilku wizytach, czy ma to sens czy nie. Niestety czasmi leczenie przeciąga się miesiącami a nawet latami i to jest w sumie przerażające. Mam znajomych którzy 16 lat starają się o dziecko. Przeszli pełną diagnostykę, inseminacje i nic... To trochę dobija.

    Ja zrobiłam dopiero część badań od dr, jeszcze kilka zostało. Muszę je zrobić przed 22 stycznia, bo wtedy mam wizytę.

    Dziewczyny a robiłyscie może badanie AMH na warzywnej? Zastanawiam się skąd taka różnica w cenie tego badania w alabie i na warzywnej.
    Z tego co ja się pytałam kobiety na warzywnej to oni to badają tam na miejscu to AMH, a w innych wysyłają gdzieś i stąd może być taka różnica w cenie

    ma.rysia lubi tę wiadomość

    12.2017 poronienie

    23.06.2020 Wiktorek ❤️
  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warzywa i Diagnostyka robią na miejscu a pozostałe labolatoria wysyłają badania .

    ma.rysia lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 😊 Warzywną sobie jeszcze sprawdzę w takim razie. My u dr Ulmana dopiero zaczynamy. Zobaczymy po kilku wizytach, czy ma to sens czy nie. Niestety czasmi leczenie przeciąga się miesiącami a nawet latami i to jest w sumie przerażające. Mam znajomych którzy 16 lat starają się o dziecko. Przeszli pełną diagnostykę, inseminacje i nic... To trochę dobija..

    A Ci Twoi znajomi rozpoczęli może procedurę adopcyjna w Rzeszowie ? Pytam bo moi znajomi czekają już ponad 3 lata w Krakowie i nic. Nie wiecie ma że jak to wygląda u nas w mieście ?

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    A Ci Twoi znajomi rozpoczęli może procedurę adopcyjna w Rzeszowie ? Pytam bo moi znajomi czekają już ponad 3 lata w Krakowie i nic. Nie wiecie ma że jak to wygląda u nas w mieście ?

    Nie, oni raczej na pewno nie zdecydują się na adopcję. Kilka lat temu brat znajomej czekał na dziecko chyba 2 lata w Rzeszowie.

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn których mężowie robili badanie nasienia na warzywnej. Gdzie to trzeba najpierw podejść żeby dostać pojemniczek i zapłacić? To się wszystko załatwia na tym piętrze co są punkty poboru krwi? Korzystałyscie z opcji wyników online, bo widzę na stronie ze jest taka opcja.

  • JJ. Autorytet
    Postów: 780 401

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podchodzi się tam do tych drzwi co są na kod i dzwoni... wychodząc po schodach po prawej stronie na ścianie....wychodzi Pani - zaprasza do środka i tam się z nią wszystko załatwia. Daje kluczyk i pojemnik i idzie się do wyznaczonych drzwi. Można wyniki odebrać online - trzeba zgłosić tej Pani co się z nią załatwia.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
‹‹ 464 465 466 467 468 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ