X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną starania w cyklu z HSG
Odpowiedz

starania w cyklu z HSG

Oceń ten wątek:
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane powiedzcie jak to jest z serduszkowaniem w cyklu w którym było badanie HSG ja jestem tuż tuż przed owulacją (pęcherzyk 24mm, endometrium idealne), lekarz mówił aby się wstrzymać w tym cyklu, bo może dojść do zapalenia... i tu dylemat, bo ten pęcherzyk piękny jak pęknie to aż kusi :/

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 14 listopada 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam się mojego gina i powiedział że jak wróce ze szpitala po badaniu HSG to od razu mogę się starać. Nie można serduszkować przed badaniem.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 14 listopada 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    Ja pytałam się mojego gina i powiedział że jak wróce ze szpitala po badaniu HSG to od razu mogę się starać. Nie można serduszkować przed badaniem.


    A miałaś HSG standardowe? czy z usg?
    Ja przed nie współżyłam, biocenozę miałam idealną, teraz na badaniu nie wykrył żadnych infekcji.

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Standardowe (kontrast, prześwietlenie).

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    Standardowe (kontrast, prześwietlenie).

    to tak samo jak ja, wiem że po HSG przy udziale USG można śmiało, a mi lekarz odradzał w tym cyklu ale sama nie wiem co robić :/

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 14 listopada 2013, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden cykl powinno się odczekać, bo przy standardowym HSG organizm poddany jest promieniowaniu a to dobrze nie wpływa na nasz organizm:-)

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 14 listopada 2013, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agm wrote:
    Jeden cykl powinno się odczekać, bo przy standardowym HSG organizm poddany jest promieniowaniu a to dobrze nie wpływa na nasz organizm:-)

    Pytałam gina o to, mówił, że promieniowanie nie jest aż tak istotne, jak to że może dojść do zapalenia na jajowodach (jak dostanie się jakaś bakteria) i wtedy znów mogą być niedrożne... chyba się wstrzymam 1 cykl... trudno ... ale aż skręca bo lewy jajnik daje o sobie znać więc właśnie jest owulka :( jutro na pewno temp. wyższa bedzie :/

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 15 listopada 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany Hela ja myślałam, że można od razu :( Zresztą z tego co doczytywałam są ciąże z cyklu z HSG ... Ja idę w grudniu i miałam nadzieję na staranka od razu

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • Inga Ekspertka
    Postów: 152 147

    Wysłany: 15 listopada 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia wrote:
    O rany Hela ja myślałam, że można od razu :( Zresztą z tego co doczytywałam są ciąże z cyklu z HSG ... Ja idę w grudniu i miałam nadzieję na staranka od razu
    Celia Mnie powiedziano, ze mamy sie starac od razu. Widac co gin to teoria.
    Ktorego grudnia masz badanie? Ja wstepnie zapiasalam sie na 10go

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2013, 09:32

    celia lubi tę wiadomość

    43e2d4d6c1.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane tylko jest pytanie jakie to HSG? bo są ponoć dwa (a może i więcej, nie wiem) przy pomocy USG i tam jest podawany inny kontrast oraz przy użyciu RTG - kontrast z jodem.
    Kobiety w tym pierwszym przypadku mają zielone światło od razu po badaniu, a przy drugim właśnie są różne opinie, że prześwietlenie źle działa na jajeczko, kontrast itd. - tyle zdołałam się dowiedzieć, ale ile w tym prawdy? hmmm

    Dzisiaj może uda mi się dostać do drugiego gina to napiszę co mi powiedział na ten temat :)
    Choć wydaje mi się, że jeśli nie mam żadnych infekcji to nic by się nie stało... Mam straszny mętlik :/

    U mnie i tak już za późno, wczoraj późnym wieczorem miałam owulkę :(

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia, Inga zgadzam się z Wami. Mi lekarz, do którego chodzę powiedział żeby starać się od razu, bo jest tam wszystko przepłukane i śluz jest lepszy, a lekarz który robił badanie razem z lekarzem od RTG powiedzieli że też nie ma przeciwskazań w starankach w tym cyklu. No niestety i tak się nie udało. W tej chwili to już 7cs po HSG a 30cs w ogóle.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    celia, Inga zgadzam się z Wami. Mi lekarz, do którego chodzę powiedział żeby starać się od razu, bo jest tam wszystko przepłukane i śluz jest lepszy, a lekarz który robił badanie razem z lekarzem od RTG powiedzieli że też nie ma przeciwskazań w starankach w tym cyklu. No niestety i tak się nie udało. W tej chwili to już 7cs po HSG a 30cs w ogóle.


    cholera a mnie ten mój nastraszyl jakimis zapaleniami, a mogliśmy <3 wczoraj i może by się udało :/

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 15 listopada 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    U mnie pierwszy dzień @ i badanie za kilka dni. No i zaczynam się nakręcać. Było naprawdę tak strasznie...?

    Fasolka
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mili wrote:
    Hejka.
    U mnie pierwszy dzień @ i badanie za kilka dni. No i zaczynam się nakręcać. Było naprawdę tak strasznie...?

    mnie, nie ukrywam, bolało bardzo, ale dużo dziewczyn pisało że ból jak przy @ :) wszystko zależy od osoby :) daj znać jaki wynik :)

    Mili lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 15 listopada 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki hela. Masz rację to sprawa indywidualna, postaram się nie nakręcać. Serdecznie pozdrawiam.

    Fasolka
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mili wrote:
    Dzięki hela. Masz rację to sprawa indywidualna, postaram się nie nakręcać. Serdecznie pozdrawiam.

    I nie czytaj, z własnego doświadczenia wiem, że to tylko dodatkowo stresuje :) powodzenia

    Mili lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    Celia Mnie powiedziano, ze mamy sie starac od razu. Widac co gin to teoria.
    Ktorego grudnia masz badanie? Ja wstepnie zapiasalam sie na 10go

    Mi gin kazał dzwonić pierwszego dnia okresu, ale ja mam regularne cykle, więc myślę, że by zadzwonić w przyszłym tygodniu, jak dostanę wyniki posiewu. Mi wypadnie 16 gru, to będzie 11dc, oby się udało :)

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia ja dzwoniłam w 5dc a na 10 już miałam badanie (kolejek do tego badania nie ma :P) tyle że miałam posiew robiony w poprzednim cyklu :)

    To czekamy na Twoje wyniki na posiew a później z hsg, daj znac! :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 15 listopada 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam mieć SONO-HSG z środkiem kontrastującym na bazie mleka cukrowego. Czytam właśnie o zaletach sono -HSG i HSG. Mam nadzieję, ze nie chodzi tylko o wyciągnięcie kasy. Orientujecie się może w temacie?

    Fasolka
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 16 listopada 2013, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam mieć sono, tylko w klinice nie mają innego. Czekam na @. W ostatnim dniu @ mam dzwonić do gina i umawiamy się na posiew. Potem hsg i histeroskopia w znieczuleniu ogólnym.

    Mili lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ