X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną starania w cyklu z HSG
Odpowiedz

starania w cyklu z HSG

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 listopada 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może odrobinę nie na temat, ale nie chcę zakładać nowego wątku (więc pytam na podobnych) no chyba,że mi nikt nie odpowie :(
    Otóż moje pytanko też dotyczy HSG ale pod innym kątem... a tak dokładniej to starań po HSG. Jak myślicie jest sens robić to badanie wiele miesięcy przed planowanymi staraniami ( co najmniej 6 miesięcy ) czy lepiej poczekać aż będziemy mogli zacząć starania pełną parą i zrobić to badanie dopiero wtedy?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 17 listopada 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Może odrobinę nie na temat, ale nie chcę zakładać nowego wątku (więc pytam na podobnych) no chyba,że mi nikt nie odpowie :(
    Otóż moje pytanko też dotyczy HSG ale pod innym kątem... a tak dokładniej to starań po HSG. Jak myślicie jest sens robić to badanie wiele miesięcy przed planowanymi staraniami ( co najmniej 6 miesięcy ) czy lepiej poczekać aż będziemy mogli zacząć starania pełną parą i zrobić to badanie dopiero wtedy?

    Vaneska dlaczego ty w ogóle chcesz robić takie badania przed staraniami? Może zajdziesz w pierwszym cyklu.
    No chyba, że wcześniej się staraliście i nic. Jeśli tak, ja bym chyba poczekała bliżej terminu rozpoczęcia staranek. Ponoć, newralgicznych jest klika cykli po HSG. Mi udało się w drugim, choć poroniłam :(

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 18 listopada 2013, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia wrote:
    Vaneska dlaczego ty w ogóle chcesz robić takie badania przed staraniami? Może zajdziesz w pierwszym cyklu.
    No chyba, że wcześniej się staraliście i nic. Jeśli tak, ja bym chyba poczekała bliżej terminu rozpoczęcia staranek. Ponoć, newralgicznych jest klika cykli po HSG. Mi udało się w drugim, choć poroniłam :(

    Ja nie mogę zajść od 4 lat! obecnie się nie staramy, bo mąż musiał wyjechać co prawda przyjeżdża na kilka dni, ale nie wtedy kiedy są największe szanse. Coś na pewno jest nie tak skoro nie udało się do tej pory. Dostałam skierowanie na HSG mąż ma zbadać plemniczki, ale nic nie możemy zrobić dopóki pracuje na wyjeździe...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa najpierw niech mąż zbada nasienie, a potem drugi krok to HSG. Ja dostałam listę możliwych powikłań (musze ją podpisać) po HSG i gdybym miała inną możliwość to chętnie zaczekałabym z tym badaniem. I tak jak napisała koleżanka kobietom w pierwszych cyklach po HSG często udaje się zajść w ciążę, więc jak i tak na razie nie będziecie się starali to zróbcie jak najszybciej badanie nasienia i wtedy się jeszcze zastanowisz...tak ja bym zrobiła. Serdecznie pozdrawiam.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Fasolka
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 18 listopada 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia, a jeśli chodzi o kontrast u Ciebie to wiesz coś o nim...sól fizjologiczna czy coś innego?

    Fasolka
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 19 listopada 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Ja tez mam mieć sono, tylko w klinice nie mają innego. Czekam na @. W ostatnim dniu @ mam dzwonić do gina i umawiamy się na posiew. Potem hsg i histeroskopia w znieczuleniu ogólnym.

    Ja też mam sono, bo tym dysponuje mój doktorek ;) Już w piątek, pożyjemy, zobaczymy.

    Fasolka
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, ze ostatni wpis byl dwa miesiace temu ale moze ktos jeszcze tutaj zerknie. Mam troszeczke inne pytanie ale mysle, ze nie ma sensu zakladac nowego watku skoro chodzi o badanie droznosci. Powiedzcie dziewczyny co mialyscie napisane w wyniku. Ja mam napisane, ze powinny byc drozne i teraz nie wiem czy sa drozne czy moze troche. Te "powinny" wybija mnie troche z rytmu. Jak by ktoras chciala poznac caly wynik to moge wstawic. Ja mialam jeszcze inna metoda ale najbardziej chodzi mi o to co Wy mialyscie napisane. Czy czarno na bialym jest albo nie jest czy tak dwuznacznie jak u mnie?

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz jeszcze jedną konwersację na ten temat w dziale pomocy medycznej :) może tam Ci coś odpiszą

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzieki juz zerkam

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam napisane czarno na białym, że oba drożne

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to bylo tak, ze przy pierwszym podaniu prawy drozny lewy nie przy drugim podaniu lewy drozny prawy nie potem przy dwoch kolejnych oba. Lekarz byl zdziwiony dlaczego tak dziwnie wyszlo. Mialam robione czterema metodami.

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za tydzień na hsg. Długo sie starałyście za nim poszłyścia na to badanie??

    mhsvh371pdpt408y.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tydzien po HSG. Staramy się od 10 cykli.
    Chodziłam do gina prywatnie a na to badanie wziął mnie na NFZ do szpitala w którym pracuje.
    Diagnoza: oba jajowody drożne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2014, 10:40

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Monika.Monia Przyjaciółka
    Postów: 99 28

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbijam temat Dziewczyny.
    Miałam w tym cyklu hsg i trzymam się nadziei ze podobno łatwiej zajść. Dzisiaj dopiero 3 dzień po ovuovu więc czekamy ;)
    lubię czytać ze komuś się udało od razu po więc Chwalić się babeczki ;)

    [
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 28 lutego 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy w cyklu hsg zauważyliście opóźniona owulacje? Wczorah poszliśmy z mężem na całość bo wyszlam z założenia że owulacja juz na bank była ale yeraz czytam ze hsg opoznia owulke wiec wczoraj mogła jescze byc. Trochę sie zestresowalam, mialam totalny zakaz współżycia od lekarzy, trochę mnie nastraszyli komlikacjami

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 28 lutego 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po hsg miałam 2 dni pozniej ovu i lekarz zakazał starań. Jednak jak jest z kontrastem to wiadomo, ze podrażnia przede wszystkim jajowkody(szczególnie jak sie "rozrywa") ale tez jajniki, macice. W koncu to cos obcego w ciele ten kontrast. No i oczywiście rozwijało sie zapalenie, 2,5 miesiąca po hsg trafiłam do szpitala z bólu (nie wiedziałam, ze pobolewanie we wcześniejszych tyg było groźne). Ale w grudniu dostałam bombę antybiotykowa i w styczniu pojawiła sie fasolka:)
    Niestety gdyby fasolka pojawiła sie w cyklu po hsg, pewnie zapalenie ( a tym bardziej antybiotyki) by ja zabily.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałabym lekko ożywić temat, z chęcią zbiorę szerszą bazę danych odnośnie ewentualnych przeciwwskazań do starań w cyklu HSG.

    Moja lekarka w ogóle nie widzi problemu, wręcz zaleca.

    Moja szwagierka natomiast miała pół-zakaz ale olała i zaszła właśnie w cyklu z hsg - poszła na kontrolną wizytę i dowiedziała się o ciąży! Mały zdrowy i silny, co nie ukrywam, skłania mnie do starań:)

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Elza Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 1 października 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem właśnie po hsg. Przed nie można współżyć, żeby nie doszło do zapłodnienia przed badaniem. A po.. no właśnie. Lekarz powiedział mi, że mogę w tym cyklu tylko żeby odczekać 3 dni. A na zaleceniach przy wypisie, mam napisane, że od następnego cyklu. Ja chyba jednak spróbuje. Gorzej tylko, że po owu czeka mnie rtg zębów :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza wrote:
    Ja jestem właśnie po hsg. Przed nie można współżyć, żeby nie doszło do zapłodnienia przed badaniem. A po.. no właśnie. Lekarz powiedział mi, że mogę w tym cyklu tylko żeby odczekać 3 dni. A na zaleceniach przy wypisie, mam napisane, że od następnego cyklu. Ja chyba jednak spróbuje. Gorzej tylko, że po owu czeka mnie rtg zębów :/

    Ja tez miałam HSG w tym miesiącu i współżyłam dwa dni po zabiegu i juz przed dniami plodnymi. Lekarz wręcz zalecił zeby współżyć zaraz w tym cyklu ponieważ do 3,4 miesięcy sa największe szanse na dzidzie. Co więcej miałam w tym miesiącu bolesna owulacje wiec korzystając z tego ze pierwszy raz ja czułam wykorzystałam ten czas na maxa:))

  • Elza Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 1 października 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 to trzymam kciuki i tez zabiorę się do pracy ;)

    Aska84 lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ