X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną stosunek LH do FSH
Odpowiedz

stosunek LH do FSH

Oceń ten wątek:
  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 6 października 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pyatanie dzis robilam badania hormonow.Lh 7,0 a FSH 5,4 w 4dc. Stosunke LH do FSH jest 1,3 .Mam problem z owulacja przez prl,ktora dopiero obnizylam,nie mam obrazu PCOS na usg .Co sadzicie o tym wyniku??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie stosunek ok. 1.3 jest naprawdę dobry :) U mnie w ten sposób sprawdzana była rezerwa jajnikowa. Podobno im bliżej "1" tym lepiej. Także jak dla mnie wynik super. U mnie lekarz kazał robic te badania między 2-3 dc.

  • AlaW Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 7 października 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co jak to działa w drugą stronę? w 3 dc moje LH 4,14 a FSH 5,76 czyli stosunek LH:FSH = 0,72

    mam się martwić??

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

    AlaW.
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 7 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, wynik do 0.6 jest ok

  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 7 października 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yhhh,zastanawia mnie od czego uzalezniony jest ten wynik,ze jedne dziewczyny maja 0,6 a niektore 1,2 czy tak jak ja 1.3...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku było tak, że najpierw miałam stosunek LH/FSH 1,2 i wtedy LH było wyższe od FSH, a po dexamethasonie, kiedy LH się obniżyło i jest obecnie niższe od FSH ten stosunek wynosi 0,88. Ważne, aby wynik oscylował w granicach 1, bp wtedy jajniki działają prawidłowo i nie tworzą się torbiele.

  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 8 października 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka a co na to Twoj gin powiedzial na wynik LH/FSH 1,2 ,moja ma wynik 1,3 twerdzi ze zawyzony ,ale spoko - nie mam obrazu PCOS,ale czesto robia mi sie torbiele...ciekawe czy przy moim wyniku jest szansa na owulacje

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 9 października 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój wynik to 0,53 :(
    jutro wizyta u gina, ciekawe co on na to...

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 9 października 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to juz nie wiem czy lepiej poniezej 1 czy powyzej,wiem ze najlepiej 1 ,ale jak juz jest odchylenie to co lepiej?!-tzn o czym to swiadczy ???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosunek LH/FSH większy od 1 tak jak w moim przypadku na początku leczenia potwierdził to, że mam pcos i nie mam owulacji. Właśnie z tego powodu robiły mi się torbiele. Z kolei stosunek LH/FSH poniżej 0,6 wskazuje na niewydolność przysadki mózgowej, co też utrudnia zajście w ciążę. Tak źle i tak niedobrze. U mnie taka odwrotność, to pewnie efekt brania sterydów. LH wtedy się obniża. Miejmy nadzieję, że tym razem nie zobaczę torbieli na usg i wtedy będę mogła z całą stanowczością powiedzieć, że lepszy jest stosunek LH/FSH mniejszy od 1 niż większy. Jutro mam wizytę, to dam znać.

  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 9 października 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok,to czekam na wiadomosc!

  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 10 października 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobiety. A mi lekarz kazał zrobić samo FSH bez LH i wynik FSH to 5,24 i nie wiem co myśleż
    pomóżcie

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 10 października 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze jakoś dziwnie mi każe robić te badania czytająć jak wy miałyście zlecone

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • AlaW Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 10 października 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JusWik miałam tak samo, gin zlecił mi tylko badanie FSH. A ze robiłam je i tak prywatnie to sama na własną rękę dla swojego spokoju dołożyłam sobie LH, bo też doczytałam, że ważny jest stosunek tych dwóch wartości.
    W interpretacji wyników u gina usłyszałam, że jak FSH nie jest w normie to wtedy dopiero zleca badanie LH.

    AlaW.
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 10 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    mój wynik to 1,09, chyba nie jest źle.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlaW - Ja miałam FSH w normie, ale w stosunku do LH, które też mieściło się w normach laboratoryjnych już nie. Widzę, że co lekarz to inne podejście.

    Ja po dzisiejszej wizycie mam mieszane uczucia. Gin bardzo zaniepokoił się podwyższoną prolaktyną i kazał powtórzyć badanie z obciążeniem. Powiedział, że przy wyniku 25,07 ng/ml nie ma szans na owulację i ciążę. Dodał też, że od wyniku badania prolaktyny uzależnia podanie konkretnych leków na prolaktynę i stymulację owulacji od przyszłego cyklu. Trochę się podłamałam. Usg nie zrobił, bo będę je miała za tydzień po otrzymaniu wyników prolaktyny. Jednocześnie powiedział, że leczenie nie będzie łatwe. Reszta wyników jest dobra, ale ta prolaktyna...Już 3 lata biorę bromergon w różnych dawkach, a tu taka niespodzianka.

  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 10 października 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam bardzo wysoka prolaktyne,bralam 5 miesiecy dostinez 1/4 na tydzien ,zrobilam badania i wynik byl taki jak przed braniem dostinexu, teraz biore dostinex 1/2 tabl na tydzien i po 5 tg zrobilam kontrole i prl mam poniezej normy,wiec zadzialalo.Jestem 1 cykl z niska prl,zobaczymy czy bedie owulacja.Tylko wlasnie zastanawia mnei wynik LH:FSH=1,29 .Tak wiec nie zapowiada sie zbytnio...Na hiperprolaktemie polecam dostinex,lek drohi ale terapia szybka i bez skutkow ubocznych:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin powiedział że zależnie od wyniku prolaktyny po obciążeniu przepisze mi odpowiedni lek narazie jestem na bromergonie
    Landryneczka ja też miałam dobre wyniki progesteronu w drugiej połowie cyklu i też niestety brak owulacji więc sama już nie wiem jak to jest

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek mam usg ale gin na ostatniej wizycie powiedzial ze z taka prolakytyną to nie ma mowy o owu bylam w 11dc wiec nie robil usg teraz bedzie robil w 16dc zobaczymy dam znac a co do Ciebie to najwazniejsze aby owu byla potwierdzona na usg bo jedne dziewcZuny przy gorszch wynikach maja owu a inne przy zdaloby sie idealnych pewnie nie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dziewczyny mam pytanie bo moje wyniki to LH aż 14,33 a FSH 6,25
    ale robiłam progesteron 7 dpo ( wyznaczonej przez ovu ) i wynik był 16,01 czyli tak jakby owulacja była . A przecież przy takim stosunku LH do FSH jest raczej nie możliwa tak ? Co myślicie ? Do tego temp. póki co trzyma się ładnie i pierwszy raz mam taki fajny wykres w miarę .

    Hej!
    Powiem Ci, że rzeczywiście ładny ten Twój wykres ;) Wyglada jakby owu tam było :)
    A kiedy robiłas badania fsh i lh? W tym samym cyklu co progesteron? Bo u mnie na przykład w ciągu dwóch cyklów miałam różne wahania :/
    Początkowo fsh wyszło mi 0,8 :( W kolejnym cyklu miałam już 6,13 ale lh niestety 15,69 więc stosunek to aż 2,56 . Mam potwierdzone pcos ale teraz dodatkowo podejrzenie niewydolności nadnerczy :(

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ