X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Powiem wam laski że nie ma szalu. Dwa pęcherzyki 18 mm czyli jeden ma tyle samo ile miał dwa dni temu. Dzisiaj mam przyjac ovitrelle i babka mi powiedziała 3 razy że po 36 h wystąpi owulacja i ja pytam czy do 36 h a ona nie że po a komórka jajowa żyje 18 h. I nic mi w sumie nie powiedziała w związku z Endo mam 6.5 czyli wg niej niezbędne minimum i pytam czy coś mogę z tym zrobić żeby było lepiej powiedziała że nie.. skoro dwa mm podrosło to do owu może podrośnie kolejne dwa nie wiem dziewczyny wszystko nie tak... Straciłam nadzieję w kwestii tego cyklu totalnie wszystko na opak

    Endo Ci jeszcze podrośnie więc spokojnie, do zagnieżdżenia zarodka jest jeszcze z tydzień więc może pogrubieć. Do ciąży jest potrzebna tylko jedna komórka jajowa więc obydwa pęcherzyki nie muszą pęknąć. Ja miałam zastrzyk we wtorek wieczorem a owulacja była we czwartek rano prawdopodobnie więc po 36h. Nie trać nadziei tylko działaj ☺️ napij się wina czerwonego idealnego na endo i co ma być to będzie!

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak już jest wynik, 461,4 mIU/ml 😍😍

    Helcia, Szpacza223, MayMasza, Agusia94, Moniaa93, Malinka2021, Anika89, Domma, Ves, Pola Jar, Malowana lala, Bunia96, MałaMi* lubią tę wiadomość

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer pięknie ♥️ tak trzymać! Brawo 🎉

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Endo Ci jeszcze podrośnie więc spokojnie, do zagnieżdżenia zarodka jest jeszcze z tydzień więc może pogrubieć. Do ciąży jest potrzebna tylko jedna komórka jajowa więc obydwa pęcherzyki nie muszą pęknąć. Ja miałam zastrzyk we wtorek wieczorem a owulacja była we czwartek rano prawdopodobnie więc po 36h. Nie trać nadziei tylko działaj ☺️ napij się wina czerwonego idealnego na endo i co ma być to będzie!
    Mujer bardzo się cieszę chociaż ty masz dobry dzień! Ja po prostu dostanę szału dzisiaj. Ale pocieszylas mnie. Jutro ze starym podziałamy rano bo później jadę do brata wiec nie będzie warunków i czeka mnie w niedzielę 12 h drogi samochodem także niedziela wieczór i sobota rano musi wystarczyć nie ma wyjścia. Recepta mi ja zastrzyk nie chciała przejść zmarzłam deszcz mnie zlał jezuuuuuuu mam dosyć !!!!!!!!!!

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Nie wiem czy super bo współzyjemy od końca @ co dwa dni bo akurat mieliśmy taką ochotę i jakoś bylo tak mega fajnie a zawsze jak przychodiz owu to ochota spada i stosunek był we wtorek wczoraj nie daliśmy rady fizycznie i jestem mega wkurzona na to i boje się że już jest po owu że właśnie była wczoraj jeśli tak to duża szansa że przez głupotę straciliśmy cykl a przyłożyłam się w nim jak nigdy w kwestii supli diety ruchu i wszystkiego ..

    U nas z frajdą podczas owu to samo 🤷‍♀️
    Najgorzej było na 1 i 2 stymulacji. Przy trzeciej juz lepiej, zobaczymy jak będzie w tym miesiącu :)

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A jednak już jest wynik, 461,4 mIU/ml 😍😍

    Kiedy wizyta u lekarza? 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski ostatnie pytanie kiedy zacząć brać dupka? Nie chcę już lekarzowi na urlopie zawracać głowy i tak mi dużo pomógł... Z tego co pamiętam to dzień po owu czyli w moim przypadku jak wezmę dzisiaj zastrzyk to poniedziałek prawda ? Ta babeczka dzisiaj nawet nie zapytała czy mi dać ale cudem znalazłam jakieś opakowanie sprzed dwóch lat jak dostałam na wywołanie miesiączki ale nigdy nie użyłam i jest z datą do 2024 wiec jedyna lucky rzecz dzisiaj :D

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Kiedy wizyta u lekarza? 🙂

    Chyba dopiero po powrocie z urlopu więc za jakieś 3 tygodnie 😁

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Laski ostatnie pytanie kiedy zacząć brać dupka? Nie chcę już lekarzowi na urlopie zawracać głowy i tak mi dużo pomógł... Z tego co pamiętam to dzień po owu czyli w moim przypadku jak wezmę dzisiaj zastrzyk to poniedziałek prawda ? Ta babeczka dzisiaj nawet nie zapytała czy mi dać ale cudem znalazłam jakieś opakowanie sprzed dwóch lat jak dostałam na wywołanie miesiączki ale nigdy nie użyłam i jest z datą do 2024 wiec jedyna lucky rzecz dzisiaj :D

    Jak zastrzyk brałam 22.07 to progesteron miałam brać od 28.07 przez 10 dni rano i wieczorem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 21:16

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Jak zastrzyk brałam 22.07 to progesteron miałam brać od 28.07 przez 10 dni rano i wieczorem
    O kurde długo ja ostatnio to zaczęłam w ogóle max dwa dni po zastrzyku . Napisze do lekarza jednak jutro i się upewnię , ale oni tam mają na nas jakieś plany wiec nie mówię że źle

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Pola Jar Znajoma
    Postów: 30 20

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer - bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko ok, trzymam mocno kciuki za Ciebie 😚

    Ja Ci prawda miałam dostać @ w niedzielę, ale zrobiłam już dzisiaj test, wyszedł ujemny, a po drodze byłam w labo, niestety... Nic z tego. Także zaczynam drugi cykl z lametta..

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u gin bo miałam 2dc i w sumie nie wiem co myśleć... pecherzyki kilka msc temu pekaly samoistnie czy przy braniu clo lub bez niczego... teraz przy lameccie nie chcą pękać.. nie wiem co jest grane lekarz mówi że jak tak dalej będzie to in vitro... jak to usłyszałam to o mało z krzesło nie spadłam.. Raz już zaszlam w ciążę ale poronilam :( co może być nie tak :( mam mega doła

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    facebook wrote:
    Byłam wczoraj u gin bo miałam 2dc i w sumie nie wiem co myśleć... pecherzyki kilka msc temu pekaly samoistnie czy przy braniu clo lub bez niczego... teraz przy lameccie nie chcą pękać.. nie wiem co jest grane lekarz mówi że jak tak dalej będzie to in vitro... jak to usłyszałam to o mało z krzesło nie spadłam.. Raz już zaszlam w ciążę ale poronilam :( co może być nie tak :( mam mega doła

    Może spróbuj podwójnej dawki ovitrellu, u mnie przy pojedynczej też nie pękł a teraz miałam podwójną dawkę.

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Laski ostatnie pytanie kiedy zacząć brać dupka? Nie chcę już lekarzowi na urlopie zawracać głowy i tak mi dużo pomógł... Z tego co pamiętam to dzień po owu czyli w moim przypadku jak wezmę dzisiaj zastrzyk to poniedziałek prawda ? Ta babeczka dzisiaj nawet nie zapytała czy mi dać ale cudem znalazłam jakieś opakowanie sprzed dwóch lat jak dostałam na wywołanie miesiączki ale nigdy nie użyłam i jest z datą do 2024 wiec jedyna lucky rzecz dzisiaj :D

    Ja miałam brać dzień po owulacji po 1 tabletce przez 10 dni.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    facebook wrote:
    Byłam wczoraj u gin bo miałam 2dc i w sumie nie wiem co myśleć... pecherzyki kilka msc temu pekaly samoistnie czy przy braniu clo lub bez niczego... teraz przy lameccie nie chcą pękać.. nie wiem co jest grane lekarz mówi że jak tak dalej będzie to in vitro... jak to usłyszałam to o mało z krzesło nie spadłam.. Raz już zaszlam w ciążę ale poronilam :( co może być nie tak :( mam mega doła




    Hej kochana. Lekarze czasami palną coś i wcale nie pomyślą. Mi lekarz najpierw nastraszył przedwczesną menopauzą wiesz co to oznacza a później po wynikach stwierdził że jednak tak jak myślał to tylko pco. Więc po co straszyć? Bardzo się wtedy napłakałam a było to już kilka lat temu. Czy Tu bierzesz zastrzyki na pęknięcie pęcherzyków? Jak nie to najwidoczniej one muszą Ci pomóc 🙂
    I jeszcze chciałam dodać że mój lekarz po poronieniu powiedział że trzeba w tym wszystkim ujrzeć coś dobrego. Skoro raz udało mi się zajść w ciążę to znaczy że organizm jest zdolny i uda się kolejny. niby nic ale podniósł mnie tym na duchu i bardzo mu wtedy w te słowa uwierzyłam 🙂 i fakt po roku udało się zajść w ciążę 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 11:42

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ma rację, skoro raz się udało, to oznacza, że organizm nie jest nieplodny i zdolny do kolejnych ciąż. Mówić o in vitro kiedy już się udało zajść w ciążę, a nie spróbowało innych metod, to glopota. Przecież każdy cykl jest inny i to, że w jednym pękł pęcherzyk nie oznacza, że musi być regula.
    Ja też miałam w jednym cyklu torbiel, co nie oznaczało od razu LUF, tylko trzeba było się temu bliżej przyjrzeć. Po to jest Ovitrelle żeby pęcherzyki pękały, skoro dziewczyny brały tu dwa zastrzyki i się udawało, to nie ma sensu wierzyć w te brednie od lekarzy.
    Też jestem po poronieniu, wtedy ciężko było się otrząsnąć ale z czasem pomyślałam, że przecież uda się znowu, skoro już raz się udało. I tak trzeba do tego podejść nie inaczej. I lekarz mój też mi to powtarzal, nawet mnie wykreślił z laparoskopii, bo stwierdził, że będziemy próbować znowu farmakologicznie, skoro raz zaskoczylo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 11:56

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola współczuję :( dokładnie skoro raz się udało to czemu od razu invitro?

    Napisałam do lekarza - może komuś się przyda info dzień po ovu czyli w pon 2x 1 tabletka rano i wieczorem

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co mnie najbardziej boli? Że duża część lekarzy wkłada wszystkie pacjentki do jednej szuflady, trzymają się jednego schematu i jak nie idzie po ich myśli to od razu nic tylko on vitro. Czasem nawet do końca diagnostyki nie zrobią. Skoro on vitro to ostatni etap starań, to może dobrze by było, gdyby lekarz zrobił WSZYSTKO co można, by upewnić się że tylko ta opcja może pomóc.

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepisane mam dwa zastrzyki na pęknięcie. Mam znow ten sam schemat ck ostatnio 2 x 1 lametta od 3 dc. Później monitoringi. Zastanawia mnie czy nie mam przeciwcial przeciwplemnikowych. Żaden lekarz mi tego nie zlecił.

    Ogólnie weszłam na wizytę wczoraj o godz 24 a wyszłam o 0;20 więc od razu zapaliła mi się lampka czy nie zmienić lekarza skoro temat in vitro się nasunął...
    Mój mąż robil test mar i mial na poziomie :
    IgA po 2-3 min - 25%
    A po 10 min - 32%

    Androlog powiedział żeby się tym nie sugerować. Tak samo powiedział moj Gin... a mnie to nadal nie daje spokoju

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 13:04

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Pola współczuję :( dokładnie skoro raz się udało to czemu od razu invitro?

    Napisałam do lekarza - może komuś się przyda info dzień po ovu czyli w pon 2x 1 tabletka rano i wieczorem

    A który dzień cyklu będziesz miała w poniedziałek? I przez ile dni masz brać progesteron? 10? Czy do @? :)

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
‹‹ 1013 1014 1015 1016 1017 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ