X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Nikt nie widzi problemu właśnie o to chodzi .. kazdy gin mówi jeszcze urośnie . Pogadam z tą nową panią doktor w piątek o moich wątpliwościach.
    Dokladnie pogadaj z lekarka bo endo to ważna sprawa i pasuje zeby ktoś się tym zainteresował, daj znać co Ci powie bo sama jestem ciekawa

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1468 802

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Kurcze jakby się tylko dało zarazić to do każdej z Was bym przyjechała!! Ale wierzę że i Wy się doczekacie! Zobaczcie jak wielu osobom się udaje mimo długiego czasu oczekiwania. Jeśli to nie ten cykl to na pewno następny!! 😘
    Musisz nam tu na forum przesyłać dobre fluidy 😊

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Dziewczyny,

    beta 143,9 mIU/ml 🙈🙈🙈

    W sobotę drugie pobranie i zobaczymy czy przyrasta prawidłowo. Nie wierzę, po prostu nie wierzę...

    Gratuluję i życzę niedługo ujrzenia tego cudu jakim jest 💗😊 oraz żeby maleństwo zostało z Wami i było zdrowe🥰

    Ja betę sprawdzałam pierwszy raz po 4 dniach i potem po tygodniu. Jak sobie przeliczysz to też Ci wyjdzie ile tam ma być w poszczególnych dniach 😉 tak doktorek nakazał i uważam że dobrze bo się niepotrzebnie nie stresowałam czy za mało o 10 czy 100 czy nie 😋
    Teraz najważniejsze jest uważać na siebie i usg ok 6 tyg z serduszkiem 😊

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jaki miałyście poziom progesteronu na początku ciąży?

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A powiedzcie mi jaki miałyście poziom progesteronu na początku ciąży?

    Badanie poziomu progesteronu jest dość ciężkie, w ciągu dnia są jego "wyrzuty" i zależy jak się trafi.
    Ja przy pierwszej becie miałam 37, ale po konsultacji z lekarzem dostałam profilaktycznie utrogestan w globulkach ale mieć pewność że go nie zabraknie. Więcej już nie Badałam :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w tym cyklu Lamette i Gonal f w zastrzykach więc to też jakoś podwójnie.
    Mujer piękny wynik bety 👍
    Opowiedz nam jeszcze raz swoją historię starań 😎

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A powiedzcie mi jaki miałyście poziom progesteronu na początku ciąży?
    W 30 dc badałam i było 46. Nie bylo potrzeby więcej badać i nic nie brałam. A Tobie ile wyszło?

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A powiedzcie mi jaki miałyście poziom progesteronu na początku ciąży?
    Gratuluję Ci bardzo:*

    Ja miałam progesteron 27 z czymś
    A później 50 i rósł tak do 6 tc.

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    W 30 dc badałam i było 46. Nie bylo potrzeby więcej badać i nic nie brałam. A Tobie ile wyszło?

    Ja badałam wczoraj to był mój 22 dc (owulacja była w 9 dc) i wyszło mi 40,7

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Ja badałam wczoraj to był mój 22 dc (owulacja była w 9 dc) i wyszło mi 40,7
    Bardzo ładny:)

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malowana lala wrote:
    Ja mam w tym cyklu Lamette i Gonal f w zastrzykach więc to też jakoś podwójnie.
    Mujer piękny wynik bety 👍
    Opowiedz nam jeszcze raz swoją historię starań 😎

    My w sumie staraliśmy się prawie rok. W czerwcu zeszłego roku odstawiłam antykoncepcję i wtedy przez 2 miesiące miałam naturalne owulacje ale bez efektu. Potem kilka cykli było bezowulacyjnych więc zaczęłam stymulację clo, jeden cykl z pojedynczą drugi z podwójną dawką. W żadnym nie było pęcherzyka. Po zmianie leku na Lamettę (1 tabletka 3-7 dc) w pierwszym cyklu był pęcherzyk w lewym jajniku ale nie zdążyłyśmy z zastrzykiem. Drugi cykl taki sam, pęcherzyk znów w lewym jajniku, niestety nie pękł pomimo podania ovitrelle. Trzeci cykl z podwójną dawką Lametty, tym razem pęcherzyki w obydwu jajnikach w 7 dc po 18 mm. W tym samym dniu ovitrelle, 2 dni później na usg potwierdzona owulacja w prawym jajniku (lewy oczywiście nie pękł, przynajmniej wtedy jeszcze był a potem już nie sprawdzałam). Taka historia :)

    Helcia, Domma, Malowana lala, misska, Agusia94 lubią tę wiadomość

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że dość często się sprawdza to powiedzenie do 3x sztuka 😅

    Mujer lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Ja badałam wczoraj to był mój 22 dc (owulacja była w 9 dc) i wyszło mi 40,7





    Mujer piękny progesteron. Ja w 33 dc gdzie beta była na poziomie 169 mój progesteron wynosił tylko 18,5 dlatego brałam duphaston 3×1 teraz na ostatniej wizycie też robiłam progesteron i wynosi tylko 26 więc wciąż biorę duphaston 🙂
    A wiecie może czym może być spowodowany taki niski progesteron? I czym może grozić w przyszłości?

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Moniaa93 Debiutantka
    Postów: 8 22

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A powiedzcie mi jaki miałyście poziom progesteronu na początku ciąży?
    W 30dc progesteron 36,7 ng/ml. I 4 dni wcześniej odstawilam luteine bo myslalam ze nic z tego 😜 Beta wynosiła wtedy 467 mIU/ml.

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem właśnie w takim razie bardzo ciekawa bo miałam na ostatnim USG 18 mm jeden pęcherzyk drugi 15 i byłam pewna że to dużo za wcześnie na zastrzyk jednak nie. Ciekawe co jutro wyjdzie, powiem wam że dzisiaj czuję ten lewy jajnik coś tam mnie zakłuło może jutro będzie już po owu . Ale coś w tym cyklu nie halo. Zawsze mam dużo płodnego śluzu teraz nic nie zauważam a przecież owu na dniach.. trudno dostałam dzisiaj nowa pracę od października. Czeka mnie dużo szkoleń i wyzwań we wrześniu a w sobotę wyjeżdżam na dwa tygodnie prawie. Od września zaprzestaje starań na jakiś czas :) mam już dosyć tego potrzebuje przerwy. Może jakoś samo się uda z dietą i ruchem i zajęta głową innymi sprawami :)

    misska, Pola Jar lubią tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem jest jedynie taki i dość spory właśnie sobie zdałam sprawę że się owu mi przesunie w tym cyklu jeśli będzie piątek / sobota i znów nie zdążę sprawdzić na USG czy pęcherzyki pękły... To że raz po ovitrelle pękł jeden nie znaczy że tak jest zawsze. Ostatnio też nie sprawdziłam bo nie było jak ://///

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Problem jest jedynie taki i dość spory właśnie sobie zdałam sprawę że się owu mi przesunie w tym cyklu jeśli będzie piątek / sobota i znów nie zdążę sprawdzić na USG czy pęcherzyki pękły... To że raz po ovitrelle pękł jeden nie znaczy że tak jest zawsze. Ostatnio też nie sprawdziłam bo nie było jak ://///
    Super ze u Ciebie takie zmiany i będziesz miała czym zająć głowę, życzę powodzenia w nowych wyzwaniach 😊 Może to właśnie będzie klucz do sukcesu, odwrócenie myśli od starań, oby tak było! Jeśli Tobie tym razem nie wyjdzie to będziemy razem robić przerwę bo ja tak samo daje narazie na wstrzymanie i zajmuje się sobą, myślę zeby wrocic na pole dance i zacząć kurs wizażu 🙂 jak nie bedziesz miala jak sprawdzić czy peknal to nie zastanawiaj się nad tym bo myślenie w niczym nie pomoze, łap swojego w obroty i dzialajcie a nuż tym razem zaskoczy 🤞🤞poza tym skoro ostatnio ovitrelle zadziałał to obstawiam ze tym razem też pęknie 🙂

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Super ze u Ciebie takie zmiany i będziesz miała czym zająć głowę, życzę powodzenia w nowych wyzwaniach 😊 Może to właśnie będzie klucz do sukcesu, odwrócenie myśli od starań, oby tak było! Jeśli Tobie tym razem nie wyjdzie to będziemy razem robić przerwę bo ja tak samo daje narazie na wstrzymanie i zajmuje się sobą, myślę zeby wrocic na pole dance i zacząć kurs wizażu 🙂 jak nie bedziesz miala jak sprawdzić czy peknal to nie zastanawiaj się nad tym bo myślenie w niczym nie pomoze, łap swojego w obroty i dzialajcie a nuż tym razem zaskoczy 🤞🤞poza tym skoro ostatnio ovitrelle zadziałał to obstawiam ze tym razem też pęknie 🙂

    No i super ! Tyle znam historii typu jak odpuściłam to się udało albo jak odstawiłam leki to cudem się udało że chyba pora i tego spróbować tym bardziej że pcos i walka z nim głównie powinna opierać się na ruchu i diecie . Kurs wizażu super jestem po rocznej szkole wizażu i stylizacji, nie jest to mój zawód mimo że miałam perspektywy aby się w tym rozwijać ale była fajna zabawa i siebie lepiej potrafię malować :D co do pole dance i aktywności każdy ruch myślę jest na wagę złota. Ja na razie jedyne do czego się zmuszam to żeby mieć minimum 8000 krokow dziennie i staram się wychodzić gdziekolwiek i robić cokolwiek byle nie siedzieć w domu i nie rozmyślać . Aktualizuje bo nie było mnie w domu cały dzień macica mocno rozpulchniona śluzu duuuzo nie jest super lepki ale dzieje sie

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    No i super ! Tyle znam historii typu jak odpuściłam to się udało albo jak odstawiłam leki to cudem się udało że chyba pora i tego spróbować tym bardziej że pcos i walka z nim głównie powinna opierać się na ruchu i diecie . Kurs wizażu super jestem po rocznej szkole wizażu i stylizacji, nie jest to mój zawód mimo że miałam perspektywy aby się w tym rozwijać ale była fajna zabawa i siebie lepiej potrafię malować :D co do pole dance i aktywności każdy ruch myślę jest na wagę złota. Ja na razie jedyne do czego się zmuszam to żeby mieć minimum 8000 krokow dziennie i staram się wychodzić gdziekolwiek i robić cokolwiek byle nie siedzieć w domu i nie rozmyślać . Aktualizuje bo nie było mnie w domu cały dzień macica mocno rozpulchniona śluzu duuuzo nie jest super lepki ale dzieje sie
    To oznacza że coś się tam dzieje, super ! I bardzo dobrze, ruch, zdrowe odżywianie i nie zapominajmy o dużej ilości wody ! Teraz bedziesz miala dużo zajęć skoro zmieniasz pracę i będziesz miała spotkania ale pamiętaj też o przyjemnościach 😊 może jakaś joga wieczorami 🧘‍♀️

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Super ze u Ciebie takie zmiany i będziesz miała czym zająć głowę, życzę powodzenia w nowych wyzwaniach 😊 Może to właśnie będzie klucz do sukcesu, odwrócenie myśli od starań, oby tak było! Jeśli Tobie tym razem nie wyjdzie to będziemy razem robić przerwę bo ja tak samo daje narazie na wstrzymanie i zajmuje się sobą, myślę zeby wrocic na pole dance i zacząć kurs wizażu 🙂 jak nie bedziesz miala jak sprawdzić czy peknal to nie zastanawiaj się nad tym bo myślenie w niczym nie pomoze, łap swojego w obroty i dzialajcie a nuż tym razem zaskoczy 🤞🤞poza tym skoro ostatnio ovitrelle zadziałał to obstawiam ze tym razem też pęknie 🙂
    Pole dance uwielbiam 🥰♥️ sama zaczęłam w zeszłym roku i od września wracam :) to jedna z niewielu czynności które naprawdę lubię jeśli chodzi o sport 🥰

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
‹‹ 1011 1012 1013 1014 1015 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ