X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • pinkola Autorytet
    Postów: 492 581

    Wysłany: 11 maja, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy 2x1 oznacza, że 2 tabletki na raz czy 2 razy dziennie po 1 tabletce. Jak bierzecie?

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza IV st.❌, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry ✔️

    04.2022 - 09.2022: Visanne
    06.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    07.2023: ureaplasma ❌
    09.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    11.2023: ureaplasma ✔️

    12.2023: Medart Poznań ICSI 16🥚> 5 zapłodnionych > ❄️ po PGT-A, bez transferu
    04.2024: Invimed Poznań ICSI 9🥚> 7 dojrzałych > ❄️❄️❄️❄️ > PGT-A 2 prawidłowe
    26.06.2024 transfer na cyklu naturalnym (encorton, estrofem, clexane) 5dpt ⏸️; 6dpt 51,27; 8dpt 151,15; 10dpt 429,60; 13dpt 1512; 19dpt 11617; 22dpt CRL 1,7 mm i 💓
    6+5 CRL 0,89 cm
    7+5 1,47 cm 💓165 bpm
    8+5 2,20 cm
    11+4 5,70 cm 💓 166 bpm będzie 💙
    13+4 8,70 cm
    preg.png

    Na zimowisku: ❄️❄️
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 12 maja, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    2x1 czyli dwa razy dziennie po jednej tabletce.

    preg.png
  • Pszczolkamaja Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 12 maja, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIA91 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Jestem tu nowa 🙂 od wtorku zaczęłam brać Letrozole Bluefish. I właśnie o ten lek chciałam Was podpytać. Czy Wy może też tak źle się po nim czułyście? Mnie ciągle mdli, jestem osłabiona, mam wstręt do jedzenia. Czy może też miałyście podobnie? Kiedy to u Was przeszło?
    Pozdrawiam 😊


    Ja wlasnie dostalam okres, więc za parę dni zaczynam brać po raz pierwszy. Zobaczymy, obawiam się właśnie o te skutki uboczne, dam znac. Bo jakoś te wszystkie hormony zawsze mocno na mnie siadają

  • Gregorka Autorytet
    Postów: 977 2241

    Wysłany: 14 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Hej Gregorko! :)
    Widzę, że mamy podobne stopki. Mogę napisać na priv?
    Hej Frajdo ❤️
    Wybacz, dopiero teraz zauważyłam i właśnie przyjęłam do grona przyjaciółek 🤗 Śmiało pisz!

  • Gregorka Autorytet
    Postów: 977 2241

    Wysłany: 14 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinkola wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy 2x1 oznacza, że 2 tabletki na raz czy 2 razy dziennie po 1 tabletce. Jak bierzecie?
    Ja przyjmuje 2 tabletki na raz 😊

  • Gregorka Autorytet
    Postów: 977 2241

    Wysłany: 14 maja, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Hej,
    2x1 czyli dwa razy dziennie po jednej tabletce.
    Hej😊

    Mi pani doktor kazala 2 tabletki raz dziennie brać 😇

  • trzu Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 14 maja, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! :)

    jestem w trakcie drugiego cyklu stymulowanego aromkiem. w pierwszym cyklu owulacja pojawiła się bardzo szybko, prawie od razu po odstawieniu leków i trochę za późno wzięliśmy się za starania.

    tym razem, byłam na monitoringu 10 maja, 4 ładne pęcherzyki. w niedzielę pojawił się piękny śluz płodny i tego dnia z mężem działaliśmy. wczoraj śluz też jeszcze był książkowy, dzisiaj już nie.

    wczoraj byłam znów na monitorignu, na usg 3 ładne pęcherzyki, dwa na prawym jajniku. lekarz powiedział, żebyśmy od dzisiaj działali co 2 dni i pewnie trafimy w owu. powiedziałam mu o tym ładnym śluzie, natomiast stwierdził, że to jeszcze za wcześnie na owu, spodziewa się, że wystąpi w czwartek/piątek.

    co o tym myślicie? czy mogę błędnie interpretować śluz z niedzieli? czy w cyklu w ogóle jest szansa na podwójną owulację w odstępie kilku dni?

    mojego lekarza kocham i bardzo mu ufam - w 2020 po pierwszej stymulowanej owulacji zaszłam w ciążę i mamy wspaniałą córeczkę.

    będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi :)

  • Gregorka Autorytet
    Postów: 977 2241

    Wysłany: 14 maja, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzu wrote:
    hej dziewczyny! :)

    jestem w trakcie drugiego cyklu stymulowanego aromkiem. w pierwszym cyklu owulacja pojawiła się bardzo szybko, prawie od razu po odstawieniu leków i trochę za późno wzięliśmy się za starania.

    tym razem, byłam na monitoringu 10 maja, 4 ładne pęcherzyki. w niedzielę pojawił się piękny śluz płodny i tego dnia z mężem działaliśmy. wczoraj śluz też jeszcze był książkowy, dzisiaj już nie.

    wczoraj byłam znów na monitorignu, na usg 3 ładne pęcherzyki, dwa na prawym jajniku. lekarz powiedział, żebyśmy od dzisiaj działali co 2 dni i pewnie trafimy w owu. powiedziałam mu o tym ładnym śluzie, natomiast stwierdził, że to jeszcze za wcześnie na owu, spodziewa się, że wystąpi w czwartek/piątek.

    co o tym myślicie? czy mogę błędnie interpretować śluz z niedzieli? czy w cyklu w ogóle jest szansa na podwójną owulację w odstępie kilku dni?

    mojego lekarza kocham i bardzo mu ufam - w 2020 po pierwszej stymulowanej owulacji zaszłam w ciążę i mamy wspaniałą córeczkę.

    będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi :)
    Hej,

    Jak najbardziej jest to możliwe😊 ja miałam tak,że w odstępie 3 dni pękł drugi pęcherzyk 😇 Natomiast na wątku jest jedną kobietka, która w przeciągu 7dni ma druga owulacje( odstawiła AH i cały czas reguluje się jej organizm)
    Trzymam kciuki za powodzenie 🤞

  • trzu Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 14 maja, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Gregorka! 😊 zastanawia mnie tylko czy lekarz nie widziałby owu podczas usg? no ale zobaczymy co z tego wyjdzie 😊

  • trzu Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 15 maja, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a powiedzcie jeszcze jak często kochacie sie w okolicach owulacji? 😊 mąż musiał wyjechać i zastanawiam się czy 3 razy w tygodniu w odstępie 2-3 dni daje jakiekolwiek szanse?

  • Marzeodziecku26 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 maja, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) @trzu jak jak miałam monitoring w 16dc okazało się że pęcherzyk pękł to współżyliśmy 14dc, 15dc i jeszcze kazała nam w dniu owulacji. Ale to wszystko zależy kiedy wypada u ciebie owulacja. Szanse zawsze są 😊🙏🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 11:01

  • Aneczka654 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 maja, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIA91 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Jestem tu nowa 🙂 od wtorku zaczęłam brać Letrozole Bluefish. I właśnie o ten lek chciałam Was podpytać. Czy Wy może też tak źle się po nim czułyście? Mnie ciągle mdli, jestem osłabiona, mam wstręt do jedzenia. Czy może też miałyście podobnie? Kiedy to u Was przeszło?
    Pozdrawiam 😊

    Tez jestem nowa, zaczelam stymulacje letrozolem to moj 3dzien 1tab x dzien. Nie mam miesiaczek, zdiagnozowane pco wiec idziemy na grubo..przyjmuje do tego metmorfine. Mam dosc duze wzdecie i czuje bol w podbrzuszu jakby napiecie, czuje sie jak balon. Nie wiem czy to po letrozolu czy glucophage.. 🙄

  • Pszczolkamaja Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 25 maja, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem po pierwszym cyklu stymulacji letrozolem. Wczoraj miałam monitoring, 14dc. Brak pęcherzyka, brak ciałka żółtego. To już mój 7 cykl bezowulacyjny potwierdzony monitoringiem... brałam 1 tabletkę dziennie, teraz mam przejść na 2. Pytanie do was. Czy któraś z was też zaczynała od jednej i nic to nie dało? Dopiero przy większej dawce zaczęło działać? Denerwuje się okropnie, już mam dosyć tego czekania na kolejny cykl bo może tym razem 😞

  • kasia Autorytet
    Postów: 783 818

    Wysłany: 25 maja, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolkamaja wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem po pierwszym cyklu stymulacji letrozolem. Wczoraj miałam monitoring, 14dc. Brak pęcherzyka, brak ciałka żółtego. To już mój 7 cykl bezowulacyjny potwierdzony monitoringiem... brałam 1 tabletkę dziennie, teraz mam przejść na 2. Pytanie do was. Czy któraś z was też zaczynała od jednej i nic to nie dało? Dopiero przy większej dawce zaczęło działać? Denerwuje się okropnie, już mam dosyć tego czekania na kolejny cykl bo może tym razem 😞

    Ja brałam od razu dwie tabletki jak stymulowałam się letrozolem więc nie mam porównania, ale to co powiem to na pewno wróciły owulacje i pęcherzyki zazwyczaj były dwa przy letrozolu. Były też potwierdzone owulacje i ciałko żółte także trzymam kciuki :)
    Niestety leczenie takich problemów to dużo takiego "próbowania się", rzadko kiedy jest złoty środek od razu. Ja się bardzo nauczyłam cierpliwości :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 13:35

    👩 32 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 33 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021
    3 nieudane inseminacje

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 mamy 3 zarodki: 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    preg.png
  • Mujer Autorytet
    Postów: 323 339

    Wysłany: 25 maja, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolkamaja wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem po pierwszym cyklu stymulacji letrozolem. Wczoraj miałam monitoring, 14dc. Brak pęcherzyka, brak ciałka żółtego. To już mój 7 cykl bezowulacyjny potwierdzony monitoringiem... brałam 1 tabletkę dziennie, teraz mam przejść na 2. Pytanie do was. Czy któraś z was też zaczynała od jednej i nic to nie dało? Dopiero przy większej dawce zaczęło działać? Denerwuje się okropnie, już mam dosyć tego czekania na kolejny cykl bo może tym razem 😞

    Ja tak miałam, przy 1 tabletce pęcherzyki nie pękały i rosły bardzo wolno. Przy pierwszej stymulacji 2 tabletkami miałam owulację w 9 dniu cyklu i teraz moja córka ma 2 latka 😁

  • Pszczolkamaja Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 25 maja, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Ja tak miałam, przy 1 tabletce pęcherzyki nie pękały i rosły bardzo wolno. Przy pierwszej stymulacji 2 tabletkami miałam owulację w 9 dniu cyklu i teraz moja córka ma 2 latka 😁
    Dziękuję za pocieszenie. Czekam w takim razie na okres i zaczynam od nowa. Ja też mam 3 latka w domu. Droga do niego byla długa i kręta. Liczyłam że tym razem pójdzie z górki 😄

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 25 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem na stymulacji 3 tabletki dziennie lametty.

  • Mujer Autorytet
    Postów: 323 339

    Wysłany: 26 maja, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolkamaja wrote:
    Dziękuję za pocieszenie. Czekam w takim razie na okres i zaczynam od nowa. Ja też mam 3 latka w domu. Droga do niego byla długa i kręta. Liczyłam że tym razem pójdzie z górki 😄

    My o pierwsze dziecko staraliśmy się rok, w większości cykle bezowulacyjne. A drugie w pierwszym cyklu, bez stymulacji, monitoringu, także ciało kobiety wielką zagadką.

  • trzu Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 26 maja, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolkamaja wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem po pierwszym cyklu stymulacji letrozolem. Wczoraj miałam monitoring, 14dc. Brak pęcherzyka, brak ciałka żółtego. To już mój 7 cykl bezowulacyjny potwierdzony monitoringiem... brałam 1 tabletkę dziennie, teraz mam przejść na 2. Pytanie do was. Czy któraś z was też zaczynała od jednej i nic to nie dało? Dopiero przy większej dawce zaczęło działać? Denerwuje się okropnie, już mam dosyć tego czekania na kolejny cykl bo może tym razem 😞

    hej, ja w pierwsza ciaze zaszlam w 1szym cyklu aromku 2x1. teraz staramy sie o rodzenstwo i tym razem dawka 2x1 w ogole na mnie nie zadziałało, natomoast przy 3x1 są piękne owulacje. będzie dobrze!! trzymam kciuki :)

  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 2 czerwca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn, które biorą więcej niż 1 tabletkę Aromka - czy bierzecie obie na raz czy rozkładacie np jedna rano i jedna wieczorem?

    I czy któraś dodatkowo brała przy Aromku NAC?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 10:00

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
‹‹ 1298 1299 1300 1301 1302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ