X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bunia89 wrote:
    A czy są Panie, które właśnie rozpoczęły swoje leczenie i tak jak ja są w trakcie pierwszego stymulowanego cyklu?

    Hej Dziewczyny! Trochę mnie nie było :) czytałam dziś forum cały dzień. Gratulacje dla wszystkich wspaniałych jajec :D Ja koło weekendu mam dostać @ i w drugim dc zaczynam brać letrozol. Stresuję się już bo to mój pierwszy cykl stymulowany. Rozmawiałam z moją gin o objawach psm, bo strasznie mnie piersi bolą i mam taką przeźroczystą wydzielinę po uciśnięciu brodawki (hormony w normie). Powiedziała mi, że to dlatego, że bardzo chcę być w ciąży i mam się zrelaksować :)[/QUOTE]
    Bunia powodzenia w nowym cyklu! Nic się nie stresuj, bo to nic strasznego:) jakby co jesteśmy tutaj i zawsze spróbujemy pomóc albo wesprzeć:) A co do Twoich piersi to trochę (według mnie) niepokojący objaw... piszesz że hormony ok, czyli prolaktynę też robiłaś? a z obciążeniem? Chyba że rzeczywiście masz takie stresy że Ci się mocno podnosi prolaktyna...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Monitoring w piątek, pewnie zobaczą czy jajka i endo jest wystarczające do IUI i powie kiedy podać ovitrell.
    Jeżeli parametry będą ok, to myślę, że poniedziałek lub wtorek mogła by być inseminacja.
    Ale gdzieś czytała, że estrofem w pewnym stopniu hamuje owulację, więc nie wiem czy można go brać bez lametty (ostatnio brałam od 2 dnia cyklu)
    Ehhh...
    Onia ja też czytałam że za duże dawki estrogenu mogą hamować owu, jeszcze nie znalazłam co to znaczy za duże? U mnie było tak... że jak się okazało że edo słabe to lekarz w jednym cyklu kazał mi brać 1x1 estrofem mite (1mg na dobę) jednak nie dało to poprawy więc w drugim cyklu kazał brać 2x1 i efekt był dobry. Jak dołożył do tego lamette to się wszystko skiepściło i endo znowu do bani. Teraz biorę dawki dzienne 8 mg, a dziś wieczorem dowiem się jak wygląda sytuacja. Ja bym chyba zaryzykowała i wzięła ale musisz to rozważyć w swoim sumieniu:)

    Przepraszam dziewczyny, że tak zalewam forum ale ciężko mi się pisze jednego zbiorowego posta jak tu się tyle dzieje! Mam nadzieję, że już za niedługo będziemy miały spore grono odwiedzających, bo w końcu pojawią się pozytywne bety:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • bunia89 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Bunia powodzenia w nowym cyklu! Nic się nie stresuj, bo to nic strasznego:) jakby co jesteśmy tutaj i zawsze spróbujemy pomóc albo wesprzeć:) A co do Twoich piersi to trochę (według mnie) niepokojący objaw... piszesz że hormony ok, czyli prolaktynę też robiłaś? a z obciążeniem? Chyba że rzeczywiście masz takie stresy że Ci się mocno podnosi prolaktyna...

    Tak robiłam prolaktynę i wszystko ok. Jak się za bardzo nakręcę to mi się wydaje, że mam wszystkie objawy wczesnej ciąży hihi :) przez to ta wydzielina przed okresem (nie zawsze).

    kasia89
  • bunia89 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie :) będę pisać na bieżąco jak się czuję i co się dzieje.

    kasia89
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u was też się tak pozmieniało wejście na różne wątki? Muszę przez wyszukiwarkę szukać a nie tak jak wcześniej w "ostatnio przeglądane"? Czy to może mój tel szwankuje?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Jeden cykl próbowałam z mierzeniem tempki i temperatura piekna, wszystko książkowo, polazłam na monit a Gin do mnie że ovu nie było. Termometr pizłam :-D w kąt, nie będę już mierzyć nigdy
    Dokladnie to samo zrobilam prawie rok temu po monitoringach ktore powiedzialy wreszcie prawde.Teraz przynajmniej sie wysypiam

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Dziewczyny czy u was też się tak pozmieniało wejście na różne wątki? Muszę przez wyszukiwarkę szukać a nie tak jak wcześniej w "ostatnio przeglądane"? Czy to może mój tel szwankuje?
    Od wczoraj wieczora mialam problem,myslalsm ze to wina zasiegu..ja ma w zakladkach wątki OF wiec nie wiem jak tam w ostatnio przegladanych.Wiem ze OF cos tsm modernizuje strony dlatego od kilku dni ciezko czasem wejsc

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, postanowiłam brać estrofem.
    W piątek się okaże jakie będą tego skutki ;)

    c5c9c0e3f3.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, postanowiłam brać estrofem.
    W piątek się okaże jakie będą tego skutki ;)
    O rany,to juz pojutrze :-) :-) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    O rany,to juz pojutrze :-) :-) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&[/Q
    tak, pojutrze monitoring i decyzja co dalej :)
    oby mnie zakwalifikowali, bo we wrześniu ze względu na wyjazd służbowy odpadnie mi cykl... no chyba że dadzą mi nasienie na wynos , hhehehe ;P

    c5c9c0e3f3.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Jagna 75 wrote:
    O rany,to juz pojutrze :-) :-) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&[/Q
    tak, pojutrze monitoring i decyzja co dalej :)
    oby mnie zakwalifikowali, bo we wrześniu ze względu na wyjazd służbowy odpadnie mi cykl... no chyba że dadzą mi nasienie na wynos , hhehehe ;P
    To trzymam kciuki aby wszystko po twojej mysli.. &&&&&&

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa czekam na dobre wieści.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż moje drogie, niestety nie dołączę do Was - owulujących i zachodzących w tym cyklu. Po monitoringu okazało się, że endo ma 7,5 mm (nawet po końskich dawkach estrogenów), a pęcherzyka dalej nie ma :( Jednak lekarz powiedział od razu, że nie mógł ryzykować moim zdrowiem bo nie wiedział do końca jak zareaguję na te zastrzyki i dlatego nie dał od razu większej dawki. Plan na teraz jest taki, że ja w przyszłym cyklu odpoczywam od leków a ratujemy armię męża. On musi łykać fertilman plus, clostibegyt i bromergon, a po dwóch miesiącach na badanie nasienia. Potem ja wracam do stymulacji z 3 tabletkami letrozolu na dobę i zastrzykami z fostimonu od 5-11 dc codziennie. Coś tam wspomniał, że z moim AMH to będzie ciężko wystymulować owu ale nie dopytywałam bo na razie skupimy się na mężu i zobaczymy co wyjdzie po takiej ilości FSH. W każdym razie nie zostaliśmy skreśleni i wyrzuceni na in-vitro (nawet nic o tym nie wspomniał). Jakoś tak wiecie mam pełne zaufanie do tego lekarza. Spodziewałam się, że powie nam że jesteśmy beznadziejni, a on spojrzał na wyniki męża i mówi... tu ok, tu mało tu mało tu ok, przepiszę leki i zobaczymy. Powiedział też że do naturalnego zapłodnienia (i inseminacji) potrzebne jest 10 mln/1ml żołnierzyków więc teraz leczymy czynnik męski żeby osiągnąć te miliony.

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Natuś Przyjaciółka
    Postów: 83 50

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa trzymam kciuki za leczenie męża i kolejne próby, na pewno wszystko będzie dobrze a czas szybko zleci i ani się obejrzysz a będzie już czas na kolejne podejście.

    Efta za twoim przykładem zamówiłam termometr owulacyjny a póki co od dwóch dni mierzę temp zwykłym elektrycznym (jedno miejsce po przecinku). Stwierdziłam, że warto spróbować przez 2-3 cykle, może akurat się przyda. Ale chyba nowy termometr można wprowadzić dopiero od kolejnego cyklu? Żeby nie mieszać z obecnymi wynikami.

    Bunia miło mi Cię poznać, wychodzi na to że przechodzimy przez to samo :) To mój pierwszy stymulowany cykl, Letrozol w 3-7dc a monitoring w ten poniedziałek, czyli 13dc.

    Mam też pytanie do wszystkich Pań: czy to normalne że boli mnie brzuch jak na okres? Dziś jest 9dc, od rana boli mnie dół brzucha naprzemiennie z bólem dolnego odcinka pleców. Ból dosyć mocny, jak na solidną @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2016, 09:30

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    8328a7ae5e.png
    a4f4f6cb77.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa głowa do góry. Zobaczysz, że mąż łyknie co trzeba i za te 2/3 miesiące wyniki będą o niebo lepsze. U mnie też lekarz do każdego wyniku podchodził osobno tzn. nie mówił, że ogólnie wyniki źle tylko to dobrze a to do poprawy, i rysował buźki smutne i wesołe :) Będzie dobrze trzymam za Ciebie kciuki bardzo bardzo mocno!

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa, ważne że jest plan, konkretne działanie. Na pewno będą tego pozytywne skutki ;-) Jak Natuś pisze czas szybko zleci, tak jak i te nasze starania, nie wiadomo kiedy kolejne miesiące lecą. Będzie dobrze.

    Czy Wam dziewczyny zdarza się plamienie w okolicach ovu? Czytałam że to takie "fizjologiczne" tylko czemu w ogóle występuje?
    Wczoraj właśnie na wkładce miałam takie ciemno brązowe, boli mnie podbrzusze, mam napuchniety jakby ten brzuch i przy wieczornym serduszkiwaniu bolało :-(
    Zdarza Wam się tak?
    Myślę że to właśnie ovu, popołudniu będę u gina, mam nadzieję że potwierdzi że to to.
    A i jeszcze jedno, prosić w tym wypadku o luteine?

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa - mimo tego, że nie udało się u ciebie z wyhodowaniem jajca ucieszył mnie ten twój wpis. Przede wszystkim dlatego , że widać, że bedziecie walczyć, że sie nie załamałaś. I widze duży optymizm lekarza. Super, że trwafiłas do dobrego specjalisty, że nie rozłożył rąk. To daje dużą nadzieję. Bardzo mnie cieszy , że spróbujecie naturalnie, że jest na to szansa. EXTRA!!
    :D

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuś - to zaczniemy przygodę z termometrem razem. jesli jestes na samym poczatku cyklu to zmien termometr na ten dokładniejszy ale jesli juz w okolicach owulacji to pociągnij mierzenie starym. Albo zapytaj lekarza jak bedziesz na usg.

    mi sie taki ból nie zdarzał. ale ja praktycznie wcale nie czuje jajników podczas stymulacji, każdy organizm inny. Ale mysle, że takie objawy prawdopodobnie są spowodowane stymulacją. ewidentnie coś tam się dzieje.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Czy Wam dziewczyny zdarza się plamienie w okolicach ovu? Czytałam że to takie "fizjologiczne" tylko czemu w ogóle występuje?
    Wczoraj właśnie na wkładce miałam takie ciemno brązowe, boli mnie podbrzusze, mam napuchniety jakby ten brzuch i przy wieczornym serduszkiwaniu bolało :-(
    Zdarza Wam się tak?
    Myślę że to właśnie ovu, popołudniu będę u gina, mam nadzieję że potwierdzi że to to.
    A i jeszcze jedno, prosić w tym wypadku o luteine?

    kiedys mi się zdarzało i było spowodowane cienką śluzówką (cokolowiek to znaczy, bo nie dopytałam lekarza) u ciebie pewnie to owu. pęcherzyk pękł, było dużo płynu i dlatego plamienie.
    powiedz o tym lekarzowi, on zdecyduje o luteinie ale ja nie widzę związku.
    czasem plamienia są przy niskim progesteronie i wtedy się bierze luteinę ale to dopiero kilka dni po owulacji.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    kiedys mi się zdarzało i było spowodowane cienką śluzówką (cokolowiek to znaczy, bo nie dopytałam lekarza) u ciebie pewnie to owu. pęcherzyk pękł, było dużo płynu i dlatego plamienie.
    powiedz o tym lekarzowi, on zdecyduje o luteinie ale ja nie widzę związku.
    czasem plamienia są przy niskim progesteronie i wtedy się bierze luteinę ale to dopiero kilka dni po owulacji.

    Dzięki Efta, ja tak o tej luteinie pisze, bo właśnie mam kiepski progesteron i jak jest szansa i ovu to wolę brać niż płakać...
    Później odezwę się co i jak

‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ