X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    groszeek wrote:
    Dziewczyny jak również dołączam w tym cyklu do działań z letrozolem ;) W związku z tym mam pytanie - dzisiaj mam 5 dc i wezmę 3 tabletkę letrozolu, a moje jajniki już kłują i czuję je jak w poprzednich cyklach podczas owulacji. Miałyście tak wcześnie jakieś objawy ze strony jajników?
    W listopadzie bardzo zareagowałam na clo - 1 tabletka raz dziennie a miałam 5 pęcherzyków i gorączkę cały tydzień. Ze względu na taką reakcje zmienili mi na letrozol bo podobno nie wywołuje, aż tylu pęcherzyków.
    Hej kochana :)
    Słuchaj ja tez tak mam. Też czuje jajniki pod koniec okresu, czuje jak pracują. To letrozol tak działa. "Wymusza" zwiększoną pracę jajników. Tak słyszałam ze letrozol bezpieczniejszy niz clo. Mój gin powiedział ze jeszcze nie zdarzyło mu się przestymulować pacjentke letrozolem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Hej kochana :)
    Słuchaj ja tez tak mam. Też czuje jajniki pod koniec okresu, czuje jak pracują. To letrozol tak działa. "Wymusza" zwiększoną pracę jajników. Tak słyszałam ze letrozol bezpieczniejszy niz clo. Mój gin powiedział ze jeszcze nie zdarzyło mu się przestymulować pacjentke letrozolem
    Dzieki za odpowiedz!:) Mam nadzieje ze beda pracowaly tak dalej :)

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Witaj :)
    Ja osobiście w kwestii śluzu niewiele Ci pomogę bo szczerze mówiąc ja nie potrafię określić czy mam ten śluz i czy on jest płodny czy nie... Ale mój gin mówi ze endonoterium mam bardzo dobre. Miałam dobre zanim zaczął nnie stymulować i mam tez dobre teraz gdy jestem stymulowana letrozolem. Czytałam gdzieś że letrozol jest lepszy od clo bo nie upośledza endometrium. Ale nie mam porównania bo nigdy clo nie byłam stymulowana.

    Właśnie przeglądałam z grubsza ten wątek i nic mi się nie udało znaleźć o śluzie, większość dziewczyn jednak stosuje letrozol na wywołanie owulacji. No nic, pożyjemy, zobaczymy czy coś pomoże. Bo te wszystkie syropki na kaszel, wiesiołki, siemię lniane nic na mnie nie działają :(

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga wrote:
    Właśnie przeglądałam z grubsza ten wątek i nic mi się nie udało znaleźć o śluzie, większość dziewczyn jednak stosuje letrozol na wywołanie owulacji. No nic, pożyjemy, zobaczymy czy coś pomoże. Bo te wszystkie syropki na kaszel, wiesiołki, siemię lniane nic na mnie nie działają :(
    A pytałaś swojego gina ? Bo ja kiedyś zapytałam swojego gina czy podczas starań możemy stosować żel Conceive plus, bo po prostu lubimy dodatkowe nawilżenie a wiem że zwykłych lubrykantów podczas starań nie należy stosować. Powiedział że możemy ten conceive ale jak chce to może mi przepisać coś takiego ze będę miała tego śluzu tyle że bede mogła w nim pływać:D Lekarz z poczuciem humoru;) i przepisał mi coś czego w końcu nie wykupiłam bo ten conceive plus nam wystarczyl

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też używam tego lubrykantu jest świetny !. W pierwszym cyklu mi się z nim udało, na krótko, ale jednak . Stosujemy dalej. Tak inne lubrykat zabijają plemniki a po co robić sobie pod górkę skoro już mamy. Ten żel jest typowo do starań

    antubis84, Wilga lubią tę wiadomość

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka22 wrote:
    Ja też używam tego lubrykantu jest świetny !. W pierwszym cyklu mi się z nim udało, na krótko, ale jednak . Stosujemy dalej. Tak inne lubrykat zabijają plemniki a po co robić sobie pod górkę skoro już mamy. Ten żel jest typowo do starań
    Dokładnie;) nie ma co sobie dodawać problemów...
    Jak tam Twoje samopoczucie staraczka 22 ? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antubis84 a czy mialas wczesniej niz zawsze owulacje w zsiazku z tym ze wczesniek czulas jajniki? Mam monitoring 12 dc i zaatanawiam sie czy to nie za pozno.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    groszeek wrote:
    Antubis84 a czy mialas wczesniej niz zawsze owulacje w zsiazku z tym ze wczesniek czulas jajniki? Mam monitoring 12 dc i zaatanawiam sie czy to nie za pozno.
    Wiesz co od kiedy jestem na letrozolu troszkę mi sie skrócił cykl a na pewno uregulował. Przedtem moje cykle były trochę nieregularne: od 27 do 33. A od czasu letrozolu moje cykle: 25,27, 27, 29 i ostatni 28.
    Myślę że może jak masz możliwość to spróbuj iść ciut wcześniej niż 12 dc. To Twój pierwszy cykl z letrozolem i nie wiesz jak zareaguje Twój organizm. Ja jeżdżę zwykle 11 dc. Raz byłam 12 dc i gin powiedział że pęcherzyki w każdej chwili mogą pęknąć bo już są dojrzałe. Ja pierwszy cykl z letrozolem miałam wyjątkowo krótki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2019, 22:30

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    A pytałaś swojego gina ? Bo ja kiedyś zapytałam swojego gina czy podczas starań możemy stosować żel Conceive plus, bo po prostu lubimy dodatkowe nawilżenie a wiem że zwykłych lubrykantów podczas starań nie należy stosować. Powiedział że możemy ten conceive ale jak chce to może mi przepisać coś takiego ze będę miała tego śluzu tyle że bede mogła w nim pływać:D Lekarz z poczuciem humoru;) i przepisał mi coś czego w końcu nie wykupiłam bo ten conceive plus nam wystarczyl

    Kurcze! Ciekawe co to takiego było, co miało taką powódź spowodować, dużo bym dała żeby się dowiedzieć! :D

    Oczywiście żel Conceive też stosujemy, tylko akurat mam tą wersję do smarowania, bez aplikatora. Następnym razem kupię z aplikatorem.

    Raczej chodzi u mnie o zwiększenie ilości śluzu w kanale szyjki. Tam żel nie zadziała :(

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Dokładnie;) nie ma co sobie dodawać problemów...
    Jak tam Twoje samopoczucie staraczka 22 ? :)
    Mogło by być lepiej, dziękuję . 30.01 muszę proforma zrobić test ale nawet już nie chce mi się go robić bo czuję że dupa z tego.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga wrote:
    Kurcze! Ciekawe co to takiego było, co miało taką powódź spowodować, dużo bym dała żeby się dowiedzieć! :D

    Oczywiście żel Conceive też stosujemy, tylko akurat mam tą wersję do smarowania, bez aplikatora. Następnym razem kupię z aplikatorem.

    Raczej chodzi u mnie o zwiększenie ilości śluzu w kanale szyjki. Tam żel nie zadziała :(
    Słuchaj mój gino mi przepisal na to receptę ale jej w końcu nie zrealizowałam. Poszukam może ją znajdę to napisze Ci co to za cudo wymyślił mój doktorek:)

    Wilga lubi tę wiadomość

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga znalazłam tę receptę. Nazwa tego to Estrofem 0,002 g.
    Z tego co na szybko wyczytałam to to po prostu estriadol ... Nie powiem Ci jak on działa bo tak jak pisałam w końcu nie wykupiłam tej recepty. Z tego co wyczytałam w Internetach to ma on zwiększyć endometrium i spowodować więcej śluzu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 11:55

    Wilga lubi tę wiadomość

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    Wilga znalazłam tę receptę. Nazwa tego to Estrofem 0,002 g.
    Z tego co na szybko wyczytałam to to po prostu estriadol ... Nie powiem Ci jak on działa bo tak jak pisałam w końcu nie wykupiłam tej recepty. Z tego co wyczytałam w Internetach to ma on zwiększyć endometrium i spowodować więcej śluzu.

    Dzięki antubis! Estrofem to jest estradiol, czyli ma zadziałać podobnie jak letrozol, który ma zrobić wyrzut estradiolu. No to jestem dobrej myśli teraz, jest szansa że coś z tym sluzem ruszy :) a jak nie ruszy to zapytam lekarza czy by mi tego Estrofemu po prostu nie przepisał :)

    antubis84 lubi tę wiadomość

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmmm wiecie co dziewczyny, sądząc po temperaturze i po teście owulacyjnym (pozytywny 11 dc) wychodzi na to że owulację miałam w 12 dc... Także w moim przypadku sądzę, że letrozol trochę przyśpiesza owulacje.
    A z mężem przytulałam się w 9 dc i 12 dc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 11:06

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis dziękuje za wczęściejazdy post z odpowiedzią na moje pytanie, bardzo mi pomogłaś :)

    U Ciebie przyspieszył owu a u mnie spowolnił.. Byłam w 10dniu cyklu i pęcherzyki miały 8-9mm, dzisiaj byłam w 15dniu cyklu i sa dwa dominujące i maja 13mm. Gin kazała w czwartek zrobić zastrzyk. Myślicie że to normalne zw tak wolno rosną? Szybciej tak nie miałam. Na żadne usg w tym cyklu juz nie mam przychodzić. Tak myślę że jeśli w czwartek czyli 18 dzień cyklu one będą miały 17-18 mm to będzie ok? Może być z tego zapłodnienie czy są za male? Zastrzyk mi nie zaszkodzi jeśli będą za male? Help

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    antubis dziękuje za wczęściejazdy post z odpowiedzią na moje pytanie, bardzo mi pomogłaś :)

    U Ciebie przyspieszył owu a u mnie spowolnił.. Byłam w 10dniu cyklu i pęcherzyki miały 8-9mm, dzisiaj byłam w 15dniu cyklu i sa dwa dominujące i maja 13mm. Gin kazała w czwartek zrobić zastrzyk. Myślicie że to normalne zw tak wolno rosną? Szybciej tak nie miałam. Na żadne usg w tym cyklu juz nie mam przychodzić. Tak myślę że jeśli w czwartek czyli 18 dzień cyklu one będą miały 17-18 mm to będzie ok? Może być z tego zapłodnienie czy są za male? Zastrzyk mi nie zaszkodzi jeśli będą za male? Help
    No to rzeczywiście trochę wolno Ci rosną te pęcherzyki ...
    Ponieważ ja nigdy nie brałam zastrzyku na pękniecie to z własnego doświadczenia Ci nie powiem, ale z tego co wiem i czytałam to minimalna wielkość pęcherzyka powinna wynosić 18 mm. Jeśli jest taka możliwość to ja bym chyba jednak poszła jeszcze na jedno USG, w środę lub w ten czwartek, żeby mieć pewność że te pęcherzyki mają chociaż te 18 mm...
    Ale może niech się wypowiedzą koleżanki które mają doświadczenia z zastrzykami, co sądzicie drogie przyszłe mamy ? :)
    I oczywiście nie ma za co dziękować, po to jest to forum. Ginekolog ginekologiem ale czasem warto się wymienić doświadczeniami, zwłaszcza że ciężko jest trafić na naprawdę dobrego lekarza...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 19:37

  • Staraczka22 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak masz rację do zastrzyku musi być minimum 18mm. Przy moim pierwszym cyklu z lametta pęcherzyki też wolno rosły potem już stanęły i cykl stracony okazało się że za mała dawkę miałam.

    Rok i 3 miesiące starań
    PCO
    3stymulacje clo
    2cykl z clo ciąża biochemiczna
    Listopad 2018 rozpoczęcie leczenia w klinice
    1cykl z lamettą 2x1 (brak owu)
    2cykl z lamettą 3x1 dwa pęcherzyki+ ovitrelle
    Cykl przerwy od leków i lekarzy, pierwsza naturalna owulacja mimo pcos w 22dc.
    Udało się!!! NATURALNY CUD 💕😍
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antubis i staraczka dziewczyny kochane, mam taką sytuację ze nie mogę iść do lekarza, jestem w Norwegii i tutaj jest inaczej niż w pl, byłam już dwa razy w przeciągu 5 dni na usg i więcej nie dostane skierowania, do tego musze mieć tłumaczkę, wiec to na prawdę nie do zrobienia w tym cyklu abym znowu poszła na usg. Mam gdzies nr do polskiej ginekolog i moge jutro zapytac czy mnie przyjmie w czwartek, ale cena mysle że za samo usg to bedzie ponad 500zl... Co mi radzicie? W ogóle co może się stać jeśli w czwartek gdy zrobię zastrzyk komórka jajowa będzie mieć 17mm? Ogólnie nic złego i poprostu nie dojdzie do zapłodnienia czy może dojść do zapłodnienia ale będzie chore dziecko?

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy osobiście nie miałam do czynienia z zastrzykami typu Ovitrelle więc nie wiem czy powinnam sie wypowiadać. Wiem tylko tyle że pękają pęcherzyki dojrzałe, a zastrzyk powoduje nie tyle samo pęknięcie co wywołuje dojrzewanie pęcherzyków a w konsekwencji pęknięcie. Więc wydaje mi sie że albo pęknie albo nie pęknie po prostu. Ale zaznaczam że nie mam doświadczenia z zastrzykami więc mogę sie mylić.

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antubis84 tak masz rację. Wczoraj wieczorem się tym tematem mocno zainteresowałam i jest dokładnie tak jak mówisz, że zastrzyk właśnie pomaga im dojrzeć i co za tym idzie, dopiero kiedy jest dojrzały to pęka. Także mogę się uspokoić i wszystkie dziewczyny które też o tym myślały, że jak to działa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 11:13

‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ