X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Skorek Autorytet
    Postów: 1257 2434

    Wysłany: 30 sierpnia 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mel11 wrote:
    Dziewczyny czy zawsze po zastrzyku są jakies objawy? Wzięłam zastrzyk w piątek bolały mnie jajniki, w sobotę delikatny ból podbrzusza i to wszystko. Wczoraj, dzisiaj dolegliwości zero. Ani nie powiększyły mi się piersi, nie są tez bolesne, nie mam uczucia senności, nudności itd. No nic kompletnie. Nie wiem czy to normalne czy zawsze są jakies dolegliwości ?
    Chyba to jest kwestia indywidualna. Z tego co się orientuję, to jest dużo dziewczyn, które w ogóle nie mają żadnych objawów po podaniu zastrzyku. I jest druga grupa dziewczyn, które mają bardzo konkretne objawy.

    Mel11 lubi tę wiadomość

    age.png

    Nasz świat:
    Alicja: 10.09.2022r., 53cm, 3370g ❤️
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1473 802

    Wysłany: 1 września 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawy po ovitrelle są uzależnione od naszego organizmu. Na każdą kobietę inaczej działają. Mnie po ovitrelle kłuje jajnik, mam bóle podbrzusza, niedobrze mi. Mam mocniejsze objawy miesiączkowe, które imitują objawy ciąży. Dr mi powiedział, że ovitrelle może tak działać..

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 1 września 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny proszę o wsparcie 🌞
    Jestem w trakcie 1 cyklu stymulowanego lamettą.
    15dc - pęcherzyk 21mm od razu dostałam ovitrelle,
    18dc - na usg widoczne ciałko żółte
    22dc - progesteron 7,58 - czy wynik jest ok??

    Za 3 dni pierwsza Beta..

    Wiem, że ovitrelle fałszuje testy ciążowe ale z czystej ciekawości (żeby przekonać się czy faktycznie wychodzą pozytywne) zrobiłam dziś jeden o czułości 10.
    Druga kreska jest ale jest to wręcz cień cienia 😅.
    Dziś 7 dzień po ovitrelle, czy to normalne?

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 1 września 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Hej! Dziewczyny proszę o wsparcie 🌞
    Jestem w trakcie 1 cyklu stymulowanego lamettą.
    15dc - pęcherzyk 21mm od razu dostałam ovitrelle,
    18dc - na usg widoczne ciałko żółte
    22dc - progesteron 7,58 - czy wynik jest ok??

    Za 3 dni pierwsza Beta..

    Wiem, że ovitrelle fałszuje testy ciążowe ale z czystej ciekawości (żeby przekonać się czy faktycznie wychodzą pozytywne) zrobiłam dziś jeden o czułości 10.
    Druga kreska jest ale jest to wręcz cień cienia 😅.
    Dziś 7 dzień po ovitrelle, czy to normalne?
    Tak, ta kreska będzie tam jeszcze do 5 dni, chyba że się uda to i szóstego dnia też tam będzie.

    Progesteron dość niski. Bierzesz jakaś luteinę czy dupka? Może warto coś dołożyć?

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 1 września 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę duphaston 2x dziennie od 18dc + od 15dc plastry z estradiolem - systen 50.
    Czytałam już, że progresteron dość niski.. czy taki poziom przekreśla jakiekolwiek szanse? Czy wciąż warto mieć nadzieję? To mój pierwszy cykl gdzie cokolwiek ruszyło - wcześniej w sumie 5 cykli z clo (tylko w jednym pęcherzyk się pojawił ale przestał rosnąć na 13mm) tak daleko jeszcze nie doszłam i nie wiem czego się spodziewać.

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 2 września 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Biorę duphaston 2x dziennie od 18dc + od 15dc plastry z estradiolem - systen 50.
    Czytałam już, że progresteron dość niski.. czy taki poziom przekreśla jakiekolwiek szanse? Czy wciąż warto mieć nadzieję? To mój pierwszy cykl gdzie cokolwiek ruszyło - wcześniej w sumie 5 cykli z clo (tylko w jednym pęcherzyk się pojawił ale przestał rosnąć na 13mm) tak daleko jeszcze nie doszłam i nie wiem czego się spodziewać.
    To może do 13 dpo, czyli do dnia miarodajnego testu/bety dołóż sobie jeszcze trochę duphastonu. Albo najlepiej skonsultuj ten wynik proga że swoim lekarzem i niech on podejmie decyzję.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 3 września 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    To może do 13 dpo, czyli do dnia miarodajnego testu/bety dołóż sobie jeszcze trochę duphastonu. Albo najlepiej skonsultuj ten wynik proga że swoim lekarzem i niech on podejmie decyzję.


    Niestety nie miałam jak skonsultować się z lekarzem, możliwe że uda mi się jutro. Jutro pierwsza beta. Nie jestem nastawiona zbyt optymistycznie. Wydobyłam rezerwy testów, i próbuje codziennie jednak mam wrażenie że cień który jest widoczny po zastrzyku zanika.. Wiem że to jeszcze raczej nic nie znaczy (dziś dopiero 8dpo) ale nerwy są coraz większe.

    Jeśli jutro zrobię pierwszą betę (9dzien po owu = 10 dzien po ovitrelle), i powtórzę ją w poniedziałek 11 po owu = 12 po ovitrelle) to będę miała już pewny wynik?

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 3 września 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Niestety nie miałam jak skonsultować się z lekarzem, możliwe że uda mi się jutro. Jutro pierwsza beta. Nie jestem nastawiona zbyt optymistycznie. Wydobyłam rezerwy testów, i próbuje codziennie jednak mam wrażenie że cień który jest widoczny po zastrzyku zanika.. Wiem że to jeszcze raczej nic nie znaczy (dziś dopiero 8dpo) ale nerwy są coraz większe.

    Jeśli jutro zrobię pierwszą betę (9dzien po owu = 10 dzien po ovitrelle), i powtórzę ją w poniedziałek 11 po owu = 12 po ovitrelle) to będę miała już pewny wynik?
    Chciałabym Ci napisać że tak (sama wiem jak ciężko jest czekać) ale niestety mi potrafił wyjść fałszywy dodatni 13 dnia po zastrzyku. Beta była wtedy rzędu 1,9-1,5 🤯a facelle to wyłapal. Na następny dzień już nic nie było. A jakich testów używasz? Jaką czułość mają?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2021, 10:41

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 3 września 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Chciałabym Ci napisać że tak (sama wiem jak ciężko jest czekać) ale niestety mi potrafił wyjść fałszywy dodatni 13 dnia po zastrzyku. Beta była wtedy rzędu 1,9-1,5 🤯a facelle to wyłapal. Na następny dzień już nic nie było. A jakich testów używasz? Jaką czułość mają?

    Testy Facelle o czułości 10.
    Jednak tym się nie sugeruję, wiem że jest za wcześnie na to i mogę się niepotrzwbnie cieszyć - bardziej chodzi mi o krew. Robiąc ją jutro będzie 25dc, i w poniedziałek 27dc. Myślę że dzięki porównaniu tych dwóch wyników sytuacja powinna być już jasna?
    Jak pisałam, biorę duphaston.. boję się żeby nie odstawić go zbyt wcześnie.

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 3 września 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Testy Facelle o czułości 10.
    Jednak tym się nie sugeruję, wiem że jest za wcześnie na to i mogę się niepotrzwbnie cieszyć - bardziej chodzi mi o krew. Robiąc ją jutro będzie 25dc, i w poniedziałek 27dc. Myślę że dzięki porównaniu tych dwóch wyników sytuacja powinna być już jasna?
    Jak pisałam, biorę duphaston.. boję się żeby nie odstawić go zbyt wcześnie.
    Aaa to oczywiście. Beta prawdę powie. Będziesz miała pewność. Trzymam kciuki🍀

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Marysia96 Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 3 września 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Testy Facelle o czułości 10.
    Jednak tym się nie sugeruję, wiem że jest za wcześnie na to i mogę się niepotrzwbnie cieszyć - bardziej chodzi mi o krew. Robiąc ją jutro będzie 25dc, i w poniedziałek 27dc. Myślę że dzięki porównaniu tych dwóch wyników sytuacja powinna być już jasna?
    Jak pisałam, biorę duphaston.. boję się żeby nie odstawić go zbyt wcześnie.
    Ja jestem teraz po drugim nieudanym cyklu z ovitrelle. Mi lekarz kazał zrobić bete 14 dni po zastrzyku. Jeżeli wyjdzie negatywna to odstawić progesteron i czekać na @. Tak też zrobiłam. Beta w tym miesiącu <0.2

    Trzymam za ciebie kciuki żeby tobie sie udało 😁

    2 lata leczenia u PANI ginekolog bezowocne.
    Leczenie od nowa.

    1 cykl obserwacja. 06.2021
    07.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 14 dniach od zastrzyku <0.1 😔
    08.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku <0.2 😔
    09.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku < 0.1
    10.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 20 dniach od zastrzyku < 0.1
    11.2021 przerwa w leczeniu
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 4 września 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam wynik pierwszej bety.. nie zbyt optymistyczny chyba.. powtórzę jeszcze w poniedziałek.
    Beta wykonana:
    9 dni po owulacji
    10dni po ovitrelle
    25 dzień cyklu

    = 2,91

    Jak myślicie? Warto jeszcze mieć nadzieję czy to ewidentnie resztki ovitrelle?

  • Marysia96 Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 4 września 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko powiedzieć niestety.

    2 lata leczenia u PANI ginekolog bezowocne.
    Leczenie od nowa.

    1 cykl obserwacja. 06.2021
    07.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 14 dniach od zastrzyku <0.1 😔
    08.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku <0.2 😔
    09.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku < 0.1
    10.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 20 dniach od zastrzyku < 0.1
    11.2021 przerwa w leczeniu
  • Marysia96 Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 4 września 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak radzicie sobie psychicznie z kolejnymi nieudanymi cyklami. Ja dziś dostałam @ i także dowiedziałam się ze koleżanka jest w ciąży.. Bardzo mnie to ucieszyło. A zarazem dobiło... Jakiś dramat... Nawet nie potrafię już udawać wśród osób mnie otaczających ze jest wszystko okey. A do tej pory jakoś to wychodziło...

    2 lata leczenia u PANI ginekolog bezowocne.
    Leczenie od nowa.

    1 cykl obserwacja. 06.2021
    07.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 14 dniach od zastrzyku <0.1 😔
    08.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku <0.2 😔
    09.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku < 0.1
    10.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 20 dniach od zastrzyku < 0.1
    11.2021 przerwa w leczeniu
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1473 802

    Wysłany: 4 września 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia96 wrote:
    Dziewczyny jak radzicie sobie psychicznie z kolejnymi nieudanymi cyklami. Ja dziś dostałam @ i także dowiedziałam się ze koleżanka jest w ciąży.. Bardzo mnie to ucieszyło. A zarazem dobiło... Jakiś dramat... Nawet nie potrafię już udawać wśród osób mnie otaczających ze jest wszystko okey. A do tej pory jakoś to wychodziło...
    Też czasami mam gorsze dni, płaczliwe. Ale jakoś wśród innych ludzi zachowuję pokerową twarz. Wydaje mi się, że wszyscy dookoła mają dziecko lub oczekują na poród, a my mamy tylko nadzieję... Staram się nie myśleć o tym, mam masę innych zajęć. Jak miałam urlop to było gorzej, jak pracuję mam dużo obowiązków, więc nie mam chyba czasu na dłuższe rozmyślania. Ból gdzieś też jest. Jednak mam nadzieję, to mnie chyba trzyma na duchu. Dziewczyny tu na forum dają dużo nadziei, wiele z nich starało się po kilka lat i w końcu się im udało. Cieszę się, że ich szczęściem dla nas staraczek to takie budujące ♥
    Spróbuj się czymś zająć, co będzie odwracało Twoje myśli. Może wykup jakieś warsztaty (produkcji kosmetyków, makramy, makijażu), poprzeglądaj szkolenia na fb, webinaria. Musisz być silna ♥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2021, 20:19

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Marysia96 Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 4 września 2021, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Też czasami mam gorsze dni, płaczliwe. Ale jakoś wśród innych ludzi zachowuję pokerową twarz. Wydaje mi się, że wszyscy dookoła mają dziecko lub oczekują na poród, a my mamy tylko nadzieję... Staram się nie myśleć o tym, mam masę innych zajęć. Jak miałam urlop to było gorzej, jak pracuję mam dużo obowiązków, więc nie mam chyba czasu na dłuższe rozmyślania. Ból gdzieś też jest. Jednak mam nadzieję, to mnie chyba trzyma na duchu. Dziewczyny tu na forum dają dużo nadziei, wiele z nich starało się po kilka lat i w końcu się im udało. Cieszę się, że ich szczęściem dla nas staraczek to takie budujące ♥
    Spróbuj się czymś zająć, co będzie odwracało Twoje myśli. Może wykup jakieś warsztaty (produkcji kosmetyków, makramy, makijażu), poprzeglądaj szkolenia na fb, webinaria. Musisz być silna ♥
    Dzięki wielkie za wsparcie! Postaram się znaleźć sobie jakies zajęcie ❤️

    2 lata leczenia u PANI ginekolog bezowocne.
    Leczenie od nowa.

    1 cykl obserwacja. 06.2021
    07.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 14 dniach od zastrzyku <0.1 😔
    08.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku <0.2 😔
    09.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku < 0.1
    10.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 20 dniach od zastrzyku < 0.1
    11.2021 przerwa w leczeniu
  • Karobu Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 18 września 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem pierwszy cykl na stymulacji. 5-9 dc Aromek i Miovelia NAC. W 15dc miałam podany zastrzyk Ovitrelle, na drugi dzień okropny ból głowy, kolejnego dnia kłucie w lewym jajniku i ból podbrzusza, później dwa dni spokoju i dzisiaj 19dc doszedl ból całych piersi i ból całego podbrzusza i nome tami większy ból po lewej stronie. Podpowiedzcie mi czy to wynik zastrzyku czy może "coś" zaczyna się już tam dziać. Przytulaliśmy się od 14dc do 18dc (według zalecenia lekarza). Tak jak pisałam, to moja pierwsza stymulacja i nie wiem czy ten ból podbrzusza jest naturalny.

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1473 802

    Wysłany: 18 września 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovitrelle tak działa. ogólnie daje też mocno ciążowe objawy nawet do kolejnego cyklu... Ale to dobrze, że czujesz te kłucia, tzn że robi swoje.

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Karobu Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 18 września 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Ovitrelle tak działa. ogólnie daje też mocno ciążowe objawy nawet do kolejnego cyklu... Ale to dobrze, że czujesz te kłucia, tzn że robi swoje.
    Tak podejrzewałam że to jeszcze zastrzyk. Bardzo nam zależy na ciąży i kolejny cykl wszelkie objawy przypisuje temu, że może teraz się udało. 22.09 lekarz zlecił progesteron, 27.09 betę. Chyba oszaleje do tego czasu..

  • Marysia96 Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 20 września 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karobu wrote:
    Tak podejrzewałam że to jeszcze zastrzyk. Bardzo nam zależy na ciąży i kolejny cykl wszelkie objawy przypisuje temu, że może teraz się udało. 22.09 lekarz zlecił progesteron, 27.09 betę. Chyba oszaleje do tego czasu..
    Spokojnie. Szał tu nic nie da. Wiem coś o tym. Ja w poprzednich 2 cyklach szalałam i nic. Teraz dałam sobie na luz. I do tego wszystkiego się rozchorowałam. Ja będę testować najwcześniej 27 to jest 14 dni od zastrzyku.
    Jestem z tobą Karobu i 3mam za ciebie kciuki ❤️

    2 lata leczenia u PANI ginekolog bezowocne.
    Leczenie od nowa.

    1 cykl obserwacja. 06.2021
    07.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 14 dniach od zastrzyku <0.1 😔
    08.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku <0.2 😔
    09.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 15 dniach od zastrzyku < 0.1
    10.2021 Clarzole + Ovitrelle beta po 20 dniach od zastrzyku < 0.1
    11.2021 przerwa w leczeniu
‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ