X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Tak dokładnie 15 dpo i bez zastrzyka ale u mnie wszystko pękło więc nie było potrzeby :) ja już miałam drożność i wszystko wyszło okej czasem wolałabym żeby coś nie było okej żeby dało się to zdiagnozować i wyleczyc i żebym mogła zajść w tą upragnioną ciążę a tak..
    Bardzo dobrze Cię rozumiem... U mnie i u mojego męża badania wychodzą dobrze. Teoretycznie jesteśmy zdrowi, nie mamy niedoborów itp. A cały czas niepowodzenia. Ale w tym cyklu startujemy z inseminacją, więc jest nowa nadzieja :)

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Ja już wiem że zdrowy styl życia nie jest wyznacznikiem dobrego nasienia. Mój partner w ogóle nie piję, nie pali, bardzo zdrowo się odżywia, nie jest otyly, uprawia sport - więc to nie jest żaden wyznacznik. Wyniki faktycznie się wahaja - no i trzeba czekać na poprawę przynajmniej 3 miesiące od suplementacji. Warto zrobi usg jader bo często wychodzą żylaki - i to trzeba wyeliminować w pierwszej kolejności. Żylaki powodują przegrzanie i plemniki są słabej jakości. Myślę, że to podstawowe badanie do zrobienia
    A to nie jest tak, że nieprawidłowe wyniki nasienia są przesłanką do dalszej diagnostyki? Bo czytałam, że te zylaki właśnie objawiają się gorszymi parametrami nasienia, a jeśli wyniki są w normie to nie trzeba tego badac

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 146 24

    Wysłany: 20 września, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    A to nie jest tak, że nieprawidłowe wyniki nasienia są przesłanką do dalszej diagnostyki? Bo czytałam, że te zylaki właśnie objawiają się gorszymi parametrami nasienia, a jeśli wyniki są w normie to nie trzeba tego badac
    Pewnie tak : ) ale u mojego 🤵🏻‍♂️ USG ok a wyniki i tak kiepskie (może nie jakoś bardzo ale idealne nie są). Więc myślę że nawet taki średni wynik warto zderzyć z USG

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 12:11

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta…
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 88 23

    Wysłany: 20 września, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Bardzo dobrze Cię rozumiem... U mnie i u mojego męża badania wychodzą dobrze. Teoretycznie jesteśmy zdrowi, nie mamy niedoborów itp. A cały czas niepowodzenia. Ale w tym cyklu startujemy z inseminacją, więc jest nowa nadzieja :)
    Ja po 6 symulacjach też będę szła na inseminację. Na razie mam 3 za sobą .. pytałam mojej gin czy muszę aż tyle mieć tych stymulacji to ona że tak bo może nie potrzebuje inseminacji i może uda mi się tymi monitoringami i lekami, ale wątpię :(

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 20 września, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Ja po 6 symulacjach też będę szła na inseminację. Na razie mam 3 za sobą .. pytałam mojej gin czy muszę aż tyle mieć tych stymulacji to ona że tak bo może nie potrzebuje inseminacji i może uda mi się tymi monitoringami i lekami, ale wątpię :(

    Przecież do inseminacji też jesteś stymulowana, kurcze to ile masz się szprycowac tymi lekami 🙉 Troche się dziwię no ale u Was za inseminację się płaci tak? Jak to wygląda kosztowo? Tak z ciekawości pytam

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 88 23

    Wysłany: 20 września, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_45 wrote:
    Przecież do inseminacji też jesteś stymulowana, kurcze to ile masz się szprycowac tymi lekami 🙉 Troche się dziwię no ale u Was za inseminację się płaci tak? Jak to wygląda kosztowo? Tak z ciekawości pytam
    Też bym wolała to przyspieszyć, sama inseminacja to koszt około 1000 zł nie jest to dużo i jestem w stanie tyle dać i tak dużo kasy zaoszczędziłam bo ostatnio chodzę na wszystkie monitoringi na NFZ

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 20 września, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Też bym wolała to przyspieszyć, sama inseminacja to koszt około 1000 zł nie jest to dużo i jestem w stanie tyle dać i tak dużo kasy zaoszczędziłam bo ostatnio chodzę na wszystkie monitoringi na NFZ
    Dużo/niedużo.. zależy ile razy byś musiała podejść do zabiegu. 1000zl juz z lekami tak?
    Szkoda ze nie macie tego na nfz :(

    Ja podchodzilam do inseminacji 6 razy. Niestety nieudane, ale musialam tyle razy podejść do tego żeby mnie skierowali do Invitro. U nas to jest za darmo w ramach ubezpieczenia i 3x invitro też.

    Może jeszcze lekarz zmieni zdanie i jednak szybciej się uda z inseminacja ;)

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Ja po 6 symulacjach też będę szła na inseminację. Na razie mam 3 za sobą .. pytałam mojej gin czy muszę aż tyle mieć tych stymulacji to ona że tak bo może nie potrzebuje inseminacji i może uda mi się tymi monitoringami i lekami, ale wątpię :(
    To strasznie długo musicie czekać... Ja miałam 3 stymulacje i lekarz zalecił IUI.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_45 wrote:
    Dużo/niedużo.. zależy ile razy byś musiała podejść do zabiegu. 1000zl juz z lekami tak?
    Szkoda ze nie macie tego na nfz :(

    Ja podchodzilam do inseminacji 6 razy. Niestety nieudane, ale musialam tyle razy podejść do tego żeby mnie skierowali do Invitro. U nas to jest za darmo w ramach ubezpieczenia i 3x invitro też.

    Może jeszcze lekarz zmieni zdanie i jednak szybciej się uda z inseminacja ;)
    U nas koszt samej inseminacji to około 950, do tego dochodzą leki (ja przy stymulacji biorę clostilbegyt + miovelia nac) około 200zl + badania przed inseminacja (dla mnie i dla męża) to dodatkowe kilkaset zlotych, jak nie wiecej (ale na szczęście wystarczają na pół roku).

    W Polsce leczenie niepłodności to jest jakiś żart. Poza in vitro, które teraz weszło, praktycznie nic nie jest dofinansowane. Prawie wszystkie wizyty, badania, zabiegi trzeba robić prywatnie. Nawet nie ma refundacji na leki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 14:23

    Niktważny lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 20 września, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    U nas koszt samej inseminacji to około 950, do tego dochodzą leki (ja przy stymulacji biorę clostilbegyt + miovelia nac) około 200zl + badania przed inseminacja (dla mnie i dla męża) to dodatkowe kilkaset zlotych, jak nie wiecej (ale na szczęście wystarczają na pół roku).

    W Polsce leczenie niepłodności to jest jakiś żart. Poza in vitro, które teraz weszło, praktycznie nic nie jest dofinansowane. Prawie wszystkie wizyty, badania, zabiegi trzeba robić prywatnie. Nawet nie ma refundacji na leki

    To mimo wszystko sporo wychodzi za inseminację+ leki.
    U nas płacimy oprocz składek na ubezpieczenie co miesiąc, dodatkowo raz w roku wlasne ryzyko jakies max 370€ (w tym specjalisci, badania, leki). Jeśli leczenie kosztuje cie wiecej jak 375€ nie placisz nic wiecej.
    Dla przykladu, w tym roku moje leczenie niepłodności (6inseminacji, 7 miesiecy stymulacji do inseminacji-leki, konsultacje USG, konsultacja przed in vitro, wizyty usg, leki, mnóstwo leków bo szłam długim protokołem, punkcja i transfer wyszlo mnie w tym roku 6 254,45€. Zapłaciłam tylko 375€ 😎😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 14:54

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_45 wrote:
    To mimo wszystko sporo wychodzi za inseminację+ leki.
    U nas płacimy oprocz składek na ubezpieczenie co miesiąc, dodatkowo raz w roku wlasne ryzyko jakies max 370€ (w tym specjalisci, badania, leki). Jeśli leczenie kosztuje cie wiecej jak 375€ nie placisz nic wiecej.
    Dla przykladu, w tym roku moje leczenie niepłodności (6inseminacji, 7 miesiecy stymulacji do inseminacji-leki, konsultacje USG, konsultacja przed in vitro, wizyty usg, leki, mnóstwo leków bo szłam długim protokołem, punkcja i transfer wyszlo mnie w tym roku 6 254,45€. Zapłaciłam tylko 375€ 😎😎
    Sporo wychodzi. Szczególnie biorąc pod uwagę to ile kasy idzie co miesiąc na ubezpieczenie zdrowotne. Okropnie mnie to denerwuje, bo w Polsce cały czas się mówi, jak niska jest niska dzietność. My z mężem mamy to szczęście, ze możemy sobie pozwolić na leczenie, ale przypuszczam, że jest sporo osób, które z tego powodu musiały zrezygnować.
    U nas takie 375 € to praktycznie tylko miesiąc leczenia jak ktoś podchodzi do IUI

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 15:01

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 20 września, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Sporo wychodzi. Szczególnie biorąc pod uwagę to ile kasy idzie co miesiąc na ubezpieczenie zdrowotne. Okropnie mnie to denerwuje, bo w Polsce cały czas się mówi, jak niska jest niska dzietność. My z mężem mamy to szczęście, ze możemy sobie pozwolić na leczenie, ale przypuszczam, że jest sporo osób, które z tego powodu musiały zrezygnować.
    U nas takie 375 € to praktycznie tylko miesiąc leczenia jak ktoś podchodzi do IUI

    To prawda, strasznie to przykre niestety :(
    Może kiedyś się to jeszcze zmieni. Mam taką nadzieję, bo coraz więcej par ma problem z płodnością 🥺

    cysterka95, WWiktoriAA92 lubią tę wiadomość

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • cysterka95 Przyjaciółka
    Postów: 66 34

    Wysłany: 20 września, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mój mąż jeszcze nie miał badań szczegółowych, ogólnie jest zdrowy i gin stwierdziła, że spróbujemy 3 cykle z potwierdzoną owulacją, jak wtedy się nie uda to będzie robił wszystkie badania.

    Z jednej strony wiadomo, że chcę żeby się w ciągu tych 3cs udało, a z drugiej to kobieta tyle się musi nachodzić po lekarzach, badaniach, brać tyle leków, że jakby też musiał zrobić testy to bym poczuła jakąś "sprawiedliwość" 😂 to z przymrużeniem oka oczywiście, ale wiecie jak jest - wymaga to od nas o wiele większego zaangażowania 😉

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️starania na luzie od 01.2024
    ▪️z pomocą medyczną od 08.2024

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    1 cs
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌

    2 cs
    16-20.09 Lametta
    25.09 monitoring - pęcherzyk 23 mm 🤞🏻 Ovitrelle 💉
    30.09 monitoring - książkowe ciałko żółte
    8-9.10 testujemy
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Kurcze mój mąż jeszcze nie miał badań szczegółowych, ogólnie jest zdrowy i gin stwierdziła, że spróbujemy 3 cykle z potwierdzoną owulacją, jak wtedy się nie uda to będzie robił wszystkie badania.

    Z jednej strony wiadomo, że chcę żeby się w ciągu tych 3cs udało, a z drugiej to kobieta tyle się musi nachodzić po lekarzach, badaniach, brać tyle leków, że jakby też musiał zrobić testy to bym poczuła jakąś "sprawiedliwość" 😂 to z przymrużeniem oka oczywiście, ale wiecie jak jest - wymaga to od nas o wiele większego zaangażowania 😉
    Tak, niestety. Ale moim zdaniem faceta dobrze jest też wysłać wcześniej na badania. Nawet jeśli gin mówi inaczej. Niepłodnośc że strony męskiej to tez bardzo częsta przyczyną braku ciąży, a przez te 3 miesiące mógłby już ewentualnie sporo poprawić jakość nasienia

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • cysterka95 Przyjaciółka
    Postów: 66 34

    Wysłany: 20 września, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Tak, niestety. Ale moim zdaniem faceta dobrze jest też wysłać wcześniej na badania. Nawet jeśli gin mówi inaczej. Niepłodnośc że strony męskiej to tez bardzo częsta przyczyną braku ciąży, a przez te 3 miesiące mógłby już ewentualnie sporo poprawić jakość nasienia

    Też prawda. Tylko w naszym przypadku jest pewność, że główna przyczyna jest u mnie przez brak owulacji ze względu na mocne PCOS. Planuję mojego wysłać teraz na jakieś podstawowe badania, żeby miał chociaż wyniki krwi aktualne, witaminy itd. A reszta faktycznie za 2 miesiące

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️starania na luzie od 01.2024
    ▪️z pomocą medyczną od 08.2024

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    1 cs
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌

    2 cs
    16-20.09 Lametta
    25.09 monitoring - pęcherzyk 23 mm 🤞🏻 Ovitrelle 💉
    30.09 monitoring - książkowe ciałko żółte
    8-9.10 testujemy
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 88 23

    Wysłany: 20 września, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakim wieku jesteście dziewczyny? chcę wiedzieć czy jestem jedyną starszą staraczką na tym forum :D jak coś ja mam 28.

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 20 września, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    W jakim wieku jesteście dziewczyny? chcę wiedzieć czy jestem jedyną starszą staraczką na tym forum :D jak coś ja mam 28.
    Też mam 28 lat :)

    Niktważny lubi tę wiadomość

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 146 24

    Wysłany: 20 września, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że nie warto czekać… potem wprowadzenie nawet podstawowych leków na poprawę nasienia będzie widoczna dopiero po 3 miesiącach (bo tyle się tworzą nowe plemniki) : ( ja się cieszę, że z moim 🤵🏻‍♂️ badamy się w podobny czasie bo jednak co z tego, że ja się będę diagnozować (a mam podejrzenie endometriozy) jak u niego również może być problem : ( u nas 6 miesiąc starań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 21:49

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta…
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Też prawda. Tylko w naszym przypadku jest pewność, że główna przyczyna jest u mnie przez brak owulacji ze względu na mocne PCOS. Planuję mojego wysłać teraz na jakieś podstawowe badania, żeby miał chociaż wyniki krwi aktualne, witaminy itd. A reszta faktycznie za 2 miesiące
    Może tak być, że to przez PCOS, co nie zmienia faktu że że strony mężczyzny też może być problem :) wyślij wyślij nie zawskodzi mu

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 466 140

    Wysłany: 20 września, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    W jakim wieku jesteście dziewczyny? chcę wiedzieć czy jestem jedyną starszą staraczką na tym forum :D jak coś ja mam 28.
    Ja mam 32, staramy się od 4. W międzyczasie ciaza pozamaciczna

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
‹‹ 384 385 386 387 388 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ