X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Dziewczyny widzę że jesteście bardzo pozytywnie nastawione! 🥹

    To tylko mi brakuje wiary w to wszystko?
    Stresuje się dodatkowo tym, że jak teraz się nie uda to zaczynamy przygotowanie pod in vitro..
    Moooona, a nie rozważacie inseminacji przed IVF?

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 139 49

    Wysłany: 7 października, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 15 dc, owulację miałam przed weekendem, ostatnio zauważyłam, że owu mam wcześniej..podejrzewam, że to przez ten clostilbegyt. Wy też tak macie? Czy raczej ,tak jak przed przyjmowaniem tego leku?
    Szczerze troszkę wątpię, że coś z tego będzie bo jestem przeziębiona a to raczej nie sprzyja płodności :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 11:45

  • cysterka95 Ekspertka
    Postów: 134 113

    Wysłany: 7 października, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Dziewczyny widzę że jesteście bardzo pozytywnie nastawione! 🥹

    To tylko mi brakuje wiary w to wszystko?
    Stresuje się dodatkowo tym, że jak teraz się nie uda to zaczynamy przygotowanie pod in vitro..

    Heh, ja mam rollercoaster tak szczerze. W ciągu 5 minut potrafi mi się zmienić nastawienie z "teraz na pewno się uda" na "nic z tego, nie oszukuj się" 🙄 ale staram się bardziej trzymać pozytywów, dopóki @ nie ma to piłka w grze.

    A ile mieliście cykli stymulowanych już?

    AlicjaRogos lubi tę wiadomość

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️starania na luzie od 01.2024
    ▪️z pomocą medyczną od 08.2024

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    - 1 cs -
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌
    - 2 cs -
    lametta + ovitrelle
    potwierdzona owulacja ale nic z tego ❌
    - 3 cs -🤞🏻
    lametta
    monitoring 25.10


    suple:
    Fertistim
    Sanprobi IBS
    Prenatal Uno
    Omega 3 - Pure Arctic Oil Eqology
    Laktoferryna
  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Moooona, a nie rozważacie inseminacji przed IVF?


    Nie ponieważ wspólnie z moją Panią Doktor stwierdziliśmy że szkoda na to czasu i pieniędzy. Inseminacje są płatne a do IVF możemy podejść z programu rządowego..

    Niktważny lubi tę wiadomość

  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Heh, ja mam rollercoaster tak szczerze. W ciągu 5 minut potrafi mi się zmienić nastawienie z "teraz na pewno się uda" na "nic z tego, nie oszukuj się" 🙄 ale staram się bardziej trzymać pozytywów, dopóki @ nie ma to piłka w grze.

    A ile mieliście cykli stymulowanych już?


    Mieliśmy łącznie 3 stymulację ovitrelle

    cysterka95 lubi tę wiadomość

  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 139 49

    Wysłany: 7 października, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Nie ponieważ wspólnie z moją Panią Doktor stwierdziliśmy że szkoda na to czasu i pieniędzy. Inseminacje są płatne a do IVF możemy podejść z programu rządowego..
    To mi tłumaczyła Pani gin że jeśli chce przejść do in vitro z tego programu to muszę się podjąć co najmniej 3 inseminacji.

  • AlicjaRogos Przyjaciółka
    Postów: 101 21

    Wysłany: 7 października, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Heh, ja mam rollercoaster tak szczerze. W ciągu 5 minut potrafi mi się zmienić nastawienie z "teraz na pewno się uda" na "nic z tego, nie oszukuj się" 🙄 ale staram się bardziej trzymać pozytywów, dopóki @ nie ma to piłka w grze.

    A ile mieliście cykli stymulowanych już?
    Póki co dwa

    cysterka95 lubi tę wiadomość

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    To mi tłumaczyła Pani gin że jeśli chce przejść do in vitro z tego programu to muszę się podjąć co najmniej 3 inseminacji.
    Dokładnie, u mnie też tak było. Że musi być minimum rok udokumentowanego leczenia (stymulacji, inseminacji)

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    To mi tłumaczyła Pani gin że jeśli chce przejść do in vitro z tego programu to muszę się podjąć co najmniej 3 inseminacji.

    Też o to zapytałam, a ona że już teraz nie, i że mogę z teczką swoją iść do jej koleżanki, która mnie przyjmie i dalej pokieruje pod in vitro

  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Też o to zapytałam, a ona że już teraz nie, i że mogę z teczką swoją iść do jej koleżanki, która mnie przyjmie i dalej pokieruje pod in vitro

    Czytam w Internecie i wszędzie piszą tylko o udokomentowanym 12 miesięcznym okresie starań bez owocnych


    Nie piszą że wymagana jest inseminacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 12:17

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Czytam w Internecie i wszędzie piszą tylko o udokomentowanym 12 miesięcznym okresie starań bez owocowych
    A jakie macie udokumentowane 12-miesieczne starania, skoro z tego co widziałam miałaś trzy stymulacje i brak IUI? Nie podważą tego przy dofinansowaniu IVF?

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    A jakie macie udokumentowane 12-miesieczne starania, skoro z tego co widziałam miałaś trzy stymulacje i brak IUI? Nie podważą tego przy dofinansowaniu IVF?

    Nie mam pojęcia, moja pani doktor powiedziała że szkoda pieniędzy i czasu na iui, skoro możemy podjeść do in vitro z programu. Zapytałam o inseminacje a ona, że już teraz nie wymagają ileś tam inseminacji przed podejściem do in vitro.
    Mało z tym, zapytałam jak właśnie z dokumentacją medyczną bo nie oszukujmy się, więcej dokumentów jest u niej, a ona że jeśli ktoś będzie potrzebował to ona jak najbardziej opisze mi moją sytuację i wystawi na to dokumenty. Ale skierowała już trochę dziewczyn do programu i tej swojej koleżanki i nikt od niej nie zabierał całej szczegółowej dokumentacji. Więc nie wiem czy to kwestia znajomości pomiędzy Dwojgiem lekarzy czy szczera chęć nie naciągania skoro można to obejść

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Nie mam pojęcia, moja pani doktor powiedziała że szkoda pieniędzy i czasu na iui, skoro możemy podjeść do in vitro z programu. Zapytałam o inseminacje a ona, że już teraz nie wymagają ileś tam inseminacji przed podejściem do in vitro.
    Mało z tym, zapytałam jak właśnie z dokumentacją medyczną bo nie oszukujmy się, więcej dokumentów jest u niej, a ona że jeśli ktoś będzie potrzebował to ona jak najbardziej opisze mi moją sytuację i wystawi na to dokumenty. Ale skierowała już trochę dziewczyn do programu i tej swojej koleżanki i nikt od niej nie zabierał całej szczegółowej dokumentacji. Więc nie wiem czy to kwestia znajomości pomiędzy Dwojgiem lekarzy czy szczera chęć nie naciągania skoro można to obejść
    Rozumiem, pytam być może tak na przyszłość. Bo my się zdecydowaliśmy na IUI, bo jednak jest dużo mniej inwazyjna, a szanse też są spore.
    W wymaganiach niby jest zapis że leczenie ma być przeprowadzone zgodnie z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej (i ja słyszałam że e tym właśnie jest IUI poprzedzające IVF). Ale dobrze wiedzieć, że są inne opcje :)

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Rozumiem, pytam być może tak na przyszłość. Bo my się zdecydowaliśmy na IUI, bo jednak jest dużo mniej inwazyjna, a szanse też są spore.
    W wymaganiach niby jest zapis że leczenie ma być przeprowadzone zgodnie z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej (i ja słyszałam że e tym właśnie jest IUI poprzedzające IVF). Ale dobrze wiedzieć, że są inne opcje :)

    Jakoś ufam tej mojej Pani Doktor, nie jest typowo naciągającym lekarzem.. pomogła wielu moim koleżankom, a u mnie powiedziała że widać że problem jest właśnie gdzieś dużo dużo głębiej i dlatego szkoda czasu i moich nerwow na to, ze tyle to trwa..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 12:31

  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zanim IVF trzeba dotrwać do 14 dnia po zastrzyku i zatestowac
    😅

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Jakoś ufam tej mojej Pani Doktor, nie jest typowo naciągającym lekarzem.. pomogła wielu moim koleżankom, a u mnie powiedziała że widać że problem jest właśnie gdzieś dużo dużo głębiej i dlatego szkoda czasu i moich nerwow na to, ze tyle to trwa..
    Jasne, najważniejsze to jednak zaufac swojemu lekarzowi. A wiadomo, że co lekarz to inne podejście. Mój pomimo że pracuje w klinice leczenia niepłodności, to uwaza IVF za ostatecznosc i woli próbować innych metod. Ale też każdy przypadek jest inny

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Ale zanim IVF trzeba dotrwać do 14 dnia po zastrzyku i zatestowac
    😅
    I trzymam kciuki, żeby tego IVF jednak nie było! :)

    moooonaa lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • StaraczkaPoChlo Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 7 października, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam badanie droznosci jajowodow 🫣 jeśli będą drożne to inseminacja w tym cyklu, stres jest 🤞
    A jeśli chodzi o invitro to ja będę miała prawdopodobnie tylko tą jedną inseminacje i od razu kwalifikacje jeśli się nie uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 12:52

  • moooonaa Ekspertka
    Postów: 210 50

    Wysłany: 7 października, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy kupować dzisiaj testy i jutro testować czy specjalnie dzisiaj testów nie kupić dopiero jutro i testować w środę czyli 14 dzień po zastrzyku

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 553 191

    Wysłany: 7 października, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaPoChlo wrote:
    Ja jutro mam badanie droznosci jajowodow 🫣 jeśli będą drożne to inseminacja w tym cyklu, stres jest 🤞
    A jeśli chodzi o invitro to ja będę miała prawdopodobnie tylko tą jedną inseminacje i od razu kwalifikacje jeśli się nie uda.
    Nie stresuj się, nie musi być tak źle :) ja badanie drożności dobrze wspominam :)

    moooonaa, StaraczkaPoChlo lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
‹‹ 400 401 402 403 404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ