Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1345 2888

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaRogos wrote:
    Ja to nie mogę doczekać się testowania a tu jeszcze 5 dni 😂

    łączę się w tym czekaniu... planowe testowanie na niedzielę 🙈 zrobiłam test wczoraj żeby sprawdzić czy zastrzyk jeszcze jest i już było biało. Pytanie czy dotrzymam chociaż do piątku z kolejnym 😛

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz odpisał, lamette mam brać normalnie 3-7dc i w piątek mam przyjść na wizytę. ☺️

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finch11 wrote:
    Ja kilka razy pisałam do lekarzy przez portal ale nigdy nie odpisywali 😂 więc chyba faktycznie najlepiej zadzwonić

    Mój odpisał i to w ciągu godziny, wow 🫢

    Finch11 lubi tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • Finch11 Autorytet
    Postów: 862 1398

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martolina wrote:
    Taaak, zapisz się byle gdzie na usg będziesz wiedziała przynajmniej, ile dokładnie żyje komórka jajowa tego nikt nie wie ale ja bym dzisiaj też działała może jest jeszcze szansa.
    Taki jest plan, liczę że jeśli faktycznie owu była wczoraj to jeszcze ewentualnie jest szansa z niedzielnych „starań” 😅 wiadomo, im wcześniej owulacji tym lepiej ale 3 dni to też jakaś malutka szansa 😅 No nic, pozostaje czekać

    👱🏻‍♀️ 28, Poznań

    03.02 ⏸️🥹❤️

    30.09 Zośka jest z nami 🥹
    37+4
    3520g i 53 cm miłości ❤️
  • Finch11 Autorytet
    Postów: 862 1398

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzie wrote:
    Lekarz odpisał, lamette mam brać normalnie 3-7dc i w piątek mam przyjść na wizytę. ☺️
    To trzymamy kciuki! Dzisiaj masz 1 czy 2 dzień cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2024, 11:14

    👱🏻‍♀️ 28, Poznań

    03.02 ⏸️🥹❤️

    30.09 Zośka jest z nami 🥹
    37+4
    3520g i 53 cm miłości ❤️
  • Finch11 Autorytet
    Postów: 862 1398

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    łączę się w tym czekaniu... planowe testowanie na niedzielę 🙈 zrobiłam test wczoraj żeby sprawdzić czy zastrzyk jeszcze jest i już było biało. Pytanie czy dotrzymam chociaż do piątku z kolejnym 😛
    Wymyśl sobie jakieś zajęcia na te kilka dni żeby się czymś zająć i już nie myśleć o tym 😅🤭

    👱🏻‍♀️ 28, Poznań

    03.02 ⏸️🥹❤️

    30.09 Zośka jest z nami 🥹
    37+4
    3520g i 53 cm miłości ❤️
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1345 2888

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finch11 wrote:
    Wymyśl sobie jakieś zajęcia na te kilka dni żeby się czymś zająć i już nie myśleć o tym 😅🤭

    Właśnie robię listę co zrobić w domu w tym tygodniu, zaczelam też szukać nowej kanapy - to mi na pewno zajmie głowę na dobrych kilka dni 🙃

    Finch11, Martolina lubią tę wiadomość

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finch11 wrote:
    To trzymamy kciuki! Dzisiaj masz 1 czy 2 dzień cyklu?

    Dzisiaj 2dc, nie wiem jak w piątek będzie u mnie wyglądało, bo różnie mam te miesiączki, długi weekend trochę utrudnia. Najwyżej po prostu mi powie co robić i przedstawi plan i tyle ☺️

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Właśnie robię listę co zrobić w domu w tym tygodniu, zaczelam też szukać nowej kanapy - to mi na pewno zajmie głowę na dobrych kilka dni 🙃

    Ja mam mega ambitne plany na weekend. Sprzątanie balkonu, piekarnika, ciasto na piernik staropolski, rogale 😵

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • AlicjaRogos Autorytet
    Postów: 305 149

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    łączę się w tym czekaniu... planowe testowanie na niedzielę 🙈 zrobiłam test wczoraj żeby sprawdzić czy zastrzyk jeszcze jest i już było biało. Pytanie czy dotrzymam chociaż do piątku z kolejnym 😛
    A który dzień po zastrzyku był wczoraj u ciebie ?

  • AlicjaRogos Autorytet
    Postów: 305 149

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Właśnie robię listę co zrobić w domu w tym tygodniu, zaczelam też szukać nowej kanapy - to mi na pewno zajmie głowę na dobrych kilka dni 🙃
    Ja całe szczęście w sobotę z rana posprzątam w domu a później jadę na urodziny to pewnie do późnego wieczora mnie nie będzie więc sobota jakoś przeleci 😂

    cysterka95 lubi tę wiadomość

  • Martolina Autorytet
    Postów: 2003 3120

    Wysłany: 6 listopada 2024, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzie wrote:
    Ja mam mega ambitne plany na weekend. Sprzątanie balkonu, piekarnika, ciasto na piernik staropolski, rogale 😵

    O kurde, faktycznie ambitne, szczególnie te rogale 😱 ja miałam 2 ostatnie dni mega intensywne a teraz muszę sobie też coś znaleźć do robienia bo mi się zaraz zaczną wkręty. Piersi mnie turbo bolą (mam tak co cykl) i oczywiście ciągle je sobie macam i się zastanawiam czy nie bolą przypadkiem inaczej niż zawsze 😅

    👩 32 🧔🏻‍♂️39

    03.2025 IVF krótki protokół - 8🥚-> 6MII -> tylko 1 ❄️
    25.04.2025 FET 4BB 🤞🍀
    05.05.2025 10 dpt beta 216 🍀🥹
    20.05.2025 25dpt - serduszko pracuje ❤️

    Zdrowa córeczka 🩷
    18.12.2025; 37+0; 3650 g


    age.png
  • AlicjaRogos Autorytet
    Postów: 305 149

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martolina wrote:
    O kurde, faktycznie ambitne, szczególnie te rogale 😱 ja miałam 2 ostatnie dni mega intensywne a teraz muszę sobie też coś znaleźć do robienia bo mi się zaraz zaczną wkręty. Piersi mnie turbo bolą (mam tak co cykl) i oczywiście ciągle je sobie macam i się zastanawiam czy nie bolą przypadkiem inaczej niż zawsze 😅
    Mnie co jakiś czas coś boli z prawej stronie po tej której pęcherzyk pękł 😂 takie jakby kłucie

  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1345 2888

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzie wrote:
    Ja mam mega ambitne plany na weekend. Sprzątanie balkonu, piekarnika, ciasto na piernik staropolski, rogale 😵

    Ooo ciasto na piernik dobrze że piszesz, też muszę zrobić 😃 balkon też by się przydało ogarnąć... lista się powiększa

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1345 2888

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaRogos wrote:
    A który dzień po zastrzyku był wczoraj u ciebie ?

    10 po zastrzyku, 8 dpo

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • Migotka96 Autorytet
    Postów: 1884 4142

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finch11 wrote:
    Dziewczyny jestem w 7 dc dzisiaj. Aromek brałam 2-6 dc i od 2 godzin mam takie silne bóle jajników.. i to po obu stronach 😰 nigdy wcześniej tak wcześnie mi się to nie zdarzało i nie były one tak mocne. Czy to normalne na tak wczesnym etapie wzrostu pęcherzyków? Żeby aż tak te jajniki czuć? 🥺miałyście podobnie? Ten ból jest na tyle silny że zastanawiam się, czy owulacja przy letrozolu nie będzie jakoś dużo szybciej bo one tak bolą jakby już tam zaraz wszystko miało popękać 🫣 to moja pierwsza stymulacja i nie wiem czego się mogę spodziewać a zaczynam się ciut niepokoić

    Miałam tak samo w poprzednim cyklu po łamiecie, w 10dc jak byłam ba monitoringu to powiedziałam mojej ginekolog ze chyba miałam owulacje tak mnie kłuje, ale szybko zweryfikowała na usg ze to wcale nie była owulacji, a pecherzyki bardzo marne … musiałam dodatkowo podstymulowac je żeby cokolwiek wyrosło z nich

    👱🏼‍♀️ 30 lat
    🆘 Endometrioza (laparoskopia 03.2025)
    ❌ Czynnik V(R2) hetero, MTHFR- hetero, PAI-1 homo
    ❌ USG piersi BIRADS-3 (10.2025)
    ❌ KIR BX (+ 2DS2, - 2DS1, - 2DS3, - 2DS5, - 3DS1)

    17cs (Accofil, acard, heparyna)
    28.07 ⏸️ beta 32.10, prog. 31.14
    30.07 beta 54.60, prog. 36.52
    01.08 beta 98.30, prog. 38.50
    05.08 beta 827,30
    06.08 4+4 pęcherzyk 2,8mm 🥹
    20.08 6+4 CRL 0,69 cm z ❤️
    04.09 8+5 CRL 2,1 cm 🥹
    29.09 12+4 CRL 6 cm 🐻(prenatalne, ryzyka niskie)
    07.11 18+1 222g córeczki 🩷
    24.11 20+4 badania połówkowe - 335g
    03.02 30+5 III prenatalne - 1400g
    26.02 34+0 2000g kruszynki
    17.03 36+5 2600g
    02.04 39+0 3000g
    09.04 40+0 3200g
    Jesteś tam maluszku ❤️🙏🏼
    21.04.2026 41+5 urodził się nasz mały wielki cud ! 💕 3180g
    age.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Ooo ciasto na piernik dobrze że piszesz, też muszę zrobić 😃 balkon też by się przydało ogarnąć... lista się powiększa

    Musimy mieć zajęcie 😆

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • AlicjaRogos Autorytet
    Postów: 305 149

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    10 po zastrzyku, 8 dpo
    U mnie dzisiaj 8 po zastrzyku a po owu to myślę że 7 także jeszcze trochę czekania 😭

  • Migotka96 Autorytet
    Postów: 1884 4142

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    10 po zastrzyku, 8 dpo

    Tez testowałam dwa dni temu, u mnie tez już biało

    Chyba nie wytrzymam do tego 10.11 i przetestuje w piątek dodatkowo 😊

    👱🏼‍♀️ 30 lat
    🆘 Endometrioza (laparoskopia 03.2025)
    ❌ Czynnik V(R2) hetero, MTHFR- hetero, PAI-1 homo
    ❌ USG piersi BIRADS-3 (10.2025)
    ❌ KIR BX (+ 2DS2, - 2DS1, - 2DS3, - 2DS5, - 3DS1)

    17cs (Accofil, acard, heparyna)
    28.07 ⏸️ beta 32.10, prog. 31.14
    30.07 beta 54.60, prog. 36.52
    01.08 beta 98.30, prog. 38.50
    05.08 beta 827,30
    06.08 4+4 pęcherzyk 2,8mm 🥹
    20.08 6+4 CRL 0,69 cm z ❤️
    04.09 8+5 CRL 2,1 cm 🥹
    29.09 12+4 CRL 6 cm 🐻(prenatalne, ryzyka niskie)
    07.11 18+1 222g córeczki 🩷
    24.11 20+4 badania połówkowe - 335g
    03.02 30+5 III prenatalne - 1400g
    26.02 34+0 2000g kruszynki
    17.03 36+5 2600g
    02.04 39+0 3000g
    09.04 40+0 3200g
    Jesteś tam maluszku ❤️🙏🏼
    21.04.2026 41+5 urodził się nasz mały wielki cud ! 💕 3180g
    age.png
  • Finch11 Autorytet
    Postów: 862 1398

    Wysłany: 6 listopada 2024, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Miałam tak samo w poprzednim cyklu po łamiecie, w 10dc jak byłam ba monitoringu to powiedziałam mojej ginekolog ze chyba miałam owulacje tak mnie kłuje, ale szybko zweryfikowała na usg ze to wcale nie była owulacji, a pecherzyki bardzo marne … musiałam dodatkowo podstymulowac je żeby cokolwiek wyrosło z nich

    Dzięki, to jest dzisiaj dla mnie bardzo dobra informacja!
    Wolę się dowiedzieć, że trzeba je podstymulowac niż ze owulacja była niespodziewanie wcześniej 😅 jestem z tych, które muszą mieć wszystko pod kontrolą 😅

    Migotka96, Martolina lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ 28, Poznań

    03.02 ⏸️🥹❤️

    30.09 Zośka jest z nami 🥹
    37+4
    3520g i 53 cm miłości ❤️
‹‹ 454 455 456 457 458 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ