X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

torbiel

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, po ostatnim monitoringu gin powiedział, że pęcherzyk nie pękł i dał mi progesteron na jego wchłonięcie. Niestety dziś byłam na monitoringu i z pęcherzyka zrobiła się torbiel:( od nowego cyklu mam zacząć leczenie tej torbieli hormonami. Czy któraś z Was tak miała? i czy udało się zajść w ciąże?

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam taką torbiel ale niestety zbyt późno wykrytą. Po hormonach już się nie wchłaniała i skutecznie uniemożliwiała zajście w ciąże. Nie musisz panikować bo wiele dziewczyn zachodzi w ciąże mając torbiel i nawet o tym nie wiedzą, a w ciąży ładnie się torbiele wchłaniają ;) Przy niewielkich rozmiarach też zazwyczaj nie ma problemów z wchłanianiem- miesiąc lub 2 tabsów i torbiel znika. Mam nadzieję że i u Ciebie tak właśnie będzie ;)

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis skoro miałaś za późno wykrytą to czy oznacza że już nie masz szansy na ciąże? Ja niestety nie zajdę w ciąże dopóki nie wylecze tego świństwa bo nie mam wogóle owulacji. Miałam zacząć leczenie CLO, pregnyl i luteina ale skoro jest torbiel to tylko bym ją sobie powiększyła chyba biorąc CLO więc teraz pewnie dostanę tabletki anty na to:( lekarz wspominał że przepisze mi hormony i ja, to powiedział " wtedy pani nie zajdzie w ciąże, dopiero po odstawieniu" więc pewnie to będą anty:(

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja torbiel po wykryciu była już bardzo duża- około 9-10 cm. Z tego powodu było już za późno na leczenie i przy hormonach niestety się nie wchłaniała. Dodatkowo zmiażdżyła mi jajnik i przy usunięciu trzeba było też go jeszcze bardziej naruszyć więc na ten moment jest strzępkiem. Nie wiem na ile ten jajnik funkcjonuje ale drugi mam sprawny więc szanse na ciąże są. Niestety torbiele leczy się właśnie tabletkami anty więc na jakieś 2 miesiące musisz zawiesić starania. Polecam tą metodę bo lepiej zrobić tak niż liczyć że może uda się zajść w ciąże z torbielą lub co gorsza iść od razu na laparoskopie. 2 miesiące bez starań jakoś wytrzymasz :)) szybko zleci a po tym czasie już będziesz wiedzieć czy może się coś tam pomniejszyło albo nawet całkiem zniknęło :) i do dzieła :p!

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie kiedy iść sprawdzić czy ten nie pęknięty pęcherzyk się w wchłonął i tu moje pytanie. Musi to być w czasie miesiączki??? Nie może być np dzień przed ?? Bo mnie ciarki przechodzą jak pomyślę że mam iść tutaj do gina a do tego do którego chodzę to on nie ma łazienki przy gabinecie żeby się podmyć i przygotować :/ a nie mam jak do innego bo inni biorą ponad 150e za wizytę a u tego tylko 30 więc jest różnica.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:04

  • Nailew Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam starą torbiel czynnościową, z którą walczę od dłuższego czasu. Brałam już Distreptazę, zastrzyki z Pregnylu, Orgametril i nic. Dzisiaj w 3 d.c byłam na USG i Karola_aa jeśli idziesz na USG a masz miesiączkę to jeśli powiesz o tym lekarzowi, że czujesz dyskomfort bo krwawisz to zawsze może zrobić Ci USG przez powłoki brzuszne. Ja tak właśnie zrobiłam dzisiaj i wszystko było ładnie widać. Torbiele niestety się nie wysuszyły i zostaje laparoskopia :(

    styczeń 2015 - laparoskopia
    maj 2015 - 1 IUI - :(
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam że taka torbiel to do 3 cykli się wchłania :( usg dopiero w sb chyba zwariuje do tego czasu :/ ja chce podejść do kolejnej IUI :(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 7 września 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. po ostatniej wizycie dowiedziałąm sie ze też mam torbiel na jajniku :( masakra, zmagamy sie z problemem u męża a tu jeszcze u mnie to dziadostwo sie musiało pojawić... :( doatałam luteine i mam sie zjawić do kontroli za miesiąc. i tu moje pytanie-ile razy dziennie ta luteina? wiem ze miedzy 16-25 dniem cyklu ale juz jak czesto to sie nie dowiedziałam. help!

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 września 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety tez mialam torbiel. W lutym mialam laparoskopie pozniej 3 miesiace hormony i inseminacja. Po inseminacji zrobila sie kolejna torbiel :( a w kolejnym cyklu okazalo sie ze jestem w ciazy. Maz ma tylko 1% nasienia a mi po laparoskopi zostalo tylko pol jajnika :( a jednak cuda istnieja ;) wszystko jest zapisane w gwiazdach ;) ja bylam wsciekla na caly swiat jak szlam na operacje - wszyscy twierdzili ze jak tego nie zrobie to nie da sie zajsc w ciaze :( i teraz sie ciesze bo wiem ze to byla dobra decyzja ;)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 8 września 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez szykuje sie do inseminacji,jestem na poczatku drogi,chece porobić badania żeby przyjść z gototowymi wynikami a tu dupa blada,juz pierwsze badanie wyszlo do niczego... :( wkurza mnie ze wszystko co zle spada na mnie...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 9 września 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwierz mi, ze nie tylko na Ciebie. Na mnie tez spływają same nieszczęścia.
    I miałam robione 2 iui na darmo :/ teraz czekam na laparoskopie z histeroskopia. Mam nadzieje ze po wszystkim sie jakoś ułoży w końcu. Pozdrawiam.

    kassiassw lubi tę wiadomość

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 11 października 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ! :-) Dwa dni temu byłam u gina, dowiedziałam się że mam torbiel 3cm na prawym jajniku. Przepisał mi duphaston i miałam brać przez 5 dni. Lecz gdy wróciłam do domu po wizycie zaczęłam krwawić...W sumie nic mnie nie bolało, delikatnie może podbrzusze.Nie wzięłam ani jednej tabletki jeszcze duphastonu, ponieważ na następny dzień dostałam normalny okres.. Czy któraś z Was coś takiego miała? Jest to możliwe żeby taki torbiel pękł po badaniu usg i pojawił się od razu okres? Dodam że kiedy byłam u gina to był mój 27 dzień cyklu.
    (Moje cykle trwają od 30dni do czasami 36)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 11 października 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. Piziomka a czy ginekolog powiedział Ci jaki charakter/gęstość itd. ma ta torbiel?
    po niepękającym pęcherzyku jest czynnościowa i może się wchłonąć,
    gorzej z torbielami czekoladowymi o charakterze endometrialnym (ja takie miałam) - te niestety trzeba usuwać operacyjnie..one właśnie są wypełnione krwią..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2014, 17:23

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 12 października 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog powiedział że po tabletkach powinna się wchłonąć i powinnam dostać od razu okres, powiedział że prawdopodobnie powstała przez zaburzenia hormonalne, bo 9 mieś temu odstawiałam tabletki antykoncepcyjne.No ale dodatkowo muszę jeszcze zbadać poziom hormonu tarczycy. Jeśli chodzi o ból, to nie miałam żadnych, trochę mi było słabo ale nic mnie nie bolało..tylko pojawiło się krwawienie po powrocie od gina.Mija dzisiaj 3 dzień i wygląda na to że to normalny okres jest. Tylko ja nadal nie wiem czy brać ten Duphaston czy faktycznie taka torbiel po badaniu mogła pęknąć i już jej tam nie ma.Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 17 maja 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko, otóż w pazdzierniku miałam torbiel na jajniku 30mm ale szybko się ładnie wchłonęła, ale zanim się dowiedziałam , że ja mam zrobiłam test ciążowy 3x wyszły pozytywne, pozniej jak poszłam do lekarza na usg okazało sie że testy pozytywne wychodzą przeż tą torbiel.. kilka dni temu zrobiłam test ciążowy pozytywny, zrobiłam jeszcze dwa dla pewności też pozytywne, z tym , że w tym cyklu czuję sie inaczej piersi zaczęły mnie boleć po zewnętrznej stronie bardzo wcześnie, szyjka jest twarda zamknięta (dziś badałam) bardzo się boję żeby to znowu nie była ta torbiel boje sie rozczarowania , jak myślicie czy mogłaby się drugi raz powtórzyć taka sytuacja że to torbiel znów ? I miałabym takiego pecha. Koleżanka mówi że torbiel rośnie bardzo wolno i nie możliwe że to na 100% już teraz ciąża..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2015, 08:29

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:03

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, biorę Clo na stymulację i dzis okazało sie se mam torbiel 4,2cm. Lekarz mowi ze sie wchłonie...co myślicie? Czy to jest duża torbiel?

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam lutenyl od 15dc i w trakcie miesiączki mam przyjsc...

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam torbiel czynnościową i byłam jeden cykl na antykoncepcji ( tabletkach) torbiel pięknie się wchłonęła :) A moja miała 3 cm, więc 4,2 to już trochę jest...

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ