X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Udane IUI

Oceń ten wątek:
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 12 października 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Słońce daj znać co powiedział lekarz i jakie dalsze plany macie :( Trzymaj się

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Coberka33 Przyjaciółka
    Postów: 78 20

    Wysłany: 12 października 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis dostałam @🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Zielone.Słońce daj znać co powiedział lekarz i jakie dalsze plany macie :( Trzymaj się
    Lekarz powiedział że jak beta wyszła negatywna w pt to że raczej jest wiarygodna.
    Plan jest taki, w nowym cyklu znowu próba z inseminacja. Tym razem dostałam do aromka zastrzyki z mensinorm. I tu mam pytanie, bo zglupualam. Na recepcie mam napisane 1x1 SC 2ampulki. Czyli 1raz dziennie 2 ampulki?
    I jeżeli się nie uda to laparoskopia.

  • Coberka33 Przyjaciółka
    Postów: 78 20

    Wysłany: 12 października 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam raz dziennie zastrzyk z mensinorm, a lekarz Ci nie ppwiedzial?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coberka33 wrote:
    Ja bralam raz dziennie zastrzyk z mensinorm, a lekarz Ci nie ppwiedzial?
    Powiedział ale za dużo inf na raz 🙂 raz dziennie przez ile dni?

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 12 października 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1x1 zawsze oznacza jedną dawkę, jakby zastrzyki miały być dwa to piszą 2x1 :)
    Dobrze pamiętam, że IUI odbyła się na pękniętym pęcherzyku u ciebie?

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety beta negatywna. Nie wiem co dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    1x1 zawsze oznacza jedną dawkę, jakby zastrzyki miały być dwa to piszą 2x1 :)
    Dobrze pamiętam, że IUI odbyła się na pękniętym pęcherzyku u ciebie?
    Kurcze już nie wiem. Mam na recepcie napisane tak:
    Mensinorm (75.j.m) 5fiol. Proszku +5 amp+strzyk. Rozp.1ml ilość 1
    Dawkowanie DS 1x1 SC 2AMP

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 12 października 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    U mnie niestety beta negatywna. Nie wiem co dalej.
    A na jakim jesteś etapie, bo nie pamietam.
    To pierwsza IUI?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że mówił mi że 7 i 8dc po zastrzyku. Stąd pewnie 2 Amp tylko.na cholerę mi 5 na recepcie???

  • Coberka33 Przyjaciółka
    Postów: 78 20

    Wysłany: 12 października 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kiedy masz zacząć brac zastrzyki? Moze zadzwon do niego poprostu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    A na jakim jesteś etapie, bo nie pamietam.
    To pierwsza IUI?
    tak, pierwsza.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 12 października 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    tak, pierwsza.
    Kochana, to się nie załamuj. To jeszcze o niczym nie świadczy. Statystycznie skutecznosc IUI na cykl waha się od 15 do 25% w zależności od przyczyn, ze IUI jest riobiona. Zwykle zaleca się robienie do 4, a w wyjątkowych sytuacjach do 6 IUI.
    Jak się teraz nie udało to jeszcze się może udać. Nie oznacza to, Ze ta metoda Ci nie da ciąży.
    Najlepiej za ciosem w kolejnym cyklu podejść znów 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2020, 16:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510, dokładnie jak napisała Koniczynka. Trzeba walczyć dalej, najlepiej spróbować kilka razy. Ja mam torbielke endometrialna która już sugeruje miedzy II/III stopień endomendy ale wierzę, że IUI pomoże mimo, że mój poprzedni lekarz powiedział że przy endometriozie to raczej IVF. Mi najbardziej było szkoda mojego, bo ja już tyle zawodów przeżyłam i ten tez wzięłam na klatę a mój co zawsze mi powtarzał że przesadzam, że wyolbrzymiam tym razem pękł. A mi pękało serce patrząc na niego 💔 teraz wiem, ze i ja muszę być silna. Dzięki temu wiem co musiał czuć kiedy ja przeżywałam niepowodzenia. Niemoc... Ale nowy plan, nowe nadzieje👻.
    U Ciebie Aga co jest przyczyną niepowodzeń? Masz jakoś diagnozę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2020, 16:51

  • Coberka33 Przyjaciółka
    Postów: 78 20

    Wysłany: 12 października 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Powiedział ale za dużo inf na raz 🙂 raz dziennie przez ile dni?
    Wiesz co sprawdzilam ja bralam 1 zastrzyk ale 150 tki, i przrz 3 dni i mialam do kontroli potem pamietam 2 dni i znow do konroli, sprawdzal jak dzialaja zastrzyki czy cos pomagaja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Aga1510, dokładnie jak napisała Koniczynka. Trzeba walczyć dalej, najlepiej spróbować kilka razy. Ja mam torbielke endometrialna która już sugeruje miedzy II/III stopień endomendy ale wierzę, że IUI pomoże mimo, że mój poprzedni lekarz powiedział że przy endometriozie to raczej IVF. Mi najbardziej było szkoda mojego, bo ja już tyle zawodów przeżyłam i ten tez wzięłam na klatę a mój co zawsze mi powtarzał że przesadzam, że wyolbrzymiam tym razem pękł. A mi pękało serce patrząc na niego 💔 teraz wiem, ze i ja muszę być silna. Dzięki temu wiem co musiał czuć kiedy ja przeżywałam niepowodzenia. Niemoc... Ale nowy plan, nowe nadzieje👻.
    U Ciebie Aga co jest przyczyną niepowodzeń? Masz jakoś diagnozę?
    Mąż ma przeciwciała w nasieniu, ja mam za wysokie komórki nk.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Kochana, to się nie załamuj. To jeszcze o niczym nie świadczy. Statystycznie skutecznosc IUI na cykl waha się od 15 do 25% w zależności od przyczyn, ze IUI jest riobiona. Zwykle zaleca się robienie do 4, a w wyjątkowych sytuacjach do 6 IUI.
    Jak się teraz nie udało to jeszcze się może udać. Nie oznacza to, Ze ta metoda Ci nie da ciąży.
    Najlepiej za ciosem w kolejnym cyklu podejść znów 💪
    wiem, Koniczynka, wiem. Ale wiesz zaraz kończę 39 lat i naprawdę super zrobili tą iui, na sterydzie i intralipidzie, z dwoma pęcherzykami. I dupa. Dodatkowo kupa kasy bo oprocz samego zabiegu, kroplówka 400 zł plus ten nieszczęsny test na covid za trzy stówki. Szlag mnie na to trafia. Po prostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2020, 18:45

    Lucsi lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 12 października 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    wiem, Koniczynka, wiem. Ale wiesz zaraz kończę 39 lat i naprawdę super zrobili tą iui, na sterydzie i intralipidzie. I dupa. Dodatkowo kupa kasy bo oprocz samego zabiegu, kroplówka 400 zł plus ten nieszczęsny test na covid za trzy stówki. Szlag mnie na to trafia. Po prostu.
    Eh rozumiem Cię.
    My teraz na doagnostyke immunologii wydaliśmy 3 tys, a teraz kolejne 2 tys na badania genetyczne do ivf. 🤷‍♀️ To jest jakiś Komos z ta kasa. Ja już przestałam liczyć. Najważniejszy jest dla nas cel.
    Może warto w takim razie od razu pójść w ivf?
    Tez mam zalecenia od immunologa. Ja będę miała acofil. Podobno po 2 z rzędu transferach trzeba zrobić przerwe. Intrapid tez pewnie nie można ciagle. Wiec może warto ivf? Wiek tez często jest wskazaniem.
    Ja bym się tak nie spieszyła, ale mój zaraz bd miał 37 lat i czasem ma z tego tytułu kryzysu, ze inaczej sobie to wyobrażał kiedyś i boi się, ze nigdy nie będzie ojcem. Rozumiem presję czasu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Eh rozumiem Cię.
    My teraz na doagnostyke immunologii wydaliśmy 3 tys, a teraz kolejne 2 tys na badania genetyczne do ivf. 🤷‍♀️ To jest jakiś Komos z ta kasa. Ja już przestałam liczyć. Najważniejszy jest dla nas cel.
    Może warto w takim razie od razu pójść w ivf?
    Tez mam zalecenia od immunologa. Ja będę miała acofil. Podobno po 2 z rzędu transferach trzeba zrobić przerwe. Intrapid tez pewnie nie można ciagle. Wiec może warto ivf? Wiek tez często jest wskazaniem.
    Ja bym się tak nie spieszyła, ale mój zaraz bd miał 37 lat i czasem ma z tego tytułu kryzysu, ze inaczej sobie to wyobrażał kiedyś i boi się, ze nigdy nie będzie ojcem. Rozumiem presję czasu.
    Nie rozważamy in vitro. Mamy już córkę. Dzięki iui właśnie:)

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coberka33 wrote:
    Wiesz co sprawdzilam ja bralam 1 zastrzyk ale 150 tki, i przrz 3 dni i mialam do kontroli potem pamietam 2 dni i znow do konroli, sprawdzal jak dzialaja zastrzyki czy cos pomagaja
    Czyli dobrze zrozumiałam ja przez 2dni po 2 zastrzyki na raz, bo mam 75.on coś gadał że spr co taniej wyjdzie i dlatego może 5 w opakowaniu zbiorczym a nie pojedynczo. Ale dopytam sie jeszcze.A brałaś też aromka w tym samym cyklu? Lub inny stymulant?

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ