X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Udane IUI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam IUI(14dc).
    13 dc cyklu LH ok. Godziny 14 wyniosło ponad 46, estradiol 229 i progesteron 1,14 ale pęcherzyki jeszcze byly. Po lewej 20mm i po prawej 25mm.
    IUI było 14dc gdzieś o 10.30 i pęcherzyków juz nie było. Lekarz mówił że musiały niedawno co pęknąć.
    Mam mieszane uczucia, bo jak na złość coś nasienie się popsuło i podano mi tylko 2mln plemników o ruchu 75%.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7073 7104

    Wysłany: 28 października 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Ja wczoraj miałam IUI(14dc).
    13 dc cyklu LH ok. Godziny 14 wyniosło ponad 46, estradiol 229 i progesteron 1,14 ale pęcherzyki jeszcze byly. Po lewej 20mm i po prawej 25mm.
    IUI było 14dc gdzieś o 10.30 i pęcherzyków juz nie było. Lekarz mówił że musiały niedawno co pęknąć.
    Mam mieszane uczucia, bo jak na złość coś nasienie się popsuło i podano mi tylko 2mln plemników o ruchu 75%.
    Bądź dobrej myśli! Pamiętaj, że do zapłodnienia jest potrzebny jeden plemnik. No ewentualnie dwa ;)
    Mi ginekolog powiedział, że komórka jajowa żyje ok 20 godz, a plemniki ok 100 godz. Nie zamartwiaj się na zapas 🙂

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Bądź dobrej myśli! Pamiętaj, że do zapłodnienia jest potrzebny jeden plemnik. No ewentualnie dwa ;)
    Mi ginekolog powiedział, że komórka jajowa żyje ok 20 godz, a plemniki ok 100 godz. Nie zamartwiaj się na zapas 🙂
    Wiem,wiem ale lekarz sam się nas pytał czy mimo słabego nasienia się decydujemy.
    Przed obróbko bylo 93% nieruchomych plemnikow!
    Nie mam pojęcia skąd pojawił się ten problem, wcześniej było ok.... Oby to jednorazowy "wyskok".

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 28 października 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Ja wczoraj miałam IUI(14dc).
    13 dc cyklu LH ok. Godziny 14 wyniosło ponad 46, estradiol 229 i progesteron 1,14 ale pęcherzyki jeszcze byly. Po lewej 20mm i po prawej 25mm.
    IUI było 14dc gdzieś o 10.30 i pęcherzyków juz nie było. Lekarz mówił że musiały niedawno co pęknąć.
    Mam mieszane uczucia, bo jak na złość coś nasienie się popsuło i podano mi tylko 2mln plemników o ruchu 75%.
    Kochana ruch bardzo dobrej jakości. Ja korzystając z dawcy miałam kiedyś o ruchu 25% 50 ml podane. A najwiecej chyba o ruchu 50% 5 ml.
    A masz IUI w cyklu naturalnym?
    Bo estradiol wskazuje na 1 dojrzała komórkę jajowa. No chyba, ze byłaś stymulowana to stymulacja zakłamuje wyniki estradiolu.
    Mi tak zawsze gin mówił. Bo miałam na usg niby 3 pecherzyki ale np estradiol 250. Wiec twierdził, ze tylko w jednym jest dojrzała komórka. Przypada zwykle 150-200 na 1 dojrzała komórkę.
    Tak jak pisały wyżej dziewczyny bądź dobrej myśli. Pierwsze dni są kluczowe i nie jest tu potrzebny stres :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2020, 12:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mówił wczoraj, że inseminacje robią od 2mln poprawnych plemników ( nie wiem czy wszystkie kliniki)
    Czyli podając mi 2ml plemników o ruchu 75% poprawnych było 1,5mln. A nie 2mln.
    No ale nie ma co gdybać. 🤔
    Cykl był na Aromku + mensinorm, także stymulowane..
    Tu napisalam, że pęcherzyki pękły ale pękł na pewno ten mniejszy 20mm z lewego a ten z prawej został określony jako torbielka. Aczkwiek, co lekarz to opinia bo inny lekarz mi mówił że pęcherzyki na stymulowanych cyklach mogą przybierać do 30mm i nie są torbielami. Co innego na naturalnych cyklach.
    Także każdy lekarz ma swoją teorię 😁

    Kilka miesięcy temu przy dwóch pęcherzykach również stymulowanych estradiol miałam ponad 500. Rowniez jeden był mniejszy około 20mm drugi 27mm. Na USG było widać że ten mniejszy jest w trakcie pękania a ten większy nic.
    2 dni później miałam kontrolę czy jest ciałko żółte i było ale domiemanej "torbieli" też nie było.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 28 października 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Mi lekarz mówił wczoraj, że inseminacje robią od 2mln poprawnych plemników ( nie wiem czy wszystkie kliniki)
    Czyli podając mi 2ml plemników o ruchu 75% poprawnych było 1,5mln. A nie 2mln.
    No ale nie ma co gdybać. 🤔
    Cykl był na Aromku + mensinorm, także stymulowane..
    Tu napisalam, że pęcherzyki pękły ale pękł na pewno ten mniejszy 20mm z lewego a ten z prawej został określony jako torbielka. Aczkwiek, co lekarz to opinia bo inny lekarz mi mówił że pęcherzyki na stymulowanych cyklach mogą przybierać do 30mm i nie są torbielami. Co innego na naturalnych cyklach.
    Także każdy lekarz ma swoją teorię 😁

    Kilka miesięcy temu przy dwóch pęcherzykach również stymulowanych estradiol miałam ponad 500. Rowniez jeden był mniejszy około 20mm drugi 27mm. Na USG było widać że ten mniejszy jest w trakcie pękania a ten większy nic.
    2 dni później miałam kontrolę czy jest ciałko żółte i było ale domiemanej "torbieli" też nie było.
    To aroromrk zakłamuje wynik estradiolu mocno go zaniżając:)
    Trzymam kciuki za pozytywne efekty!

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 7 listopada 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone Słońce - PW

    Zielone.Slonce lubi tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Alealo Debiutantka
    Postów: 12 18

    Wysłany: 28 listopada 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, 19.11 mialam IUI, przyjmuje duphaston 2x1 tabl, coraz bardziej sie niecierpliwie, jak myslicie kiedy najlepiej zrobic bhcg? Do środy 30.11 mam duphaston, kończe opakowanie, okres wypada na 3.12, czy powinnam go przejmować do okresu czy odstawić tak jak sie konczy w srodę ? Juz sama nie wiem, pomóżcie prosze

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ