X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🍍 udane IVF 🍍 bo staraczką z OF będę już zawsze 💕
Odpowiedz

🍍 udane IVF 🍍 bo staraczką z OF będę już zawsze 💕

Oceń ten wątek:
  • Ddaszka Autorytet
    Postów: 1090 2254

    Wysłany: 23 marca 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak wasze maleństwa leżą sobie na macie, albo w łóżeczku i nie płaczą tylko bawią się to siedzicie na siłę z nimi i zabawiacie jeszcze dodatkowo np. obrazkami kontrastowymi? Bo moja mała sporo sobie leży, bawi się, galuzy, ale mam wyrzuty sumienia, że nie jestem cały czas przy niej, tylko np. sprzątam, albo po prostu sobie leżę na kanapie i odpoczywam 😂

    I drugie pytanie czy wyciągacie na siłę kciuka z buzi? Bo ja mojej wyciągam jeżeli, zauważę i staram się jej wkładać grzybka lub zyrafke, ale kciuk najlepszy. Ja wyjmuję, a ona wkłada i tak w kółko 🙃 wyrośnie z tego czy nadal wyciągać jak tylko zobaczę??

    preg.png
    age.png

    Ona - 1990
    On - 1981
    Starania od 2016
    01.2022 start pierwsze IVF
    Długi protokół
    18.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    12dpt - beta 246
    14dpt - beta 470
    18dpt - beta 1575
    20dpt - beta 3030
    19.12.2022 Agatka 3600g 54 cm <3

    06.12.2023 transfer blastki 4.1.1
    5dpt - II <3
    7dpt - beta 66,2
    8dpt - beta 106
    12dpt - beta 577
    14dpt - beta 1413 prog. 23,90
    28dpt - jest <3 CRL 0,5cm
    36dpt - CRL 1,56cm FHR176/min
    Czekają: ❄❄ ❄
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 23 marca 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddaszka wrote:
    Dziewczyny czy jak wasze maleństwa leżą sobie na macie, albo w łóżeczku i nie płaczą tylko bawią się to siedzicie na siłę z nimi i zabawiacie jeszcze dodatkowo np. obrazkami kontrastowymi? Bo moja mała sporo sobie leży, bawi się, galuzy, ale mam wyrzuty sumienia, że nie jestem cały czas przy niej, tylko np. sprzątam, albo po prostu sobie leżę na kanapie i odpoczywam 😂

    I drugie pytanie czy wyciągacie na siłę kciuka z buzi? Bo ja mojej wyciągam jeżeli, zauważę i staram się jej wkładać grzybka lub zyrafke, ale kciuk najlepszy. Ja wyjmuję, a ona wkłada i tak w kółko 🙃 wyrośnie z tego czy nadal wyciągać jak tylko zobaczę??

    Ciesz się i doceniaj 🤣 Mój mały 5 minut nie ulezy sam. Jak chce np. cokolwiek zrobić na obiad to musi być ze mną w kuchni i jeszcze muszę go zabawiać.
    ABK wrote:
    Susannah do końca prowadziłas ciaze i dr O?
    Czy mogę Ci wysłać zaproszenie do przyjaciółek?

    Do 30 tygodnia byłam u dr O, potem już tylko w szpitalu gdzie rodziłam. Ale pewnie, zapraszam na priv :)

    Ddaszka lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • MajówkaS. Autorytet
    Postów: 1226 1166

    Wysłany: 23 marca 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddaszka wrote:
    Dziewczyny czy jak wasze maleństwa leżą sobie na macie, albo w łóżeczku i nie płaczą tylko bawią się to siedzicie na siłę z nimi i zabawiacie jeszcze dodatkowo np. obrazkami kontrastowymi? Bo moja mała sporo sobie leży, bawi się, galuzy, ale mam wyrzuty sumienia, że nie jestem cały czas przy niej, tylko np. sprzątam, albo po prostu sobie leżę na kanapie i odpoczywam 😂

    I drugie pytanie czy wyciągacie na siłę kciuka z buzi? Bo ja mojej wyciągam jeżeli, zauważę i staram się jej wkładać grzybka lub zyrafke, ale kciuk najlepszy. Ja wyjmuję, a ona wkłada i tak w kółko 🙃 wyrośnie z tego czy nadal wyciągać jak tylko zobaczę??
    Kciuka bym wyciągała, lepiej żeby wcinała całą piąstkę, kciuka ciężko potem oduczyć

    Ddaszka, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    2017- naturalsik ❤️

    👧🏻 Amh 1,7, IO, Hashimo
    Okazjonalnie LUF, hormony w normie
    👱🏻‍♂️Morfologia 7%->5%->4% Fragmentacja 36%
    Diagnostyka 2020/2021
    03/2022 -Eurofertil Ostrava
    Elonva+menopur+provera❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    Transfer 19.05 🍀
    5dpt beta 13,34 prog 16,5 •7dpt beta 46,9• 11dpt beta 180 • 12dpt beta 285 • 13 dpt beta 456
    14 dpt - jest pęcherzyk
    21dpt mamy zarodek
    28 dpt jest 💓
    12t4d prenatalne ok, nifty zdrowy chłopiec
    01.23 52cm szczęścia 💙💙💙
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 23 marca 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się czy można mieć okres i nie czuć bólu 🙈 leje się ze mnie z niezakręconego kranu a nie czuje bólu nic a nic. Mam nadzieje ze to okres a nie ze umieram 😂

    A ja się zastanawiam czy to normalne, że jeszcze nie mam okresu 😐 niedługo minie 9 miesięcy od porodu.

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 23 marca 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddaszka wrote:
    Dziewczyny czy jak wasze maleństwa leżą sobie na macie, albo w łóżeczku i nie płaczą tylko bawią się to siedzicie na siłę z nimi i zabawiacie jeszcze dodatkowo np. obrazkami kontrastowymi? Bo moja mała sporo sobie leży, bawi się, galuzy, ale mam wyrzuty sumienia, że nie jestem cały czas przy niej, tylko np. sprzątam, albo po prostu sobie leżę na kanapie i odpoczywam 😂

    I drugie pytanie czy wyciągacie na siłę kciuka z buzi? Bo ja mojej wyciągam jeżeli, zauważę i staram się jej wkładać grzybka lub zyrafke, ale kciuk najlepszy. Ja wyjmuję, a ona wkłada i tak w kółko 🙃 wyrośnie z tego czy nadal wyciągać jak tylko zobaczę??

    Nie, bo uważam, że jakby mnie tak cały czas ktoś zabawiał i stymulował, to bym go ugryzła. Ten "samotny" czas nazywam "pracą własną", jak w pedagogice Montessori🙂 jest czas na pracę własną, jest czas na pracę wspólną i gadanie 🙂

    Ddaszka, Bocianiątko, Daylight lubią tę wiadomość

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 23 marca 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia28 wrote:
    Nie, bo uważam, że jakby mnie tak cały czas ktoś zabawiał i stymulował, to bym go ugryzła. Ten "samotny" czas nazywam "pracą własną", jak w pedagogice Montessori🙂 jest czas na pracę własną, jest czas na pracę wspólną i gadanie 🙂

    A możesz porozmawiać z moim małym, żeby zaczął mieć pracę własną? 🤣

    @, Ania 181, Darkaaa, Syla87, Bocianiątko, Jenny88, Jjj, Daylight, Jaszczureczka, Eve1990 lubią tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4000 3583

    Wysłany: 23 marca 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajówkaS. wrote:
    Moniek a może ona tak płacze z przejedzenia ? Mój kiedyś miał tak, że kilka nocy pod rząd „ domagał” się dwóch piersi zamiast jednej jak do tej pory. Darł się w niebogłosy, wiec co sobie myśleliśmy ? No głodny. Jedna rzecz nam tylko nie pasowała, że płacz się kończył jak chlusnął, za każdym razem … wkoncu go zważyliśmy po zjedzeniu jednej piersi i okazało się ze opędzlował 80… szybka matematyka od kilku dni noworodek zjadał 160… nic dziwnego ze przechodziło mu jak trochę tego zwracał. Zamiast drugiej piersi podawaliśmy smoczek i jak rękął odjął.

    Powiem Ci że ja już sama nie wiem o co chodzi, wczoraj po tym jak tyle zjadła też bardzo dużo ulała ale była spokojna. dziś już znów troszkę gorzej bo zasnęła na chwilę i zaraz się wybudziła przez prężenie nóżek.. zauważyłam że się to trochę uspokoja jak podaje jej sab simplex.. tak jakby zadziałał przeciwbólowo 🤔
    Izaja wrote:
    Wow, duza ilość na raz
    A ile razy dziennie je?
    Moja je zwykle 8 razy na dobę (jesteśmy na mm). Najwiecej dawalam na raz 100, zjadła bez problemu. Natomiast mamy problem z ulewaniem od czasu do czasu (nawet chlustanien), No i mam raczej dawać mniejsze porcje 💁‍♀️Zastanawia nnie to, ze czasami ułanie jest po mniejszej porcji
    Chyba układ pokarmowy musi mieć czas na dojrzewanie

    Je koło 10 razy na dobę.. na mm to inaczej, pokarm z piersi nie jest aż tak kaloryczny no ale mimo wszystko ja mam małego żarłoka, bo ile byś jej dała tyle zje 🙆 co do osteopaty, bardzo poważnie o tym myślę 🙄

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 23 marca 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    A możesz porozmawiać z moim małym, żeby zaczął mieć pracę własną? 🤣

    😆🙃🤪

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4000 3583

    Wysłany: 23 marca 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aurrora wrote:
    Hej dziewczyny 🙂 mam do Was pytanko 🙂 .

    Czy któraś z Was używała komody z Ikei ( u nas Malm) z nakładka przewijakiem ?

    Ja problemu nie widzę , ale mąż jest nieprzekonany że ta nakładka nie jest w żaden sposób montowana do komody i czy ona nie będzie jeździć na boki 🤔 .
    Czy któraś z Was ma lub miała taki zestaw ?


    038872fa2cb0.jpg

    Mam identyczną komodę tylko mniejszy przewijak, on z tyłu ma zapas żeby nałożyć na komodę także do przodu się nie przesunie, nie ma szans 🙂 na boki u nas też nie jeździ, ja jestem zadowolona 🙂

    Aurrora lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4000 3583

    Wysłany: 23 marca 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jaką dajecie Wit D maluchom ? Miałam Vigantol, zmieniłam na Devikap ale już przyznaję, że szukam przyczyny tych niepokojów u małej i zauważyłam wczoraj, że jak nie podałam jej w ogóle tej witaminy to miała spokojny dzień.. nie wiem czy to zbieg okoliczności ale inne dziecko dosłownie.. dziś od 7:30 znów dopiero teraz ma pierwszą drzemkę, bo non stop się wybudzała 🙄
    Edit. Ta drzemka się właśnie już skończyła 🤦 wykończę się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 12:25

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4131 2790

    Wysłany: 23 marca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Je koło 10 razy na dobę.. na mm to inaczej, pokarm z piersi nie jest aż tak kaloryczny no ale mimo wszystko ja mam małego żarłoka, bo ile byś jej dała tyle zje 🙆 co do osteopaty, bardzo poważnie o tym myślę 🙄

    Ja byłam w tym tyg u osteopaty. Młody przespał całą wizytę- chyba był zadowolony z „masażu” 🤪. Ogólnie właśnie mówił, że powinno pomóc na takie prężenia przed kupą, co naszego strasznie wybudzało. No i na ulewanie też ma pomóc. Nie chce zapeszać ale mam wrażenie, że jest odrobinę lepiej, ale czeka nas przynajmniej jeszcze jedna taka sesja 🙈.

    Moniek330, ........ lubią tę wiadomość

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 23 marca 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Dziewczyny, jaką dajecie Wit D maluchom ? Miałam Vigantol, zmieniłam na Devikap ale już przyznaję, że szukam przyczyny tych niepokojów u małej i zauważyłam wczoraj, że jak nie podałam jej w ogóle tej witaminy to miała spokojny dzień.. nie wiem czy to zbieg okoliczności ale inne dziecko dosłownie.. dziś od 7:30 znów dopiero teraz ma pierwszą drzemkę, bo non stop się wybudzała 🙄
    Edit. Ta drzemka się właśnie już skończyła 🤦 wykończę się.


    Hej. Ja Małej daje Vigantol. Nasza Klara też bardzo niespokojnie śpi. Powiem Ci, że tak jak Ty, na początku szukałam przyczyny, dawaliśmy mnóstwo różnych kropelek, od sab simplex, lefax, delicol, na syropie antyrefluksowym kończąc 🙄 jest na moim mleku, więc próbowaliśmy modyfikowane, żadnej różnicy. Cały czas spięcia były i niestety nadal są, a jutro kończymy 3 miesiące. 😔 Jeszcze niedawno było jakby lepiej, mam wrażenie, że po szczepionkach znów problem się nasilił. Nie szukam już, czekam, aż Mała podrośnie i mam nadzieję, że te spięcia i bóle się skończą, bo aż płakać się chce, jak ją popołudniami wygina, a tak w ogóle to jest bardzo pogodnym dzieckiem. 🥺 Nie chce Cię przekonywać, żebyś również odpuściła, bo wiadomo, każda z nas chce dla swojego Maleństwa jak najlepiej, ale to po prostu może być tak jak u nas, że jedynie pomoże czas (a przynajmniej mam taką nadzieję). Masz może termofor? Spróbuj Małej ogrzewać brzuszek, jedynie po tym u nas było widać poprawę.

    Ja przychodzę z takim pytaniem technicznym. Jeżeli na dworze jest całkiem ciepło, to otwieracie okna w tym samym pomieszczeniu, gdzie jest dziecko? 🙈 Ja osobiście się powstrzymywałam, żeby Małej nie przewiało, ale od kilku dni jest juz naprawdę przyjemnie na dworze, z okien nie czuć chłodu, aż żal mieć pozamykane okna w domu. 🙄 Oczywiście wietrzę tam, gdzie Małej nie ma, ale tutaj gdzie najczęściej jesteśmy, praktycznie non stop zamknięte..

  • MajówkaS. Autorytet
    Postów: 1226 1166

    Wysłany: 23 marca 2023, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Hej. Ja Małej daje Vigantol. Nasza Klara też bardzo niespokojnie śpi. Powiem Ci, że tak jak Ty, na początku szukałam przyczyny, dawaliśmy mnóstwo różnych kropelek, od sab simplex, lefax, delicol, na syropie antyrefluksowym kończąc 🙄 jest na moim mleku, więc próbowaliśmy modyfikowane, żadnej różnicy. Cały czas spięcia były i niestety nadal są, a jutro kończymy 3 miesiące. 😔 Jeszcze niedawno było jakby lepiej, mam wrażenie, że po szczepionkach znów problem się nasilił. Nie szukam już, czekam, aż Mała podrośnie i mam nadzieję, że te spięcia i bóle się skończą, bo aż płakać się chce, jak ją popołudniami wygina, a tak w ogóle to jest bardzo pogodnym dzieckiem. 🥺 Nie chce Cię przekonywać, żebyś również odpuściła, bo wiadomo, każda z nas chce dla swojego Maleństwa jak najlepiej, ale to po prostu może być tak jak u nas, że jedynie pomoże czas (a przynajmniej mam taką nadzieję). Masz może termofor? Spróbuj Małej ogrzewać brzuszek, jedynie po tym u nas było widać poprawę.

    Ja przychodzę z takim pytaniem technicznym. Jeżeli na dworze jest całkiem ciepło, to otwieracie okna w tym samym pomieszczeniu, gdzie jest dziecko? 🙈 Ja osobiście się powstrzymywałam, żeby Małej nie przewiało, ale od kilku dni jest juz naprawdę przyjemnie na dworze, z okien nie czuć chłodu, aż żal mieć pozamykane okna w domu. 🙄 Oczywiście wietrzę tam, gdzie Małej nie ma, ale tutaj gdzie najczęściej jesteśmy, praktycznie non stop zamknięte..
    No pewnie! U nas wszędzie już okna pootwierane i na noc jak jest tak ciepło również. Na noc mam zasunięte bardzo grube zasłony wiec absolutnie nie wieje tylko tyle, że powietrze świeże jest ciagle. Mój pierwszy urodził się latem więc okna nawet w szpitalu były pootwierane ☺️ Tak wiec teraz tym bardziej już przy takim kilku tygodniowym otwieram :)

    Kolorowa27 lubi tę wiadomość

    2017- naturalsik ❤️

    👧🏻 Amh 1,7, IO, Hashimo
    Okazjonalnie LUF, hormony w normie
    👱🏻‍♂️Morfologia 7%->5%->4% Fragmentacja 36%
    Diagnostyka 2020/2021
    03/2022 -Eurofertil Ostrava
    Elonva+menopur+provera❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    Transfer 19.05 🍀
    5dpt beta 13,34 prog 16,5 •7dpt beta 46,9• 11dpt beta 180 • 12dpt beta 285 • 13 dpt beta 456
    14 dpt - jest pęcherzyk
    21dpt mamy zarodek
    28 dpt jest 💓
    12t4d prenatalne ok, nifty zdrowy chłopiec
    01.23 52cm szczęścia 💙💙💙
  • Zielona87 Autorytet
    Postów: 2545 2956

    Wysłany: 23 marca 2023, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddaszka wrote:
    Dziewczyny czy jak wasze maleństwa leżą sobie na macie, albo w łóżeczku i nie płaczą tylko bawią się to siedzicie na siłę z nimi i zabawiacie jeszcze dodatkowo np. obrazkami kontrastowymi? Bo moja mała sporo sobie leży, bawi się, galuzy, ale mam wyrzuty sumienia, że nie jestem cały czas przy niej, tylko np. sprzątam, albo po prostu sobie leżę na kanapie i odpoczywam 😂

    I drugie pytanie czy wyciągacie na siłę kciuka z buzi? Bo ja mojej wyciągam jeżeli, zauważę i staram się jej wkładać grzybka lub zyrafke, ale kciuk najlepszy. Ja wyjmuję, a ona wkłada i tak w kółko 🙃 wyrośnie z tego czy nadal wyciągać jak tylko zobaczę??
    Ja jak był mniejszy korzystałam , że nie marudzi i zawsze coś ogarnialam , albo i leżałam chwilę na kanapie . Teraz już trzeba zabawiać , albo biegac za nim, bo pełza po całym mieszkaniu 😂kciuka wyciągam zawsze delikatnie i proponuje mu coś w zamian i tak już prawie pół roku 🤷‍♀️

    Ddaszka lubi tę wiadomość

    age.png
    👩87’
    👨85’
    Starania od 2015
    2017 IUI😔
    2018 IUI😔
    2019 Histeroskopia x2 usuwany polip
    AMH 1, nasienie ok
    Stos badań ,mutacje,trombofilie,kariotypy,zespół antyfos ok, z immuno cytokiny,imk Ok,Kir bx-Brak 2DL5, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS4,2DS5, 3DS1
    03.21 start 1 ivf
    04.21 ET 2x3dniowce😞
    06.21 2FET CB 😞
    04.11.21 3FET ostatni ❄️ 4bb encorton+accofil.
    7dpt-⏸ 8dpt-123mlU/ml ,10dpt-284mlU/ml (inny lab), 12dpt-452,14dpt-975,21dpt-11097
    26dpt- jest ❤️
    6.12 -crl 9,4mm❤️
    30.12- 3,85cm,fhr 171 -10+4
    11.01 usg prenatalne -crl 5,69cm fhr 165 (12+0) sanco-zdrowy chłopiec❤️👶
    crl 10,7cm fhr 146 15+0🥰
    254 g ❤️ 18+0
    420 g❤️20+6 usg połówkowe
    710 g❤️ 24+0
    980g❤️27+0
    1516g❤️ 30+0 usg III trym
    2180❤️33+0
    2606g❤️35+4
    2960g❤️37+0
    15.07.2022 38+3❤️CC 3070 kg, 53cm 👶🥰🥰
  • Zielona87 Autorytet
    Postów: 2545 2956

    Wysłany: 23 marca 2023, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Hej. Ja Małej daje Vigantol. Nasza Klara też bardzo niespokojnie śpi. Powiem Ci, że tak jak Ty, na początku szukałam przyczyny, dawaliśmy mnóstwo różnych kropelek, od sab simplex, lefax, delicol, na syropie antyrefluksowym kończąc 🙄 jest na moim mleku, więc próbowaliśmy modyfikowane, żadnej różnicy. Cały czas spięcia były i niestety nadal są, a jutro kończymy 3 miesiące. 😔 Jeszcze niedawno było jakby lepiej, mam wrażenie, że po szczepionkach znów problem się nasilił. Nie szukam już, czekam, aż Mała podrośnie i mam nadzieję, że te spięcia i bóle się skończą, bo aż płakać się chce, jak ją popołudniami wygina, a tak w ogóle to jest bardzo pogodnym dzieckiem. 🥺 Nie chce Cię przekonywać, żebyś również odpuściła, bo wiadomo, każda z nas chce dla swojego Maleństwa jak najlepiej, ale to po prostu może być tak jak u nas, że jedynie pomoże czas (a przynajmniej mam taką nadzieję). Masz może termofor? Spróbuj Małej ogrzewać brzuszek, jedynie po tym u nas było widać poprawę.

    Ja przychodzę z takim pytaniem technicznym. Jeżeli na dworze jest całkiem ciepło, to otwieracie okna w tym samym pomieszczeniu, gdzie jest dziecko? 🙈 Ja osobiście się powstrzymywałam, żeby Małej nie przewiało, ale od kilku dni jest juz naprawdę przyjemnie na dworze, z okien nie czuć chłodu, aż żal mieć pozamykane okna w domu. 🙄 Oczywiście wietrzę tam, gdzie Małej nie ma, ale tutaj gdzie najczęściej jesteśmy, praktycznie non stop zamknięte..
    U mas otwarte i jak był malutki w czasie upałów wiecznie przewiew był i ba mały pełza teraz bez skarpet po domu i nic mu nie jest . Nie da się w ,bo cały czas je zdejmuje 😆Tylko ja nigdy nie przegrzewam od małego i ewidentnie jest mu wiecznie gorąco . Wczoraj o zgrozo u nas prawie 18 st ,a widziałam dziecko takie mniej więcej jak nasz w kombinezonie i grubej czapce 😳😳😳

    Kolorowa27 lubi tę wiadomość

    age.png
    👩87’
    👨85’
    Starania od 2015
    2017 IUI😔
    2018 IUI😔
    2019 Histeroskopia x2 usuwany polip
    AMH 1, nasienie ok
    Stos badań ,mutacje,trombofilie,kariotypy,zespół antyfos ok, z immuno cytokiny,imk Ok,Kir bx-Brak 2DL5, 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS4,2DS5, 3DS1
    03.21 start 1 ivf
    04.21 ET 2x3dniowce😞
    06.21 2FET CB 😞
    04.11.21 3FET ostatni ❄️ 4bb encorton+accofil.
    7dpt-⏸ 8dpt-123mlU/ml ,10dpt-284mlU/ml (inny lab), 12dpt-452,14dpt-975,21dpt-11097
    26dpt- jest ❤️
    6.12 -crl 9,4mm❤️
    30.12- 3,85cm,fhr 171 -10+4
    11.01 usg prenatalne -crl 5,69cm fhr 165 (12+0) sanco-zdrowy chłopiec❤️👶
    crl 10,7cm fhr 146 15+0🥰
    254 g ❤️ 18+0
    420 g❤️20+6 usg połówkowe
    710 g❤️ 24+0
    980g❤️27+0
    1516g❤️ 30+0 usg III trym
    2180❤️33+0
    2606g❤️35+4
    2960g❤️37+0
    15.07.2022 38+3❤️CC 3070 kg, 53cm 👶🥰🥰
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4000 3583

    Wysłany: 23 marca 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Hej. Ja Małej daje Vigantol. Nasza Klara też bardzo niespokojnie śpi. Powiem Ci, że tak jak Ty, na początku szukałam przyczyny, dawaliśmy mnóstwo różnych kropelek, od sab simplex, lefax, delicol, na syropie antyrefluksowym kończąc 🙄 jest na moim mleku, więc próbowaliśmy modyfikowane, żadnej różnicy. Cały czas spięcia były i niestety nadal są, a jutro kończymy 3 miesiące. 😔 Jeszcze niedawno było jakby lepiej, mam wrażenie, że po szczepionkach znów problem się nasilił. Nie szukam już, czekam, aż Mała podrośnie i mam nadzieję, że te spięcia i bóle się skończą, bo aż płakać się chce, jak ją popołudniami wygina, a tak w ogóle to jest bardzo pogodnym dzieckiem. 🥺 Nie chce Cię przekonywać, żebyś również odpuściła, bo wiadomo, każda z nas chce dla swojego Maleństwa jak najlepiej, ale to po prostu może być tak jak u nas, że jedynie pomoże czas (a przynajmniej mam taką nadzieję). Masz może termofor? Spróbuj Małej ogrzewać brzuszek, jedynie po tym u nas było widać poprawę.

    Właśnie mi wczoraj podczas wizyty neonatolog mówiła, że ma bardzo wzmożone napięcie w okolicy szyi, główkę cały czas obraca na jedną stronę, no i mówiła że niby u takiego maluszka to jeszcze jest ok, ale kazała ćwiczyć z nią żebyśmy później nie musieli po rehabilitacjach jeździć.. Stąd się zastanawiam czy przypadkiem to nie jest powiązane też, bo ona ogólnie jest strasznie spięta cała.. kurcze tak chciałoby się pomóc temu dziecku a to nie takie proste 😔

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 23 marca 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Dziewczyny, jaką dajecie Wit D maluchom ? Miałam Vigantol, zmieniłam na Devikap ale już przyznaję, że szukam przyczyny tych niepokojów u małej i zauważyłam wczoraj, że jak nie podałam jej w ogóle tej witaminy to miała spokojny dzień.. nie wiem czy to zbieg okoliczności ale inne dziecko dosłownie.. dziś od 7:30 znów dopiero teraz ma pierwszą drzemkę, bo non stop się wybudzała 🙄
    Edit. Ta drzemka się właśnie już skończyła 🤦 wykończę się.

    O której podajesz wit D? Ważne zeby rano nie noc bo to tluste. U nas dziś ten sam dramat z drzemkami. Rano wstaliśmy o 7 potem dwie drzemki po 20 min na rękach a po odłożeniu się obudziła. Zapakowałam ją na spacer bo wtedy potrafi spać po 2,5 -3 h a tu bęc obudziła się oo 30 min i głodna 🤦‍♀️ wykonczy mnie jej nieodkladalnosc, teraz śpi na rękach ale już nawet jej nie odkładam potrzymam bliżej do powrotu męża 🤣🤣

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4000 3583

    Wysłany: 23 marca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    O której podajesz wit D? Ważne zeby rano nie noc bo to tluste. U nas dziś ten sam dramat z drzemkami. Rano wstaliśmy o 7 potem dwie drzemki po 20 min na rękach a po odłożeniu się obudziła. Zapakowałam ją na spacer bo wtedy potrafi spać po 2,5 -3 h a tu bęc obudziła się oo 30 min i głodna 🤦‍♀️ wykonczy mnie jej nieodkladalnosc, teraz śpi na rękach ale już nawet jej nie odkładam potrzymam bliżej do powrotu męża 🤣🤣

    Rano właśnie 🙆 haha skądś to znam, ja się męczyłam żeby ją uśpić a wrócił mój mąż pobujal dwa razy i spała 4h bez jedzenia 🙈 fakt już była mocno zmęczona, teraz mi znów w kokonie usypia więc też jestem uziemiona 😂

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Ddaszka Autorytet
    Postów: 1090 2254

    Wysłany: 23 marca 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona87 wrote:
    Ja jak był mniejszy korzystałam , że nie marudzi i zawsze coś ogarnialam , albo i leżałam chwilę na kanapie . Teraz już trzeba zabawiać , albo biegac za nim, bo pełza po całym mieszkaniu 😂kciuka wyciągam zawsze delikatnie i proponuje mu coś w zamian i tak już prawie pół roku 🤷‍♀️

    No właśnie też myślę, że jak mała zacznie się przemieszczać to już nie będę musiała się zastanawiać czy poświęcam jej za mało czasu, bo będę pewnie non stop przy niej, albo ona przy mnie 😂

    Zielona87 lubi tę wiadomość

    preg.png
    age.png

    Ona - 1990
    On - 1981
    Starania od 2016
    01.2022 start pierwsze IVF
    Długi protokół
    18.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    12dpt - beta 246
    14dpt - beta 470
    18dpt - beta 1575
    20dpt - beta 3030
    19.12.2022 Agatka 3600g 54 cm <3

    06.12.2023 transfer blastki 4.1.1
    5dpt - II <3
    7dpt - beta 66,2
    8dpt - beta 106
    12dpt - beta 577
    14dpt - beta 1413 prog. 23,90
    28dpt - jest <3 CRL 0,5cm
    36dpt - CRL 1,56cm FHR176/min
    Czekają: ❄❄ ❄
  • Ddaszka Autorytet
    Postów: 1090 2254

    Wysłany: 23 marca 2023, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Dziewczyny, jaką dajecie Wit D maluchom ? Miałam Vigantol, zmieniłam na Devikap ale już przyznaję, że szukam przyczyny tych niepokojów u małej i zauważyłam wczoraj, że jak nie podałam jej w ogóle tej witaminy to miała spokojny dzień.. nie wiem czy to zbieg okoliczności ale inne dziecko dosłownie.. dziś od 7:30 znów dopiero teraz ma pierwszą drzemkę, bo non stop się wybudzała 🙄
    Edit. Ta drzemka się właśnie już skończyła 🤦 wykończę się.

    Ja daje Vigantol, zawsze rano. U mnie się sprawdza.

    Moniek330 lubi tę wiadomość

    preg.png
    age.png

    Ona - 1990
    On - 1981
    Starania od 2016
    01.2022 start pierwsze IVF
    Długi protokół
    18.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    12dpt - beta 246
    14dpt - beta 470
    18dpt - beta 1575
    20dpt - beta 3030
    19.12.2022 Agatka 3600g 54 cm <3

    06.12.2023 transfer blastki 4.1.1
    5dpt - II <3
    7dpt - beta 66,2
    8dpt - beta 106
    12dpt - beta 577
    14dpt - beta 1413 prog. 23,90
    28dpt - jest <3 CRL 0,5cm
    36dpt - CRL 1,56cm FHR176/min
    Czekają: ❄❄ ❄
‹‹ 1147 1148 1149 1150 1151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ