Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • Mi_Lusia Autorytet
    Postów: 535 381

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy rsv nie można dopuścić żeby ta wydzielina zalegała/spływała w ddo

    05.2025 🩷
    preg.png
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1656 2569

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dzięki dziewczyny. Przszluchalam podcast polecany i jestem spokojniejsza, że jak się pojawi chlupanie to to jest normalne oraz tym, że nie musi być tragicznie. Mimi a jak się u was objawiało ? U nas to ja chyba nadgorliwa po pierwszym kaszlnięciu zrobiłam test. Więc teraz dopiero czekam na rozkręcenie objawów.

    Ja tez wcześnie wyłapałam. Widziałam że apetyt spadł, pojawia się katar i stan podgorączkowy i od razu też test zrobiłam. Ja przy każdej infekcji go robię, bo wolę wiedzieć z czym walczę. No i w sumie my mieliśmy 3/3 - listopad covid, styczeń grypa i marzec rsv 😵‍💫

    Jako ciekawostkę dodam, że niedawno pojawiły się testy plytkowe 9w1, kosztują ok 45 zł, ale niby na razie tylko do sprzedaży dla profesjonalistów.

    Na początku nie odciągałam, bo ten katar był tak lejący, że gluty same lecialy, jak zrobił się trochę bardziej zalegajacy to odciągam aspiratorem. Woda morska też oczywiście na codzień kilka razy.

    🔹 Łącznie 4 stymulacje, 15 komórek, 15 zarodków, 0 blastek 💔
    🔹Tylko 1 transfer 2 zarodków 2-dniowych (2x4A❄️)
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    37t4d - po 5 latach walki zostałam mamą 🥰

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Ja tez wcześnie wyłapałam. Widziałam że apetyt spadł, pojawia się katar i stan podgorączkowy i od razu też test zrobiłam. Ja przy każdej infekcji go robię, bo wolę wiedzieć z czym walczę. No i w sumie my mieliśmy 3/3 - listopad covid, styczeń grypa i marzec rsv 😵‍💫

    Jako ciekawostkę dodam, że niedawno pojawiły się testy plytkowe 9w1, kosztują ok 45 zł, ale niby na razie tylko do sprzedaży dla profesjonalistów.

    Na początku nie odciągałam, bo ten katar był tak lejący, że gluty same lecialy, jak zrobił się trochę bardziej zalegajacy to odciągam aspiratorem. Woda morska też oczywiście na codzień kilka razy.
    U nas tez się leje sam. I też zawsze robię testy. Młody miał pozytywny covid ale nie miał jakichś objawów poza dwoma smarkami i gorszym samopoczuciem.robiax test chciałam żeby to był covid 😅 do czego to doszło.
    A jak u was z RD podczas choroby ? Do piersi się zgłasza chętnie ?

  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 968

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monester dużo zdrówka!

    event.png[/url]
  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Właśnie mam takie przemyślenia, że odkąd Mała się urodziła to już trochę tych infekcji przeszliśmy, grypa, covid, rsv i ze 2 jakieś krótsze przeziębienia, i za każdym razem ja też ciezko choruje 🥴

    No i teraz pytanie czy ja mam taką fatalna odporność czy to normalne? Co to będzie jak pójdzie do żłobka? Zawsze będę też chorowała? 😳

    Opiekowanie się dzieckiem kiedy samej się jest mocno chorą i marzy tylko, żeby przetrwać najlepiej w łóżku, to jest dla mnie jedno z większych wyzwań macierzyństwa.

    My od żłobka chorujemy razem.
    Ale póki co mąż gorzej niż mały zniósł grypę, a ja męczyłam się 5 dni z jelitówką, przy czym młody 2 dni.
    Jednak albo razem z nim chorujemy, albo chwilę przed nim.
    Myślę, że dużo tutaj robi jednak pierwszy rok z dzieckiem, który spędziliśmy bardziej w domu, a mniej w zatłoczonych miejscach.
    Z drugiej strony też słyszałam, że bobaskowe Wiruski są bardziej kąśliwe 😀

    Mimi09 lubi tę wiadomość

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już wyszliśmy z rsv. Przebiegło łagodnie. Bez gorączki, z dobrą saturacja ale niestety z zapaleniem oskrzeli. Ale ja późno poszłam do lekarza bo zganialam na zęby ( katar miała taki jak przy wychodzących górnych jedynkach, i teraz podczas rsv wyszły nam górne dwójki). Katar najpierw woda, potem gęsty, odciagalam katarkiem dopiero wtedy gdy zalegał i młoda nie mogła jeść. My mieliśmy antybiotyk 3 dni, syrop na kaszel (chociaż mały miała) i inhalacje ze sterydami 5x dziennie. Delikatne pogorszenie - marudzenie i słaby apetyt było 4-6 doba. W 12 dniu mieliśmy kontrolę i czysto ale jakiś szmer na uszach się pojawił więc mamy jeszcze przepisane krople do nosa.

    Zdrówka dla dzieciaczków monster i mimi!

    My też już po covidzie, grupie typu a i teraz rsv. Mam nadzieję, że to już koniec chorób :)

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi przecież w tej chorobie to nie ma znaczenia kiedy się pójdzie do lekarza o ile dziecko dobrze oddycha, bo leków nie ma i tylko czas pomoże. Fajnie dziewczyny, że jesteście na prostej już z tym wirusem. U nas na razie ok ale to wiadomo początki.

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz. No ale może jakbym wcześniej zaczęła inhalacje to by nie doszło do zapalenia oskrzeli. Nam powiedziała lekarka, że jesteśmy już na tym etapie, że leki już pomogą, że ten najgorszy moment to właśnie wtedy był.

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    O widzisz. No ale może jakbym wcześniej zaczęła inhalacje to by nie doszło do zapalenia oskrzeli. Nam powiedziała lekarka, że jesteśmy już na tym etapie, że leki już pomogą, że ten najgorszy moment to właśnie wtedy był.
    Nie obwiniaj się. W tym podcaście było powiedziane że jedyne co masz zrobić to nawodnić dziecko a resztę musi zrobić organizm sam. I że nawet zmiany osłuchowe w klatce piersiowej są normalne bo oskrzeliki są zalane - i że do jest właśnie charakterystyczne dla wirusa . Wiadomo czasem dojdą komplikacje, ale nie masz na to wpływu. Konsultowałam ogólnie się z ciekawości u dwóch pediatrów + podcast i wszyscy są jednomyślni.

    Saimi lubi tę wiadomość

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    A to dokładnie jakie te legginsy? Pełne krycie ?

    Najbardziej lubię kryjące z mikrofibry. Niezniszczalne.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Co wasi pediatrzy mówią o oczyszczaniu nosa odkurzaczem ?

    Monester, zdrówka dla Syncia! Że też dopadło Was na koniec sezonu :-(

    W sprawie odciągania kataru nasz laryngolog powiedział dokładnie to co napisała Milusia. I ja się tych zaleceń trzymam. Mówił też, że częste odciąganie może wpływać na pojawienie się nawracajacych stanów zapalnych uszu. No i żeby już przy istniejących stanach zapalnych uszy absolutnie nie odciągać.

    age.png
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1656 2569

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Moja przy RSV też miała zaraz zapalenie ucha

    A jak się objawialo to zapalenie ucha?

    🔹 Łącznie 4 stymulacje, 15 komórek, 15 zarodków, 0 blastek 💔
    🔹Tylko 1 transfer 2 zarodków 2-dniowych (2x4A❄️)
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    37t4d - po 5 latach walki zostałam mamą 🥰

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosnyfanka - ja miałam kiedyś prążek z Calzedonia i się rozpadły po 2 praniach. Ale mówisz że ta mikrofibra fajna ?

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie a propos tego odciągania to też własnie my na codzien nie odciagamy dopiero jak coś zalega - ale teraz to z kolei cieknie z nosa cieknie ślina - młody wygląda okrutnie 😅 dajcie jakiś patent na inhalacje. Moje dziecko okrutnie się rzuca i ściąga maskę - dostaje tym aerozolem po oczach, wierzga, no dramat.

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas inhalacje super. Jedno trzymało dziecko i maskę a drugie pokazywalo jej książeczkę. Moja dziewczynka bardzo lubi książki a inhalacje też polubiła. Za to podawanie jakichkolwiek km ekow to dramat.
    Lekarka mówiła mi że jeśli nie daje sobie założyć maski to chociaż trzymać ją blisko twarzy w miarę to i tak będzie pomagać.

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    U nas inhalacje super. Jedno trzymało dziecko i maskę a drugie pokazywalo jej książeczkę. Moja dziewczynka bardzo lubi książki a inhalacje też polubiła. Za to podawanie jakichkolwiek km ekow to dramat.
    Lekarka mówiła mi że jeśli nie daje sobie założyć maski to chociaż trzymać ją blisko twarzy w miarę to i tak będzie pomagać.
    No my go gonimy z tą maska. Leków też się nie da. Co za typ 😆

  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 968

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Najbardziej lubię kryjące z mikrofibry. Niezniszczalne.
    A podasz link?

    event.png[/url]
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 968

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    No my go gonimy z tą maska. Leków też się nie da. Co za typ 😆
    Maska a próbowaliście smoczek?

    event.png[/url]
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Maska a próbowaliście smoczek?
    On jest bezsmocxkowy ogólnie. Żadnego nie przyjmie. Chętnie bierze za to do buzi papcie 😆

    Hope_89 lubi tę wiadomość

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 739 607

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    A jak się objawialo to zapalenie ucha?
    Ja zauważyłam że ma pełno wydzieliny w uchu i łapała się za to ucho. To zadzwoniliśmy do szpitala do pediatry który badał ją przy wykryciu RSV i zgodził się ją
    obejrzeć to jechaliśmy prosto do niego na oddział i mówił że zapalenie ucha jest częste przy RSV i dostała antybiotyk

    age.png
‹‹ 1483 1484 1485 1486 1487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ