Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 7 lipca 2024, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi_lusia wrote:
    Masz pod pieluszkę warto stosować żeby kupka się nie przyklejała do skóry
    A powiesz mi jaką?

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 7 lipca 2024, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    A powiesz mi jaką?
    Ja używam bepanthen baby i fajnie się sprawdza.

    xxMiaxx, monester lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich świeżutkich mamusiek 🥳🥳🥳💚💚💚

    My mieliśmy ostatnio ciężki czas bo malutki chorował ale już wychodzimy powoli na prostą. Niestety przy skrajnych wczesniakach dużo trzeba przejść zanim wróci maluch do domu. Mój synek jest wielkim wojownikiem i pokonuje wszystkie przeszkody 💪💪💪💚💚❤❤. Na pewno jeszcze cały lipiec spędzi w szpitalu ale jesteśmy coraz bliżej zabrania go do domu 🥰 Póki co waży juz ponad 1900g i jest cudownym śmieszkiem i przytulaskiem 🥰 Mama kompletnie oszalala na jego punkcie ❤

    Dziewczyny rzadko zaglądam ale trzymam za was mocne kciuki 🍀🤞🍀🤞🍀💚


    Dzisiaj myślałam o Tobie, jak tam Mały Wojownik 🩷 Kciuki żeby wszystko było już tylko dobrze i żebyście jak najszybciej byli razem w domu 🍀

    Mati W. lubi tę wiadomość

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    Wiadomo, ja nie neguję tego, że zdrowotnie może być różnie. Po takich przejściach też bym się pewnie bała 😕 Z drugiej strony teraz już wiesz, co może Cię czekać i możesz się odpowiednio przygotować, jeśli w ogóle się da 🙂

    I to ostatnie mi daje nadzieję. Tylko potrzebowałabym mega dobrego gina do ciąży. Gdzie są tacy...Nawet gość u którego byłam na kontroli po porodzie mówił, że on się nie zna na prowadzeniu takich ciąż. A ma pewno że 40 lat doświadczenia

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka90 wrote:
    Mam to samo. Zawsze widziałam więcej niż jedno dziecko w moim życiu ale z całej procedury udało nam się uzyskac tylko jeden zarodek więc... Musielibyśmy przejść wszystko od początku. Zatorowosc bardzo wystraszyła i mnie i męża dlatego nadal nie podejmujemy tematu co dalej. Boję się kolejnych procedur a wiek no też nie pozwala na jakieś przesadne rozmyślania w tym temacie.

    Ooo..na kolejną procedurę bym się już na pewno nie zdecydowała. Mamy jeszcze jednego mrozaczka po pgt i on, właściwie ona, mi siedzi w głowie i sercu. Kurczę, już teraz jak patrzeę na Miłosza albo małe dziewczynki, to siebie wyobrażam, czy byłaby/będzie podobna...

    Szarlotka90 lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich świeżutkich mamusiek 🥳🥳🥳💚💚💚

    My mieliśmy ostatnio ciężki czas bo malutki chorował ale już wychodzimy powoli na prostą. Niestety przy skrajnych wczesniakach dużo trzeba przejść zanim wróci maluch do domu. Mój synek jest wielkim wojownikiem i pokonuje wszystkie przeszkody 💪💪💪💚💚❤❤. Na pewno jeszcze cały lipiec spędzi w szpitalu ale jesteśmy coraz bliżej zabrania go do domu 🥰 Póki co waży juz ponad 1900g i jest cudownym śmieszkiem i przytulaskiem 🥰 Mama kompletnie oszalala na jego punkcie ❤

    Dziewczyny rzadko zaglądam ale trzymam za was mocne kciuki 🍀🤞🍀🤞🍀💚

    Dużo zdrówka dla Igorka i sił dla Was! ❤️❤️❤️

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byl poruszany ostatnio temat dopajania woda : niestety nie zescreenowalam źródła, ale na insta znalazłam dokładnie to podsumowanie informacji, które widziałam wcześniej gdzie indziej .
    Wrzucam linka do prnt screena
    https://zapodaj.net/plik-1v00BWNUh9
    Podsumowując - nawet małe ilości wody mogą być szkodliwe

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy tez tak bardzo różnią wam się dni jeśli chodzi o sen czy k jedzenie? Jednego dnia prawie bez snu a kolejny śpi cały dzień. I czytam tu o odkładaniu do łóżeczka - a czyjeś dziecko się buntuje jak moje ? Czasem w nocy trochę pospi ale generalnie najlepiej to albo na nas albo z nami w łóżku. I czy usypiacie na siłę w danych godzinach czy czekacie aż dziecko samo zaśnie? No na przykład jak widzę że już sobie nie radzi i jest pobudzony to usypiam/wyciszam,n ale jak jest aktywny w normie i spokojnh to nie robię tego tylko czekam aż sam będzie chciał. Więc nie mamy żadnej rutyny bo każdy dzień jest inny.

  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 7 lipca 2024, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas - musiałabys znaleźć perinatologa do prowadzenia ciąży ewentualnie kolejnej- on wtedy dba o was oboje.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 lipca 2024, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    A powiesz mi jaką?

    My używamy kremu Zaspa, ma super krótki skład 👍

    xxMiaxx lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 lipca 2024, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich świeżutkich mamusiek 🥳🥳🥳💚💚💚

    My mieliśmy ostatnio ciężki czas bo malutki chorował ale już wychodzimy powoli na prostą. Niestety przy skrajnych wczesniakach dużo trzeba przejść zanim wróci maluch do domu. Mój synek jest wielkim wojownikiem i pokonuje wszystkie przeszkody 💪💪💪💚💚❤❤. Na pewno jeszcze cały lipiec spędzi w szpitalu ale jesteśmy coraz bliżej zabrania go do domu 🥰 Póki co waży juz ponad 1900g i jest cudownym śmieszkiem i przytulaskiem 🥰 Mama kompletnie oszalala na jego punkcie ❤

    Dziewczyny rzadko zaglądam ale trzymam za was mocne kciuki 🍀🤞🍀🤞🍀💚

    Ale cudowne wieści 😍 Już nie taki maluszek😊 1900 g 😍❤️ jeszcze parę tygodni i będziecie razem w domku ☺️

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Kami.N Autorytet
    Postów: 489 763

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Byl poruszany ostatnio temat dopajania woda : niestety nie zescreenowalam źródła, ale na insta znalazłam dokładnie to podsumowanie informacji, które widziałam wcześniej gdzie indziej .
    Wrzucam linka do prnt screena
    https://zapodaj.net/plik-1v00BWNUh9
    Podsumowując - nawet małe ilości wody mogą być szkodliwe


    A ja myślę że to świrowanie i nie widzę źródła. Ponadto napisane przez tych, którzy uważają że do 6 skończonych miesięcy tylko mleko, a z tym też osobiście się nie zgadzam. Większość kobiet jednak nadal podaje pierwsze inne produkty w przedziale 4-6 miesięcy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2024, 22:03

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dziewczyny, czy tez tak bardzo różnią wam się dni jeśli chodzi o sen czy k jedzenie? Jednego dnia prawie bez snu a kolejny śpi cały dzień. I czytam tu o odkładaniu do łóżeczka - a czyjeś dziecko się buntuje jak moje ? Czasem w nocy trochę pospi ale generalnie najlepiej to albo na nas albo z nami w łóżku. I czy usypiacie na siłę w danych godzinach czy czekacie aż dziecko samo zaśnie? No na przykład jak widzę że już sobie nie radzi i jest pobudzony to usypiam/wyciszam,n ale jak jest aktywny w normie i spokojnh to nie robię tego tylko czekam aż sam będzie chciał. Więc nie mamy żadnej rutyny bo każdy dzień jest inny.

    Nas rutyna jedzeniowa/cyckowa jest. Sen nocy też zawsze o tej samej godzinie, pobudki w miarę też o tych samych godzinach.
    Ze snem w ciągu dnia to już różnie, wszystko zależy czy np. wyjdziemy na spacer. W domu nie jest w stanie spać tak długo jak na dworze. Wczoraj np na spacerze spala 3 h a dzisiaj w domu kilka drzemek po 30 minut 🙈
    Ratuje mnie noc bo zasypia o 19:30 max i śpi do 2-3, potem kolejna pobudka o 5-6 i jeszcze śpimy do 7-8.
    Po takim czasie już dobrze wiem kiedy jest śpiąca w dzień, daje sygnały, robi się marudna.

    monester lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Byl poruszany ostatnio temat dopajania woda : niestety nie zescreenowalam źródła, ale na insta znalazłam dokładnie to podsumowanie informacji, które widziałam wcześniej gdzie indziej .
    Wrzucam linka do prnt screena
    https://zapodaj.net/plik-1v00BWNUh9
    Podsumowując - nawet małe ilości wody mogą być szkodliwe

    Też gdzieś ostatnio widziałam, czytałam o tym że woda może źle wpływać na organizm maluszka. Z tego co zrozumiałam to nerki nie są jeszcze gotowe na filtrowanie takiej ilości.

    monester lubi tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    Nas rutyna jedzeniowa/cyckowa jest. Sen nocy też zawsze o tej samej godzinie, pobudki w miarę też o tych samych godzinach.
    Ze snem w ciągu dnia to już różnie, wszystko zależy czy np. wyjdziemy na spacer. W domu nie jest w stanie spać tak długo jak na dworze. Wczoraj np na spacerze spala 3 h a dzisiaj w domu kilka drzemek po 30 minut 🙈
    Ratuje mnie noc bo zasypia o 19:30 max i śpi do 2-3, potem kolejna pobudka o 5-6 i jeszcze śpimy do 7-8.
    Po takim czasie już dobrze wiem kiedy jest śpiąca w dzień, daje sygnały, robi się marudna.
    Zastanawiam się na ile pogoda na to ma wpływ - u nas naprawdę żadnej rutyny nawet jedzeniowej ale w sumie jak ktoś je co 1.5-2 godziny prawie całą dobę 🤣 ale na przykład wczoraj zrobił pierwsza długa nocna przerwę ! Bez jedzenia ! Aż po tym wciągnął 150 i nawet nie ulał

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Byl poruszany ostatnio temat dopajania woda : niestety nie zescreenowalam źródła, ale na insta znalazłam dokładnie to podsumowanie informacji, które widziałam wcześniej gdzie indziej .
    Wrzucam linka do prnt screena
    https://zapodaj.net/plik-1v00BWNUh9
    Podsumowując - nawet małe ilości wody mogą być szkodliwe

    Też nie do końca ogarniam temat. Nasza pediatra mówi, że jak najbardziej w te upały. Ja się jednak boję, bo zalecenia są inne.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati ! ♥️♥️♥️

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Mas - musiałabys znaleźć perinatologa do prowadzenia ciąży ewentualnie kolejnej- on wtedy dba o was oboje.

    W lipcu mam hematologa, oczywiście prywatnie. Zobaczę, co mi powie i jakie badania da. Teoretycznie, jeśli nie mam choroby krwi czy autoimmunologicznej, to ryzyko zatoru w kolejnej ciąży jest jak każdej ciężarnej. Plus wiek jest obciążeniem.
    No i potem będę myśleć już konkretnie. Bo wiosną chciałabym próbować, żeby już do pracy nie wracać przed ewentualnym transferem. No i żeby nikt o ciąży nie widział zbyt szybko. Na pewno nie chciałabym mówić tak od razu, jak mówiłam o Miłoszu.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dziewczyny, czy tez tak bardzo różnią wam się dni jeśli chodzi o sen czy k jedzenie? Jednego dnia prawie bez snu a kolejny śpi cały dzień. I czytam tu o odkładaniu do łóżeczka - a czyjeś dziecko się buntuje jak moje ? Czasem w nocy trochę pospi ale generalnie najlepiej to albo na nas albo z nami w łóżku. I czy usypiacie na siłę w danych godzinach czy czekacie aż dziecko samo zaśnie? No na przykład jak widzę że już sobie nie radzi i jest pobudzony to usypiam/wyciszam,n ale jak jest aktywny w normie i spokojnh to nie robię tego tylko czekam aż sam będzie chciał. Więc nie mamy żadnej rutyny bo każdy dzień jest inny.
    Z czasem wyrobi ci się rytm taki że pomiędzy jakimś godzinsmi młody brddie usypiam.w ciągu dnia zdecydowanie patrzę jak sytuacja się rozwija. O 19 daje kasze potem kapie i na chwilę obecną między 20-21 usypia..budzi się co 2-3godziny..jak idą zęby częściej nawet co godzina jak teraz mam...chodzę jak zombi...w nocy

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 7 lipca 2024, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dziewczyny, czy tez tak bardzo różnią wam się dni jeśli chodzi o sen czy k jedzenie? Jednego dnia prawie bez snu a kolejny śpi cały dzień. I czytam tu o odkładaniu do łóżeczka - a czyjeś dziecko się buntuje jak moje ? Czasem w nocy trochę pospi ale generalnie najlepiej to albo na nas albo z nami w łóżku. I czy usypiacie na siłę w danych godzinach czy czekacie aż dziecko samo zaśnie? No na przykład jak widzę że już sobie nie radzi i jest pobudzony to usypiam/wyciszam,n ale jak jest aktywny w normie i spokojnh to nie robię tego tylko czekam aż sam będzie chciał. Więc nie mamy żadnej rutyny bo każdy dzień jest inny.

    U nas jest totalny chaos 😀
    Jedzenia jest raczej zawsze sporo, ale ..czy zaśnie po nim i na jak długo, to już loteria.
    Jedna rutynę wprowadził sobie sam, bo z nocnego snu budzi się najpóźniej o 5 i zaczynamy dzień 😳
    Wieczorem przeważnie zasypia między 20 a 21 po kąpieli i jedzonku. I potem spi długo.
    W dzień drzemki krótkie, na ogół jedna góra 1-1,5 godziny. Wyłącznie kontaktowe. Na ogół po piersi albo zasypia, jak go nosimy. W łóżeczku śpi tylko w nocy. I musi być odłożony jak już zaśnie. Inaczej po góra 15 minutach zaczyna się ryk.
    Niestety, nie da się wprowadzić zbyt dużo rutyny przy nieodkladanym dziecku.
    U nas też odpadają drzemki na spacerze, bo nienawidzi wózka. W sumie spacery też odpadają 🤪

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
‹‹ 871 872 873 874 875 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ