Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Walczymy o rodzeństwo ❤️💪
Odpowiedz

Walczymy o rodzeństwo ❤️💪

Oceń ten wątek:
  • kasia Autorytet
    Postów: 974 991

    Wysłany: 13 marca, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauuulaa wrote:
    A u mnie większość 4aa - uzyskaliśmy ich 6. I co ? I nic. Ciąży brak. Lekarz mi mówił ,że zazwyczaj zaskakują te 3-ki. ,które embiolodzy kwalifikują jako "gorsze". A że, to embiolog wybiera do transferu zarodek, według siebie najlepszy. To leci według klasyfikacji. W rzeczywistości to te słabsze ,bywająbardziej waleczne niż nawet 5 AA. Mi mówił ,żeby nawet nie patrzeć na te klasyfikacje i tym się nie stresować. To jest tylko subiektywna opinia embriologa. Wiadomo,że według jakiś kryteriów, ale jednak ocenia to jedna osoba. Drugi embriolog mogłyby ta sama blastke ocenić inaczej. 🤷 Blastka to blastka,każda ma szansę dać ciążę. A nam dodatkowe stresy nie są potrzebne .....


    Ja juz powiem szczerze wyszłam z obiegu, punkcja była 2 lata temu, wtedy bardziej w tym "siedziałam". Dobrze ze mnie sprowadziłaś na ziemię 🙏

    👩 34 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 35 - wyniki nasienia w normie
    Genotyp kir bx

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    09.02 nieudany transfer 4AA

    12.03 transfer 4BB
    Progesteron 32,15 ng/ml
    14.03 progesteron 118 ng/ml
    16.03 progesteron 130 ng/ml
    18.03 progesteron 98 ng/ml
    Beta hcg 16,6 🥹
    20.03 progesteron 179 ng/ml
    Beta hcg 40
    23.03 beta hcg 19 💔 CB
  • Malowana87 Autorytet
    Postów: 335 211

    Wysłany: 13 marca, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    Ja juz powiem szczerze wyszłam z obiegu, punkcja była 2 lata temu, wtedy bardziej w tym "siedziałam". Dobrze ze mnie sprowadziłaś na ziemię 🙏

    Ja też mam wrażenie, że nic nie pamiętam jak to wyglądało i na co zwracać uwagę...

    2023 1️⃣ IVF
    05.23 punkcja ➡️ 4 ❄️
    07.23 1️⃣ FET 6bb po pgta ➡️ beta 9dpt:278

    age.png

    01.25 powrót po ❄️
    06.25 FET odwołany
    08.25 2️⃣ FET 💔💔
    09.25 3️⃣ FET 💔

    2026 2️⃣ IVF
    05.26 punkcja ➡️ 2❄️
    05.26 histeoskopia ➡️ widoczny stan zapalny ➡️ metronidazol+unidox solutab, hist-pat i cd138 ⏳
  • kasia Autorytet
    Postów: 974 991

    Wysłany: 15 marca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniłam podejście do brania besinsu, oddzielam go od jedzenia i od razu lepszy wynik proga w 3dpt - 118 ng/ml 🥹 przy 2 transferze mialam niskie wartości, ok 20. Przy 1 transferze mialam wysokie wartości i bylo okej więc oczywiście zaczynam się nakręcać 🙈

    👩 34 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 35 - wyniki nasienia w normie
    Genotyp kir bx

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    09.02 nieudany transfer 4AA

    12.03 transfer 4BB
    Progesteron 32,15 ng/ml
    14.03 progesteron 118 ng/ml
    16.03 progesteron 130 ng/ml
    18.03 progesteron 98 ng/ml
    Beta hcg 16,6 🥹
    20.03 progesteron 179 ng/ml
    Beta hcg 40
    23.03 beta hcg 19 💔 CB
  • Gonia.. Autorytet
    Postów: 1513 1734

    Wysłany: 16 marca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadamy do was kochane Ciocie z inf ,ze jesteśmy po badaniu połówkowym 🩷
    Wedle transferu i wyliczeń lekarzy ciaza starsza kilka dni,wiec mamy dzis 23+5.
    Mala 10.03 miala 500g ,a dzis 16.03 620g i 27cm .
    Lekarz mowi ,ze duza zdrowa dziewczynka . Myślicie, ze faktycznie jest duża? 🤔
    Juz sie zaczelam zastanawiam czy mam diete wprowadzić sobie 🤣z coreczka pierwsza mialam okienko żywieniowe 16/8 cala ciaze plus starałam sie zdrowo jest ,a tutaj za duzo owoców i warzyw to ja nie jem i nie ma co ukrywać 🙈🙈🙈🙈🙈mam nadzieję, ze nie bedzie klopsem dużym bo chcialabym próbować urodzić ją naturalnie .

    aganieszkam, Cynamonka lubią tę wiadomość

    👱‍♀️34l. 👨‍🦱41l.start 2021
    3procedury łącznie 10transferów i jedna upragnionaCiaza🩷
    38+5 córeczka jest na Świecie 🩷

    Wracamy po rodzeństwo 🍀🙏
    13.10 wizyta monitorująca
    20.10 transfer 4.1.2🍀🤞🙏
    26.10 II - cień cienia 🙏
    Beta hcg :8dpt 30,2 / 10dpt 92,7/ 17dpt 2901 🙏
    6.11 usg jest pęcherzyk 🍀
    17.11 mamy ❤️
    9.01 prenatalne - druga córeczka 🩷


    Niech stanie sie cud 🙏🍀

    Na zimowisku ❄️❄️ Blastocysty

    age.png

    tickerfactory.com]preg.png[/url]
  • Malowana87 Autorytet
    Postów: 335 211

    Wysłany: 16 marca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia.. wrote:
    Wpadamy do was kochane Ciocie z inf ,ze jesteśmy po badaniu połówkowym 🩷
    Wedle transferu i wyliczeń lekarzy ciaza starsza kilka dni,wiec mamy dzis 23+5.
    Mala 10.03 miala 500g ,a dzis 16.03 620g i 27cm .
    Lekarz mowi ,ze duza zdrowa dziewczynka . Myślicie, ze faktycznie jest duża? 🤔
    Juz sie zaczelam zastanawiam czy mam diete wprowadzić sobie 🤣z coreczka pierwsza mialam okienko żywieniowe 16/8 cala ciaze plus starałam sie zdrowo jest ,a tutaj za duzo owoców i warzyw to ja nie jem i nie ma co ukrywać 🙈🙈🙈🙈🙈mam nadzieję, ze nie bedzie klopsem dużym bo chcialabym próbować urodzić ją naturalnie .

    Myślę,że jak wszystko ok to nie masz się czym martwić. Mój A. miał być wg pomiarów większy, a po porodzie się okazało,że ma dużą głową (cały czas ma dużą głowę, ale w środku wszytko ok 😉) a pomiaru były obliczane też przy obwodzie glowy 😉 lekarze szacowali wagę urodzeniowa 3,5 kg a urodził się 3,1 kg

    2023 1️⃣ IVF
    05.23 punkcja ➡️ 4 ❄️
    07.23 1️⃣ FET 6bb po pgta ➡️ beta 9dpt:278

    age.png

    01.25 powrót po ❄️
    06.25 FET odwołany
    08.25 2️⃣ FET 💔💔
    09.25 3️⃣ FET 💔

    2026 2️⃣ IVF
    05.26 punkcja ➡️ 2❄️
    05.26 histeoskopia ➡️ widoczny stan zapalny ➡️ metronidazol+unidox solutab, hist-pat i cd138 ⏳
  • Meggy88 Ekspertka
    Postów: 201 457

    Wysłany: 16 marca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, nieśmiało się przywitam.
    Planujemy rodzeństwo dla naszego wymarzonego synka. Po 3 latach starań, dwóch procedurach in-vitro udało się zajść w ciążę i urodzić bobaska 🩵
    Ma już 10 miesięcy, ja dalej karmię piersią.

    Stąd pytanie do Was - jak to wszystko wygląda w praktyce?
    Kolejna procedura, przerwanie karmienia itd...

    W kwietniu idziemy do naszej kliniki. Nie liczę na naturalsa, bo tyle lat się nie udało, tylko od razu chcemy rozpocząć kolejna procedurę.
    Niestety nie mamy żadnych zarodków, w obu procedurach uzyskaliśmy tylko po jednym, przebadanym genetycznie.

  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 16 marca, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggy88 wrote:
    Część dziewczyny, nieśmiało się przywitam.
    Planujemy rodzeństwo dla naszego wymarzonego synka. Po 3 latach starań, dwóch procedurach in-vitro udało się zajść w ciążę i urodzić bobaska 🩵
    Ma już 10 miesięcy, ja dalej karmię piersią.

    Stąd pytanie do Was - jak to wszystko wygląda w praktyce?
    Kolejna procedura, przerwanie karmienia itd...

    W kwietniu idziemy do naszej kliniki. Nie liczę na naturalsa, bo tyle lat się nie udało, tylko od razu chcemy rozpocząć kolejna procedurę.
    Niestety nie mamy żadnych zarodków, w obu procedurach uzyskaliśmy tylko po jednym, przebadanym genetycznie.
    Cześć
    jestem niemalże 100% pewna, że będziesz musiała odstawić od piersi.
    Powodzenia :)
    wiem że jest to cięzkie, ja musiałam odstawić KP z dnia na dzień, ale syn miał wtedy prawie dwa lata. Było cięzko 3 dni, ale się udało.

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • Meggy88 Ekspertka
    Postów: 201 457

    Wysłany: 16 marca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HopeHope wrote:
    Cześć
    jestem niemalże 100% pewna, że będziesz musiała odstawić od piersi.
    Powodzenia :)
    wiem że jest to cięzkie, ja musiałam odstawić KP z dnia na dzień, ale syn miał wtedy prawie dwa lata. Było cięzko 3 dni, ale się udało.

    Właśnie też tak myślę, że będę musiała odstawić. Bardzo mi zal, bo to oboje kochamy.
    Ale nie mam czasu czekać dłużej z racji na mój wiek 🫪😁

  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 16 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggy88 wrote:
    Właśnie też tak myślę, że będę musiała odstawić. Bardzo mi zal, bo to oboje kochamy.
    Ale nie mam czasu czekać dłużej z racji na mój wiek 🫪😁
    A ile masz lat jeżeli moge zapytać? Ja w tym roku 40stka, ale mam o tyle dobrze że zarodki zamrożone z procedury gdy miałam 36 lat.

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • Meggy88 Ekspertka
    Postów: 201 457

    Wysłany: 16 marca, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HopeHope wrote:
    A ile masz lat jeżeli moge zapytać? Ja w tym roku 40stka, ale mam o tyle dobrze że zarodki zamrożone z procedury gdy miałam 36 lat.

    O to super!!! Dużo zarodków macie widzę w stopce 🤩
    W tym roku 38 skończę.

  • kasia Autorytet
    Postów: 974 991

    Wysłany: 16 marca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggy88 wrote:
    Część dziewczyny, nieśmiało się przywitam.
    Planujemy rodzeństwo dla naszego wymarzonego synka. Po 3 latach starań, dwóch procedurach in-vitro udało się zajść w ciążę i urodzić bobaska 🩵
    Ma już 10 miesięcy, ja dalej karmię piersią.

    Stąd pytanie do Was - jak to wszystko wygląda w praktyce?
    Kolejna procedura, przerwanie karmienia itd...

    W kwietniu idziemy do naszej kliniki. Nie liczę na naturalsa, bo tyle lat się nie udało, tylko od razu chcemy rozpocząć kolejna procedurę.
    Niestety nie mamy żadnych zarodków, w obu procedurach uzyskaliśmy tylko po jednym, przebadanym genetycznie.

    Ja stałam niedawno przed tą decyzją. Odstawiłam synka od piersi jak miał 11 miesięcy zeby móc startować z procedurą. Cóż- przeżyłam to ciężko, On zdaje się dużo łatwiej niż ja ostatecznie. 3 dni były ciężkie, w sumie wieczory bo w ciągu dnia ładnie nam szło RD.
    Trzeba odstawić bo estrofem przenika do mleka niestety - jeśli wybieramy cykl sztuczny. Wysoka prolaktyna przy laktacji tez nie jest sprzyjająca ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca, 15:48

    👩 34 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 35 - wyniki nasienia w normie
    Genotyp kir bx

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    09.02 nieudany transfer 4AA

    12.03 transfer 4BB
    Progesteron 32,15 ng/ml
    14.03 progesteron 118 ng/ml
    16.03 progesteron 130 ng/ml
    18.03 progesteron 98 ng/ml
    Beta hcg 16,6 🥹
    20.03 progesteron 179 ng/ml
    Beta hcg 40
    23.03 beta hcg 19 💔 CB
  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5702 6702

    Wysłany: 16 marca, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggy88 wrote:
    Część dziewczyny, nieśmiało się przywitam.
    Planujemy rodzeństwo dla naszego wymarzonego synka. Po 3 latach starań, dwóch procedurach in-vitro udało się zajść w ciążę i urodzić bobaska 🩵
    Ma już 10 miesięcy, ja dalej karmię piersią.

    Stąd pytanie do Was - jak to wszystko wygląda w praktyce?
    Kolejna procedura, przerwanie karmienia itd...

    W kwietniu idziemy do naszej kliniki. Nie liczę na naturalsa, bo tyle lat się nie udało, tylko od razu chcemy rozpocząć kolejna procedurę.
    Niestety nie mamy żadnych zarodków, w obu procedurach uzyskaliśmy tylko po jednym, przebadanym genetycznie.
    Przed samym transferem nie trzeba odstawiać bo można iść cyklem naturalnym, ale tu jeśli chodzi o całą stymulację to już raczej karmienie nie wchodzi w grę, ale zawsze wartos skonsultować to z lekarzem.

    age.png
    I IVF ❄️❄️❌
    II IVF ❄️❌
    III IVF ❄️✔️❄️❌
    IV IVF ❄️❌❄️ 🙏
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    28.06.2022 FET 4BA
    👶4dpt ⏸️ 11.50mlU
    p. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU p.30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU p. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU p.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU p.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    30.01.2026 FET4BB 😓 biochem
    10.06.2026 FET5AA 😭 biochem
    ➖➖➖➖➖➖➖➖

    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 16 marca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggy88 wrote:
    Właśnie też tak myślę, że będę musiała odstawić. Bardzo mi zal, bo to oboje kochamy.
    Ale nie mam czasu czekać dłużej z racji na mój wiek 🫪😁

    Rozumiem Cię, też to bardzo lubiłam. Ale jednak jak odstawiłam poczułam trochę ulgę, zaczęły się przespane noce.

    Mamy szczęście mieć sporo zarodków z drugiej procedury, z pierwszej nie było nic. Ale ciężko na to pracowałam pół roku, mnóstwo suplementów, zero używek, dietą plus zmiana kliniki i protokołu. Nie wiem tak naprawdę co pomogło, może wszystko naraz.
    Trzymam mocno za Ciebie kciuki

    Meggy88 lubi tę wiadomość

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8186 8058

    Wysłany: 16 marca, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia.. wrote:
    Wpadamy do was kochane Ciocie z inf ,ze jesteśmy po badaniu połówkowym 🩷
    Wedle transferu i wyliczeń lekarzy ciaza starsza kilka dni,wiec mamy dzis 23+5.
    Mala 10.03 miala 500g ,a dzis 16.03 620g i 27cm .
    Lekarz mowi ,ze duza zdrowa dziewczynka . Myślicie, ze faktycznie jest duża? 🤔
    Juz sie zaczelam zastanawiam czy mam diete wprowadzić sobie 🤣z coreczka pierwsza mialam okienko żywieniowe 16/8 cala ciaze plus starałam sie zdrowo jest ,a tutaj za duzo owoców i warzyw to ja nie jem i nie ma co ukrywać 🙈🙈🙈🙈🙈mam nadzieję, ze nie bedzie klopsem dużym bo chcialabym próbować urodzić ją naturalnie .

    Mlody miał w 24+5 884g, więc wygląda że Twoja malutka też z tych większych, ale te pomiary nie sa super dokładne... mlody miał porównywalna wagę z tym teraz i w 37+3 miał 3220g, więc aż.takim klockiem nie był...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Pauuulaa Autorytet
    Postów: 5638 4527

    Wysłany: 17 marca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonią mój mały w 24+6 miał 640g w 25+6 już 1400g.
    Ostatnie USG u prowadzącego miałam 27.12 i był oceniony na 2800g-35+3.
    Na porodówkę trafiłam 30.12 i przy przyjęciu ocenili na 3400g. W rzeczywistości urodził się tydzień później z wagą 3950g. w 38+6.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca, 08:31

    08.2012 26tc💔
    06.2026 10 tc💔
    "Ja się wcale nie żale Panie Jezu, choć czasami trudno unieść to w sobie. Niech się stanie twoja wola Panie, tylko daj mi siłę w tej drodze..."

    👩
    pcos❌amh11,1❌ IO❌HbA1C❌insulina❌
    lewy jajowód niedrożny❌
    kariotyp✅ TSH✅ AntyTPO 10✅ cytologia✅ biopsja szyjki✅ hpv ✅

    👦
    azoospermia❌
    kariotyp❌

    age.png

    1iui 04.2022-09.05⏸️
    Beta hcg:10.05 90.1/12.05 -214
    24.05-5t3 jest zarodek
    07.06 -8t2 ❤️crl16 mm.
    24.06 10t5-crl 36.7 mm tętno170
    04.07 prenatalne-12t1-crl 5.16 cm
    09.08 17t2 175g💙
    29.08- 20t2 połówkowe🆗350g 21t3- 392g/24t6-670g/28t6-1400g/31t2- 1900g/32t3-2100g/35t3-2800g/37t3-3400g

    01.2023-38t6d/3950g/56cm👶

    WRACAMY
    11.24 iui❌
    23🥚➡️MII19➡️9❄️
    1FET-cb
    2FET-cb
    3FET-b-hcg-0
    4FET9+2poronienie zatrzymane🖤💔
  • Cynamonka Autorytet
    Postów: 378 591

    Wysłany: 17 marca, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia.. wrote:
    Wpadamy do was kochane Ciocie z inf ,ze jesteśmy po badaniu połówkowym 🩷
    Wedle transferu i wyliczeń lekarzy ciaza starsza kilka dni,wiec mamy dzis 23+5.
    Mala 10.03 miala 500g ,a dzis 16.03 620g i 27cm .
    Lekarz mowi ,ze duza zdrowa dziewczynka . Myślicie, ze faktycznie jest duża? 🤔
    Juz sie zaczelam zastanawiam czy mam diete wprowadzić sobie 🤣z coreczka pierwsza mialam okienko żywieniowe 16/8 cala ciaze plus starałam sie zdrowo jest ,a tutaj za duzo owoców i warzyw to ja nie jem i nie ma co ukrywać 🙈🙈🙈🙈🙈mam nadzieję, ze nie bedzie klopsem dużym bo chcialabym próbować urodzić ją naturalnie .

    Super, że dzieciątko dobrze się rozwija. Dwie dziewuszki to wesoło będzie ☺️
    Co do diety w ciąży, jeśli piszesz trochę serio, to nie sądzę, by miała bezpośrednie przełożenie na masę urodzeniową. Czasem szczupłe i drobne kobiety rodzą dorodne bobasy i odwrotnie. I różne dzieci tej samej kobiety mogą inną wagę osiągnąć. I ja w ciąży chodziłam równolegle do dwóch lekarek, jedna z ubezpieczenia, na gorszym sprzęcie, szacowała 2,8 kg i druga prywatnie, z wypasionym sprzętem, mówiła, że ponad 3,5. I rację miała pierwsza! 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca, 09:17

    '89, PCOS, brak jajowodu po cp
    Pierwsza stymulacja, wrzesień 2023: ❄️❄️❄️ (niebadane)
    1 Transfer (4bb) - 10dpt 423 -> 14dpt 1981 -> 16dpt 3721
    USG 29dpt - jest ❤️
    age.png

    2 Transfer (4bb) ❌ beta 0
    3 Transfer (3bb) ❌ biochem

    Druga stymulacja, luty 2026: ❄️❄️❄️ (PGT-A ✔️)
    histero - obraz niejednoznaczny 🤨
    cd138 ✅ eBiom ✅
    4 Transfer (3bb) ❌ beta 0
  • Pauuulaa Autorytet
    Postów: 5638 4527

    Wysłany: 17 marca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonka wrote:
    Super, że dzieciątko dobrze się rozwija. Dwie dziewuszki to wesoło będzie ☺️
    Co do diety w ciąży, jeśli piszesz trochę serio, to nie sądzę, by miała bezpośrednie przełożenie na masę urodzeniową. Czasem szczupłe i drobne kobiety rodzą dorodne bobasy i odwrotnie. I różne dzieci tej samej kobiety mogą inną wagę osiągnąć. I ja w ciąży chodziłam równolegle do dwóch lekarek, jedna z ubezpieczenia, na gorszym sprzęcie, szacowała 2kg i druga prywatnie, z wypasionym sprzętem, mówiła, że ponad 3. I rację miała pierwsza! 🫣
    Ojj tak,tak. Ważyłam na początku ciąży 48 kg ,a synek kloc prawie 4kg. Gdybym dociągnela do tych 40 tygodni,, to dopiero byłaby waga 🫣🫣

    08.2012 26tc💔
    06.2026 10 tc💔
    "Ja się wcale nie żale Panie Jezu, choć czasami trudno unieść to w sobie. Niech się stanie twoja wola Panie, tylko daj mi siłę w tej drodze..."

    👩
    pcos❌amh11,1❌ IO❌HbA1C❌insulina❌
    lewy jajowód niedrożny❌
    kariotyp✅ TSH✅ AntyTPO 10✅ cytologia✅ biopsja szyjki✅ hpv ✅

    👦
    azoospermia❌
    kariotyp❌

    age.png

    1iui 04.2022-09.05⏸️
    Beta hcg:10.05 90.1/12.05 -214
    24.05-5t3 jest zarodek
    07.06 -8t2 ❤️crl16 mm.
    24.06 10t5-crl 36.7 mm tętno170
    04.07 prenatalne-12t1-crl 5.16 cm
    09.08 17t2 175g💙
    29.08- 20t2 połówkowe🆗350g 21t3- 392g/24t6-670g/28t6-1400g/31t2- 1900g/32t3-2100g/35t3-2800g/37t3-3400g

    01.2023-38t6d/3950g/56cm👶

    WRACAMY
    11.24 iui❌
    23🥚➡️MII19➡️9❄️
    1FET-cb
    2FET-cb
    3FET-b-hcg-0
    4FET9+2poronienie zatrzymane🖤💔
  • kasia Autorytet
    Postów: 974 991

    Wysłany: 17 marca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam w ciąży zaledwie 12kg, tez różnie mierzyli synka. Tydzień przed wazyl 3100g wg pomiaru (bylam zachwycona 😆), kilka dni później inny lekarz juz twierdził ze 3600g. Brzuch mialam nieduży a urodził się 3950. Prawie z tego łóżka spadłam jak powiedzieli ile waży, bo bylam nastawiona na kruszynkę 🙈
    Ta waga z usg moze byc plus/minus 500g. Więc jak wypada waga 3500 z usg to dziecko moze ważyć 3kg ale rownie dobrze 4kg. Także nie ma sie co nastawiać bo finalnie i tak można sie zaskoczyć :D

    👩 34 -PCOS (AMH 10.2), niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 35 - wyniki nasienia w normie
    Genotyp kir bx

    12.05 rozpoczęcie💉
    20.05 kontrola - po 15 🥚 na jajnik, rozmiary między 11 a 15mm
    24.05 - punkcja
    29.05 4AA❄️4AA❄️4BB❄️
    17.06 transfer 🙏❤️ estradiol: 394,66 ; progesteron: 74,68 ng/ml
    19.06 progesteron: 120 ng/ml
    22.06 progesteron: 219 ng/ml
    7dpt progesteron 154 ng/ml, beta hcg 97.5 🥹
    9dpt progesteron: 61,29 ng/ml, beta 177,850 mIU/ml
    11dpt progesteron: 80 ng/ml, beta hcg 395 ng/ml
    13dpt progesteron 82ng/ml, beta 1093,350
    15dpt progesteron 80ng/ml, beta 2537
    17dpt progesteron 54ng/ml, beta hcg 5321,780 ❤️
    20
    21dpt progesteron 48,88 ng/ml, beta hcg 13334 ❤️
    24dpt mamy serduszko ❤️

    09.02 nieudany transfer 4AA

    12.03 transfer 4BB
    Progesteron 32,15 ng/ml
    14.03 progesteron 118 ng/ml
    16.03 progesteron 130 ng/ml
    18.03 progesteron 98 ng/ml
    Beta hcg 16,6 🥹
    20.03 progesteron 179 ng/ml
    Beta hcg 40
    23.03 beta hcg 19 💔 CB
  • lesna Autorytet
    Postów: 1423 1242

    Wysłany: 17 marca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą wagą dzieci to różnie bywa, pierwsze dziecko syn był cały czas do przodu o dwa tygodnie, urodził się w 41 tyg z wagą 3960, drugie dziecko córka od początku była tydzień do do tyłu i ostatecznie urodziła się z wagą 2840g w 39+3. W obu ciążach przytyłam ok 10 kg, a różnica między dziećmi 1kg🙈 Niby drugie dziecko często jest większe niż pierwsze, ale to pewnie się tyczy tej samej płci 🤔

    imgage.png
    🧍‍♀️ '86 🧍‍♂️'87
    Starania od 2017
    oligoasthenozoospermia
    Punkcja 10.21- 24 dojrzałe komórki
    Transfer: 23.11.2021 blastka 4AA
    6dpt ⏸ 7dpt beta 82,28; 13 dpt beta 2179,55, 22 dpt jest pęcherzyk
    29 dpt 22.12. CRL 9,09mm i❤️
    12+2 CRL 6,1cm prenatalne ok
    21+0 połówkowe ok; 422 g synka
    18.08.22 cc Jan 3960g 56 cm❤️
    Transfer: 05.02.2024 blastka 4AA ❌️
    Zostało 4 ❄ 2x3AA, 1x4BA, 1x4AB
    Transfer: 06.03.2024 blastka 4AA 🙏
    5dpt beta 15,4 prog 30,40; 7dpt beta 60,8 plamienie; 14 dpt beta 2734; 20dpt krwotok😭 beta 16923;
    23 dpt usg jest pęcherzyk, brak zarodka 😔
    29dpt 6+5 8,51 mm i ❤️🥹
    9+4 CRL 2,76 cm
    Veracity niskie ryzyka, córcia😍
    20+3 ok, 336g córci
    30+3 usg III 1381g
    36+3 2341g
    18.11.24 vbac Rozalia 2840, 51 cm ❤️
  • lesna Autorytet
    Postów: 1423 1242

    Wysłany: 17 marca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauuulaa jak tam u Ciebie? Kiedy transfer?

    imgage.png
    🧍‍♀️ '86 🧍‍♂️'87
    Starania od 2017
    oligoasthenozoospermia
    Punkcja 10.21- 24 dojrzałe komórki
    Transfer: 23.11.2021 blastka 4AA
    6dpt ⏸ 7dpt beta 82,28; 13 dpt beta 2179,55, 22 dpt jest pęcherzyk
    29 dpt 22.12. CRL 9,09mm i❤️
    12+2 CRL 6,1cm prenatalne ok
    21+0 połówkowe ok; 422 g synka
    18.08.22 cc Jan 3960g 56 cm❤️
    Transfer: 05.02.2024 blastka 4AA ❌️
    Zostało 4 ❄ 2x3AA, 1x4BA, 1x4AB
    Transfer: 06.03.2024 blastka 4AA 🙏
    5dpt beta 15,4 prog 30,40; 7dpt beta 60,8 plamienie; 14 dpt beta 2734; 20dpt krwotok😭 beta 16923;
    23 dpt usg jest pęcherzyk, brak zarodka 😔
    29dpt 6+5 8,51 mm i ❤️🥹
    9+4 CRL 2,76 cm
    Veracity niskie ryzyka, córcia😍
    20+3 ok, 336g córci
    30+3 usg III 1381g
    36+3 2341g
    18.11.24 vbac Rozalia 2840, 51 cm ❤️
‹‹ 1090 1091 1092 1093 1094 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ