X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie Anatolka, moze ten lekarz nie wie ze chcesz zajsc w ciazze? znajdz polecanego gina albo endo i wyrownaj hormony,moze nawet endo lepiej niz gin
    jak hormony beda graly i beda na poziomie do zachodzenia w ciaze to wtedy ew szukaj problemy ginekologicznego typu niedrozne jajowody czy tez po stronie meskiej:)
    i bedzie dobrze,wazne to miec ogarnietego lekarz i duza wiedze, bo lekarzom nie zawsze mozna ufac:)

    aga.just, KisSzilva lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magmiecz jest taka opcja, że jest nagły wyrzut lh i np. można używając testów nie wykryć owu.
    Aczkoliwek przy pcos często wychodzą fałszywie pozytywne i chyba nie ma sensu ich robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 19:08

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, już mnie oszczędźcie dziś. Widzę, że nie jest dobrze. W pn idę do endo. Jakie badania mam zrobić jeszcze w sb, albo w pn rano, żeby od razu mi coś powiedziała i poradziła, a nie tylko zleciła badania? Tak na pierwszy rzut: TSH i PRL z dziś mam, czyli co FT3,4 i anty-TPO starczy na pierwszą wizytę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 19:09

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obowiazkowo prl!!! tylko spokojnie bez nerwow:)


    u5cvp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wlasnie Anatolka, moze ten lekarz nie wie ze chcesz zajsc w ciazze?

    nie wie i umówił Anatolę na IUI? eeeee

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka nikt tu nie chce dla Ciebie źle :) Nie jestem tutaj po to, żeby podkładać Ci nogę, ale żeby się zazieleniło :)
    Jak masz tsh i prl to zrób jeszcze ft4, anty-TPO i możesz, ale nie musisz ft3.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się lecze w klinice leczenia niepłodności. 2 cykl. To raczej wiedzą, że chce zostać mamą. Spermiogram mamy idealny, fragmentacje DNA plemników idealną. Nie ma czynnika męskiego u nas. HSG miałam - drożne jajowody. Miałam laparo, bo miałam usuwaną cystę endometrialną. Ja naprawdę już dużo mam za sobą. IUI to nie wymysł.

    IUI odwołałam dziś.

    I możecie mi wierzyć, albo nie, ale jak zadzwoniłam dziś do gina z kliniki i powiedziałam mu jak zadziałał euthyrox to powiedział, że mam iść do endo. Ok. Sama do tego doszłam wczoraj. Powiedziałam mu co z PRL, że z 34 do 40 skoczyła, a On znów powiedział, że to nie jest taki wielki problem (!), ale tarczyce kazał ogarnąć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 19:14

    aga.just lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Ja się lecze w klinice leczenia niepłodności. 2 cykl. To raczej wiedzą, że chce zostać mamą. Spermiogram mamy idealny, fragmentacje DNA plemników idealną. Nie ma czynnika męskiego u nas. HSG miałam - drożne jajowody. Miałam laparo, bo miałam usuwaną cystę endometrialną. Ja naprawdę już dużo mam za sobą. IUI to nie wymysł.
    ok,zakrecona jestem bo biore 3 dzien bromka:D proszę wybaczyc:D
    no to kurna jak wiedza o zachodzeniu to niech zapisze leki na wyrownanie hormonow:D
    co za papraki ;)


    u5cvp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że nie wymysł względem długości starań.
    Ale biorąc pod uwagę wysoką prl i wysokie tsh, niewyregulowane hormony to tu już dla mnie jednak jest wymysł.

    IUI miałaś mieć płatne?

    A jak u Ciebie z owulacją? Miałas monitoring?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 19:15

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Jasne, że nie wymysł względem długości starań.
    Ale biorąc pod uwagę wysoką prl i wysokie tsh, niewyregulowane hormony to tu już dla mnie jednak jest wymysł.
    dokladnie:) trzeba niestety brac leki,chociaz uwazam ze to droga na skroty,ale jak sie chce zajsc to nie ma innego wyjscia:/ ja tez wolalbym zaczac trenowac techniki relaksacyjne,medytacje i inne bajery zamiast faszerowac sie lekiem obnizajacym stres,ale w moim wieku nie mam na to czasu:D
    tym bardziej ze ze strony gin jeszcze nie wiem czy wszystko u mnie gra:/


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    IUI miałaś mieć płatne?

    A jak u Ciebie z owulacją? Miałas monitoring?

    Tak, płatne. Tak mam monitoring od początku starań, a przez ostatni rok nawet bardzo dokładny. Mam leki na stymulacje. Najpierw miałam CLO, teraz w klinice dostałam inny lek - Symletrol. Dostaje 2xPregnyl i owu jest.


    Dopisałam do poprzedniego postu o tym co lekarz powiedział o dzisiejszej PRL.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 19:18

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    J Powiedziałam mu co z PRL, że z 34 do 40 skoczyła, a On znów powiedział, że to nie jest taki wielki problem (!), ale tarczyce kazał ogarnąć...

    Chciałam zacytować, a polubiłam. Stanowczo nie lubię jednak takiego podejścia lekarza. Przecieram oczy ze zdumieniem, ze w klinice niepłodności dwukrotny wynik ponad normę nie jest traktowany jako problem.
    Rozumiem, że to prywatna klinika?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Chciałam zacytować, a polubiłam. Stanowczo nie lubię jednak takiego podejścia lekarza. Przecieram oczy ze zdumieniem, ze w klinice niepłodności dwukrotny wynik ponad normę nie jest traktowany jako problem.
    Rozumiem, że to prywatna klinika?

    Tak. Chyba będę chodziła tam do innego gina, jak mi endo hormony ogarnie.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    niestety robienie testow owu przy tak zaawansowanym pco nie ma najmniejszego senu moim zdaniem:( musialabys robic je codziennie i porownywac zabarwienie,aczkolwiek u Ciebie nigy piku LH nie bedzie,jesli tak wyglada wykres:(
    Po czym sadziasz ze mam bardzo zaawansowane pco?

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Tak, płatne. Tak mam monitoring od początku starań, a przez ostatni rok nawet bardzo dokładny. Mam leki na stymulacje. Najpierw miałam CLO, teraz w klinice dostałam inny lek - Symletrol. Dostaje 2xPregnyl i owu jest.


    Dopisałam do poprzedniego postu o tym co lekarz powiedział o dzisiejszej PRL.

    Jeśli mam być szczera - uważam, że chyba nieźle naciągają w tej klinice.
    Nie regulują hormonów podstawowych tj. tsh i prl, a każą robić płatne IUI. Kasa dla nich.
    Nie regulują hormonów - znów prl i tsh - gdzie prl odpowiedzialna jest min. za prawidłową owulację, a zapisują CLO i pregnyl. Nie wiem czy wiesz, że właśnie wysoka prl uniemożliwa wzrost jajeczek, a potem ich pękanie.

    Regulując prl i tsh masz b. duże szanse na naturalną owulację!
    Na naturalne poczęcie! Szczególnie, że Twój mąż ma idealne wyniki. IUI ma sens, kiedy wyniki faceta są słabe.

    Moja rada - zmień miejsce leczenia.

    KisSzilva lubi tę wiadomość

  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Powiedziałam mu co z PRL, że z 34 do 40 skoczyła, a On znów powiedział, że to nie jest taki wielki problem (!), ale tarczyce kazał ogarnąć...
    U mnie jak gin zobaczył wynik prl 41,6 to od razu bromka przepisał, nawet się nie zastanawiał...

    aga.just lubi tę wiadomość

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magmiecz1 wrote:
    Po czym sadziasz ze mam bardzo zaawansowane pco?
    chodzilo mi o tak wyrazne pco ktore widac na wykresie, ja mam np jeden jajnik pco a wykres normalny dwufazowy :)
    przepraszam jesli odebralas to inaczej,moze zlego slowa uzylam:)


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Jeśli mam być szczera - uważam, że chyba nieźle naciągają w tej klinice.
    Nie regulują hormonów podstawowych tj. tsh i prl, a każą robić płatne IUI. Kasa dla nich.
    Nie regulują hormonów - znów prl i tsh - gdzie prl odpowiedzialna jest min. za prawidłową owulację, a zapisują CLO i pregnyl. Nie wiem czy wiesz, że właśnie wysoka prl uniemożliwa wzrost jajeczek, a potem ich pękanie.

    Regulując prl i tsh masz b. duże szanse na naturalną owulację!
    Na naturalne poczęcie! Szczególnie, że Twój mąż ma idealne wyniki. IUI ma sens, kiedy wyniki faceta są słabe.

    Moja rada - zmień miejsce leczenia.
    dokladnie! ja jak poczytalam forum to naprawde duzo mnie ono nauczylo, ze sa wazne niektore hormony niezbedne do prawidlowej owulacji
    jakies dzikusy w tej klinice:/


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Anatolka napisała:
    Powiedziałam mu co z PRL, że z 34 do 40 skoczyła, a On znów powiedział, że to nie jest taki wielki problem (!), ale tarczyce kazał ogarnąć...


    mial racje o tarczycy ale prl i tsh sa ze soba tez powiazane i jedno i drugie trzeba regulowac


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Jeśli mam być szczera - uważam, że chyba nieźle naciągają w tej klinice.
    Nie regulują hormonów podstawowych tj. tsh i prl, a każą robić płatne IUI. Kasa dla nich.
    Nie regulują hormonów - znów prl i tsh - gdzie prl odpowiedzialna jest min. za prawidłową owulację, a zapisują CLO i pregnyl. Nie wiem czy wiesz, że właśnie wysoka prl uniemożliwa wzrost jajeczek, a potem ich pękanie.

    Regulując prl i tsh masz b. duże szanse na naturalną owulację!
    Na naturalne poczęcie! Szczególnie, że Twój mąż ma idealne wyniki. IUI ma sens, kiedy wyniki faceta są słabe.

    Moja rada - zmień miejsce leczenia.

    W klinice to dopiero 2 cykl zaczęłam. TSH chciał gin uregulować, dał ten Euthyrox, tylko ta dawka coś do kitu. PRL nie wiem, nie rozumiem czemu nie chce zbijać. Naciągać raczej nie chce. W 1dc teraz miałam monit i była to bezpłatna wizyta... Nie wierzyłam jak mi pani w recepcji powiedziała, że nie będzie faktury, bo taką informację przesłał jej mój lekarz ("zakończono wizytę bezpłatną"). Dziś jak zadzwoniłam do Niego to powiedział, że w klinice mam się pokazać jak endo mnie ureguluje i to on powiedział, że IUI nie ma sensu teraz skoro to TSH tak skoczyło... Naciągana się nie czuję, a miejsce najlepsze w opiniachze śląskich - Provita.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 296 297 298 299 300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ