X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just- mowilam ze oni tam nie wiedza ze Anatolka chce byc w ciazy ;) odkrylam ich sekret!


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    W klinice to dopiero 2 cykl zaczęłam. TSH chciał gin uregulować, dał ten Euthyrox, tylko ta dawka coś do kitu. PRL nie wiem, nie rozumiem czemu nie chce zbijać. Naciągać raczej nie chce. W 1dc teraz miałam monit i była to bezpłatna wizyta... Nie wierzyłam jak mi pani w recepcji powiedziała, że nie będzie faktury, bo taką informację przesłał jej mój lekarz ("zakończono wizytę bezpłatną"). Dziś jak zadzwoniłam do Niego to powiedział, że w klinice mam się pokazać jak endo mnie ureguluje i to on powiedział, że IUI nie ma sensu teraz skoro to TSH tak skoczyło... Naciągana się nie czuję, a miejsce najlepsze w opiniachze śląskich - Provita.
    no to to zmienia postac rzeczy:)
    czyli dobrze kazal-isc do endo i zreperowac hormony! i trzymac je na prawidlowym poziomie!


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli myślicie, że jakby nie było leków na rośnięcie pęcherzyków (wcześniej CLO, a teraz w klinice Symletrolu) i pregnylu to nie byłoby owulacji wcale z tymi wynikami?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Czyli myślicie, że jakby nie było leków na rośnięcie pęcherzyków (wcześniej CLO, a teraz w klinice Symletrolu) i pregnylu to nie byłoby owulacji wcale z tymi wynikami?
    jestem niemal pewna na 85.67 % ze prl uniemozliwila wzrost lub pekanie pecherzykow. co do tsh to jeszcze nie obczailam jak wplywa na jajka, bo sama mam idealne tsh:/


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak spadnie TSH dzięki endo to PRL też spadnie czy i tak Bromek musi być?

    I drugie: Czy TSH koło 3 na życie jest ok? Czy już zawsze coś będę musiała szamać jakiś Euthyrox?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Provita, to w Katowicach, tak? Jeśli tak, to ja na innym forum poczytałam trochę złych opinii o tej klinice. Dziewczyny przenosiły się stamtąd do GynCentrum w Katowicach. Ale to oczywiście nie moja opinia i pewnie ile ludzi tyle różnych zdań, więc może Tobie Anatolka akurat pomogą :)

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    A jak spadnie TSH dzięki endo to PRL też spadnie czy i tak Bromek musi być?

    I drugie: Czy TSH koło 3 na życie jest ok? Czy już zawsze coś będę musiała szamać jakiś Euthyrox?
    bromek musi byc niezaleznie od leku regulujacego tsh
    ale tsh ok 3 do zycia wystarczy:D do ciazy o polowe za duzo

    Anatolka lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KisSzilva wrote:
    Provita, to w Katowicach, tak? Jeśli tak, to ja na innym forum poczytałam trochę złych opinii o tej klinice. Dziewczyny przenosiły się stamtąd do GynCentrum w Katowicach. Ale to oczywiście nie moja opinia i pewnie ile ludzi tyle różnych zdań, więc może Tobie Anatolka akurat pomogą :)

    Też jesteś ze Śląska? Tak, Provita to K-ce. Wszędzie są różne opinie i o jednych i o drugich i o Novomedice z Mysłowic. Jak mnie wkurzą to się przeniosę, nie stanowi to dla mnie problemu. Na razie mi odpowiada. Wszystkim się nie dogodzi :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    A jak spadnie TSH dzięki endo to PRL też spadnie czy i tak Bromek musi być?

    I drugie: Czy TSH koło 3 na życie jest ok? Czy już zawsze coś będę musiała szamać jakiś Euthyrox?
    Mi TSH spadło, a na prl i tak bromka dostałam. Endo mówiła, że normalnie TSH jak się mieści w normach z labo to jest ok, ale do zajścia w ciążę jest za wysokie (nawet jak sie zajdzie z TSH koło 3 to jest bardzo duże prawdopodobieństwo poronienia)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    bromek musi byc niezaleznie od leku regulujacego tsh
    ale tsh ok 3 do zycia wystarczy:D do ciazy o polowe za duzo

    <3 dzięki :) ciesze się, że to na życie będzie ok :) mam nadzieję, że ta endo będzie kumata...

    olencja lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, napisałam Ci wiadomość prywatną :)
    A gdzie do endo chodzisz??

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podsumowując, skoro mam Bromka to powinnam go wziąć, bo kumata endo i tak go przepisze, ale ile? Pamiętam sprzed prawie 2 lat, ze kiepskawo się po nim czułam, więc jakoś stopniowo może? Pół tabsa? I czytałam też gdzies, że zamiast łykać można go stosować dopochwowo, prawda to? Tak bym wolała chyba... Ominąłby żołądek :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh 3 do życia jest ok. Do ciąży już nie. Tak jak KisSzi pisała jest duże ryzyko poronienia z wysokim tsh - nawet tym mieszczącym się w granicach, ale wyższym niż 2.5

    Wg mnie bromek jest niezbędny.

    A co do pyt czy bez Clo by nie było owu - skoro w klinice zapisali Ci hormony i to silne hormony to chyba wcześniej nie miałaś owu? Czy dali Ci hormony ot tak sobie dla pewności, że owu będzie??? Cykl stymuluje się hormonami jak z 2-3 obserwowanych cykli widać, że są to cykle bezowulacyjne. Tutaj widzę tego nie sprawdzali tylko zapisali leki. No bomba. Cycki opadają.
    A moje zdanie jet takie, że jak wyregulujesz hormony to wou będzie bez hormonów.

    Anatolka, KisSzilva lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    A co do pyt czy bez Clo by nie było owu - skoro w klinice zapisali Ci hormony i to silne hormony to chyba wcześniej nie miałaś owu? Czy dali Ci hormony ot tak sobie dla pewności, że owu będzie??? Cykl stymuluje się hormonami jak z 2-3 obserwowanych cykli widać, że są to cykle bezowulacyjne. Tutaj widzę tego nie sprawdzali tylko zapisali leki. No bomba. Cycki opadają.
    A moje zdanie jet takie, że jak wyregulujesz hormony to owu będzie bez hormonów.

    Czerwiec 2014 miałam bez CLO i bez Symletrolu. Bez żadnej stymulacji, bo byliśmy na wczasach. Pęcherzyk piękny urósł, ale pękliśmy go Pregnylem, więc nie wiem czy sam by pękł. Jak startowałam ze wszystkim 2 lata temu to owu nie było.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Czyli podsumowując, skoro mam Bromka to powinnam go wziąć, bo kumata endo i tak go przepisze, ale ile? Pamiętam sprzed prawie 2 lat, ze kiepskawo się po nim czułam, więc jakoś stopniowo może? Pół tabsa? I czytałam też gdzies, że zamiast łykać można go stosować dopochwowo, prawda to? Tak bym wolała chyba... Ominąłby żołądek :)
    Czy można dopochwowo - tego nie wiem. Ale ja przy prl 41,6 brałam 1/2 tabletki na noc, żeby przespać to złe samopoczucie. Ostatni wynik prl 5,3 :)

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KisSzilva wrote:
    Czy można dopochwowo - tego nie wiem. Ale ja przy prl 41,6 brałam 1/2 tabletki na noc, żeby przespać to złe samopoczucie. Ostatni wynik prl 5,3 :)

    To ja mam prawie identyczną PRL... Tak zrobie :) I cały czas, aż do ciąży ją masz brać, serio?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 20:36

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, i jeszcze jedno mi się przypomniało. W tamtym cyklu robiłam dużo badań i ginowi z kliniki nie spodobał się stosunek FSH i LH.

    FSH - 2,46 (norma do 8)
    LH - 6.17 (norma do 6,6)

    Powiedział, że wyniki powinny być zblizone do siebie. Jeszcze mi coś o tym powiedzcie. Tym też się ma zająć endo?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    To ja mam prawie identyczną PRL... Tak zrobie :) I cały czas, aż do ciąży ją masz brać, serio?
    Gin nic nie mówił jak długo ją brać, ale właśnie z forum dowiedziałam się, że trzeba aż do ciąży - najwcześniej chyba w 6 tyg ciąży można zacząć odstawiać. Ja teraz biorę co drugi dzień 1/2 tabletki, całkiem na pewno nie odstawię mimo ładnego wyniku prl :)
    Anatolka wrote:
    Dobra, i jeszcze jedno mi się przypomniało. W tamtym cyklu robiłam dużo badań i ginowi z kliniki nie spodobał się stosunek FSH i LH.

    FSH - 2,46 (norma do 8)
    LH - 6.17 (norma do 6,6)

    Powiedział, że wyniki powinny być zblizone do siebie. Jeszcze mi coś o tym powiedzcie. Tym też się ma zająć endo?
    Stosunek LH do FSH powinien być jak najbardziej zbliżony do 1, ja z tego co pamiętam mam 0,62 czyli też nie jakoś super, ale jeszcze nie tragedia ;)

    Aaa i w którym dc robiłaś LH i FSH??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 20:51

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Florka Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze. Przeczytalam sobie historie Anatolki i troche moja przypomina... Prl wysoka od dwoch lat a dopiero ostatnio jeden z lekarzy zwrocil na to uwage. A jak spytalam jednego profesora to powiedzial ze to nie ma znaczenia! Ale nawet jak sie na chlopski rozum wezmie to po cos te normy byly ustalone :)

    http://ovufriend.pl/graph/57aef9fd1fb9096d9105e0590a2805a6
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet mi nie mów, bo ja przepłakałam pół popołudnia, a drugie pół się wściekałam na wszystko i na siebie.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ