X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasi lekarze najczęściej nie dowierzają jak przychodzimy i mówimy, że miałyśmy owulację dzięki ziółkom,sproszkowanym korzeniom i naturalnym wywarom roślinnym.

    My czasami ryzykujemy bez wsparcia z ich strony i wierzymy,że to może się udać bez specyfików na receptę tych, które niektórzy lekarze traktuja jak cukierki.

    Szukam informacji na różnych forach i stronach,
    nawet nie polskich ale fajnie by było gdybyśmy tu miały takie miejsce.

    Są tu fajne dziewczyny, które mają wielka wiedzę. Jakże byłoby miło zobaczyć listę tych, które najpierw próbują naturalnie a w ostateczności decydują się na chemię.


    1734882fhp06t6447.gif

    TABELA CZAROWNIC :-)

    aga. just....1. cykl z DONG QUAI...była soja i zioła na I fazę...
    jeju.........1. cykl z DONG QUAI...był castagnus dwa cykle
    zielarka......1. cykl z maca
    Ania1986......1. cykl z orginalnym skladem z ziolami o.sroki nr 3
    Lithe123......1. cykl z ziołami 1/2 faza
    Kiti..........Następny cykl z DONG QUAI...był castagnus i maca
    Mycha28.......1. cykl z herbatka z lisci malin i nagietkiem w I fazie i pokrzywa w II fazie...zeszly cykl z maca ale tylko kilka dni na poczatku i dziurawcem przez prawie caly cykl
    Weronika86....1. cykl z soja i dong quaiem
    Robotka1......1. cykl z ziołami O.Sroki, dong quai.
    kejti91.....1. cykl z ziolami o. Sroki nr 3
    cherry84.....1.cykl z soja i dong quaiem


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2014, 10:44

    aga.just, zielarka, weronika86, lithe123, mycha28, Czarnula87, Ita, magmiecz1, mrulinka, miszkaaa, Oxalis, Frufru lubią tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APTEKA CZAROWNIC

    http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21 - NATURALNE WSPOMAGACZE

    ZIOŁA

    1.RUMIANEK:łagodzi bóle menstruacyjne, pomaga w eliminowaniu nudności w czasie ciąży, a także przynosi ulgę w napięciu przedmiesiączkowym i bólach migrenowych. zabija bakterie, leczy stan zapalny, zmniejsza skurcze jelit.

    2. KORZEN LUKRECJI reguluje gospodarkę hormonalną i ma właściwości
    przeciwzapalne. Przyspiesza metabolizm, korzystnie wpływa na przewód pokarmowy i leczy dolegliwości żołądkowe (wrzody żołądka i dwunastnicy). Lukrecja jest dobra nie tylko na wysokie ciśnienie krwi, ale także na problemy z nerkami czy sercem. Ponadto wyciąg z korzenia lukrecji jest stosowany jako środek wykrztuśny, który pomaga w leczeniu chorób płuc.

    3. KORZEN IMBIRU jest nie tylko skutecznym lekarstwem na przeziębienie, ale także łagodzi bóle menstruacyjne, mdłości i działa przeciwskurczowo. Poza tym efektywnie walczy z dolegliwościami migrenowymi (zmniejsza częstotliwość ataków) i poprawia krążenie krwi. Mało która z nas wie, że imbir zmniejsza także agregację (zlepianie) płytek krwi, czyli zapobiega powstawaniu zakrzepów.

    4. KORZEN PLUSKWICY GRONIASTEJ łagodzi objawy menopauzy i stymuluje cykl menstruacyjny. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ krążenia, obniża ciśnienie tętnicze, walczy ze stresem i reguluje poziom cholesterolu. Warto dodać, że ziele skrzypu pomaga na kobiece dolegliwości związane z bolesnymi miesiączkami.

    5. ROZMARYN- DZIALA NA OWULACJE, PIEKNE WLOSY ( POTWIERDZONE), wzrost libido

    6. NAGIETEK w I fazie na śluz. Działa przeciwporonnie.

    7. POKRZYWA w II fazie na progesteron

    8. OLEJ Z CZARNYSZKI Nasiona zawierają saponiny (malantynę działającą przeciwbólowo, hederokozyd C) olejki eteryczne zawierające m.in. tymochinon oraz nigellon, gorycz nigellinę i garbniki oraz witaminy: E, biotynę, ß-karoten. Nigellon działa przeciwskurczowo, zaś tymochinon przeciwbakteryjnie. Charakteryzują się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych – zwłaszcza kwasu linolowego.
    Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odpornośc. Można stosować go przy następujących zaburzeniach zdrowotnych:
    alergia, astma, zapalenie oskrzeli, nieżyt tchawicy, krtani i gardła, kaszel, stany zapalne płuc bóle głowy, bóle oczu, zapalenie ucha, bezsennośc, problemy sercowe, bóle stawów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle zębów, grzybica skóry, wypadanie włosów, kaszel, katar sienny, liszaj zwykły przewlekły, łuszczyca, trądzik, brodawki, opryszczka, podatność na infekcje, stany wyczerpania, zakażenia przewodu pokarmowego, depresja, zaburzenia koncentracji, stany nieżytowe układu żółciowego, zastoje żółci, kamica żółciowa, choroby pasożytnicze układu pokarmowego i płciowego, choroba wrzodowa.

    9. DONG QUAI bierze się po @, tylko do owulacji. Wspomaga owulację, zawiera estrogeny

    Co do dong quaia to zasady są takie:

    1.Wziąć pierwszą tabletkę dopiero od dnia w którym nie ma śladu po krwawieniu i plamienie po miesiączce.
    2. Brać najmniejszą dawkę, np zacząć pierwszy cykl po jednej tabletce, kapsułce przez cztery dni.
    3.Popijać mlekiem jeśli się odbija a nawet jak nie odbija się to próbować z mlekiem spożyć.
    4. Można w późniejszych cyklach zwiększyć dawkę do 2 kapsułek a nawet pokusić się o branie do skoku ale po skoku temperatury nie wolno juz brać ale to później :-)
    5. Dong quai działa na endo i na jajeczka ale wiadomo, że nie na każdą tak samo.
    6. WEarto brać donga z rana a gdy dokłada się późńiej druga tabletkę, kapsułkę to brac tak do 16-17, bo może pobudzać i możliwe są kłopoty ze snem.

    10. IZOFLAWONY SOJOWE/SOJA

    11. LUBCZYK wzrost libido

    12. ZIOŁA OJCA SROKI
    Mieszanka przeznaczona jest dla pań mających problemy z płodnością o różnym podłożu, między innymi wywołaną niedoczynnością ciałka żółtego, brakiem owulacji, krótką fazą poowulacyjną, zbyt wysokim poziomem prolaktyny.
    Zioła te leczą również niedoczynność tarczycy, brak równowagi hormonalnej, nieregularne miesiączkowanie, zaburzenie emocjonalne przed miesiączka i w czasie menopauzy .

    Przepis na napar z tej mieszanki ziół jest bardzo prosty, w tym jego dodatkowy geniusz, i nie ma potrzeby go po swojemu udoskonalać.
    W swoich poradnikach ojciec Sroka pisze, żeby łyżeczkę tych ziół sypać na szklankę wrzątku, przykryć i po pół godzinie przecedzić , wypić powoli, nie duszkiem, koniecznie przed snem - wieczorem, kiedy organizm w sposób najbardziej efektywny można stymulować w kwestiach hormonalnych.
    Z obserwacji wielu z nas wynika, że najlepiej sprawdza się picie tych ziół od początku cyklu- czyli od pierwszego dnia miesiączki.

    Oryginalny Sroka to:

    ebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
    koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
    macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
    pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
    dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
    rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
    ruta {Herba Rutae} 20gr
    nagietek {Calendulae flos} 20gr
    nostrzyk {Herba meliloti} 20gr
    Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny.
    Pić szklankę odwaru przed snem.
    mieszankę nr 3 można pić na dwa sposoby :
    1. całe 3 cykle i potem chociaż jeden cykl przerwy lub
    2. pić tylko do owu (jeśli jest pewnosć ze owu była) i potem nic nie pić lub pić zioła na II fazę (w przypadku problemów z progesteronem)

    13. ZIOŁA I/II FAZA

    Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu(wzmacniające prod. progesteronu):
    przywrotnik 40g
    pokrzywa 40g
    krwawnik 40g
    Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie (można na zapas w termosie) ".

    14. PRZEWROTNIK W dawnej medycynie ludowej uważano, że przywrotnik :
    reguluje cykle miesięczne, zmniejsza obfite krwawienia, pomaga łagodzić bóle miesiączkowe oraz niektóre objawy menopauzy, upławy,stany zapalne w obrębie narządów rodnych.
    W II fazie na progesteron.

    15. CASTANGUS
    Wskazania: Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu). Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka). Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

    16. Niepokalanek pieprzowy - Vitex agnus castus
    Vitex stabilizuje gospodarkę hormonalną. Używany do leczenia symptomów PMS-u (z powodu niedostatecznej produkcji progesteronu w drugiej części cyklu), menopauzy, niepłodności, trądziku, dysplazji gruczołów sutkowych, silnych krwawień i skurczy menstruacyjnych, skurczów, endometriozy, migreny. Pomaga ciału osiągnąć naturalną równowagę po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Obecnie uważa się, że lepiej niż inne zioła pomaga przy dolegliwościach PMS. Umożliwia wyrównanie poziomu między progesteronem a estrogenami dając tym ulgę w comiesięcznych dolegliwościach (podenerwowanie, puchniecie, depresja). Sam nie zawiera hormonów czy substancji hormonopodobnych, wpływa jednak na gospodarkę hormonalną pobudzając pracę przysadki i produkcję LH. Preparat pomaga także przedłużyć 2 fazę cyklu. Wpływając na przysadkę, produkcję LH ułatwia produkcję progesteronu i wyregulowanie cykli.
    Niepokalanek oddziałuje poprzez hamowanie wydzielania protaktyny, która produkowana w nadmiarze powoduje zaburzenia owulacji aż do jej blokowania. Spadek w poziomie protaktyny może więc unormować cykle. Niestety nie ma studiów, które udowadniałyby wpływ tego zioła na poprawę płodności. To jak Vitex działa, jego efekty uboczne, wpływ na ciało jest nadal mało poznane. Używaj tej substancji pod ścisłym nadzorem lekarza. Przerwij zażywanie, jeśli jesteś w ciąży.

    17. Pluskwica Groniasta - Black Cohosh (Cimicifuga Racemosa)
    Pluskwica to zioło tradycyjnie używane w rożnych "kobiecych problemach" jak menopauzalne symptomy, bolesne czy nieregularne okresy, PMS, zaburzona płodność. Wspomaga owulację, ale pewne studia medyczne wykazały, że blokuje wydzielanie LH, hormonu powodującego pękniecie dojrzałego pęcherzyka. Inne badania ujawniły, że hamuje wydzielanie estrogenów, jednego z hormonów, który reguluje cykl miesięczny. Istnieje jednak literatura świadcząca, że zioło jest pomocne m.in. w PMS i bolesnych menstruacjach. Z powodu sprzecznych raportów lek powinien być używany z ekstremalną uwagą, szczególnie jeśli pragniesz mieć dziecko.

    Pluskwica działa uspokajająco, przeciwzapalnie, przynosi ulgę w bólach mięśniowych. Zawiera fitoestrogeny (niektórzy podejrzewają roślinne estrogeny o działanie antyrakowe), które łączą się z hormonalnymi receptorami w macicy, piersiach i innych częściach ciała. Black Cohosh zwiększając dopływ krwi do macicy może zmniejszyć intensywność bolesnych skurczy, stabilizować poziom hormonów. Fitoestrogeny mogą przynieść wiele korzyści kobietom cierpiącym na PMS.

    Uwaga: Pluskwica zmniejsza produkcję LH (uważaj jeśli masz bezowulacyjne cykle przez niepękające pęcherzyki). Dodatkowo może przeszkadzać działaniu leków hormonalnych (tabletki antykoncepcyjne, HRT, estrogeny, progesteron). Nie bierz środka jeśli jesteś w ciąży lub karmisz. Nie bierz jeśli masz w rodzinie przypadki raka piersi czy problemy z sercem.

    Nie pomyl Black Cohosh z Blue Cohosh (Caulophyllum thalictroides) od wieków znanym jako induktor porodu, a obecnie czasem sprzedawany jako lek na menstruację. Ostatnie badania pokazały, że środek ten może powodować wady rozwojowe u szczurów. Nie wiadomo czy to samo dzieje się u ludzi, ale ostrożność jest wymagana.

    Efekty uboczne: Podrażnienie żołądka. Wysokie dawki mogą powodować zawroty i bóle głowy, mdłości, niskie ciśnienie krwi, wymioty, bóle kończyn. Skontaktuj się natychmiast z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że przedawkowałaś lek. W przypadku stosowania się do zaleceń pluskwica skojarzona jest z niewieloma lub żadnymi niekorzystnymi efektami.

    Dawkowanie: Środek dostępny w formie płynu. Dawki sugerowane to 20-40 mg dziennie. Nie bierz dłużej niż 6 miesięcy bez przerwy - to silny lek. Jeśli cierpisz na chorobę serca, zanim zaczniesz stosowanie zioła skontaktuj się z lekarzem

    18. Olejek z nasion wiesiołka (Evening Primrose Oil)
    Olejek zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym gamma-linolenowy (GLA) i linolenowy, które mogą być pomocne w leczeniu wielu dolegliwości włączając w to łuszczycę, stany zapalne, trądzik, napięcie przedmiesiączkowe, mastalgię (bolesność piersi), gestozę (tylko pod kontrolą lekarza), podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane. Pomaga także poprawić śluz szyjkowy - zwiększa jego ilość, szczególnie tego typu płodnego ("jak jajko kurze"). Picie dużej ilości wody (czasem to wystarcza, jako że nawadnia odpowiednio organizm, który może prawidłowo spełniać swoje funkcje wydzielnicze) i branie olejku może wyraźnie poprawić produkcję śluzu, który pomaga pozostać plemnikom żywym do 5 dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma bezpośrednich dowodów, tak jak w przypadku guajfenesyny, że może wesprzeć samo zapłodnienie dzięki pomocy w produkcji śluzu. Olejek wydaje się być ratunkiem przy zmianach dysplazmatycznych sutków dzięki poprawieniu absorpcji jodu (minerał często występujący poniżej normy u kobiet z tego typu schorzeniem). Poprzez stawanie na przeszkodzie produkcji prostaglandyn związanych ze stanem zapalnym, GLA może zmniejszyć skurcze menstruacyjne, a także zmniejszyć wrażliwość przedokresową piersi. Wiele kobiet cierpiących na PMS ma jednocześnie niskie stężenie GLA w tkankach. Dzięki poprawieniu funkcjonowania śluzówki macicy może pomóc kobietom, które nie są w stanie zajść w ciążę. Przez poprawę krążenia krwi, GLA może leczyć jedną z podstawowych przyczyn impotencji. W tym wypadku często wiesiołek brany jest z witaminą C i Ginkgo Biloba. Wpływa na gospodarkę hormonalna, potrafi złagodzić mniejsze zaburzenia, przedłużyć drugą fazę cyklu, podwyższa poziom estrogenów. GLA przekształcane jest do substancji podobnych do hormonów zwanych prostaglandynami E1, które maja działanie antyzapalne i mogą także działać w sposób rozrzedzający krew i rozszerzający naczynia krwionośne. Pomaga poprawić funkcjonowanie tarczycy u kobiet z lekka niedoczynnością (niedoczynność może powodować brak owulacji i poronienia).

    Efekty uboczne: Użyty w odpowiednich dawkach nie powoduje efektów ubocznych. Badania nad bezpieczeństwem długoterminowego stosowania wiesiołka są nadal niedostępne. Jakkolwiek od prawie dwóch dekad jest bardzo mało raportów na temat toksyczności olejku.

    Uwaga: Bądź pewna, że kupujesz produkty od znanego producenta - niektórzy mogą umieszczać tanie substytuty - olej sojowy i słonecznikowy. Nie bierz jeśli masz epilepsję. Zalecana jest cierpliwość - czasem efekty widać dopiero w 2-gim cyklu stosowania. Skuteczność działania preparatu poprawia jednoczesne podawanie cynku, magnezu, witamin B6, E, C, PP.

    Dawkowanie: Od 2-6 tabletek dziennie (1500 mg do 3000 mg). Powinien być brany od menstruacji do owulacji, bo olejek może powodować skurcze maciczne w ciąży. Zamiast olejku z wiesiołka możesz brać olejek z nasion lnu po owulacji z racji, że nienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne dla zdrowia. Ten środek może być brany podczas ciąży.

    19. Robitussin®, Guajazyl®
    Środki zawierają substancję zwaną guajfenezyną (ważne w przypadku Robitusinu, bo są różne wersje tego preparatu). Są często kupowanymi bez recepty syropami na kaszel. Choć nie jest to udowodnione przez lekarzy, niektórzy uważają, że pomagają poprawić śluz szyjki macicy, a przez to zajść w ciążę. Rozcieńczają śluz szyjkowy (NIE ZWIĘKSZAJĄ OGÓLNIE JEGO ILOŚCI), a w związku z tym pomagają plemnikom podróżować w głąb macicy i jajowodów. Nie ma dowodów klinicznych, że guajfenezyna może pomagać w zajściu w ciążę, czy że kobieta potrzebuje "rozcieńczać" śluz.

    Uwaga: upewnij się ze środek, który kupujesz nie zawiera dextromethorphanu, może być szkodliwy dla rozwijającego się płodu.

    Efekty uboczne: Zwykle dobrze tolerowane, jakkolwiek mogą powodować senność, ból głowy czy brzucha.

    Dawkowanie: 3-4 łyżeczek od herbaty dziennie przez 3-4 dni poprzedzające owulację. Nie ma sensu zbyt wcześnie zaczynać zażywania.


    20. Aletra Lecznicza - False Unicorn Root (Aletris Farinosa)
    Używana do leczenia bolesnych miesiączek, braku menstruacji, endometriozy, nierównowagi hormonalnej, niepłodności, mdłości w ciąży, cyst jajników, zagrożenia poronieniem. Tonizuje układ rozrodczy, szczególną rolę odgrywa przy zachodzeniu w ciąże i w samej ciąży. Ma normalizujący wpływ na jajniki. Używany przy niepłodności związanej z nieprawidłowym wzrostem pęcherzyków Graafa. Zmniejsza ból owulacyjny i suchość w pochwie. Niektórzy specjaliści ostrzegają, aby nie brać zioła zanim nie zdecyduje się na ciążę!

    Uwaga: Nie przekraczaj dawki - zbyt duże powodują uderzenia gorąca, podrażnienie żołądka i nerek, zaburzenia widzenia i wymioty.

    21. CZARNY GŁÓG Wspomaga cyrkulację krwi w macicy

    22. KONICZYNA CZERWONA równowaga hormonalna


    23 Aletra lecznicza- Dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego, hormony płciowe

    24, Majeranek Środowisko pochwy, błona śluzowa

    25. Tribulus terrestris Jakość nasienia, potencja, libido

    26. Lukrecja
    Inna nazwa: glycyrrhiza glabra. W lukrecji znajdują się izoflawony. Te substancje pochodzenia roślinnego wykazują właściwości zbliżone do właściwości estrogenu. Lukrecja jest polecana kobietom, których organizm nie tworzy środowiska sprzyjającego plemnikom. Poza tym lukrecja zwiększa libido, jest więc swoistym afrodyzjakiem.

    27. Liście maliny czerwonej
    W liściach maliny czerwonej znajduje się fitoprogesteron, który wspomaga działanie organizmu kobiety w drugiej fazie cyklu oraz przeciwdziała poronieniom.

    28. Serdecznik pospolity
    Działa tonizująco na narządy rodne, łagodzi bóle miesiączkowe i wzmacnia ścianki macicy. Zmniejsza ryzyko wczesnego poronienia i daje szanse na właściwy rozwój ciąży.

    29. Anyż
    Owoce anyżu wzmagają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają pracę całego przewodu pokarmowego. Działają mlekopędnie, co ma duże znaczenie dla wielu matek karmiących.
    Anyżu jako przyprawy używamy przede wszystkim do wypieku pierników i innych ciast. Kilka mielonych ziaren można dodać do mleka lub białej kawy pitej na śniadanie, co skutecznie obudzi cały nasz organizm, ale nie więcej, gdyż ziele działa pobudzająco na mózg, rdzeń kręgowy i cały wegetatywny system nerwowy.

    30. Mastodynon
    Zaburzenia cyklu miesiączkowego i/lub niepłodność związana z niewydolnością ciałka żółtego. Zespół napięcia przedmiesiączkowego (bolesność piersi, zaburzenia równowagi emocjonalnej, obrzęki, bóle głowy). Łagodne rozrosty tkanki łącznej piersi (mastopatia włóknistotorbielowata).

    31. Hormeel SN (krople)-Wskazania: Zaburzenia miesiączkowania (bolesne miesiączki, nieregularne cykle, obfite krwawienia), wspomagająco w leczeniu niepłodności kobiet; regulacja czynności układu hormonalnego.

    Dawkowanie: Doustnie. 10 kropli 3 razy dziennie.


    32. PŁYN LUGOLA
    jesli wchlonie si do 10hr to niedobor jest bardzo duzy, jesli wchlonie sie od 10-18hr to sredni, powyzej 18hr suplementacja nie jest potzrebna.

    33. PLASTRY BOROWINOWE

    Gotujeie wodę w dużym garnku do wrzenia,wyłączacie, czekacie 3 min, wkładacie plasry w folii żeby się nagrzały ok 10 min. W tym czasie szykujecie łóżko:-) Rozkładacie koćc,gruby, tak żeby się nim zawinąć. Na koc musicie dać folie,borowina brudzi. Folia malarska sporzywcza albo rozcięty wór na śmieci - ważne jest to że ma być jej na tyle żeby się zawinąć. Bierzecie plaster wyciągacię z folii i kladziecie tak żeby wam po tyłek siegnął i kładziecie sie na nim, a na okolice jajników i macicy dajecie drugi plaster i zawijacie się w folie i koc. Leżakujecie 20 min.

    Trzeba kupić w aptece plastry borowinowe. W opakowaniu masz 5 szt koszt ok. 15 zł. Należy wykonać minimum 10 okładów po rząd. Na jeden okład zużywa się dwa plastry- dajecie na podbrzusze w okolice jajników i łona, a drugi na tzw.krzyż.

    Dokładnie trzeba to zrobić tak:
    Podgrzewasz wodę w dużym garnku który zmieści plastry borowinowe
    Wkładasz plastry na ok. 10 min do odstawionego z ognia garnka(nie gotujesz:-)
    W międzyczasie przygotowujesz sobie gruby koc, który musisz rozłożyć tak aby się nim zawinąć w okolicach okładów.
    Na koc rozłóż folię lub fizelinę( borowina brudzi)
    Wyciągasz plastry, rozcinasz folię(każdy jest w nią zapakowany co ułatwia podgrzanie)
    Siadasz gołym tyłkiem na koc z folią i podkładasz jeden plaster do pośladków i kładziesz się(plaster powinien znajdować się na odcinku lędźwiowo krzyżowym)
    Drugi plaster kładziesz na podbrzusze we wspomnianych wyżej okolicach.
    Zakrywasz kawałkiem foli i opatulasz się kocem.
    Wystarczy 20 min takiego leżenia. To jest optyalny cza na to aby wszystkie dobroczynne składniki poprzez skórę wchłonęły się do środka.

    34. zioła na ENDOMETRIOZĘ. Przeciwzapalne i antyzrostowe. Od lekarza dostałam, ale chyba pokrywaja się z którymiś od O.Sroki + OSTROPEST PLAMISTY.

    Zmieszać po 50g ziół:

    Szyszka chmielu
    Ziele przywrotnika
    Krwawnika
    Nostrzyka żółtego
    Liść ruty
    Kwiat lawendy
    Nagietka
    Owoc róży
    Kłącze tataraku

    Zalać 1 szkl wrzątku obfitą łyżkę ziół odstawić na 3 godz. Pić 3 x dziennie
    Po pierwszej porcji zrobic 7 dni przerwy
    Po drugiej porcji 12 dni przerwy


    Pomagają też mielone ziarenka ostropestu
    Spożywać 3 łyżeczki dziennie z jogurtem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 22:58

    jeju, weronika86, Myszka-Minnie, Doris-83, mycha28, Czarnula87, kiti, Sansivieria, Gosiacu, magmiecz1, Nina86, miszkaaa, Oxalis, Frufru, Susanne lubią tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APTEKA CZAROWNIC CD.

    WITAMINY

    Cynk Reguluje gospodarkę hormonalną i ułatwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Cynk zawierają pestki dyni, czerwone mięso, ryby i owoce morza, pełnoziarniste pieczywo pszenne, rośliny strączkowe. Uwaga! Cynk poprawia też jakość nasienia u mężczyzn.

    Witamina A. Sprzyja zachowaniu równowagi hormonalnej, a także wytwarzaniu śluzu płodnego. Źródłem witaminy A są m.in.: marchew, pomidory, buraki, papryka, szpinak, sałata, morele, borówki, maliny.

    Kwas Acetylosalicylowy
    Czyli niska dawka aspiryny (do 81 mg na tabletkę) wydaje się przynosić dużą zasługę dla poprawy płodności. W Polsce można zakupić preparat o nazwie Acard® (75 mg). Jeśli podejrzewasz się o poronienia, jeśli poroniłaś w przeszłości, zapytaj lekarza o tę formę leczenia. Niektóre typy poronień związane są ze słabo rozwiniętą śluzówką macicy. Inne z obecnością antyciał antyfosfolipidowych. Są to białka, które związane są problemami krzepliwości. Mogą prowadzić do powtarzających się poronień. W takich wypadkach istnieje zmniejszony dopływ krwi do rozwijającego się zarodka z powodu zbytniej krzepliwości krwi. Aspiryna redukuje ryzyko zakrzepów. Poprawia jakość śluzówki macicy, dopływ krwi do jajników i macicy. Dzięki temu wspomaga pracę układu rozrodczego, w tym wzrastanie pęcherzyka z dojrzewającym jajeczkiem wewnątrz.

    Witamina B6 (Pirydoxyna)
    Przeciwdziała kobiecej niepłodności. Wraz z innymi witaminami z grupy B przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego. Pomaga w PMS-ie, depresji, dysplazji piersi. Umożliwia utrzymanie w równowadze hormonów i całego układu immunologicznego. Wydłuża drugą fazę cyklu - leczy tzw. niedomogę ciałka żółtego, jedną z przyczyn niemożności zajścia w ciążę. Faza lutealna powinna trwać ok. 14-16 dni. U niektórych kobiet długość ta wynosi 11-12 dni i nie uważa się, że jakakolwiek forma leczenia jest potrzebna (zależy to od wyników dotychczasowych prób zapłodnienia). Defekt lutealny objawia się w momencie, gdy druga faza cyklu trwa jedynie 10 lub mniej dni. Można go wykryć dzięki mierzeniu podstawowej temperatury ciała (może potrwać kilka miesięcy zanim odkryje się nieprawidłowość), USG dopochwowym wykonanym w celu ustalenia owulacji. Jedną z metod leczenia jest suplementacja gestagenna, inną witamina B6. Niektóre kobiety uważają, że przyjmowanie środka zmniejsza symptomy PMS. Szczególnie sprawdza się to u tych cierpiących na mastodynię (ból piersi), bądź mastalgię (ból plus obrzęk piersi). Witamina ułatwia wątrobie usuwanie nadmiaru estrogenów z ciała. Dodatkowo podnosi poziom progesteronu i asystuje w produkcji serotoniny, neuroprzekaźnika, który poprawia nastrój. Dzięki regulacji poziomu hormonów wpływa na poprawę skóry ze zmianami trądzikowymi. Szczególnie pomocny jest tu przy wypryskach przed menstruacją czy menopauzą.

    L-karnityna: odgrywa kluczową rolę w metabolizmie energetycznym plemników. Wiele badań naukowych wykazało, że karnityny odgrywają ważną rolę w funkcji plemników wpływając na ich ruchliwość plemników, morfologię, stężenie i ilość. L-karnityna może również przyczynić się do ochrony plemników przed negatywnym wpływem wielu wolnych rodników.

    L-Arginina: jest istotnym aminokwasem mającym wpływ na jakość i zdrowie nasienia, wykazano w licznych badaniach, jej wpływ na zwiększenie ilości i ruchliwości plemników.

    Cynk jest istotny w procesie produkcji nasienia. Poprawia gęstość komórkową spermy, wzrost liczby komórek szybko poruszających się plemników, wzrost poziomu testosteronu, który jest kluczowy dla spermatogenezy. Niedobór może powodować impotencję, bezpłodność i niską liczbę plemników.

    Selen: jest silnym przeciwutleniaczem. Zbyt niska podaż selenu w pożywieniu jest związana ze słabą ruchliwością plemników.

    Witamina B12: bierze udział w dojrzewaniu komórek i syntezy DNA. Niedobór witaminy B12 jest związany ze zmniejszeniem liczby plemników i ruchliwość, zatem do zwiększenia witamina B12 jest niezbędna do poprawy jakości nasienia.

    Witamina C: jest przeciwutleniaczem występującym w plazmie nasienia. Może zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników oraz zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Suplementacja
    witaminą C poprawia jakość spermy palaczy.

    Witamina E ma działanie antyoksydacyjne, przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia spermy i może zwiększyć zdolność plemników do połączenia z komórką jajową. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który przyczynia się do zmniejszenia ilości wolnych rodników.

    Glutation: ma kluczowe znaczenie dla obrony plemników przed działaniem wolnych rodników, chroni przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Niedobór glutationu zaburza ruchliwość plemników.

    Koenzym Q10: działa jako przeciwutleniacz. Badania wykazały korelację między koenzym Q10 i zdrowym poziomem nasienia.

    Kwas foliowy: odgrywa ważną rolę dla rozwoju i podziału komórek. Badania sugerują, że suplementacja kwasu foliowego wraz z cynkiem poprawia zdrowie plemników.

    Witamina D3: pomaga w produkcji hormonów płciowych u mężczyzn. Ostatnie badania wykazały, że poziom witaminy D3 u mężczyzn odpowiada bezpośrednio za jakość spermy. Suplementacja witaminy D może zwiększyć poziom testosteronu, który ma wpływ na męską płodność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2014, 22:25

    jeju, mycha28, Czarnula87, kiti, miszkaaa, Oxalis, Susanne lubią tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to już historie znam. Ja od października 2012 do grudnia 2012 castagnus, później tylko wspomagacze typu len i wiesiołek itp. a teraz pierwszy cykl z dong quaiem. Biorę co prawda metformax ale zapisany przez panią dr. lek. rodzinnego :-) Zobaczymy co będzie :-) Aguś zyczę Ci aby szybko się udało :-)

    ZIELARY:
    1. aga. just...1. cykl z DONG QUAI...była soja i zioła na I fazę
    2. jeju...........1. cykl z DONG QUAI...był castagnus dwa cykle....
    3.zielarka.... 1. cykl z maca

    Czekam na resztę dziewczyn :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 08:55

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz zielone! mam!mam! grasz w zielone? gram! gram! :-D

    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2014, 10:44

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gram w zielone, chce zielone!

    Z ziół to ciągle popjam melisę, teraz też pokrzywę. Zakupiłam mniszek lekarski i ostropest plaminsty na wątrobę.
    Podczas 2 lat kp ziółka na karmienie. Wtedy nawet herbaty nie piłam, bo mi nie smakowała. Teraz piję od święta i w gościach :P

    jeju lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dzięki <3 Starszny raptus jestem jak już wiesz, co chce wszystko na JUŻ i na TERAZ. Brak mi pokory. Choć chyba z każdym cyklem i każdą porażką mam jej ciut więcej.

    jeju, StaraczkaNika lubią tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś z czasem to samo przychodzi, widziałabyś mnie tu w pierwszym cyklu :-P

    Ja popijam teraz rumianek i miętę, pokrzywę tez od czasu do czasu ale powiem Ci, że własnie dostrzegłam, że po tych ziółkach lepiej sie czuję a meliskę popijam na moje nerwy :-)

    No tak...to tak jak ja ze zbozówką w gościnę biegam :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 28 lutego 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć teraz wspieram sie luteiną, jestem zapalona wyznawczynią naturalnych metod i specyfików.
    Od dziś biorę macę :)
    Szukam czegoś co skutecznie wesprze estrogen w pierwszej fazie następnego cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 21:58

    jeju lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarka - maca na co pomaga? Słyszałam o niej, ale jakoś nie wgłębiałam się w temat.
    Na estrogen właśnie dong.

    jeju lubi tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Zielarka - maca na co pomaga?
    Na wszystko :D

    jeju lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok. Sprawdzę sobie

    jeju lubi tę wiadomość

  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako że medycyna konwencjonalna nie poradziła sobie z moimi dolegliwościami czyli stan zapalny i bakterie e.coli i enerococus f. dziś zaopatrzyłam się wczoraj w "czarcie żebro" i dziś była w nim kąpiel do tego we wtorek zaczynam kurację http://melisamed.co.uk/gong-jing-zapalenie-pochwy-rzesistek-pochwowy-nadzerka-szyjki-macicy-torbiel-miesniaki-macicy-p-1038.html
    Jako że po mojej sztucznej menopauzie nie mogę wrócić do normy i nie mam nadal @ od dziś zaczęłam pić malwę czarną oby się coś ruszyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 22:53

    jeju, Anna255 lubią tę wiadomość

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 1 marca 2014, 03:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajnie, że zajrzałyście, dopisać Was do listy? Zielarka, Malinka fajnie, że zajrzałyście.

    "czarcie żebro"----aż mnie przeszedł dreszcz..brrrr....zaraz spojrzę co to, ale przyznam, że metody są zaskakujące a nazwy jeszcze bardziej.

    Maca właśnie pomaga w wielu sprawach, kobietom troszkę podnosi libido i pomaga rosnąć endometrium w pierwszej fazie.
    Podkręca obroty w organizmie :-D
    Jeśli będę tak mocno reagować w kolejnym cyklu na dong quaia, to przejdę na macę od początku cyklu i dong quai jedynie jak nie będzie owulacji.




    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki a slyszałyscie może że na estrogen w I fazie dobra jest herbatka z liści maliny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 08:04

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie się dopiszę ;)

    ZIELARY:
    1. aga. just...1. cykl z DONG QUAI
    2. jeju........1. cykl z DONG QUAI
    3. zielarka.....maca


    Liściach malin...mam je w domu, muszę wrócić do ich picia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 08:14

    jeju lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha ta mieszanka I faza ma właśnie w składzie liście malin, więc pewnie coś jest na rzeczy :)

    jeju, mycha28 lubią tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEŃ DOBRY!

    No wreszcie udało mi się dostać do komputera :-)
    Wpisujcie się wpisujcie i damy na pierwszą stronkę, żeby każda mogła zajrzeć. Żeby nie szukać później:-)
    Zostawimy tabelkę na pierwszej stronie jakby co :-)
    Co u Was? Jak spałyście?
    Mam problem, bo temperatura mi spada więc to raczej nie owulacja i nie wiem czy brać dalej dong quaia czy się wstrzymać kilka dni i poobserwować temperaturę a później w razie czego podejść jeszcze raz...chyba tak byłoby najlepiej, prawda? Za szybko go wziełam najprawdopodobniej ale mam nauczkę. Pozdrawiam i zaglądam dziś od czasu do czasu.

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3067 1303

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju poczekaj do jutra. Jak spadnie temp to tylko próba i możesz z dongiem walczyć dalej.

    jeju, kasiulek1201 lubią tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślę Aguś ale niech mi żołądek wydobrzeje do końca i niech się sytuacja ustabilizuje...powoli teraz :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ