X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Wercia a jak jak mam brac od ktorego dnia cyklu do ktorego? czy mam brac po 1 tabletce do skoku?

    Ania poradzilabym ci tylko 1 tabletka przez 4 dni od 8-12dc jesli masz w miare normalne cykle.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Wera,córa ma 5 lat :D
    Wysyłam zaproszenie.
    Dziś 4 dzień donga.
    Jesli masz w miare normalne cykle to nie bierz juz od jutra.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Dla planujacych dzieci!!!
    ________________________________________


    Twoje ubrania:

    Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.

    Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.

    Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami.
    ________________________________________
    _____________

    Przygotowanie do porodu:

    Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.

    Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.

    Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.
    ________________________________________
    ______________

    Ciuszki dziecięce:

    Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90
    stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
    Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego? ________________________________________ ______________ Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. ________________________________________ ______________
    Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. ________________________________________ ______________
    Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. ________________________________________ ______________ Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. ________________________________________ ______________
    Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. ________________________________________ ______________
    W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. ________________________________________ ______________
    Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

    usmialam sie jak nie wiem :D czysta prawda raczej :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie bierzcie za duzo donga w pierwszym cyklu ( nie chodzi mi tu o starczke bo to ewenement jest i aga :D ja w pierwszym cyklu na dongu wzialm 8 tabl w dwa dni, w drugim cyklu wzielam 2 tabl 4 dni czyli rowniez 8...w tym cyklu wzielam duzo wiecej plus soja plus metformina i mam tragedie, dawno nie mialam tak paskudnego wykresu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarka juz przestan brac donga od jutra a Ania po 1tabl dziennie od 8-12dc. Koniec kropka, sluchac sie baby!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Patryk przyszedl do mnie przed chwile zlapal za cyce, pocalowal w policzek...a jak sie usmiechnelam to mowi tak : dobra zrobilem swoje a teraz lec kup mi nowa gre na ps4! no zesz kurwa :D normalna k...wa meska :D

    lenka123321, Ania1986 lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak,ale temp. nie mierze

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka123321 wrote:
    tak,ale temp. nie mierze
    lenka a z jakiego powodu?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roznie wstaje nie zawsze mam czas na to i przeziebiona bylam na poczatku cyklu wiec nie bylo sensu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Zielarka juz przestan brac donga od jutra a Ania po 1tabl dziennie od 8-12dc. Koniec kropka, sluchac sie baby!
    tak jest!! a jak ja teraz mialam owulke w 10-11 dc to moze jednak wziasc szybciej co?np zaraz po @ przez 4 dni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 18:15

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie sie tyczy druga faza z rozpiski dla staraczek, czyli jeszcze dwójeczka dzieci i ciuchy ciążowe będą codziennością :D

    Ok, od jutra odstawiam donga.
    Tak dla jasności, w następnym cyklu brać go tak samo czyli po ustaniu @ przez 4 dni 2 tabletki? Czy przez 4 dni po @ po 1 tabletce?
    I tak dopytam jeszcze dlaczego trzeba brać go tylko 4 dni a nie do owu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 18:29

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    a własnie o jakiej Ty porze bierzesz donga?
    Rano, razem z kupką witamin i innych suplementów :D :D :D

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka123321 wrote:
    w poprzednim cyklu mialam tak ze po okresie mialam plamienia i z tych plamien zrobilo sie normalnie krwawienie ktore trwalo 10 dni pozniej znowu plamienia obfite i 3.4 dni krwawienia.
    To może byc zbyt wysoka prolaktyna, mój gin mówi, że to najczęstsza przyczyna plamień/krawawień w cyklu. Zbyt dużo prolaktyny ubezpładnia kobietę.

    aga.just lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    To może byc zbyt wysoka prolaktyna, mój gin mówi, że to najczęstsza przyczyna plamień/krawawień w cyklu. Zbyt dużo prolaktyny ubezpładnia kobietę.

    to ja sie wybiore do gina,robic te badania??

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    tak jest!! a jak ja teraz mialam owulke w 10-11 dc to moze jednak wziasc szybciej co?np zaraz po @ przez 4 dni?

    mozesz tak zrobic aniu, tylko zeby juz nawet nie plamic. Ale nie bierz wiecej niz 4 dni, powaznie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Do mnie sie tyczy druga faza z rozpiski dla staraczek, czyli jeszcze dwójeczka dzieci i ciuchy ciążowe będą codziennością :D

    Ok, od jutra odstawiam donga.
    Tak dla jasności, w następnym cyklu brać go tak samo czyli po ustaniu @ przez 4 dni 2 tabletki? Czy przez 4 dni po @ po 1 tabletce?
    I tak dopytam jeszcze dlaczego trzeba brać go tylko 4 dni a nie do owu?

    Zielarka nie ma przeciwskazania aby brac go 4 dni czy do owulacji, ale jesli na mnie 4 dni po 2 tabletki dziennie podzialaly baaardzo mocno to na was z owulacjami branie do skoku moze byc za duzo. Po prostu boje sie wam pozwalac brac do skoku. albo po jednej dziennie do skoku.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie mogą być tego efekty uboczne dla zdrowia lub ewentualnej ciąży?
    Chyba nie piszą na opakowaniu dawkowania, które może zaszkodzić?

    FITop1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Jakie mogą być tego efekty uboczne dla zdrowia lub ewentualnej ciąży?
    Chyba nie piszą na opakowaniu dawkowania, które może zaszkodzić?
    Zielarka to sa estrogeny, dla ciazy do 8ego tygodnia- zabojcze- dziala silnie poronnie. Namiar estrogenow: moga sie pojawic zmiany nastrojow, robienie sie cyst rowniez. i wiele wiele innych duuuzo ciezszych. Dlatego ja juz nie ryzykuje, zle zrobilam z wieksza dawka i mi wszystko zablokowalo. Staraczka bierze ogromna dawke, ale ona nie reague na clo, nie reaguje wogole na male dawki. W jej przypadku duza dawka podzialala- ma owulke :D u mnie zaburzyla wszystko o co walczylam od czerwca tamtego roku, czekam jezszce 4 dni i wywoluje luteina, nie mam jej zawiele, ale powinno wystarczyc.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bede dzisiaj caly wieczorek bo jednak mu kupilam te gre :) hahahaha tylko musze sie wykapac i ogolic nogi bo przebija mi wlosie juz dzinsy :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest jest tez 100% czy cos sie stalo przez potrojna dawke donga czy przez metformine...raczej sklaniam sie do metforminy...14dc szykowalam sie do owulki- czulam to, jestem bardzo wsluchana w swoj organizm, plus szyjka, sluz i bole jajorow ...i...wzielam metf i dupa od razu zmiana sluzu na nieplodny, szyjka sie zamknela...dao mi to do myslenia odstawilam na 2 dni...znow donga i znow piekny rozciagliwy sluz itd ale dziewczyny namawilay mnie na powrot to metf i wzielam znowu i znow powtorka z rozrywki! :( teraz od 2 dni nie biore metf, znow zaczelam czuc sie dobrze i znow wraca plodnosc...chyba to nie lek dla mnie. jakby raz sie zdarzylo, no to ok..ale dwa razy to za duzy zbieg okolicznosci. Wystarczy ze jestem na diecie i chudne, wyrzucam lek do smieci i nie slucham zadnych ALE od nikogo

    aga.just lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ