X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czy w przyszłym cyklu mogę brać np jedną tabletkę dziennie przez parę dni? czy nawet taka dawka będzie za duża?
    Czyli teraz ta ilość, którą brałam też była za duża?

    Nie może działać poronnie ilość podana na opakowaniu i przecież nie było jeszcze owulacji więc nie ma co się ronić. Jeśli odstawię dong w odpowiednim czasie(np jutro już nie wezmę) nie wezmę też zbyt dużej dawki to nie powinno nic się stać.
    Mam kłopoty z cienkim endo, myślałam, że dong pomoże właśnie w tym.

    aga.just lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia a bedziesz donga brac jeszcze?

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Ok, czy w przyszłym cyklu mogę brać np jedną tabletkę dziennie przez parę dni? czy nawet taka dawka będzie za duża?
    Czyli teraz ta ilość, którą brałam też była za duża?

    Nie może działać poronnie ilość podana na opakowaniu i przecież nie było jeszcze owulacji więc nie ma co się ronić. Jeśli odstawię dong w odpowiednim czasie(np jutro już nie wezmę) nie wezmę też zbyt dużej dawki to nie powinno nic się stać.
    Mam kłopoty z cienkim endo, myślałam, że dong pomoże właśnie w tym.
    DONG BARDZO pomaga ptzy cienkim endo, jak najbardziej, mowi tylko, aby nie brac np po 4 dziennie bo to za duzo. Teraz wzielas wystarczajaco, od nastepnego cyklu sproboj po jednej dziennie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Wercia a bedziesz donga brac jeszcze?

    Tak, nie mam wyjscia :) tylko dzieki niemu mialam owulki i miesiaczki jak soja przestala dzialac. wzielam wczoraj i dzis po odstawieniu metforminy. Niestety skonczyly mi sie a sklep w ktorym sie zaopatrywalam u nas w miescie juz nie ma na stanie donga, wiec musze dopiero w poniedzialek zamowic nowe opakowanie z neta i ok 3-4 dni na przesylke.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Ok, czy w przyszłym cyklu mogę brać np jedną tabletkę dziennie przez parę dni? czy nawet taka dawka będzie za duża?
    Czyli teraz ta ilość, którą brałam też była za duża?

    Nie może działać poronnie ilość podana na opakowaniu i przecież nie było jeszcze owulacji więc nie ma co się ronić. Jeśli odstawię dong w odpowiednim czasie(np jutro już nie wezmę) nie wezmę też zbyt dużej dawki to nie powinno nic się stać.
    Mam kłopoty z cienkim endo, myślałam, że dong pomoże właśnie w tym.
    Niestety dong nawet w tak malych ilosciach dziala poronie po zagniezdzeniu sie zarodka, zwieksza ilosc estrogenow tak jak dzieje sie przed miesiaczka lub w jej trakcie ( dlatego tempka spada), wiec sztucznie wywoluje krwawienie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam ten http://ekozdrowie.abc24.pl/?kat=29218&pro=316700

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebujemy estrogenow w ff do rosniecia pecherzykow i do ich pekania, nastepnie wlacza sie produkcja progesteronu przez cala fl...jak organizm zda sobie sprawe, ze dzidzi nie ma zwieksza ilosc estrogenow ( dlatego czasami dziewczyny maja wieksza chec na seks przed sama miesiaczka lub w trakcie, niektorym pojawia sie nawet sluz rozciagliwy na dzien przed @)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet gdy sie go odstawi przed owu to nadal działa aż do @?

    W przyszłym cyklu brać go do owu czy też ok 4 dni?

    FITop1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    ja mam ten http://ekozdrowie.abc24.pl/?kat=29218&pro=316700

    Bede kupowac z amazona wlasnie identyczny :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    niektorym pojawia sie nawet sluz rozciagliwy na dzien przed @)
    U mnie tak jest i chcicę w czasie @ też mam(wstyd pisać...)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Nawet gdy sie go odstawi przed owu to nadal działa aż do @?

    W przyszłym cyklu brać go do owu czy też ok 4 dni?

    Nie, wtedy juz nie, nie byloby wtedy sensu brac go przy staraniach :)
    Zielarka jesli nie czujesz sie zle po nim ani zbyt sennie to dawka powinna byc w porzadku po 2 dongi 4 dni, ale jesli chcesz brac do owulacji to lepiej po jednej dziennie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy mniej wiece wyjdzie ci ta sama ilosc donga, bo albo 4 dni po 2 tabsy albo do owulki, wiec jesli zaczniesz np 7dc do owulki ( nie wiem kiedy masz zazwyczaj ale jesli ok 14/16dc) to dawka bedzie identyczna ale delikatniej przyjmie ja organizm moim zdaniem. A nie zauwazylas u siebie mega otwartej szyjki na dongu> w pierwszym cyklu jak wzielam az 6 tabsow w jeden dzien ( zle doczytalam) to szyjka mi sie tak otwarla ze myslalam ze sie wywroci do gory nogami jak rekaw :D hahahahah

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    U mnie tak jest i chcicę w czasie @ też mam(wstyd pisać...)

    Ja mam identycznie :D jak mam mega chcice 2-1 dni przed spodziewana @ to juz wiem ze z dzidzi nici :) haha a w okres to az szkoda gadac :D az mnie skreca :D ale nie moge w trakcie :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka a ty zawsze masz tak piekne naturalne cykle? co jest u ciebie nie tak? bo jak patrze na twoje cykle to az mi zal dupe sciska :D ksiazkowe :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i jeszcze jedno pytanko do zielarki :D kochacie sie tez po skoku? bo cos mam przeczucie ze zle celujecie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    U mnie tak jest i chcicę w czasie @ też mam(wstyd pisać...)
    sama nie jestes z tą chcica ja dzis latam za moim jakbym ruje miała hehehe zawsze mam chcice w czasie @(juz nawet podejzewalam czy czasem nie jestem pofisiowana i nie mam plodnych w czasie @ ze mam takie mega libido)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz planuje sie gzic rano ;P

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    sama nie jestes z tą chcica ja dzis latam za moim jakbym ruje miała hehehe zawsze mam chcice w czasie @(juz nawet podejzewalam czy czasem nie jestem pofisiowana i nie mam plodnych w czasie @ ze mam takie mega libido)
    to od estrogenow :) norma widocznie :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mam takie cykle, raczej z wyraźnym skokiem, równymi temperaturami, klarownym objawem śluzu i szyjki(gdy ją obserwuję, ale teraz myślę, że nie ma potrzeby).
    Niestety miewam też plamienia przed i po miesiączce, gdy zachodziłam w bezproblemową pierwsza ciążę nie miałam ich, potem po porodzie pojawiły się i rok temu poroniłam, na początku poronionej ciąży okazało się, ze moje endo ma w terminie @ tylko 6 mm, a byłam już wtedy w ciąży.
    Badania po poronieniu potwierdziły, że nadal jest to nieszczęsne 6 mm i nie wiem czy to czasem nie było powodem straty ciąży...

    Co do czasu współżycia to dwukrotnie gdy podjęliśmy starania o ciążę zachodziłam z serduch dwa, jeden dzień przed skokiem więc chyba jednak celujemy dobrze. W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem, w drugą-w drugim cyklu.
    Gwoli wyjaśnienia ten cykl jest pierwszym w którym sie staramy/niestaramy, wcześniej brałam leki od dermatologa i nie mogłam się przy nich starać, pisałam o tym wielokrotnie ale tu chyba wszyscy sa tak nastawieni na starania, że nawet nikt tego mojego pisania nie zauważał, wszyscy trzymali kciuki za zielonkę w cyklach w których po prostu nawet w ciążę zajść nie mogłam bo unikaliśmy poczęcia :D :D :D nie notowałam też serduch.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 21:23

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz też się nie "staramy", po prostu popuszczamy sobie, miło jest nie patrzeć czy można czy nie ;)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    FITop1.png
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ