X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wypadające włosy
Odpowiedz

Wypadające włosy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko najlepiej zapytaj swojego lekarza. Pamiętam, że mi dietetyczka też zalecała picie pokrzywy (akurat na coś innego niż włosy) chociaż wiedziała, że staraliśmy się o dziecko, więc raczej żadnych przeciwwskazań nie było. No ale może przy procedurze na te parę dni warto odstawić, Twój lekarz prowadzący powinien rozwiać Twoje wątpliwości.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z moimi wypadającymi włosami udaje się do specjalisty. Trycholog ;-) babeczka wydaje się konkretna, ma sporo potwierdzonych przypadków gdzie pomogła w naprawdę beznadziejnych przypadkach.
    Z dziwnych pytań padło: kiedy się pani ostatnio odrobaczała. Pasozyty ty jedna z przyczyn nadmiernego i niezdiagnozowanego spadku żelaza i wypadania włosów.

    Sandramome lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up ...

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 5 września 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że włosy wypadają przez hormony. 6-8tc wypadały garściami, potem przestały, 2 tyg po zabiegu znowu zaczęły wypadać i od tygodnia mam pełną szczotkę przy czesaniu :(

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 5 września 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odkryjecie jakiś cudowny specyfik który można brać w ciąży to dajcie znać, bo u mnie też dramat!

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 5 września 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Jak odkryjecie jakiś cudowny specyfik który można brać w ciąży to dajcie znać, bo u mnie też dramat!
    Na razie mogę polecić odżywkę Schwarzkopf w sprayu, po której łatwo się rozczesuje włosy, bez szarpania. Ja mam długie włosy i bardzo się plączą. Po tej odżywce jest o niebo lepiej. Pani w aptece poleciła mi ampułki do wcierania radical albo seboradin, ale nie testowałam jeszcze

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dramat / to mało powiedziane :( zatykam odpływ, włosy garściami - moim zdaniem mam prześwity :(
    Hormony -ale które ? Progesteron ??
    Mi poleciało żelazo i tsh skoczyło - może to ?
    Zwalam też na steryd (choć juz nie biorę).
    Uzywam produktu aptecznego (szampon i wciera), Wax maska do wypadających :(
    Wit b, żelazo, biotynę
    Pokrzywa do picia czasem :(
    Zero poprawy
    Ogólnie załamka :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy one wypadają od progesteronu ?? Wiecie może co to powoduje ? Mi nigdy w życiu nie wypadały :(

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 września 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Dramat / to mało powiedziane :( zatykam odpływ, włosy garściami - moim zdaniem mam prześwity :(
    Hormony -ale które ? Progesteron ??
    Mi poleciało żelazo i tsh skoczyło - może to ?
    Zwalam też na steryd (choć juz nie biorę).
    Uzywam produktu aptecznego (szampon i wciera), Wax maska do wypadających :(
    Wit b, żelazo, biotynę
    Pokrzywa do picia czasem :(
    Zero poprawy
    Ogólnie załamka :(
    Też z początku zrzucałam winę na sterd, ale to nie wytłumaczyło by dlaczego teraz mi lecą włosy. W ciąży zaburza się równowaga hormonalna, więc organizm potrzebuje kilka tygodni żeby się przestawić. U mnie w 3 miesiącu już nie wypadały. Bo a teraz dochodzę do siebie po zabiegu, więc pewnie dlatego też nasilenie wypadania. Zastanawiam się nad tymi ampułkami, może one coś pomogą. Wydaje mi się że działają miejscowo i nie wchłaniają się do krwi, więc powinny być bezpieczne też w ciąży. Zapytaj może w swojej aptece co sądzą o radicalu. Szampon miałam (taki biało czerwony)i był fajny, tylko ze względu na powracające łojotokowe zapalenie skóry przestawiłam się na bambino :P

    A o odżywkach wax też słyszałam bardzo dobre opinie. Podobno stymuluje porost nowych włosów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2018, 13:25

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Też z początku zrzucałam winę na sterd, ale to nie wytłumaczyło by dlaczego teraz mi lecą włosy. W ciąży zaburza się równowaga hormonalna, więc organizm potrzebuje kilka tygodni żeby się przestawić. U mnie w 3 miesiącu już nie wypadały. Bo a teraz dochodzę do siebie po zabiegu, więc pewnie dlatego też nasilenie wypadania. Zastanawiam się nad tymi ampułkami, może one coś pomogą. Wydaje mi się że działają miejscowo i nie wchłaniają się do krwi, więc powinny być bezpieczne też w ciąży. Zapytaj może w swojej aptece co sądzą o radicalu. Szampon miałam (taki biało czerwony)i był fajny, tylko ze względu na powracające łojotokowe zapalenie skóry przestawiłam się na bambino :P

    A o odżywkach wax też słyszałam bardzo dobre opinie. Podobno stymuluje porost nowych włosów :)
    Wax używają kobiety po /w trakcie chemii ... to bardzo przyjemna maska :)
    Raczej można stosować ampułki/ wcierki.. ja tu mam taką Dermedic i Vitapil..
    Mi włosy zaczęły wypadać przed ciążą- przed crio.. więc może od tych sztucznych hormonów ?

  • Sandramome Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po hormonach tez bardzo wypadały, nic nie mogłam z tym zrobić… Ostatnio zrobiłam badania i przyjmuję teraz leki. Trzeba zrobić badania :)

  • annaaia Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 17 lutego 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Warszawie, robiłam, wszystkie badania w jednym miejscu. Teraz też mam przyjmować leki, bo mam zaburzenia hormonalne.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 lutego 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez ostatnie pół roku włosy wypadaly mi na potęgę. Zauważyłam zmianę dopiero po zażywaniu metylowanej wit. B12.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie także wypadały i wypadają włosy. Lekarka wytłumaczyłami, ze to przed andrgeny. Tzn. podczas stymulacji owulacji stymuleje nie tylko pęcherzyki, ale ten androgeny i wypadają włosy (mam PCOS). Powiedziała, ze albo dziecko albo włosy. Oczywiście bdam o nie, nie farbuje, wcierki, odżywki itd., ale to niewiele daje.
    Włosy mogą też wypadać przez podwyższone TSH lub prolaktynę, niski poziom żelaza lub ferrytyny. Być może każda z nas ma różną przyczynę wypadania włosów.

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 5 października 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero odkopałam wątek! Czy ktoś ma jeszcze teraz takie problemy, bo ja przez stymulację mam coraz rzadsze. I faktycznie ostatnio mi wyszła zaniżona hemoglobina i hematokryt. Czy to wynik stymulacji? Zrobię tę ferrytynę, co piszecie, a czy ktoś jakoś temu zaradził?

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 19 stycznia, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam ogromny problem z wypadaniem włosów. Mam już wiele łysych prześwitów, a włosy ciągle lecą garściami. Łysienie wygląda na androgenowe. Problem trwa już kilka lat, nigdy nie udało się ustalić przyczyny (liczne konsultacje u dermatologa oraz u trychologa nie-lekarza). Wszystkie badania hormonalne są w normie (hormony płciowe i tarczyca), wit B12 w normie, gospodarka żelazowa i ferrytyna w normie, morfologia bardzo ładna, brak chorób przewlekłych, również jestem pierwszm takim przypadkiem w rodzinie. Stosuję kosmetyki trychologiczne, niestety nie powoduje to odrostu włosów.
    Czy któraś z Was miała podobny problem i udało się go pokonać?
    Czy pomógł którejś z Was może jakiś konkretny zabieg? Czy włosy odrosły? Rozważam nawet przeszczep włosów, jeśli któraś z Was zna miejsce, w którym taki zabieg jest wykonywany z wysoką skutecznością, bardzo proszę o podanie namiarów. Namiary na miejsce, gdzie z dobrym efektem przeprowadza się mezoterapię skóry głowy również chętnie przyjmę.

  • ZubaM Koleżanka
    Postów: 57 14

    Wysłany: 20 stycznia, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cesarce miałam niedokrwistość i lekarz na oddziale położniczym kazał mi kupić Szelazo SR - żadne inne.. to ma wysoką zawartość żelaza, witamine C ktora jest potrzebna zeby się wchłaniało dobrze + witaminy B6, B12 i kwas foliowy. I powiem wam, że przez cały czas kiedy karmiłam dziecko, włosy były gęstsze i nie leciały! :)

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 87 1

    Wysłany: 22 stycznia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapytam inaczej, czy jesteś pewna, że wyniki są w normie czy uważasz tak tylko dlatego, że mieszczą się w normach laboratorium?
    Normy laboratoryjne a normy funkcjonalne to zupełnie coś innego.
    Może dietetyk? Rozłoży Twoje wyniki badań na czynniki pierwsze, dobierze odpowiednią suplementację, żeby poprawić wyniki badań a to może to się przełożyć na poprawę kondycji skóry głowy i włosów
    Od siebie polecam tę przychodnię w Skawinie:
    https://rcmskawina.pl/zakres-uslug/
    Powinni przedstawić Ci odpowiednie sposoby działania z wypadaniem włosów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia, 15:10

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ