X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?
Odpowiedz

WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?

Oceń ten wątek:
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 2 lutego 2014, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mili, czasem uczula po dłuższym braniu, albo w interakcji z innymi lekami lub jedzeniem, jeśli pojawi się alergia. Ale u Ciebie raczej nie sądzę, chociaż nie jestem po medycynie, he he. U mnie dostinex żadnych objawów nie daje w każdym razie, a na początku brałam go dużo...

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 12 lutego 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy badania prl mozna robic podczas @?

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • moniska4444 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 12 lutego 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 Prolaktynę najlepiej robić między 3-5dc albo między 20-22 dc :)

    1kbjeug.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 13 lutego 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jesli bierzecie lub bralyscie Bromergon to mam pytanko, w jakich dawkach lekarz Wam go wdrażał? bo mi właśnie przepisał i kazał brać 2 tabletki dziennie (rano i wieczorem) a z tego co wiem to jest silny lek i zaczyna się od małych dawek bo jest agresywny.
    Dodam że mam ponad 20 krotny wzrost PRL po obciążeniu.

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 13 lutego 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 18 krotny i brałam pół tabl bromgeronu, w sumie cały czas biorę;)
    tak jest agresywny szczególnie w skutkach ubocznych.....

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 13 lutego 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a długo już bierzesz ? spada PRL?

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam bromergon dwa miesiące i prolaktyna z poziomu 36 spadła mi po pierwszym miesiącu do poziomu 16, ale czułam się fatalnie. Po odstawieniu niestety znów skoczyła do góry. Teraz trzy tygodnie biorę Norprolac w dawce 1 tabl. wieczorem, czy powinnam teraz sprawdzić poziom prolaktyny czy czekać do początku nowego cyklu? Czy można za bardzo obniżyć prolaktynę i jakie mogą być tego skutki/objawy?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. :)

    Tak sobie czytam i czytam Wasze posty aż postanowiłam się przyłączyć. Problem wysokiej prolaktyny dotyczy również i mnie, na dokładkę mam PCO.

    Co prawda dopiero niedawno zaczęłam swoje starania o ciążę ale od razu z kontrolą lekarza bo od jakiegoś już czasu wiedziałam ,że będzie ciężko.

    Moja pani G. zrobiła badania z których wyszło, że tarczyca ma się dobrze ale prolaktyna to istne szaleństwo, zrobiła drugie około 22 dc [na te wyniki czekam...] i skierowała mnie do endokrynologa. Na tą wizytę też czekam więc jak na razie moja prolaktyna robi co chce bez kontroli i bez leków. :D

    Tymczasem będę tu zaglądać i obserwować co u Was... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2014, 10:05

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam na wizyte u prywatnego ginka, mam dopiero w marcu. Nie biore Bromergonu bez konsultacji innego lekarza. także poki co obserwuje co u innych sie dzieje a sama czekam i czekam z wysoka prolaktyna ...

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 18 lutego 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    jestem tu nowa, ale problem z prolaktyną jest już mi znany od pół roku niestety, ja zaczynałam we wrześniu z poziomu 54 (przy normie do 25), początkowo nie brałam leków bo owulacja u mnie zachodziła (potwierdzone usg), w listopadzie endokrynolog zlecił badanie z obciążeniem, prolaktyna 36, po obciążeniu wzrost 10-krotny. Dostałam jedną tabletkę Bromeronu (zaczynałam stopniowo o 1/2), po 6 tygodniach spadło do 25, dawkę mam zwiększoną do 1i1/2. Na szczęście lek toleruję bardzo dobrze i ednokrynolog powiedziała, że za 2-3 tyg poziom będzie już ok. U mnie jest dodatkowo problem z tarczycą TSH wyjściowe 3.8 -po 3 mc leczenia 2.5 i dalej obniżam, do poziomu 1 mam dość stopniowo zwiększając dawkę leku.

    Z tego co mi mówiła endokrynolog nie ma za niskiego poziomu prolaktyny, im niższa tym lepiej. Mi np na razie nie kazała już jej kontrolować.

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 14 marca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A komu pomógł Dostinex zafasolkować? Bo rzucajac kant oka na cały post to kazdy wypowiada sie o bromergonie.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Dostinex, bo Bromergon prawie mnie zabił.. Teraz mam pierwszy cykl z Dostinexem, biorę go raz w tygodniu.. Po drugim tyg. czułam się fatalnie, ale organizm się przyzwyczaił i jest ok.. Po @ idę zrobić badania prolaktyny, zobaczymy czy spadła.. ALe na razie raczej się zaciążyć nie udało :(

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazał lekarz brać bromka w dawkach 1/4 tabl. , pozniej 1/3 i 0,5 stopniowo zwiekszajac w zaleznosci jak bede reagowala i powiem szczerze ze super juz po kilku dniach zwiekszylam do 0,5 i biore sobie na noc, troche czuje bol glowy ale nic poza tym,
    monitoruje obecnie cykl , jakies jajko jest i po woli sobie rosnie, w weekend mamy sie strac wiec czekamy co z tego wyniknie

  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy dobrze rozumiem, że badanie PRL po obciążeniu jest ok 2x droższe niż bez tabletki? Czy wiecie może dlaczego tak jest? Bo nie jest to chyba kwestia tej tabletki prawda?

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi dzis wykryto na usg niepęknięty pęcherzyk. gin przepisał Parlodel. Czy on pomoże w pękaniu w przyszłosci???

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! I ja dołączam do wątku!
    Moja prolaktyna po pierwszym badaniu z obciążeniem wyszła 15x większa od beztabletkowej formy. Do tego AMH w okolicach 15, a norma 1.5. Na dokładkę PCO i podwyższony Androstendion mimo leków :), wszystko inne jako tako w normie, ale zażywam codziennie Euthyrox i Dexamethasion.

    Trochę mnie pocieszyłyście, że prolaktynę łatwo okiełznać. A już sobie wyobrażałam nie wiadomo co ;). No i obecnie się staramy o bobasa, więc czytam co popadnie ;].

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2014, 11:17

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że piszę pod swoim postem po miesiącu :).

    Dzisiaj byłam u endokrynologa i dostałam dostinex na zbicie prolaktyny w ilości 1/2 tabletki na 7 dni. Mam po obciążeniu 15x podwyższoną prolaktynę.

    Cena 8 tabletek u mnie to ok 360zł, 100% płatne :/

    Lekarz stwierdził, że nie bawimy się w stymulacje (bo mam PCO i niedoczynność tarczycy), tylko jedziemy "z koksem" i dostałam dodatkowo cyclo-progynovę, aby przygotować się do wzięcia ciężkich leków stymulujących owulację, bo z nią u mnie ciężko.

    Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na pewno napiszę :).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95 wrote:
    Dzisiaj byłam u endokrynologa i dostałam dostinex na zbicie prolaktyny w ilości 1/2 tabletki na 7 dni. Mam po obciążeniu 15x podwyższoną prolaktynę.

    Jeden z ginekologów zapisał mi 1/2 dawki dostinexu to po 3 dawce leku myslałam, zestane obok i wyjdez siebie. Okropnie sie czułam. Dziewczyny ktore zazywaly dostinex doradzily mi dawke 1/4 tabletki i ta zdecydowanie była lepsza dawka. Zero skutków ubocznych.

    Miu95 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie - nie strasz! ja już i tak odłożyłam wzięcie pierwszej tabletki na wtorek, kiedy mam luźno w pracy i ew mogę zrobić sobie wolne. Bo się właśnie naczytałam, że początki mogą być kiepskie :P.

    A ja się teraz kiepsko na diecie czuję, nie może być gorzej :D

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam zadnych skutkow po dostinex:) poczatkowo bralam 1 tab co tydzien potem 1/2 a potem 1/4 :) bardzo dobrze tolerowalam , prolaktyna ladnie spadla z poziomu ok 52 :)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ