X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?
Odpowiedz

WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jak mam wynik prolaktyny 30 przy normie do 25 to już musze coś brać, czy jeszcze nie?

  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam 31 przy takiej samej normie i dostałam 1/2 tab. Bromka i po pół roku brania go moja owulacja się unormowała pęcherzyki same zaczęły pękać a wcześniej musiałam brać Pregnyl. Mój Gin mówił, że przy staraniach najlepiej by Prolaktyna wynosiła 10.

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • OvuFriend

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po pierwszym cyklu z parlodelem i...... dupa. Okres się spoźnia kilka dni, zapewne znowu nie było owulki... myslałąm ze pomoże od razu :(

    f2wlcbxmqludqper.png
  • moniska4444 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 lipca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    ja jestem po pierwszym cyklu z parlodelem i...... dupa. Okres się spoźnia kilka dni, zapewne znowu nie było owulki... myslałąm ze pomoże od razu :(

    Kochana, mi dopiero pomogło po 3 cyklach.

    MagSz lubi tę wiadomość

    1kbjeug.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 2 lipca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale za to widzę, że skutecznie :) za pierwszą owulką? dzięki za odpowiedz, bardzo mnie to pocieszyło :)

    f2wlcbxmqludqper.png
  • kuba_monika Koleżanka
    Postów: 48 5

    Wysłany: 2 lipca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja milam hiperpralktyne , brak owul lub torbiele krwotoczne .Po pierwszym miesiacu z dostinexe unormowala sie owulacja ,ale od drugiego miesiaca nadal torbiele krwotoczne.Łacznie bylam 4 miesiace na dostinexie , zaprzestalam bo ponoc 6miesiecy utrzymuje sie w organizmie,mi nie pomoglo - teraz jestem na cyklu clo+ pregnyl zobaczymy jak bedzie :)

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 3 lipca 2014, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj łyknęłam pierwsze 1/2 tabletki dostinexu. Teraz złapałam się na tym, że siedzę i nieświadomie czekam na efekty specjalne :P (tzn. skutki uboczne).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 3 lipca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyjściowa prolaktyna to 56, po obciążeniu wzrost ponad 10-krtony, dostałam bromergon- zaczynałam od 1/2 tab, aż do 1,5 tab, z tym, że u mnie o dziwo prolaktyna nie blokowała owulki...a główny problem braku ciąży to czynnik męski, tak czy tak po ok pół roku brania bromka zaszłam w ciąże ( mam dodatkowo niedoczynnosc tarczycy, wiec biore tez euthyrox)..... problem z wysoką prolaktyna to naprawde nic strasznego, leki dosc szybko reguluja jej poziom i na efekt w postaci ciazy nie trzeba dlugo czekac;) przeszperałam szereg watkow poswieconych prolaktynie i max czac oczekiwania na ciaze to pol roku, tkaze glowa do gory

    Anna255 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam bromergon dość długi czas ,ale nie przynosił efektów,WIęc Lekarz przepisał mi Norprolac i jest ok. tylko cena jest ogromna 130 zł... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

  • Iskiereczka Przyjaciółka
    Postów: 120 31

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje wyniki prolaktynki to 38,19
    prolaktyna 1h po obciążeniu 10 mg MTC 221,34, chyba też nie jest za dobrze czy branie leków na obniżenie zaczyna się od początku cyklu? gdyż niewiem jak się spieszyc z wizyta do lekarza.

    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

  • Iskiereczka Przyjaciółka
    Postów: 120 31

    Wysłany: 24 lipca 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz mi zalecił w 3 dniu cyklu koszt z obciążeniem u mnie w prywatnym laboratorium 40 zł, bez obciążenia 25. Bez seksu dzień wcześniej;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona Twoja prl oczywiście troszeczkę przekracza maximum, ale wydaje mi się, że szybko zbijesz bromergonem.
    Ja miałam wynik 1224 ulU/ml przy normie 496,00 i tak walcze juz ponad rok..
    Także nie martw się ! :)

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku zbijałam bromkiem, jeden miesiąc miałam po całej tabletce, potem gdy było trochę lepiej to po pół, a kiedy okazało się ,że po pół tabletki znowu podnosi mi się prl to lekarz przepisał mi norprolac, i tak od bodajże marca do dziś prolaktyna spadła, w przyszłym tygodniu idę znowu zbadać poziom. szczerze mówiąc dla mnie norprolac to był strzał w dziesiątkę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mam pytanie. Robilam badania hormonow w tym prl. I ok niby. Poszlam w tym miesiacu na monitoring okazuje sie ze pecherzyki nie rosna. Wyczytalam gdzies ze powinno sie zrobic prolaktyne po obciazeniu bo zwykla moze byc ok ale po obciazeniu moze byc zla. Co sadzicie? dodam ze to nie pco pcos

‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ