X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Złote rady przed transferem
Odpowiedz

Złote rady przed transferem

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasa można zacząć jeść 2-3 dni przed transferem i potem jeszcze 2-3 po. Za długo niby też dziewczyny odradzały.
    Pamiętaj, żeby pić dużo wody i jeść białko. Wszelkie rośliny strączkowe, orzechy, kurczaki, jogurty możesz wcinać w sporych ilościach :)

    Berbeć lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ile przed transferem nie wspolzyc ?
    Nie mam dokładnie napisane ile więc ja bym nie współżyła wogóle...niestety:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Nie mam dokładnie napisane ile więc ja bym nie współżyła wogóle...niestety:P
    Hmm , a ja cos slyszalam, ze na lepsze.endometrium właśnie trzeba. No nic jutro mam.wizyte startową to sie dowiem co i jak ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Hmm , a ja cos slyszalam, ze na lepsze.endometrium właśnie trzeba. No nic jutro mam.wizyte startową to sie dowiem co i jak ;)
    Ja już cuda na endometrium próbowałam i zawsze tylko leki typu estrofem lub lenzetto pomagało:p kciuki za wizytę startową:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 08:25

    Berbeć, klamka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No.więc dziś dowiedziałam się, ze wino wino i.jeszcze raz wino i.orzechy ananasy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 22:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:18

    Klara Wysocka, Berbeć, njut lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kawe pilyście normalnie przed transferem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:18

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Wszystko co napisałam (a przeczytałam w Internecie) uważam za przesadę. Perfumy to mogą przeszkadzać lekarzowi i asystentom/embriologom. Prosze sobie wyobrazić sytuację, że codziennie mają po kilka/naście punkcji i transferów i każda z kobiet przychodzi z różnymi zapachami, mniej lub bardziej intensywnymi. Może to być drażniące. No, ale żeby zarodki się bały?! I co one wtedy - krzyczą i uciekają? No bez jaj. ;)


    Zarodki nie boją się perfum. Perfumy przede wszystkim uszkadzają zarodki. Substancje lotne w nich zawarte są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie i mogą przenikać do mediów w których hoduje się zarodki i je uszkadzać. Przychodząc wyperfumowana do kliniki szkodzisz zarodkom nie tylko wlasnym ale wszystkim które właśnie siedza w inkubatorach. We wszystkich moich klinikach był bezwzględny zakaz perfumowana się. Niektóre laboratoria stosują specjalne odwrócone filtry, żeby niwelować zagrożenie, ale nie wszystkie je mają. Wiec ze względu na swoje i nieswoje zarodki, dziewczyny nie perfumujcie się do klinik. Oczywiście dotyczy to wszystkich zapachowych kosmetyków nawet jeśli to "tylko" szampon do włosów. Głowę można umyć noc przed transferem przecież.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 20:04

    Magdala, njut, Bea77_2 lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Czytalam właśnie, ze dobra klinike poznasz po tym czy transfer robia z usg czy bez. To super wieści znow mi tu mowisz.

    Też tak kiedyś myślałam. Moja pierwsza klinika jest w czołówce klinik w UK. Transferów w USG nie robią, bo wg nich pogarszały wyniki...

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje rady to welniane skarpety (cieple stopy to ciepla macica) oraz szklanka czerwonego wina przed transfrem. To kontrowersyjna rada, ale konsultowana z lekarzem. Pozatym normalne zycie. Nie dzwigac, nie biegac w maratonach. :-)

    Berbeć lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co a ja sadze ze to nie ma reguły ...
    Tzn na pewno oszczedny tryb życia pomaga ...
    Natomiast ja mam znajoma która po transferze i do dnia testu ciagle palila bo wyszła z założenia ze i twk się nie uda!
    I co ?? Pierwszy transfer i Bach - ciąża ...
    A my kombinujemy , cuda na kiju wyprawiamy żeby tylko sie udało ...
    Wg mnie to głowa musi wyluzować i będzie ok :) oczywiście ze wszystkimi zaleceniami lekarza do tego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 20:17

    Berbeć lubi tę wiadomość

    palyna
  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej, któraś wspomniała, że na punkcję nie wolno malować paznokci i robić makijażu. To jest podstawa każdego zabiegu ze znieczuleniem. Anestezjolog w trakcie zabiegu, może na podstawie zmiany koloru skóry/paznokcia, zorientować się, że coś jest nie tak! Prócz tego, że podchodzi się na czczo, nie można też rzuć gumy, ani niczego miętowego.

    Co do transferu, wczoraj miałam swój drugi. Przy pierwszym wszystkie zasady z "internetu" włącznie z bezglutenowym jedzeniem i niestety nic z tego.
    Teraz przed transferem poszłam na imprezę, upiłam się czerwonym winem i czekam na rezultaty.
    A głowy tak łatwo nie da się wyluzować niestety

    klamka, Berbeć lubią tę wiadomość

    06IRp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z innego watka wiecie ze robilam cuda wianki na patyku przed transferem i sie nie udało. Do drugiego zamierzam podejść na zupełnym luzie i żyć normalnie. Jak sie ma zaimplementować to sie zaimpmentuje :)

    Kroopka, klamka lubią tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Zarodki nie boją się perfum. Perfumy przede wszystkim uszkadzają zarodki. Substancje lotne w nich zawarte są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie i mogą przenikać do mediów w których hoduje się zarodki i je uszkadzać. Przychodząc wyperfumowana do kliniki szkodzisz zarodkom nie tylko wlasnym ale wszystkim które właśnie siedza w inkubatorach. We wszystkich moich klinikach był bezwzględny zakaz perfumowana się. Niektóre laboratoria stosują specjalne odwrócone filtry, żeby niwelować zagrożenie, ale nie wszystkie je mają. Wiec ze względu na swoje i nieswoje zarodki, dziewczyny nie perfumujcie się do klinik. Oczywiście dotyczy to wszystkich zapachowych kosmetyków nawet jeśli to "tylko" szampon do włosów. Głowę można umyć noc przed transferem przecież.

    Zapodaj proszę medyczne źródło.
    Chętnie poczytam.

    Muszę przy okazji poinfomować mojego lekarza, że jego wiedza jest niewystarczająca i musi się jeszcze sporo nauczyć od amerykańskich naukowców.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klopsik wrote:
    Wcześniej, któraś wspomniała, że na punkcję nie wolno malować paznokci i robić makijażu. To jest podstawa każdego zabiegu ze znieczuleniem. Anestezjolog w trakcie zabiegu, może na podstawie zmiany koloru skóry/paznokcia, zorientować się, że coś jest nie tak! Prócz tego, że podchodzi się na czczo, nie można też rzuć gumy, ani niczego miętowego.

    Co do transferu, wczoraj miałam swój drugi. Przy pierwszym wszystkie zasady z "internetu" włącznie z bezglutenowym jedzeniem i niestety nic z tego.
    Teraz przed transferem poszłam na imprezę, upiłam się czerwonym winem i czekam na rezultaty.
    A głowy tak łatwo nie da się wyluzować niestety
    Kiedy testujesz?

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ile przed transferem nie wspolzyc ?
    Ja przy blastusi mam zalecenie do współżycia dzień przed i po crio, bo blastki lubią nasienie :) Tak mi powiedziała moja dr :)

    Berbeć lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Ja przy blastusi mam zalecenie do współżycia dzień przed i po crio, bo blastki lubią nasienie :) Tak mi powiedziała moja dr :)
    ahahahah żartujesz :P

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Zapodaj proszę medyczne źródło.
    Chętnie poczytam.

    Muszę przy okazji poinfomować mojego lekarza, że jego wiedza jest niewystarczająca i musi się jeszcze sporo nauczyć od amerykańskich naukowców.

    Ponieważ jesteś niemiła, to napiszę ci, poszukaj sobie sama.
    Może rzeczywiście twój lekarz powinien się douczyć dlaczego embriolodzy również mają zakaz używania jakichkolwiek kosmetyków zapachowych.

    PS. Masz:

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3553352/

    https://academic.oup.com/humupd/article/22/1/2/2457839

    Knock yourself out.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 19:59

    klopsik lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ