X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co i w jaki sposób zaburza pomiar temperatury
Odpowiedz

Co i w jaki sposób zaburza pomiar temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co oprócz za krótkiego snu czy wstawania w nocy zaburza pomiar temperatury? Jaki wpływ ma alkohol? Obniża temperaturę czy podwyższa? A leki przeciwbólowe typu apap?

    zAgatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:34

  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam na taki temat bo sama sie zastanawiam czy u mnie nie zaistniała taka sytuacja. Przez okres świąteczny pilam wieczorami po pare kieliszkow wina co do mnie niepodobne bo alkohol pije tylko od okazji do okazji, chodziłam spać o wiele pózniej niz zwykle, a mój wykres jakiś dziwny jest ;)

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alkohol moze podwyższyć temperaturę a o ile to każda jest inna i ciężko powiedzieć. Tego pomiaru lepiej nie brać zbyt pod uwagę

    ilach lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez nurtuje ten problem. Dopiero od tego cyklu mierze temperature wiec nie jestem za bardzo doswiadczona. Mysle, ze moj wykres moze nie byc miarodajny bo w nocy ciagle sie budze, moj sen jest dosyc plytki, byle stukanie mnie budzi (nie wspomne o chrapiacym mezu....dzis nawet spalam w zatyczkach do uszu...masakra:)poza tym kilka dni w tym miesiacu bylam przeziebiona i mialam troszke stresow w okresie przedswiatecznym - to wszystko pewnie mialo wplyw. Zastanawiam sie czy od nastepnego cyklu nie zaczac mierzyc temperatury w ciagu dnia, po godzinnym odpoczynku (lezeniu), gdzies na forum czytalam ze tak tez mozna? Co o tym myslicie, dobry pomysl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadzilam obserwacje o roznych godzinach. Tez wstaje w nocy, mam plytki sen, spie w zatyczkach bo moj bardzo chrapie. Po nocnych wstawaniu temperatura miala sie nijak to stanu faktycznego. Mierzac po kazdej pobudce o kazdej porze miala inna wysokosc raz nizsza raz wazsza, ovuf wariowal... W ciagu dnia nawet po godzinnym lezeniu/siedzeniu wartosc temperatury byla rozna, zawyzona.
    Po lekach przeciwbolowych/przeciwgoraczkowych temp spadala na leb na szyje... po alkoholu i krotkim snie (sylwester) podwyzszona.

    Od tego cyklu mierze codziennie gdy budze sie w nocy na siku ok 4.30 i moj wykres wyglada normlanie. Pomijam fakt ze nadal nie wiem co z ovulka ale temperatury sa jednolote i nie skacza jak glupie ;)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie mierzyłaś temperaturę w ciągu dnia, ale czy codziennie o tej samej godzinie po godzinnym spoczynku?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Asta robilam takie pomiary. Codziennie o tej samej porze. Roznice piorunujace. Wiecej nie bede eksperymentowac.
    Ale co jest w tym dobre. CZekajac na @ zwkaszcza w ostatnich dniach mierzac temperature o roznych stalych gidzinach widac czy temp spada czy sie utrzymuje. Ja po tym wnioskuje ktorego dnia dostaje @

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie masz może wykres z tych obserwacji? Mogłabyś udostępnić?

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta niestety nie :(
    Notowalam na kartce ale jej nie moge znalezc :(

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola lola wrote:
    Wpadłam na taki temat bo sama sie zastanawiam czy u mnie nie zaistniała taka sytuacja. Przez okres świąteczny pilam wieczorami po pare kieliszkow wina co do mnie niepodobne bo alkohol pije tylko od okazji do okazji, chodziłam spać o wiele pózniej niz zwykle, a mój wykres jakiś dziwny jest ;)

    Pola lola, z tego co wiem kobiety starające się zajść w ciążę nie powinny pić wina, bo zakwasza, a to z kolei stwarza nieprzyjazne środowisko plemnikom, ale to tak ku przestrodze na przyszłość:)

    Pola lola lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • violączela Koleżanka
    Postów: 71 7

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ,
    robie pomiary zawsze o tej samej porze o 6tej , i sie zastanawiam czy na poczatku bol gardła kaszel i do dnia dzisiejszego katar moze obniżać temperature bo mi bardzo dziwny wykres wychodzi ??!! pomocy !!! a moze nie powinnam mierzyc temp. jak mnie katar trzyma ??
    6a0b818210a0aeeeb2536f87c37d6840.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 16:09

    Violączela
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak u mnie będzie. Lecze angine :(

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że też się nad tym zastanawiałam i po obserwacjach stwierdzam, że ani alkohol (w niewielkiej ilości) ani Apap nie mają wpływu na temperaturę. Mierzyłam oczywiście zawsze o stałej porze i wynik był bardzo podobny do wyników z poprzedniego cyklu. Myślę, że bez przesady z tymi pomiarami. Najważniejsze, by zobaczyć różnicę pomiędzy fazą przed owulacją, a fazą lutealną.

  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    a mnie zastanawia brak spadku temperatury i okres...owszem miałam wczoraj stan podgorączkowy a krwawienie tylko wczoraj i dziś pól dnia...i tak myślę czy nie zrobić testu jutro czy jednak to spowodowane przeziębieniem??Co sądzicie??

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka możesz udostępnić wcześniejszy wykres?

    violączela mi to u Ciebie wygląda na dwa cykle na jednym wykresie.
    http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#cyklebezmiesiaczkowe

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie moge znależć takiej opcji i nie wiem jak to zrobic:(

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • karol Przyjaciółka
    Postów: 73 171

    Wysłany: 7 lutego 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że alkohol może zawyżać temperaturę, przynajmniej w moim przypadku tak jest

    Niech z Naszej Miłości zrodzi się Nowe Życie:)
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 8 lutego 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:* powiedzcie mi czy mam ignorowac temperature jesli wieczór wczesniej wypiłam dwa piwa? wydaje mi sie ze to troche zawyzyło moja temp.

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90, jeżeli masz wątpliwości co do temperatury - ignoruj. Nic nie stoi na przeszkodzie później wrócić do niej i ją odhaczyć, jeżeli jednak uznasz, że nie zaburza obrazu.

    Ewi28 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ