X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co oznacza taki okres? Jest się czym martwić?
Odpowiedz

Co oznacza taki okres? Jest się czym martwić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    śpóźnił mi się okres 3 dni. 4 dni przed okresem miałam stosunek - pękła prezerwatywa, jednak nie doszło do wytrysku. Zawsze miałam dosyć obfite okresy (zalewały dosłownie całą podpaskę, występowały skrzepy). Teraz krwi jest trochę mniej, jednak nadal jest "żywa" - mocno czerwona i występują skrzepy, jak normalnie. Przepraszam za dosłowność, ale np przy "podcieraniu" po oddaniu moczu na papierze jest sporo krwi. Mam typowe objawy - pojawił się wysyp trądziku. Jednak niepokoi mnie to, że okres jest mniej więcej o 1/3 mniej obfity. W dodatku w pierwszy dzień wystąpiły silne bóle podbrzusza, które zdarzały się bardzo rzadko, acz miały miejsce. Wspomnę, że przed tym (jak i w okresie w tamtym miesiącu) wystąpiły plamienia na 3 dni przed. Schemat dokłądnie ten sam. Czy są jakieś szanse, że jestem w ciąży? Czy taki okres niweluje szanse?

    Dodam jeszcze, że ten miesiąc był nad wyraz stresujący - pierwsza podróż tak daleko za granicę (samochodem), do tego kłótnia z chłopakiem, nieprzespane noce. Czy to może mieć wpływ na obfitość okresu?

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoze mi ktos? Dzisiaj jest 4 dzien i ten okres sie juz konczy... Na wkladce nie ma prawie nic, chyba ze przycisne ja do pochwy. Gdy wlozylam palec do pochwy byl caly w ciemnokrwistych skrzepach, szyjka zachowuje sie normalnie jak po okresie - delikatnie stwardniala i przymyka sie oraz unosi. Czytam bardzo duzo o tym, czy moge byc w ciazy, nie spie po nocach... Ten miesiac byl dla mnie i dla mojego organizmu niezwykle stresujacy... Czytalam o krwawieniach podczas ciazy, jenak czy nawet podczas nich szyjka zachowuj sie jak w tym "schemacie"? Czyli po okresie przymyka sie, potem otwiera itp? Zrobie tedt, ale jeszcze za wczesnie... Pomozcie dziewczyny, czy mge byc w ciazy?

    M* lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrob test bedzie wiadomo ale taki okres jednak swiadczy o tym na 99% ze nie ma ciazy.

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosunek byl dopiero 9dni temu, jak tylko minie te 14 dni, wykonam test. Dodam tylko, ze przed chwile wzielam kapiel i wypadlo ze mnie dosyc sporo malych skrzepikow, ciemniejszych i jasnieszych, niektore wygladaly jakby mialy ze soba jakies kawalki tkanki... Moze taki okres to rzecywiscie stres? Nie mysle o niczym innym, tylko co pol godziny biegam do toalety zobaczyc, czy dalej sie ze mnie leje... W dodatku "nocne leki" - budze sie i czytam, czy mniej obfity okres to ciaza... Przeplakalam kilka ncy przez chlopaka, wrocilismy do siebie, w dodatku pierwszy raz w zyciu bylam za granica w cieplych krajach. Mozliwe, ze to przez to? Dziekuje aszko :)

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym od dwoch cyklow mam plamienia kilka dni przed okresem - potem przerwa i normalnie go dostaje. Czytalam ze moze byc to spowodowane zaburzeniami prolaktyny. Oraz ze takie skape miesiaczki tez moga byc tego skutkiem. Warto isc i sie zbadac? Dodam, ze dopiero co dostalam sie na wymarzona uczelnie, nie moge teraz byc w ciazy...

    I jeszcze jedno pytanie - cy szyjka macicy zajowue sie tak samo podczas menstruacji a podczas krwawienia w ciazy? W sensie takim, ze zamyka sie i unosi po tym "okresie", przebywa ten schemat...

    No i ile moze trwac maksymalnie takie krwawienie w ciazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 13:15

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Mniej obfity" okres to także taki bez skrzepów. Jeżeli jest ciemna krew, nawet jeżeli jest jej mniej, to na 99,99% nie ma ciąży.

    Poza tym jeżeli nawet nie prowadzisz obserwacji ale tylko zapisujesz początek i koniec każdej miesiączki, to zapewne masz już pojęcie o długości swoich cykli. Jeżeli jest mniej więcej regularna, a zakładam że tak jest skoro mówisz o "spóźnieniu" miesiączki (czyli miałaś obliczone kiedy mniej więcej powinna wystąpić), to zajście w ciąże na 3-4 dni przed spodziewaną miesiączką nie jest możliwe.

    Szczególnie potwierdza to fakt, że okres przyszedł.

    A na przyszłość, korzystając z tego że znajdujemy się w tym miejscu w sieci ;) , zachęcam Cię gorąco do prowadzenia obserwacji właśnie w celu uniknięcia ciąży, tzn wyznaczania dni niepłodnych. Ja może nie jestem najlepszym przykładem powodzenia tej metody (w moim przypadku nie wiadomo czy po prostu nie ma problemu z płodnością), ale znam sporo par, które nie mają problemów z płodnością, a przez kilka lat skutecznie unikały poczęcia dzięki jej stosowaniu. Jest też pomocnicza w przypadku stosowania niehormonalnych metod antykoncepcji. Pomaga uniknąć niepotrzebnych stresów. Info o samej metodzie znajdziesz tu: http://iner.pl/metoda-rotzera/ .

    Na pewno będzie OK :)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwi jest o wiele mniej, nie wyplywa prawie w ogole na wkladke czy podpaske, ale gdy wsadze palec do pochwy w okolice szyjki to po wyjeciu jest na nim sporo bordowej krwi ze skrzepami - raz wiekszymi raz mniejszymi... Szyjka znajduje sie troche wyzej niz na poczatku krwawienia i jest juz mniej otwarta niz na poczatku.

    Okres ostatnio mi sie ustabilizowal - wczesniej tak na prawde nie wiedzialam kiedy sie go spodziewac, a ostatnio przychodzi 29 dnia miesiaca +/- 2 dni. Czyli 29.03 - 29.04 - 29.06 (w maju nie dostalam okresu - prwnie stres, poprawianie ocen itp, w dodatku bylam lekko przeziebiona) i prezerwatywa pekla 27.07 (nie doszlo do wytrysku), teraz 31.07 zaczelo sie to krwawienie. Poerwszy dzien byl normalny i bolesny, potem tylko sladowe ilosci ciemnej krwi i skrzepow...

    Dziekuje, oboje z chlopakiem na razie pod wplywem stresu zdecydowalismy sie przyhamowac ze stosunkami, bede prowadzic kalendarzyk o wiele dokladniej i mam nadzieje, ze unikne stresow :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 13:26

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli Justeck, o ile dobrze zrozumialam - gdybym byla w ciazy moj okres nie bylby ciemnokrwisty i ze skrzepami? Skrzepy to chyba oderwana tkanka - ta, w ktorej mialby sie rozwijac zarodek, zmieszana z krwią... Czyli dziewczyny - myslicie, ze nie mam sie o co martwic? Raczej nie jestem w ciazy?

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze o odpowiedz, naprawde bardzo sie denerwuje :(

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzalam przed chwila - szyjka jedt wysoko, jedt twardsza niz wczoraj i srednio otwarta. Mam juz sladowe ilosci jasniejszej krwi oraz kilka wiekszych, glutowatych skrzepow... Co to oznacza?

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno cokolwiek stwierdzić ze 100% pewnością, ale najgorsza jest panika (wiem coś o tym). Szyjka w ciąży powinna być nisko i rozpulchniona, choć to jak prawie wszystko w życiu nie jest regułą. Okres ze skrzepami nie świadczy o ciąży a po prostu o okresie. Jeżeli okres miałaś od 31 lipca to to jest dobra długość, nie skrócona, świadcząca np o plamieniu implantacyjnym czy krwawieniu ciążowym. Nie radzę też zbyt częstego badania szyjki ani badania w czasie okresu, to bardzo dobry sposób na nabawienie się infekcji.

    Naprawdę wiem, że łatwo mówić, trudniej zrobić ale uwierz mi, jako weteranowi paniki ciążowej (w obu postaciach, tzn. chcenia i niechcenia) - musisz wyluzować. To nie jest warte marnowania takich pięknych, słonecznych wakacji :)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co moglo spowodowac to, ze jest tak malo obfity? Stres? Zmiana klimatu?

    I jeszcze mam pytanie odn tej dlugosci, o ktorej napisalas - jezeli spoznil sie tylko 2 dni, mial ciemna krew ale byl o wiele skapszy niz zazwyczaj moglo to byc krwawienie towaryszace ciazy?

    Czyli, ze jezeli pekla nam prezerwatywa 27.07, do wytrysku nie doszlo, nie bylo nawet blisko, a 31.07 zaczal sie ten skapy okres to raczej nie powinnam miec powodow do niepokoju? Byly to dni nieplodne?

    Skrzepy sa sredniej wielkosci, w wodzie sa jak nitki, podczas podcierabia jak takie glutki... Sa ciemne, prawie czarne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 16:33

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisałam, na 100% Ci nie powiem, ale raczej nie. Poza tym takie plamienia czy krwawienia ciążowe nie mają miejsca 4 dni po stosunku, tylko później.

    Są różne przyczyny mniej obfitych miesiączek - stres, zmiana klimatu, długa podróż, upał, albo też zmiany zachodzące w organizmie.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje, uspokoilas mnie ;) moze rzeczywiscie troche za bardzo sie denerwuje... Do wytrysku nie doszlo, mialam dni nieplodne i jeszcze dostalam "okres" - mialabys obawy na moim miejscu, czy nie?:)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałabym obaw.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia15 - mimo bardzo skapego okresu?

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomimo. Mój okres trwał kiedyś dwa dni i prawie go nie było. Używam tamponów, a wtedy one nie były konieczne, wystarczyła wkładka. Okres taki był u mnie spowodowany silnym stresem- nie dość, że dostałam go o cztery dni później to jeszcze był bardzo skąpy. Więc dlatego myślę, że nie ma obaw. Ja do tej pory w ciąży nie jetem :(

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ten ryzykowny stosunek wygladal tak : na poczatku zadpokoilam swojego chlopaka oralnie, niecala godzine po tym zaczelismy sie kochac z prezerwatywa, chlopak co mniej wiecej minute wyciagal penisa i sprawdzal prezerwatywe. Po okolo 6-7 minutach stosunku uslyszelismy oboje i poczulismy takie "pyk!", przestraszylismy sie i szybko wyciagnelismy penisa ze mnie. Prezerwatywa pekla po lewej stronie mniej wiecej w polowie glowki. Przedtraszylam sie, zaczelam plakac i po kilku minutach poszlam pod prysznic, wyplukalam sie obficie, ale tylko z zewnatrz. Do wytrysku nie doszlo, chlopak twierdzi, ze nawet nie byl blisko. Po 5 dniach od tego wydarzenia dostalam ten bardzo skapy okres (spoznil sie 2 dni). Caly miesiac byl bardzo stresujacy - poklocilismy sie, nie spalam kilka nocy... Czy jednak moglo sie cos stac?

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Okres" sie juz skonczyl. Szyjka powedrowala do gory, jest twarda jak czubek nosa i zamknieta. Wydzielaja sie male ilosci sluzu w kolorze zoltawym, kremowym, sa delikatnie wodniste, rozciagaja sie na okolo 1cm. Czasami delikatnie zakluje mnie w jajniku. Co o tym myslec dziewczyny? O czym swiadczy taki sluz? Czy to byla normalna menstruacja, ale mnj obfita przez stres i podroz? Jest sie czym martwic?

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juleczka - jak nawet nam opiszesz statystyke ze swoich stosunków, dokładną morfologie krwi, to i tak my z tego nic nie wywróżymy.

    Zacznij mierzyć temeraturę. I w ogóle zapoznaj się z zasadami npr. To jest dodatkowa wskazówka, jeżeli stosujesz prezerwatywy.

    Warto, żebyś wiedziała w jakiej fazie jesteś bo nawet opis stosunku wygląda jakbyście sie denerwowali podczas a to prosta droga do nerwicy seksualnej.

    Więc - zaopatrz się w termometr w dwoma miejscami po przecinku, zapisuj w notatkach śluz i poczytaj o cyklu



1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ