X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

cykl bez owulacji?

Oceń ten wątek:
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie ovu przesunął owulacje, i temperatura troszkę spadła, myślicie że już nic z tego skoro spadła:-(

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy37 wrote:
    A u mnie ovu przesunął owulacje, i temperatura troszkę spadła, myślicie że już nic z tego skoro spadła:-(
    Tempka jeszcze może odbić, trzymam kciuki za owocny cykl :)

    Izaczek
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje. Ale może tak spaść a potem się odbić?

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy podstawą do oceny temperatury jest linia podstawowa. Żeby ją wyznaczyć potrzebny jest dzień szczytu śluzu. W mega uproszczeniu - od dnia szczytu odliczamy wstecz 6 temperatur (dzień szczytu jest pierwszą liczoną temperaturą). Najwyższa temperatura wśród tych temperatur wyznacza linię podstawową.
    O spadku mowa gdy temperatura spada na linię podstawową lub poniżej. Dwa pojedyńcze spadki w fazie wyższej nie są niepokojące.
    Kluczowa jest tu odpowiedź na pytanie - kiedy był dzień szczytu śluzu u Ciebie.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 13dc, dlatego przypuszczam że wtedy była owulacja. Dziekuje za informacje :-)

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy w takim wypadku trwa u Ciebie jeszcze okres płodny.
    Czy masz z poprzedniego cyklu może wykres i zgodziłabyś się go udostępnić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2014, 16:21

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Nie wiem na jakiej podstawie lekarz u Ciebie określił cykl jako bezowulacyjny - można o nim mówić dopiero po zakończonym cyklu, a nie w trakcie. Najprawdopodobniej podróż wpłynęła mocno na przesunięcie owulacji, ale na tą chwilę wygląda to na wykres dwufazowy ze spokojnym pięciem się temperatury w górę. Fajnie by było, gdybyś była w stanie określić kiedy wystąpił u Ciebie szczyt śluzu, wówczas więcej można by spróbować wyczytać w wykresu.
    Jak dla mnie szansa, że jednak do owulacji doszło jest.
    dziękuję za odpowiedź ;) Teraz już temp się troszkę lepiej pnie i jest bardziej widoczna ;) Szczyt śluzu był w sobotę,od niedzieli już sucho.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, niestety nie mam. To mój pierwszy cykl, obserwacja swojego ciała. Dziś mam dużo śluzu, ale kremowego z takimi białymi grudkami.

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea Trice wrote:
    Czy może się zdarzyć ,że temperatura po owulacji podnosi się o zaledwie ( z 36,2 na 36,4 max ) ? mam tak kolejny raz.
    Śluz kilka dni bardzo obfity, bolące jajniki a temperatura ponownie stoi.

    Mam tak samo. Mi podnosi się nawet o 0,1 stopnia, czasem o 0,15. Nie wiem czy w ogóle można zaliczać to do podnoszenia... No i zamiast miesiączki mam w zasadzie plamienia (jasnoczerwone) tak mało obfite, że 2 wkładki w ciągu dnia by wystarczyły. Idę z tym do ginekologa za ok 2 tygodnie, bo chba od jakiegoś czasu w ogóle nie miewam owulacji.

  • LolaTola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny. Mam pytanie ponieważ po raz 3 ovu zmienił mi termin owulacji czy to normalne? Wydawało mi sie ze ovu wyznaczona na 16 była najbardziej prawdopodobna a teraz już nic nie wiem :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, proszę was o pomoc :( Czy ktoś z was, mógłby zerknąć na mój wykres ?..Jest to mój pierwszy cykl tutaj i niezabardzo jeszcze wszystko łapie. Wyswietla mi się cały czas że owulacja nie została jeszcze wykryta a dziś mija 28 dzien cyklu. Wiecie w czym bląd? Czyżby był to by cykl bezowulacyjny ? z góry dziękuję wam za odpowiedź :)

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga , zerknęłam no i widzę , że dziś masz wyższą temperaturę ( najwyższą chyba od poczatku cyklu ) .
    Może własnie teraz jesteś w okolicach dni płodnych - obserwuj dalej :)
    Trzymam kciuki . Widziałam wykresy ciążowe z owulacją w tych dniach , więc głowa do góry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2014, 17:43

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dni płodne tak późno :/ Oby się sprawdziło :D :):) Twoja troche spadła,ale nadal wysoko :)

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No popatrz na wykresy owulacyjne lub ciążowe - jest sporo takich , kilka zakończonych ciążą :)
    Moja faktycznie tendencje spadkowe ma :P zobaczymy co bedzie jutro ...

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) może mi któraś podpowie czy jest szansa na to, że owu się pojawi bądź była...?? czy raczej potwierdzi się podejrzenie z 16dc po usg, że cykl bezowulacyjny...miłego dnia :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • zgagas Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co sądzicie o tym wykresie? Czyżby cykl bezowulacyjny?

    98f29ef819ed89598443ed512ae86233.png

    DASA
  • Yasmin Autorytet
    Postów: 2237 2765

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy temperatura podskoczy w przypadku, gdy pęcherzyk nie pęknie? Pewnie to jest głupie pytanie ;) ale naprawdę mnie to męczy
    Pozdrawiam

    Jennifer lubi tę wiadomość

    8599csqvfcj5emu4.png
    w5wqsg188oym87yb.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yasmin wrote:
    Dziewczyny, czy temperatura podskoczy w przypadku, gdy pęcherzyk nie pęknie? Pewnie to jest głupie pytanie ;) ale naprawdę mnie to męczy
    Pozdrawiam
    Tak, ale w późniejszym terminie, bo niepęknięty pęcherzyk przekształci się w ciałko żółte które też wytwarza progesteron ale w mniejszych ilościach niż ciałko żółte poowulacyjne. Wiem że tak może być ale nie wiem czy w każdym przypadku.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Yasmin Autorytet
    Postów: 2237 2765

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Tak, ale w późniejszym terminie, bo niepęknięty pęcherzyk przekształci się w ciałko żółte które też wytwarza progesteron ale w mniejszych ilościach niż ciałko żółte poowulacyjne. Wiem że tak może być ale nie wiem czy w każdym przypadku.

    Ohhhh a jednak... Ja zauważyłam u siebie, że często moja temp. po skoku spada i później powolutku wzrasta znowu... To możliwe, że ja mam ten problem...
    Dziękuję za odp

    Jennifer lubi tę wiadomość

    8599csqvfcj5emu4.png
    w5wqsg188oym87yb.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 26 lutego 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie zerknąć na mój wykres? To mój pierwszy miesiąc z mierzeniem temperatury i ta temperatura chyba jest... DZIWNA. Te skoki jakieś takie liche i nie wtedy kiedy powinny być. I nijak się mają do testu owu. Myślicie, że owu nie było...?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ