X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Dwa skoki temperatury - który z nich to owulacja?
Odpowiedz

Dwa skoki temperatury - który z nich to owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    sądzicie, że owulacja mogła wystąpić jednak przy tym drugim skoku temperatury?
    Ovufriend skupił się na tym pierwszym, biorąc pod uwagę <3 bardzo bym jednak chciała, żeby to był ten drugi ;). Zastanawiam się jakie są na to szanse. Ovu pewnie wzięło pod uwagę śluz, ale z tym śluzem to u mnie bywa tak różnie, że nie ma się co sugerować niestety. Z kolei objawy dot.wrażliwości piersi wskazywałyby jednak na tę drugą opcję.
    Rzućcie okiem:
    https://ovufriend.pl/graph/40f2cd32da357200c932c1a4399c9c73

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi spadła temperatura w dnu owu do 36,6 ale test owulacyjny pokazał ewidentnie ten dzień i jak nigdy śluz się taki owulacyjny pojawiał jak być powinno a do tej pory sama nie umiałam go określić.
    to mój wykres mam nadzieję że dobrze podałam :
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle zamieściłaś link.Musisz wybrać opcje pod oknem wykresu "udostępnij wykres",a potem z ostatniej zakładki skopiuj link do forum i wklej go tutaj :).

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się udało:)

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jakaś doświadczona ,,staraczka,, mogłaby skomentować mój wykres?? Z góry bardzo dziękuję!

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal nie widać Twojego wykresu.... a poza tym nie rozumiem, czy to ma związek z tematem, który założyłam?

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasne twój temat ok!!! chyba to forum żeby siebie wspierać ???? pozatym jak klikniesz na moją nazwę ,,lawenda,, to wykres jest udostępniony - odrobina dobrej woli. Poradzę sobie sama z innymi dziewczynami które były życzliwe odpowiedzieć na mój post pod moim wykresem. powodzenia!!

    Niegrzeczny Aniołek lubi tę wiadomość

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzi o to, że na Ciebie naskakuję za to, że piszesz o swoim problemie w moim temacie, gdzie tak naprawdę na swoje pytanie nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi.
    Zastanawiałam się po prostu, czy Twój wykres jest w jakiś sposób powiązany z moim problemem, tj. czy też miałaś dwa skoki i jak to interpretujesz. Ale z tego, co widzę, to u Ciebie sytuacja jest raczej jasna.
    Inna kwestia, że jeżeli piszesz w temacie dotyczącym konkretnej sprawy o czymś zupełnie innym, to może spotkać się to ze słabym odzewem, lepiej jest założyć własny temat i otrzymywać konkretne wskazówki do własnego zapytania :);

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wprowadzeniu dzisiejszej temperatury ovu zmieniło datę owulacji na ten drugi skok,nie rozumiem dlaczego.Ch,ociaż się ciesze,bo w takim wypadku <3 mam w lepszyalem czasie,ale dlaczego dzisiejsza temperatura miała aż taki wpływ?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Martynika - ja tam nie widzę dwóch skoków. Skok jest tylko w 20 dc, bo poprzedza go 6 niższych temperatur. Ale z drugiej strony masz bardzo dużo zaburzonych temperatur, więc też trudno brać je pod uwagę.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 18dc też był skok, który poprzedzały niższe temperatury. Temperatury zaburzone, niestety, mam pracę zmianową, łącznie z nockami. No nic, byleby teraz rosła, choć dzisiaj był spadek.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale jak sobie policzysz do tyłu 6 temperatur od tego 18 dc, to 6 temperatura jest wyższa od tej z 18dc. Jeśli chodzi o mierzenie temperatury przy pracy zmianowej, to metody NPR mają wytyczne, jak w takim wypadku prowadzić wykres i jak mierzyć temperaturę, ale ponieważ mnie ten problem nie dotyczy, więc się na tym niezbyt znam. Musiałabyś sobie poszukać informacji na ten temat i poczytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2013, 15:46

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukałam.Zasada jest jedna-mierzyć po co najmniej 4godzinnym śnie,reszta dokładnie tak samo jak przy zwykłym mierzeniu,czyli zmierzyć zaraz po przebudzeniu,nie wstając z łóżka.
    Chociaż po moim wykresie widać,ze te zmiany nocne nie pozostają bez echa :/.Chciałabym mieć trochę bardziej regularny tryb życia,żeby chociaż te temperatury o w miarę stałych porach mierzyć.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że twój wykres nie jest zły :), są dziewczyny, które mierzą codziennie rano o tej samej porze i wychodzą im kosmiczne wykresy. A u ciebie ładnie widać, że jest dwufazowy - prawdopodobnie owulacja była ok.19 dc. Trzymam kciuki za udane starania ;)

    Martynika lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :). Sama się zdziwiłam, że pomimo tak nieregularnych posiłków, godzin snu, etc. wykres jest w zasadzie całkiem niezły, spodziewałam się gór i dolin. Choć owulacja dosyć późno, co znów wystawia mnie na próbę cierpliwości, ale dam radę. Jutro znowu muszę wstać do pracy o 2, a za parę dni czeka mnie nocka. Ech, mam nadzieję, że jeśli ma przyjść co do czego, to te rewolucje nie przeszkodzą w ewentualnym zagnieżdżeniu się...

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeżeli jesteś zdrowa (w sensie ginekologicznym i nie tylko), to taki tryb życia nie powinien jakoś znacząco wpływać na płodność i w końcu zobaczysz upragnioną drugą kreskę na teście :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania wychodzą dobrze, została mi jeszcze tylko tarczyca i progesteron pewnie, pojutrze będę badała, bo mogły być przyczyną ostatniego poronienia.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika , części Twoich temperatur ovu nie bierze aż tak pod uwagę ze względu że mierzysz ją o róznych porach, niby były dwa skoki ale dopiero po drugim były trzy wyższe temp. dlatego ovu skupił się na tym drugim. Szyjka nie potwierdza owulacji ale to cieżko wyczuć , większość ma z tym problem. Z tego co widzę serduszkowanie było dobre przy obu skokach wiec o to się nie musisz martwić. No i przy drugim skoku , odnotowałaś śluz rozciągliwy i to tez ma wpływ na to że ovu wybrało akurat ten skok. Powodzenia

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, sądzicie, że jest sens sugerować się temperaturą mierzoną w ciągu dnia? Już drugi dzień z rzędu mam powyżej 37, podczas gdy temperatura mierzona po przebudzeniu jest niższa, ale budzę się w środku nocy, żeby wstać do pracy, zazwyczaj po dość krótkim śnie (4-5 godzin).

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturę powinno sie mierzyc o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu , przed wstaniem z łóżka. Taka jest zasada i tyle, pisałam w tej sprawie do ovu i podobną dostałam odpowiedź , jeśli wstajesz wcześnie to nie ma znaczenia , musisz tylko mierzyć o jednej porze. Twoje temperatury prawdopodobnie wtedy będą niższe ale to nie o to chodzi, tylko o to czy rosną i spadają odpowiednio , jeśli masz dwie godziny różnicy miedzy jednym a drugim mierzeniem to temperatury są zakłamane. Ja mam teraz wolne a i tak nastawiam budzik na 7.00 żeby zmierzyć i potem śpie dalej

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ