X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Gdzie ta owulacja? Pomóżcie z wykresem!
Odpowiedz

Gdzie ta owulacja? Pomóżcie z wykresem!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie :)
    Jestem całkowitym świeżakiem - to mój pierwszy cykl z obserwacją temperatury. Kiedy według Was mogła być owulacja? Koło 13 czy 20 dc? Ten duży skok temperatury w ostatnich dniach zbiegł się w czasie z bólem gardła i katarem dlatego włączyłam ignorowanie tych temperatur. Dodam, że mam ogólnie bardzo sucho, więc nie umiem na podstawie śluzu określić owulacji.
    Boję się, że jest to kolejny miesiąc na straty (staramy się trzeci cykl).
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, myślę, że ovu dobrze wyznaczył owulację... Dodatkowo powiem, że ten spadek temperatury w 5dpo może zwiastować zagnieżdżanie zarodka <3 powodzenia i trzymam kciuki!

    Monika:) lubi tę wiadomość

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadna z nas nie jest lekarzem, nie mamy szklanej kuli, żeby potwierdzić czy owulacja była i dokładnie kiedy. Jedynym 100% potwierdzeniem owulacji jest ciąża ;)

    Moim zdaniem OF wyznaczył dobrze, mając tylko te dane.
    Podpowiem Ci, ze temperatura, która na OF jest niestety głównym wyznacznikiem tak na prawdę jest jednym z gorszych czynników wyznaczania płodności, ze względu, że podlega dużym wahaniom np. tak jak u Ciebie choroba, możesz mieć infekcję, nawet o tym nie wiedząc, tempka będzie wysoko, of wyznaczy Ci owulację, a nota bene wcale jej nie będzie.

    Przyjrzyj się i naucz obserwować cykl na podstawie śluzu, dokładnie zaznaczaj go na wykresie oraz wysokości szyjki macicy. Ciało da Ci sygnał, że owulacja się zbliża.

    Polecam w kolejnym cyklu badać się samodzielnie + monitoring. Będziesz mogła w ten sposób sprawdzić czy dobrze to robisz.

    Szyjkę sprawdzamy wieczorem, zawsze o podobnej porze i w tej samej pozycji.

    Monika:) lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 4 lutego 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi!
    Agania - bardzo bardzo bym chciała, żebyś miała rację! :) Jutro zrobię sobie test, bo jeśli ovu ma rację to już dziś powinnam dostać okres. Mam tylko nadzieję że <3 były w dobrym czasie.
    Katarzyna - masz rację, dzięki za radę. Trochę się ociągam ze sprawdzaniem szyjki, bo się trochę boję (może to głupie)...że się podrapię ;)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Nytusia84 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 5 lutego 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny błagam zerknijcie na mój wykres ja już zgłupiałam ... kiedy w końcu była ta owulacja? Stawiałam na 22/23 dc ale po tym spadku już nic nie rozumiem ...

  • Nytusia84 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 5 lutego 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/f007902fd4aebcd77b6649a834e75c46

  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 5 lutego 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nytusia, mam bardzo podobnie jak ty - dwa spadki w cyklu, co spowodowało totalną dezorientację. Ale widzę, że ty obserwowałaś śluz i na podstawie tego, co odnotowałaś wydaje mi się, że owulacja była bardziej 22/23 dnia. Może teraz Ci spada przed @? Oczywiście życzę Ci czego innego ;)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Nytusia84 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 7 lutego 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Monika. Dziś po wprowadzeniu temp. znowu wykres wygląda inaczej ... :) co mi bardziej odpowiada, ale i tak temp. jest niska w 2 fazie.

  • Drabinka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ovufriend nie wyznaczyl ovu tzn. Ze jej nie mialam? Pomocy !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2015, 11:41

  • AgataN. Koleżanka
    Postów: 67 18

    Wysłany: 15 lutego 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e78848d789cb4db2c625de9d4deeea91.png
    Witam od niedawna zaczełam korzystać z wykresu,staramy sie z męzem juz od ponad roku, mam 30 lat.
    Mąż robiła badania nasienia 3 krotnie, wyszły róznie, drugie najlepiej, a teraz pogorszenie od innych leków które brac musiał przy skeceniu rzepki;/ popatrzcie na mój wykres i proszę o informację czy owulacja juz mogła byc, czy dopiero sie zbliża, jak narazie testy owulacyjne ujemne, wczoraj na usg mój pecherzyk dominujący miał 18mmm

  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 15 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperaturę trzeba mierzyć przed wstaniem z łóżka, jest najbardziej miarodajna. Czy u Ciebie to jest godzina 13?
    Ciężko powiedzieć coś o owulaji... dziwny skok temperatury

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • Drabinka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 lutego 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz..prose pomozcie!! Jesi ovu nie wyznaczyl owulacji ,znaczy ze jej nie bylo??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam okresu prawie 4miesiac czy przed okresem bede miala owulacje,dni plodbe czy musze poczekac po miesiaczce?

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 16 lutego 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, spojrzycie na moj wykres? czemu OF wyznczył mi owulacje skoro nie mam skoku temperatury a test wyszedł pozytywny dopiero wczoraj... powariował mi ten cykl :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgataN. Koleżanka
    Postów: 67 18

    Wysłany: 16 lutego 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shibuya wrote:
    temperaturę trzeba mierzyć przed wstaniem z łóżka, jest najbardziej miarodajna. Czy u Ciebie to jest godzina 13?
    Ciężko powiedzieć coś o owulaji... dziwny skok temperatury

    ponieważ pracuję na zmiany, w tym nocne, staram się mierzyć temperaturę po odespaniu nocki..dlatego wyznaczyłam sobie godzinę 13:00. Wiem że długa droga przed nami( mąż ma zlecone kolejne badanie nasienia), ale prosze o informację kiedy najlepiej współżyć, czy przed, czy po owulacji? wykres podpowiada że ona juz nastąpiła dn 13.02(11dc) natomiast dn14.02(12 dc) na usg wykazało dominujący pęcherzyk 18mm, który jeszcze nie pękł..czyli fizycznie mogła nastapić w sobotę albo niedzielę przy szczycie temperatury?proszę o pomoc

  • AgataN. Koleżanka
    Postów: 67 18

    Wysłany: 16 lutego 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e78848d789cb4db2c625de9d4deeea91.png

  • Drabinka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 lutego 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo prosze o pomoc,jesli OF nie zaznaczyl na moim wykresie owulacji tzn ze jej nie bylo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 18:05

  • Drabinka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 lutego 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zlitujcie sie dziewczyny

  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 16 lutego 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata N, czytałam, że najlepiej współżyć przed owulacją.
    Co do wykresu, to OF wyznacza owulację na podstawie danych które podajesz, ale przecież nie siedzi w Twoim ciele, więc nie a chyba 100 % pewności :) moim zdaniem jeżeli 14.02 pęcherzyk miał 18mm to dzisiaj, jutro i pojutrze powinniście działać :) masz jakieś ból jajnika bądź miałaś? co ze śluzem?

    Drabinka - to samo co wyżej, OF nie siedzi w Twoim organiźmie, więc wydaje mi się że to nie jest 100 % że nie było owulaji.. jednak zdarzają się cykle bezowulacyjne, bądź przy wielu "schorzeniach" jej nie ma.. np. a wysoka prolaktyna zaburza owulację.

    Drabinka lubi tę wiadomość

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 17 lutego 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OF zeby zaznaczyc owulacje to potrzebuje przynajniej 3 wyzszych temperatur pod rzad w stosunku do wczesniejszch 6 nizszych... to automat, a organizm ludzki to nie automat i wszystko moze sie zdarzyc dlatego ja bym sie nie opierala tylko na OF ale tez na wlasnych obserwacjach organizmu :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ