X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak to z ta temperatura??
Odpowiedz

jak to z ta temperatura??

Oceń ten wątek:
  • ewik66 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 12 lutego 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam pytanie w poprzednim cyklu w czasie miesiaczki mialam od 36.5 do 36.8 a w tym miesiacu mam 36.9 do 37.1 czy to normalne taka wysoka tem.?

    ancymonek lubi tę wiadomość

    clementyna
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A temperature mierzysz zawsze w tym samym miejscu?

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 13 lutego 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to zależy gdzie mierzysz temperaturę, a także od tego czy robisz to prawidłowo ( po min. 3 godzinach snu, przed wychodzeniem z łóżka). Wina też może leżeć po stronie termometru - może jest wadliwy. Poza tym nigdy nie słyszałam o tym by tempka w czasie okresu była tak wysoka jeśli nie masz żadnej infekcji. Chociaż fakt, że PTC może spadać dopiero w trakcie trwania @ więc na początku może być jeszcze podwyższona.
    Z opcji takiej bardziej fantazyjnej - może jesteś w ciąży? Moja mama tak miała, że będąc w ciąży jeszcze przez 3 miesiące miała @ więc teoretycznie to możliwe... A potem urodziła bliźniaki :-)

    ancymonek lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • moraki78 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 13 lutego 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moj 12dc na ovu lecz zastanawiaja mnie moje pomoiary temp. zawsze ponizej 36 st. czy to normalne ???

    Moraki78
  • moraki78 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 13 lutego 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temp.mierze srednio okolo 9 rano zaraz po przebudzeniu sie
    jestem raczej wyspana choc ostatni okres moj spoznil sie o 2 tyg.
    i wedlug mnie nie byl dziwny przez pierwsze 3 dni malo widoczne brudne plamienie
    pozniej nieco wieksze lecz brudna,ciemna ,krew pozniej ostetnie 2 dni tekkie plamienie
    trwal 8 dni masacra ja juz nie wiem co ze mna jest

    ancymonek lubi tę wiadomość

    Moraki78
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 13 lutego 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moraki78 ja też jestem "nisko-temperaturowcem" wgl to też niskociśnieniowcem może Ty też tak masz?

    ancymonek lubi tę wiadomość

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Kri Autorytet
    Postów: 1201 814

    Wysłany: 17 lutego 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mierzę temperaturę codziennie o tej samej godzinie, w ustach (pod językiem), od razu po przebudzeniu jeszcze przed wstaniem z łóżka. Czasem tak mam ,że pierwsza temperatura wychodzi np. 36,15 i jak zmierzę drugi raz - natychmiast po pierwszym zmierzeniu pokazuje np. 36,22. Czy to normalne? Niby powinno się brać pod uwagę pierwszą temp. ale w sumie co może się zmienić podczas 30 sek.? Nie wiem która temp mam wpisać w wykres...

    ancymonek lubi tę wiadomość


    oar8flw1nowd9vtv.png
    74dipiqv6mmnfuyl.png

  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 1 marca 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mierzysz termometrem elektronicznym to tak się dzieje, że po krótkim czasie pokazuje on inną temperaturę. Dlatego bierz pod uwagę pierwszą a o drugiej nawet nie myśl.

    ancymonek lubi tę wiadomość

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 13 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli moge to też chciałabym o coś zapytać bez zakładania nowego wątku. Otóż ja też mierzę obecnie w trakcie @ i mam takie temp: 1dc-37,0 3dc-36,9 4dc 36,9 Drugiego dnia nie mierzyłam. Czy normalne sa tak wysokie temperatury w I fazie cyklu? Zeby wykluczyc ciaze zrobilam test, negatywny. Dodam ze pierwszy raz mierze temperature podczas @ i troche mnie to dziwi/martwi. Ktoras moze tak ma albo moze cos napisac na ten temat? Z gory dziekuje.

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 13 marca 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hymmm z tego co wiem to w czasie @ albo tuz przed nią temperatura powinna spadać. Może masz jakąś infekcję albo termometr zepsuty?

    ancymonek lubi tę wiadomość

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 13 marca 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infekcja odpada, termometr mogę kupić nowy bo stosuję szklany rtęciowy jak do tej pory. Właśnie z powodu nie spadającej temperatury robiłam test ale negatywny więc to nie to. Chyba, że u mnie to tak jest bo w drugiej fazie miałam temp zawsze około i powyżej 37,0 a najwyższa 37,3 więc może te 36,9 to spadek? Nie wiem wydaje mi się że powinno bardziej spaść. No nic będę mierzyć dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 13:02

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 13 marca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie wiem. niestety nie pomogę. ja sama jestem na etapie początkującym z temperaturami. myślałam, ze dziś będzie u mnie spadek bo jajniki czuję bardzo i dziś 15 dc i monitoring kolejny u gina. Zobaczę co gin mi powie ale mam podejrzenie, że nie mam owulacji.

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aganeska ja rownie jestem "nisko temperaturowcem" i nisko cisnieniowcem. Tez czekam na owu. Mozecie zerknac na wykres? Pomimo skoku temp, OF nie zaznaczył owu :-(

  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wychodzi na to, że ja jestem wysokotemperaturowcem... Pchelkaa dziwne, wydaje mi się, że ovu była u ciebie 18/19 dc, no ale nie wiem

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis Of zaznaczyl owu na 19-20 :-) teraz najgorsze 10 dni w calym cyklu :-S

  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 14 marca 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i tak bym się zdała na siebie i swoje obserwacje. OF nieomylne nie jest, mi wyznaczyło w poprzednim cyklu owulację na 17dc a faktycznie była 15dc i to wiem bo mam potwierdzenie. Także Pchełka głowa do góry, nie ma co za bardzo ufać programowi komputerowemu lepiej się zawierzyć na swoje odczucia. Oczywiście życzę powodzenia i II kresek w tym cyklu! :-)

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w kalendarzyku na telefonie pokazuje inaczej a OF inaczej. Najlepiej jest znać swój organizm. A potwierdzić owu może tylko monitoring. Ten program ma tylko pomóc a nie zdiagnozować bo na temperaturę działają różne czynniki.

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 14 marca 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cfbdc950034ea0be9ad1e0c35056cf95.png




    mi ovu wyznaczyl ze miałam owulacje 11 marca to był 10dc wczoraj byłam na usg i pielegniarka powiedziała ze owulacji jeszcze niema i mam przyjść w pon na ponowne usg,wiec dziewczyny nie wierzcie na 100%.

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Jestem tu nowa i to dopiero mój trzeci wykres. Po ślubie od razu zaszłam w ciążę, ale niestety poroniłam. Teraz znów staramy się o dzieciątko. Bardzo Was proszę, spójrzcie na mój wykres. Myślicie, że już miałam owulację? Pozdrawiam!


    htt

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 13:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia890722 wrote:
    Hej :) Jestem tu nowa i to dopiero mój trzeci wykres. Po ślubie od razu zaszłam w ciążę, ale niestety poroniłam. Teraz znów staramy się o dzieciątko. Bardzo Was proszę, spójrzcie na mój wykres. Myślicie, że już miałam owulację? Pozdrawiam!


    htt
    Hej wygląda na to, że miałaś 15marca czyli w 11dc, bo miałaś znaczny skok temp. i śluz miałaś płodny w okolicach tego dnia. Powodzenia w staraniach. :) Ps. warto kupić sobie testy owulacyjne, dużo pomagają. W 1op jest 5szt więc na pewno wcelujesz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 15:43

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ