X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jaka jest szyjka macicy przed okresem??
Odpowiedz

jaka jest szyjka macicy przed okresem??

Oceń ten wątek:
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam chyba w tym momencie nisko bo z latwoscia ja dotyka, ale zamknieta i twarda czy taka jest przed okrese? czy jesli doszlo do zaplodnienia tak apowinna byc czy nie? nie umiem sie w tym polapac , piszcie prosze:)

    kasia :)
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazując na teorii - po owulacji i zakończeniu przez organizm etapu płodnego szyjka powinna być nisko/twarda/zamknięta - bez względu na to czy doszło do zapłodnienia czy nie. Dopiero przed samym okresem szyjka zaczyna się unosić, mięknie i otwiera się - ile przed okresem to już kwestia indywidualna u każdej kobiety.

    Ale zaleca się przy staraniach o dziecko prowadzić obserwację szyjki do owulacji, potem (w ramach dmuchania na zimne) lepiej poprzestać na śluzie i temperaturze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 14:41

    kasia m, weronika86, kmala lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje slicznie za odpowiedz :)

    kasia :)
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 23 lutego 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?

    MagSz, Paulina91 lubią tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 23 lutego 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?
    Raczej nie

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Monique Autorytet
    Postów: 355 171

    Wysłany: 23 lutego 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg OF w "pytaniach i odpowiedziach" : "Często u kobiet, które już rodziły szyjka macicy jest zawsze lekko otwarta" :)

    Existenz lubi tę wiadomość

    e43bfde7db.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?
    Przepraszam, ale nie wiem jak zinterpretować pytanie. Ogólnie u kobiet rodzących szyjka powinna być otwarta (tak na 10 cm ;) ). Czy masz na myśli szyjkę u kobiet po porodzie. Jeśli to drugie to z tego co miałam okazję czytać to faktycznie kobiety po naturalnym porodzie (nie wiem tylko czy wystarczyło rozwarcie czy też musi zajść pełny proces - czyli rozwarcie + przeciśnięcie się dziecka przez kanał rodny) mają nieco "luźniejszą" szyjkę, ale po cyklu-dwóch można nauczyć się na nowo interpretować otwarta-zamknięta.

    aga.just, weronika86 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, poczułam się trochę jak idiotka :P to, że błądzę jeśli chodzi o NPR to jedno, ale to czy kobieta rodząca ma otwartą szyjkę.....
    :)
    Ale do rzeczy :) co złego to nie ja :)
    No właśnie tutaj przeczytałam o tym, że u kobiet rodzących jest taka możliwość, iż szyjka jest lekko otwarta, dla mnie lekko otwarta - otwarta to inna rzecz - bo tego cały czas się uczę.
    I mam te same dylematy co Ty Kochana.
    Bo u mnie było rozwarcie, ale syna urodziłam przez cc i nie było przejścia przez kanał rodny dziecka.
    Ale akcja porodowa pełną gębą :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony Domek nie to było moją intencją - po prostu słowo "rodząca" kojarzy mi się wyłącznie z kobieta w czasie akcji porodowej (to wszystko przez ten czas teraźniejszy czasownika wskazujący na aktualnie odbywającą się czynność).

    Ogólnie nie ma sensu czytać o szyjce. Najwięcej można dowiedzieć się obserwując swoje ciało i niestety to wymaga czasu. U mnie teraz leci trzeci cykl od urodzenia dziecka i tak na prawdę dopiero teraz nabrałam pewności w określeniu zamknięcia/otwarcia szyjki macicy. Nauka własnego ciała niestety wymaga czasu, ale warto się w to zagłębić.

    vanessa, weronika86, Shavata1982 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero pierwszy cykl badania temperatury, śluzu i szyjki.
    Damy radę :)

    kasia m lubi tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak czuc na koncu szyjki taka mala grudke czy cos takiego tzn ze jest zamknieta? nie moge tego opanowac;/ prosze o pomoc:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 12:03

    kasia :)
  • 2 kreski Autorytet
    Postów: 311 237

    Wysłany: 26 lutego 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia m wrote:
    dziewczyny jak czuc na koncu szyjki taka mala grudke czy cos takiego tzn ze jest zamknieta? nie moge tego opanowac;/ prosze o pomoc:)


    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    kasia m, weronika86, aszka, Bikini31, reno lubią tę wiadomość

    06-11-2013 [*] 9tc mój Aniołek


  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 kreski wrote:
    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    dziekuje za odp :) pozdrawiam:)

    kasia :)
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szyjki po porodzie - ja mam wrażenie zawsze lekko otwartej szyjki. Ginek powiedział, że po porodzie zrobił mi się taki jakby lejek u jej ujścia, i ze jest to często spotykane. Rodziłam naturalnie.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo szyjka jest miękka w czasie okresu płodnego? Tylko wtedy, kiedy jest owulacja czy dłużej?

    Werani lubi tę wiadomość

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malu wrote:
    CJak długo szyjka jest miękka w czasie okresu płodnego? Tylko wtedy, kiedy jest owulacja czy dłużej?

    Po owulacji, szyjka się zatyka i staje się twarda. Od razu po owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 20:02

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Po owulacji, szyjka się zatyka i staje się twarda. Od razu po owu.
    Unlike nikt tego nie kwestionuje, ale zamknięta szyjka u kobiety, która nie rodziła, a zamknięta szyjka u kobiety, która ma za sobą poród naturalny to dwie różne kwestie. Poród wpływa na osłabienie szyjki i niektóre kobiety mogą zaobserwować u siebie, że szyjka pozostaje w fazie niepłodnej lekko otwarta.

    ***

    Unlike teraz widzę, że Twoja wypowiedź była skierowana do Malu, tylko cytat wypowiedzi Lithe123 mnie zmylił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 17:51

    kapturnica, Unlike lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Was czytac, tyle juz sie dowiedzialam :)

  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 17 marca 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo się dowiedziałam! Dzięki ;)

    daisy224
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 18 marca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 kreski wrote:
    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    2 kreski,

    spróbowałam Twojego sposobu na "zamknięty dziubek" i się udało rozpoznać szyjkę, nigdy nie wiedziałam jak mam ją interpretować :) a tu proszę, jest dziubek, twardy i zamknięty :) i jest pewność, że owulacja była!

    Dzięki

    P.S.
    a możesz opisać jak interpretujesz szyjkę w innych dniach cyklu? :D

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ